سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

fateme ba

عضو جدید
سلام ببخشید من سیستم عاملم وقتی کامپیوترم را روشن میکنم بالا نمیاد و لود نمیشه و هنگامی که میخوام ویندوزم را عوض کنم این پیغام را میده که هارد را پیدا نمیکنه چه مواردی باعث بروز این مشکل میشه؟

عشق کامپیوتر

اخراجی موقت
سلام ببخشید من سیستم عاملم وقتی کامپیوترم را روشن میکنم بالا نمیاد و لود نمیشه و هنگامی که میخوام ویندوزم را عوض کنم این پیغام را میده که هارد را پیدا نمیکنه چه مواردی باعث بروز این مشکل میشه؟
اولا" اتصالات هارد رو چک کن شل نشده باشن.
ثانیا" ویندوز 7 میخای نصب کنی دیگه؟

fateme ba

عضو جدید
اتصالات را چک کردم
بله ویندوز 7 نصب بوده و الان هم میخوام همون را نصب کنم

fateme ba

عضو جدید
منظورتون از اینکه وقتی سیستم روشن ببینم هارد شروع به کار میکنه را نمیدونم چطوری این کارو بکنم؟
سیستم از من نیست نمیدونم مادر بردش چیه!
میپرسم و خدمتون میگم

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورتون از اینکه وقتی سیستم روشن ببینم هارد شروع به کار میکنه را نمیدونم چطوری این کارو بکنم؟
سیستم از من نیست نمیدونم مادر بردش چیه!
میپرسم و خدمتون میگم
وقتی هارد شروع به کار میکنه یکمی صدا میده
دقیق کوش بدین میشنوی

میخوام ببینم اصلا هارد کار میکنه یا نه
sata هارو جابجا کنین

fateme ba

عضو جدید
کابل sata را جابجا کردم
به صداش گوش نکردم دقت میکنم و خبر میدم.
اگه بخوام ببینم هارد سالمه و روی یه سیستم دیگه امتحانش کنم باید چطوری به اون سیستم وصلش کنم؟
از طریق usb نشد

CPlus

عضو جدید
کابل sata را جابجا کردم
به صداش گوش نکردم دقت میکنم و خبر میدم.
اگه بخوام ببینم هارد سالمه و روی یه سیستم دیگه امتحانش کنم باید چطوری به اون سیستم وصلش کنم؟
از طریق usb نشد

هارد رو جدا کن و سیدی ویندوز رو دوباره بذار اگه وارد مراحل ستاپ شد یعنی هاردت مشکل داره

عبید حسینی

عضو جدید
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif نمونه سوال[/h]
سلام دوستان عزیز لطفا اگه کسی نمونه سوال "مبانی ومدیریت فناوری اطلاعات" (دکتر محمد فتحیان )در دسترس داره برام بذاره ، سریعا" لازمش دارم، ممنون​

محمدرضا 1583

عضو جدید
سلام بر دوستان
یه فایل اکسلی دارم که سرچ نمیکنه و از اونجایی که اسامی توش زیاده باید سطر بسطر دنبالش بگردم و این خیلی زمان بره لطفا کمکم کنید چطور سرچشو فعال کنم
ممنون میشم کمک کنید و تجربتون رو در اختیار م قرار بدید

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
این امکان وجود داره که پاورتون ضعیف شده باشه! اتصالات اضافی پاور رو جدا کنید و فقط هارد رو نگه دارید. کارت های PCI رو هم خارج کنید. ببینید می شناسه یا نه! اگه براتون امکان داره، هارد رو روی یه سیستم دیگه تست کنید یا از یه پاور دیگه استفاده کنید!

.:kamran:.

عضو جدید
درود بر دوستان
دنبال مطلبی یا تحقیق در مورد پویش تصاویر (همون اسکن) میگردم . خواهشا اگه چیزی دارید لطف نمایید . مرسی

fateme ba

عضو جدید
با سلام،
این امکان وجود داره که پاورتون ضعیف شده باشه! اتصالات اضافی پاور رو جدا کنید و فقط هارد رو نگه دارید. کارت های PCI رو هم خارج کنید. ببینید می شناسه یا نه! اگه براتون امکان داره، هارد رو روی یه سیستم دیگه تست کنید یا از یه پاور دیگه استفاده کنید!
سلام
ببخشید چطوری میشه هاردم را بدون اینکه هارد یه سیستم دیگه را جدا کنم ازش امتحان کنم؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ببخشید چطوری میشه هاردم را بدون اینکه هارد یه سیستم دیگه را جدا کنم ازش امتحان کنم؟

