سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

عسل پژمان

عضو جدید
نصب ویندوز7

نصب ویندوز7

سلام
من میخواستم ویندوز 7 نصب کنم که در زمان پاک کردن درایو c دیدم چندتا فضای صفر مگابایتی اضافی هم بین پارتیشن های سیستمم ایجادشده.
انتخابشونم که میکنم قابل پاک شدن نیستن
خواهش میکنم کمکم کنید:cry:

ptmehdi

عضو جدید

با سلام
برای خرید لب تاپ چند مورد رو باید در نظر داشته باشید
چه چیزی براتون مهمه از انتخاب لب تاپ؟؟ سیستمش ؟؟ هزینه ای که قرار بپردازید ؟؟ قدرت پردازش؟؟ ظاهرش ؟؟ و هرکدوم از این موارد ، جواب و راهنمایی متفاوتی رو مطلبه ،

با تشکر
سلام ممنون ....برای من قیمت که تا 1800000 هزینه کنم؟ و قدرت پردازش مهمه؟حالا شما چه مدلی پیشنهاد میدین؟نظرتون در مور این مدل چیه؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
Re: سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

سلام
من میخواستم ویندوز 7 نصب کنم که در زمان پاک کردن درایو c دیدم چندتا فضای صفر مگابایتی اضافی هم بین پارتیشن های سیستمم ایجادشده.
انتخابشونم که میکنم قابل پاک شدن نیستن
خواهش میکنم کمکم کنید:cry:
چیز خاصی نی ناراحتش نباش عادیه و اون فضا رزرو سیستم عامله
سلام ممنون ....برای من قیمت که تا 1800000 هزینه کنم؟ و قدرت پردازش مهمه؟حالا شما چه مدلی پیشنهاد میدین؟نظرتون در مور این مدل چیه؟
خیلی مهمه! حد اقل بگو واس چ کاری میخوای
در مورد اون مدل که گفتی؛ lenovo مارک خوبیه و در کل جنس خوبیه ولی بهتر از اینم هست

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

آخرین ویرایش:

mahtab30

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان .
سیستم من موقع بالا اومدن لحظه ای که میخاد از هارد بیاد بالا پیغام میده press alt + ctrl + del to restart و دوباره بعد از ریستارت کردن تو همون مرحله گیر میکنه ...
چیکار کنم . ویندوز رو عوض کنم . نمیخام اطلاعات پاک بشه .
ممنون میشم راهنمایی کنید .
این هم مینویسه : ntldr is missinf .

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان .
سیستم من موقع بالا اومدن لحظه ای که میخاد از هارد بیاد بالا پیغام میده press alt + ctrl + del to restart و دوباره بعد از ریستارت کردن تو همون مرحله گیر میکنه ...
چیکار کنم . ویندوز رو عوض کنم . نمیخام اطلاعات پاک بشه .
ممنون میشم راهنمایی کنید .
این هم مینویسه : ntldr is missinf .

سلام دوست عزيز
فايل ntldr شما پاك شده. سي دي ويندوز رو بذارين و به حالت repair برين. مراحل اصلاح اين مشكل تو نت هست. كافيه يه سرچ ساده بكنيد. نيازي هم به تعويض ويندوز نيست

fatima70

عضو جدید
سلام دوستان ...
من وقتی میخوام یه صفحه pdf رو از اینترنت باز کنم خطای زیر رو میده
there is a problem with adobe acrobat/reader
if it is running please exit and try again
من اومدم adobe acrobat رو دوباره نصب کردم ولی بازم همون خطا رو میداد .چه کنم ؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان ...
من وقتی میخوام یه صفحه pdf رو از اینترنت باز کنم خطای زیر رو میده
there is a problem with adobe acrobat/reader
if it is running please exit and try again
من اومدم adobe acrobat رو دوباره نصب کردم ولی بازم همون خطا رو میداد .چه کنم ؟؟؟؟؟

سلام دوستیییییییییییی...:D

ببین عزیز اگه دوتا آکروبات نصبیدی هر دو رو removeکن دوباره آکروبات نصب کن!!...اگه اینکارو کردی باز درس نشد!!

