سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز که دستی در کامپیوتر دارن لطفا اگه میتونن راهنمایی کنن

من با سایفون میام فیسبوک.وقتی با مرورگر اکسپلورر میام این عکسی که در پایین لینکشو گذاشتم برام بالا میاد.اما وقتی روی اون نوار زرد رنگ کلیک راست میکنم و گزینه اولی رو میزنم همه چی درست میشه.اما وقتی با فایرفاکس میام صفحه همینجوری بهم ریخته میشه اما واسه اون دیگه اون نوار زرد رنگ وجود نداره.کسی میدونه واسه فایرفاکس چیکار باید کرد که درست شه؟ چون مطمئنا فایرفاکس هم یه گزینه داره واسه درست کردنش

http://up.nabzefarda.com/uploads6/1384508072.jpg

hoseng

کاربر بیش فعال

اگه تو این ویزارد دکمه next رو بزنین میره به یه صفحه ای و به دنبال Device های جدید می گرده حالا اگه چیزی پیدا نمیکنه میتونه سه تا دلیل داشته باشه
1. کلا بلوتوثت خاموش باشه
2. بلوتوث Device که میخوای بهش وصل شی خاموش باشه یا مشکل داشته باشه
3. Driver بلوتوث شما مشکل داره و باید دوباره درایورش رو نصب کنی

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من تنظیمات صفحمو تو ورد انجامدادم از پایین 3 سانتی متر و شماره صفحمم گذاشتم توی ورد همه چی درسته شماره صفحه اونجاییه هست که میخام در فاصله 2.5 سانتی از پایین صفحه ولی وقتی پرینت میکنم اصلا ی جور دیگس شماره صفحه خیلی بالاست یعنی 3.5 سانتی متر از پایین صفحه
حتی رفتم footer رو هم صفر کردم شاید درست بشه که نشد
حالا مشکل از چی هست از پرینتر ؟؟؟

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام
1.کسی میتونه یه مثال برای شبکه ی حلقه ای بزنه ؟؟
2. چرا سیستم 32 بیتی رو 86 می نویسند ؟؟؟:confused:
سلام تو جواب سوال اولتون باید بگم که من از پیاده سازی شبکه ی جاهای مختلف اطلاعی ندارم اما شاید بتونم بگم مخابرات شبکه حلقه ای داشته باشه
سوال دوم: کلا x86 یه نوع ریز معماری هستش که فک میکنم اینتل این عبارت رو به کار برد دلیل استفاده از 86 هم این بود که تو پردازنده 8086 نام خیلی از چیزا با 86 تموم میشد
اما کلا سه نوع کلاس داره x86-16bit و x86-32bit و x86-64bit اما از اونجایی که دیگه پردازنده 16 بیتی ساخته نمیشه به طور خلاصه این طور جا افتاده که به پردازنده 32 بیتی میگن x86 و به پردازنده 64 بیتی میگن x64

O . P . O . S

عضو جدید
مهندسان کامپیوتر سلام..
کی ورد لپ تاپم قاطی داره اکثر حروف رو جابه جا میزنه.ویدوزشو تازه نصب کرذم.و ویروسی هم نیس.چیکارش کنم؟؟؟
وینذوزم8 هس.

masoodxl

عضو جدید
سلام
درخواست کمک در مورد پیدا کردن آدرس سایت شرکت اروندتبدیل و شرکت مهتاب گستر را از شما عزیزان دارم.مرسی

z_davari

کاربر فعال
سلام .
من ایمیل هام رو با یاهم مسنجر باز میکردم .یاهو مسنجرم هیچ ادرسی رو باز نمیکنه چندبار دانلود کردم بازهم درست نشد ؟باید چه کار کنم؟
ممنونم

masoodxl

عضو جدید
سلام .
من ایمیل هام رو با یاهم مسنجر باز میکردم .یاهو مسنجرم هیچ ادرسی رو باز نمیکنه چندبار دانلود کردم بازهم درست نشد ؟باید چه کار کنم؟
ممنونم
سلام
مدتیه مشکل داره
از سایفون استفاده کنید.