باید بری تو خود نرم افزار acrobatقسمت Edite اون گزینه ی اخریشششش preferencesرو انتخاب کن بعد تو پنجره ی preferencesتو لیست سمت چپ بیا گزینه Internet رو انتخاب کن!بعد تو اون قسمت تیک این دو تا گزینه رو بردار Display in Read mode by defult یا Display pdf in Browser با تیک Allow fast web view رو بردار ..بعد نرم افزارو ببندش!دوباره اجراش کن وهمین مسیر رو برو ولی اینبار تیکها رو بزار !!..فک کنم دیگه درس بشه!!

موفق باشی.;)

arshin.r

عضو جدید
گرفتن backup از سیستم با cmd

گرفتن backup از سیستم با cmd

سلام دوستان
cmd دستوری داره که بشه از سیستم backup گرفت ؟

younoss

عضو جدید
سلام
آقا من به کله م زده ویندوزمو آپدیت کنم ولی بعضیا میگن این کارو نکنم. یکی کمک کنه چجور آپدیت کنم و یا اینکه اصلا اینکارو انجام بدم یا نه؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
آقا من به کله م زده ویندوزمو آپدیت کنم ولی بعضیا میگن این کارو نکنم. یکی کمک کنه چجور آپدیت کنم و یا اینکه اصلا اینکارو انجام بدم یا نه؟

سلام دوست عزيز
آپديت يا آپگريد؟
ويندوزتون چيه؟

رییس جمهورقلبها

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقت همگی بخیر

یکی از بچه ها برای مکان خاصی وبلاگ با میهن بلاگ و بلوگفا ساخته
طراحی وبلاگ کلن ب اتمام رسیده و امادس
حالا صاحب وبلاگ ب طراح وبلاگ گفته ک کلیه مطالب وبلاگ رو برای ما بریز روی سی دی و تحویل بده
و صاحب وبلاگ تاکیدش رو طراحی وبلاگه ک توسط طراح صورت گرفته
اما طراح وبلاگ ، طرح وبلاگ رو از روی کدهای سایت دیگه با کمی تغییرات انجام داده و طرح وبلاگ رو زده

حالا نمیدونه ک چطوری طرح و قالب وبلاگ رو تحویل مسوول وبلاگ بده

ممنون میشم راهنمایی کنین

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ممنوون که پاسخ دادید.
ویندوزم 7 . منظوورم آپدیت هستش یه قسمتی توو properties مربووط به my computer هست با عنوان ویندوز آپدیت اوون گزینه منظوورمه...

هيچ اشكالي نداره كه هيچ! اگه مشكل محدوديت حجم ندارين حتما آپديت هم بكنين

وقت همگی بخیر

یکی از بچه ها برای مکان خاصی وبلاگ با میهن بلاگ و بلوگفا ساخته
طراحی وبلاگ کلن ب اتمام رسیده و امادس
حالا صاحب وبلاگ ب طراح وبلاگ گفته ک کلیه مطالب وبلاگ رو برای ما بریز روی سی دی و تحویل بده
و صاحب وبلاگ تاکیدش رو طراحی وبلاگه ک توسط طراح صورت گرفته
اما طراح وبلاگ ، طرح وبلاگ رو از روی کدهای سایت دیگه با کمی تغییرات انجام داده و طرح وبلاگ رو زده

حالا نمیدونه ک چطوری طرح و قالب وبلاگ رو تحویل مسوول وبلاگ بده

ممنون میشم راهنمایی کنین

قالب وبلاگ رو از تنظيمات خود وبلاگ ميشه استخراج كرد.
از قسمت قالب هاي وبلاگ. تا جايي كه من از بلاگفا يادمه اينطوري بود. يك قالب براي صفحه اصلي يكي براي ساير صفحات و يكي هم براي آرشيو.
روي ويرايش قالب كه كليك ميكردي كد قالب رو برات مياورد و ميتونستي ويراشش كني

younoss

عضو جدید
ویندوزمو آپدیت میکنم ولی این ارور رو میده. چیکار کنم؟

پیوست ها

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    13.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rel!ance

کاربر فعال
سلام
میخوام که از لبتابم فایلی را به گوشی ام بلوتوث کنم اما وقتی از لبتابم سندتو می زنم در صفحه ای که باز میشه کانکت به یک لبتاب که قبلا به لبتابم وصل کردم میاد و جوری هست که نمیشه دستگاه دیگه ای انتخاب کرد.
کسی میدونه باید چکار کرد؟ من اون لبتاب رو از قسمت اد دیوایس حذف کردم ولی باز در صفحه ولکام تو ویزارد در قسمت کلیک هیر تو سند تو : اسم اون لبتابه میاد!
باید چکار کنم؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من میخوام ویندوز لب تاپمو ویندوز 8 کنم، نظرتون درموردش چیه خوبه؟

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام
میخوام که از لبتابم فایلی را به گوشی ام بلوتوث کنم اما وقتی از لبتابم سندتو می زنم در صفحه ای که باز میشه کانکت به یک لبتاب که قبلا به لبتابم وصل کردم میاد و جوری هست که نمیشه دستگاه دیگه ای انتخاب کرد.
کسی میدونه باید چکار کرد؟ من اون لبتاب رو از قسمت اد دیوایس حذف کردم ولی باز در صفحه ولکام تو ویزارد در قسمت کلیک هیر تو سند تو : اسم اون لبتابه میاد!
باید چکار کنم؟
سلام معمولا توی اون ویزارد دو تا دکمه وجود داره
یکیشون برای ارسال به Device ای هست که آخرین بار بهش وصل شدین و یکی هم برای گشتن به دنبال Deviceهای جدید

سلام دوستان
من میخوام ویندوز لب تاپمو ویندوز 8 کنم، نظرتون درموردش چیه خوبه؟
اگر کار خاصی انجام نمیدین مشکلی نداره فقط یه ذره مشکلات compatibility پیش میاد که اونم قابل رفعه البته ویندوز 8 قدرتمندتر از 7 نیست فقط خوش گرافیک تره
من خودم 8.1 نصب کردم و درگیر مسائل زیادی شدم و اینکه کرکه خیلی چیزا مثل Office هنوز نیومده اما 8 این مشکلا رو نداره دیگه
لینوکس هم که اصلا براش کثر شان میشه اگه بخوایم با ویندوز مقایسش کنیم;)
یکی درباره restore point یه توضیح کامل بده. مممنوون میشم

کامل که نمیشه خلاصه میگم
برای اینه که سیستمت یا ویندوزت رو به یه زمان مشخصی برگردونی یعنی تمام تنظیماتت تبدیل میشه به اون تنظیماتی که اون موقع سیستمت داشته و معمولا وقتی استفاده میشه که عملکرد سیستم (ویندوز) دچار مشکل میشه اما شما زیاد جدی نگیر اینو، قدرتش تو رفع مشکل یه چی تو مایه های همون trubleshooting ویندوزه
:biggrin:

آخرین ویرایش:

hoseng

کاربر بیش فعال
ویندوزمو آپدیت میکنم ولی این ارور رو میده. چیکار کنم؟
اگر چند بار امتحان کردین و این خطا رو گرفتین احتمالا به خاطر firewall ویندوزتونه که باید یه آدرس وب سایت برای گرفتن آپدیت به Exception هاش اضافه کنید
این لینک رو ببینید هم توضیحات بیشتر و هم آدرس وب سایتی که میتونید به فایروال اضافه کنید http://windows.microsoft.com/en-us/windows-vista/windows-update-error-80072ee2

masoodxl

عضو جدید
سلام
من ای دی اس ال دارم،و مودمم وای فای ساپورت نمیکنه!!!
قیمت یه مودم با ساپورت وای فای الان چنده؟؟؟
میشه این مودمم رو بدم با یکی دیگه تعویض کنم؟؟؟مرسی

s_nymph

عضو جدید
سلام
من ای دی اس ال دارم،و مودمم وای فای ساپورت نمیکنه!!!
قیمت یه مودم با ساپورت وای فای الان چنده؟؟؟
میشه این مودمم رو بدم با یکی دیگه تعویض کنم؟؟؟مرسی