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز که دستی در کامپیوتر دارن لطفا اگه میتونن راهنمایی کنن

من با سایفون میام فیسبوک.وقتی با مرورگر اکسپلورر میام این عکسی که در پایین لینکشو گذاشتم برام بالا میاد.اما وقتی روی اون نوار زرد رنگ کلیک راست میکنم و گزینه اولی رو میزنم همه چی درست میشه.اما وقتی با فایرفاکس میام صفحه همینجوری بهم ریخته میشه اما واسه اون دیگه اون نوار زرد رنگ وجود نداره.کسی میدونه واسه فایرفاکس چیکار باید کرد که درست شه؟ چون مطمئنا فایرفاکس هم یه گزینه داره واسه درست کردنش

http://up.nabzefarda.com/uploads6/1384508072.jpg

عذر میخوام اینهمه مهندس کامپیوتر
یعنی یکی نباید جواب سوال منو بدونه؟!

masoodxl

عضو جدید
سلام
درخواست کمک در مورد پیدا کردن آدرس سایت شرکت اروندتبدیل و شرکت مهتاب گستر را از شما عزیزان دارم.مرسی
ببخشید کمی عجله دارم!!!

hoseng

کاربر بیش فعال
عذر میخوام اینهمه مهندس کامپیوتر
یعنی یکی نباید جواب سوال منو بدونه؟!

خیلی متاسفم از این طرز فکرتون. شما فک میکنید یه مهندس کامپیوتر اینقدر بی کاره که بیاد طرز کار و مشکلات سایفون با اون سرعت مسخرش رو دنبال کنه یا آموزش بده. یعنی هر کی کار با سایفون بلد باشه مهندسه کامپیوتره؟ الان شما که مهندس عمرانی تا فردا زحمت بکش خودت یه آجر سه سانتی بساز به من تحویل بده مرسی

O . P . O . S

عضو جدید
O . P . O . S;70:cry:22686 گفت:
مهندسان کامپیوتر سلام..
کی ورد لپ تاپم قاطی داره اکثر حروف رو جابه جا میزنه.ویدوزشو تازه نصب کرذم.و ویروسی هم نیس.چیکارش کنم؟؟؟
وینذوزم8 هس.

یعنی کسی نمدونه چجوری کی وردمو تنظیم کنم؟خیلی اذیت میکنه

hoseng

کاربر بیش فعال
یعنی کسی نمدونه چجوری کی وردمو تنظیم کنم؟خیلی اذیت میکنه
سلام من تو گوگل سرچ کردم اما چیز درستی پیدا نکردم
ولی یه سر به Region توی Control Panel بزن و فیلد هاشو چک کن
یا اگه خیلی ابتدایی باشه ممکنه اصلا زبان کیبورد رو اشتباه انتخاب کرده باشی در هر صورت به مشکلی برخوردی که تا آدم بهش بر نخوره نمیتونه دلیلشو پیدا کنه

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی متاسفم از این طرز فکرتون. شما فک میکنید یه مهندس کامپیوتر اینقدر بی کاره که بیاد طرز کار و مشکلات سایفون با اون سرعت مسخرش رو دنبال کنه یا آموزش بده. یعنی هر کی کار با سایفون بلد باشه مهندسه کامپیوتره؟ الان شما که مهندس عمرانی تا فردا زحمت بکش خودت یه آجر سه سانتی بساز به من تحویل بده مرسی

متاسفانه اکثر مواقع مهندسای کامپیوتر اکثر عیبهای کامپیوتر رو نمیتونن شناسایی کنن

حتی شاید خود سازندشم نفهمه چه مرگشه

راهکار اکثرتون اینه که یا ویندوز عوض بشه یا قطعه عوض بشه بجای اینکه دقیق بگردن و مشکل رو پیدا کنن