سلام قیمتها از حدود 60 تومن شروع میشه
اگه کاربر عادی هستید ی مودم معمولی هم کارتونو راه میندازه و نیاز نیست زیاد هزینه کنید.
قیمت مودمهای D-link و Tp-link رو میتونید از سایتهای زیر ببینید و مودمهای linksys هم از حدود 150 تومن شروع میشه
تعویض که فک نکنم... اما شاید بشه به عنوان جنس دسته دوم ردش کرد که اونم ارزش چندانی نداره
موفق باشید...

http://www.irandlink.com
http://www.lapbuy.com

irmacfa

عضو جدید
سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

آپديت كردن بايوس به چه دردي ميخورد؟
ايا ظاهر Staup همون ابيه موجوديتهاش عوض ميشود؟ با سپاس

Sent from my iPad using Tapatalk

younoss

عضو جدید
اگر چند بار امتحان کردین و این خطا رو گرفتین احتمالا به خاطر firewall ویندوزتونه که باید یه آدرس وب سایت برای گرفتن آپدیت به Exception هاش اضافه کنید
این لینک رو ببینید هم توضیحات بیشتر و هم آدرس وب سایتی که میتونید به فایروال اضافه کنید http://windows.microsoft.com/en-us/windows-vista/windows-update-error-80072ee2
درست شد دانلود کردم و نصب کردم.(250 مگ بوود!!!) حالا چجووری از نحوه تاثیر آپدیت مطلع بشم؟ اصلا تاثیری داره؟

rel!ance

کاربر فعال
سلام معمولا توی اون ویزارد دو تا دکمه وجود داره
یکیشون برای ارسال به Device ای هست که آخرین بار بهش وصل شدین و یکی هم برای گشتن به دنبال Deviceهای جدید
سلام
ممنون از جوابتون
ولی فقط یک گزینه هست که سند به اخرین سیستمی هست که بهش وصل شدم ....

hoseng

کاربر بیش فعال
درست شد دانلود کردم و نصب کردم.(250 مگ بوود!!!) حالا چجووری از نحوه تاثیر آپدیت مطلع بشم؟ اصلا تاثیری داره؟
خواهش میکنم خدا رو شکر ولی اینکه تاثیرش رو از کجا متوجه شین والا نمیدونم چون فکر میکنم تغییرات سیستمی باشه اکثرا و از دید کاربر پنهان اما تاثیرگذار روی Performane

سلام
ممنون از جوابتون
ولی فقط یک گزینه هست که سند به اخرین سیستمی هست که بهش وصل شدم ....
خواهش می کنم
والا شاید من بلد نیستم جواب بدین ولی شاید اگه یه عکس از اسکرین صفحتون بذارید بهتر بشه کمک کرد

hoseng

کاربر بیش فعال
آپديت كردن بايوس به چه دردي ميخورد؟
ايا ظاهر Staup همون ابيه موجوديتهاش عوض ميشود؟ با سپاس

Sent from my iPad using Tapatalk
بایوس اگر من اشتباه نکنم میشه گفت اینه
شرکت سازنده سیستم شما یک سری اطلاعات پایه در مورد سیستم رو که برای ارتباط سیستم عامل با سخت افزار میشه داخل حافظه ROM ذخیره می کنه و هر سیستمی برای بالا اومدن نیاز به دریافت اون اطلاعات و پردازش اون ها داره و وقتی شما Bios رو آپدیت میکنید ممکنه یک یا چند دستور به دستورات قبلی اضافه شه اما شما قادر به لمس اون ها نباشید ولی مثل جوابی که بالا به دوستمون دادم Performane سیستم رو بالا میبره
در نهایت بعید میدونم گزینه ای به گزینه های User Interface بایوس شما اضافه بشه یعنی این آپدیت ها اکثرا ساختاری هستن (تا اونجایی که اطلاعات من جواب میده)

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام
اون گزینه ای که توی ورد هست و باعث میشه فایل ورد غیرقابل ادیت بشه (به نوعی با انتقال بهم نریزه) در کدوم مسیره؟ورد 2013 منظورمه

~EaSTeRn ~

عضو جدید
سلام
1.کسی میتونه یه مثال برای شبکه ی حلقه ای بزنه ؟؟
2. چرا سیستم 32 بیتی رو 86 می نویسند ؟؟؟:confused:

بالا