این واقعیته حالا میخواهین باور کنید میخواهین نکنید و بهتون بربخوره

من نگفتم شما بیا رم بساز که شما از من توقع آجرساختن داری

آرشامی

عضو جدید
با سلام وقتتون بخیر
من با گرافیک لپ تابم مشکل دارم . لپ تابم ای سر (acer) هستش که ویندوز7- 64 بیتی روش نصبه بهترین ویندوزیه که میتونستم پیدا کنم. گرافیکم اینتله . مشکلی که من دقیقأ با گرافیکم دارم اینه که مدتی بعد از نصب ویندوز (آخرین راهی که به نظرم رسید برای حل مشکل) و نصب درایوری که از وب سایت خود acer دانلود کردم یه روز که لپ تابم روشن میکنم که ازش استفاده کنم میبینم که پنجره ها و تمام نرم افزار های سیستمم بصورت اسلو موشن باز میشن و گویا به نظر میرسه که درایور گرافیک پریده ولی بعد از کنترل دیوایس منیجر میبینم که درایور سر جاشه ولی پنجره ها و صفحات به آهستگی باز میشن . اینم بگم شاید کمک کن به حل این معما من اقدام به Uninstal و نصب مجدد درایور کردم حتی چند بار درایور های دیگه ای از سایت ای سر دانلود کردم اما افاقه نکرده تا به حال . فقط تنها راه مسکن و موقتیش اینه که برم تو screen resulation و rate color رو از 32بیت به 16بیت تغییر بدم تا بصورت موقت بتونم با سیستمم کار کنم .در ضمن همه ی این کارهارو رو ویندوز 32 بیتی هم انجام دادم که نتیجه مشابه 64 بوده . آخرین مطلب هم اینه که از وقتی که این بلا سر سیستمم میاد عملکرد تاچ پدم هم مختل میشه و بدرستی کار نمیکنه .
بسیار ممنون میشم اگر راهنمائی ها و اطلاعاتتون رو در اهتیارم بگدارید .

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه اکثر مواقع مهندسای کامپیوتر اکثر عیبهای کامپیوتر رو نمیتونن شناسایی کنن
حتی شاید خود سازندشم نفهمه چه مرگشه
راهکار اکثرتون اینه که یا ویندوز عوض بشه یا قطعه عوض بشه بجای اینکه دقیق بگردن و مشکل رو پیدا کنن
این واقعیته حالا میخواهین باور کنید میخواهین نکنید و بهتون بربخوره
من نگفتم شما بیا رم بساز که شما از من توقع آجرساختن داری

دقیقاً این میزان عدم شناخت عوام از رشته‌ی مهندسی کامپیوتر رو میرسونه. لااقل از شما که دانشجو هستید انتظار میره که بیشتر این رشته رو بشناسید یا لااقل یه دوست/رفیقی داشته باشید که مهندسی کامپیوتر بخونه و ازش بپرسید که دقیقاً ما چی‌ها میخونیم و انتظار میره چیا بلد باشیم.
دوستمون hoseing خوب درک میکنند که نباید از یه مهندس عمران انتظار "ساخت" آجر داشت ولی شما درک نمیکنید که یه مهندس کامپیوتر، کارش نصب فیلترشکن یا عیب‌یابی ویندوز و قطعه نیست. شما فرق مهندس کامپیوتر (سخت‌افزار-نرم‌افزار) رو با یه تکنسین یا تعمیرات‌چی نمیدونید ولی ما میدونیم که یه مهندس عمران ازش انتظار نمیره آجر بسازه.
اتفاقاً یکی از کارهای مهندسان سخت‌افزار (در کنار برق) ساخت رم هست. طراحی و کدنویسی ویندوز یا مرورگر فایرفاکس هر کدوم کار شاخه‌ای از مهندسی کامپیوتر هست ولی برای رفع عیب سایفون باید به کافی‌نت‌چی سر کوچه مراجعه کنید.

O . P . O . S

عضو جدید
سلام دوست عزیز
از قسمت تنظیمات کیبوردتون عکس بگیرید و همینجا بذارید تا بشه کمک کرد
همون کیبورذی که تو کنترل پنل نوشته؟اونو نگاه کرذم توش speed واینا بود.زبانشم چک کرذم درست انتخاب شذه.حالا چیگار کنم دیگه؟

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی برنامه wechat واسه گوشی سونی اریکسون با فرمت jar سراغ ندارد؟ لطفا نگید چرا اینجا مطرح کردماااا:دی چون بازدید کننده بیشتری داره
مرسی

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
همون کیبورذی که تو کنترل پنل نوشته؟اونو نگاه کرذم توش speed واینا بود.زبانشم چک کرذم درست انتخاب شذه.حالا چیگار کنم دیگه؟
سلام
برو تو قسمت region and languge
قسمت keyboard and languge رو باز کن و زبانهایی که داری رو نگاه کن یه بار فارسی رو حذف کن و دوباره بیارش
اگه مشکلی نباشه احتمالا" تنظیمات حروف کیبوردت رو دستکاری کردی

O . P . O . S

عضو جدید
يافتممممممم!!!!;)
باتشكر از دوستاني كه سعي كردن مشكلم رو حل كنن.:gol:

كيبورد من عربيه كه جاي حروف كمي با كيبورد فارسي متفاوته. زبان كيبورد فارسي بوده كه باتغيير اون به زبان عربي دكمه هاي كيبورد باحروفي كه مينويسن هماهنك شد.

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
تو باز شدن صفحه ی کانفیگ مودم مشکل دارم . با اکسپلورر وبا موزیلا باز نمیشه تمام راه ها رو هم امتحان کردم.مودم رو هم ریست کردم .هیستوری رو هم پاک کردم.چراغ adsl قرمز اینتر نتم قطع . کسی راهنمایی چیزی به ذهنش میرسه .تو اکسپلورر همش سرچ میشه این آدرس:192.168.1.1سایتش بالا نمیاد.پشتیبان فنی میگه با کانفیگ درست میشه
ویندوزم xp
IE8
مودم p-660HW-T1 v3زایکسل

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
کسی برنامه wechat واسه گوشی سونی اریکسون با فرمت jar سراغ ندارد؟ لطفا نگید چرا اینجا مطرح کردماااا:دی چون بازدید کننده بیشتری داره
مرسی
سلام تو خود سایت wechat که برین تو قسمت footer تمامی سیستم عامل هایی که میتونن ساپورت کنن به همراه فایل نصبی اومده ولی جاوا فک نمیکنم باشه

سلام.
تو باز شدن صفحه ی کانفیگ مودم مشکل دارم . با اکسپلورر وبا موزیلا باز نمیشه تمام راه ها رو هم امتحان کردم.مودم رو هم ریست کردم .هیستوری رو هم پاک کردم.چراغ adsl قرمز اینتر نتم قطع . کسی راهنمایی چیزی به ذهنش میرسه .تو اکسپلورر همش سرچ میشه این آدرس:192.168.1.1سایتش بالا نمیاد.پشتیبان فنی میگه با کانفیگ درست میشه
ویندوزم xp
IE8
مودم p-660HW-T1 v3زایکسل
احیانا یه موقع مرورگرتون IP بی مورد نگرفته؟
مثلا ممکنه از فیلترشکن استفاده کرده باشین و proxy شما set شده باشه
Internet Option -> Connection (Tab) ->LAN Setting

Sword-cutler

عضو جدید
با سلام
به تازگی ویندوز 8.1 نصب کردم (enterprise ) . برای استفاده از نرم افزارهای رابط کاربری مترو و دانلود اونها باید به app store مایکروسافت کانکت بشم . متاسفانه ایران رو ساپورت نمیکنه وقتی هم که در قسمت پراکسی یه پراکسی تنظیم میکنم با اینکه نرم افزار پراکسیم برای مرورگر کار میکنه برای app store و ... کار نمیکنه ( مثل قبل ارور ساپورت کشور نمیده بلکه ارور در برقراری ارتباط میده ) کسی میدونه چطور میتونم از app store استفاده کنم یا نرم افزارهای رابط کاربری مترو رو جای دیگه تو اینترنت پیدا کنم ؟ و اینکه خود ویندوز از windows defender به عنوان آنتی ویروس اصلی استفاده میکنه و بعد از نصب ویندوز اخطار نصب آنتی ویروس نداره ، البته من طبق عادت آنتی ویروس نصب کردم و باعث غیر فعال شدن windows defender شد . سوالم اینه که آیا بدون آنتی ویروس میشه به این نرم افزار windows defender اعتماد کرد چون آنتی ویروس حجم زیادی از رم رو میگیره . با تجربه ها لطفا پاسخ بدید .

آخرین ویرایش:

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
احیانا یه موقع مرورگرتون IP بی مورد نگرفته؟
مثلا ممکنه از فیلترشکن استفاده کرده باشین و proxy شما set شده باشه
Internet Option -> Connection (Tab) ->LAN Setting

استفاده که کردم اما قسمت مربوط بهش درمرورگرام غیرفعال (No proxy)

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
ی سوال آسون
چجوری عکس بذارم تو باشگاه؟:w20:
عکسو تو upload7.ir آپ کردم:w05:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
لطفا خصوصی جوابو بدید باید برم کلاس دارم:wallbash:

بالا