1. کافیه فقط کابل های اتصالی هارد مربوطه رو از اون سیستم جدا کنید, و به هارد خودتون وصل کنید
نیاز نیست که حتمن هارد رو از کیس بیارین بیرون
2. معمولن کابل های اضافه توی سیستم هست, البته ممکنه هم نباشه - معمولن یکی دیگه برای DVD drive به کار میره - , اگه هست, از اون کابلها استفاده کنید و تنظیمات رو توی Setup سیستم تغییر بدین تا با هارد شما سیستم بیاد بالا

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال
از مخابرات تهران, ADSL 1MB گرفتم!
و حال, یه مودم D-link DSL 2640 u گرفتم
چطور میتونم مودم رو کانفیگ کنم و به نت وصل بشم؟
چطور بایستی IP مربوطه رو تغییر بدم؟

یکم راهنمایی بصورت خیلی خیلی کامل بهم میدین ؟

lopht

عضو جدید
سلام بر دوستان
یه فایل اکسلی دارم که سرچ نمیکنه و از اونجایی که اسامی توش زیاده باید سطر بسطر دنبالش بگردم و این خیلی زمان بره لطفا کمکم کنید چطور سرچشو فعال کنم
دوست عزی یعنی چی سرچ نداره
کلید CTRL + F رو بزن تا بیاد

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان

اگه officeشما 2007 هستش از منوی home به داخل find & select برید و عبارت مورد نظرتون رو در اونجا تایپ کنید.و سرچ کنید

alimka

عضو جدید
سلام
متاسفانه نتونستم ازش عکس بگیرم
ولی متن خطا رو یادداشت کردم براتون میذارم.
windows failed to start recent hardware or software change might be the cause,to fix the problem
آدرس repair کردن سیستم رو میده.
و در عیر ااینصورت نوشته با جایی که سیستم از اونجا خریداری شده تماس برقرار بشه.
file\windows\system32\config\system
status: 0xc0000009
windows failed to load because the systetm registery file is missing or corrupt

این می تونه به خاطر جابه جایی احتمالی ram یا هارددیسک باشه؟

سلام دوست عزیز خیر این ارور مربوط به ریجستری هست و فایل های اون در اثر ویروسی شدن از بین رفته و یا خودتون یا کسه دیگه پاکش کردید !
اگه خودتون پاک کرده باشید ویندوز رو ریپیر کنید اگه جواب داد که هیچ اما اگه نه مجبورید که دوباره از نو ویندوز رو نصب کنید و حتما سیستم رو ویروس کشی کنید !

alimka

عضو جدید
یه سوال
از مخابرات تهران, ADSL 1MB گرفتم!
و حال, یه مودم D-link DSL 2640 u گرفتم
چطور میتونم مودم رو کانفیگ کنم و به نت وصل بشم؟
چطور بایستی IP مربوطه رو تغییر بدم؟

یکم راهنمایی بصورت خیلی خیلی کامل بهم میدین ؟

دوست عزیز اگه منظورتون کلا کانفیگ باشه که به مورد خاصی نیاز ندارید فقط یه کانکشن ppoe بسازید و نام کاربری و رمز عبورتون رو بهش بدید و کانکت شین !
این مودم ها خودشون Dhcp دارن و ip اتوماتیک میدن نیازی به کانفیگ دستی نیست!
اگه سوالی هست یا من بد متوجه شدم یا جواب رو کامل نرسوندم بگید تا بگم

alimka

عضو جدید
هاردتون رو یه بار بد سکتور یابی کنید و دوباره پارتیشن بندی کنید

ببخشید ولی فکر نمی کنم این ربطی به اون اروری که اون بالا گفته شده داشته باشه
سیستم مهسا خانوم به احتمال زیاد ویروسی شده چون نمونش رو همین هفته پیش خودم هرکاری کردم نشد ویروسی بود و بعد از نصب و ویروس کشی درست شد

alimka

عضو جدید
سلام فيلمي رودانلود کردم ولي موقع اجرا يک شورتکات برنامه داس درست شده واجرا نميشه آيا راهي هست که بشه اونودرست کرد ؟
ضميمه 128367
حجمش هم حدود700مگه.
يک سوال ديگه هم دارم:
موقع پخش فيلم KMplayerمکث زيادي داره اعصاب خوردکنيه قبلا اينطور نبود الان هم هرازگاهي خوب ميشه ولي بيشتر اوقات موقع پخش هرفيلمي باهرفرمتي مکث زياد داره.راه حل چيه؟
درضمن اين چيه روي کامپيوتر من ؟
ضميمه 128452
سوال اول
فایل اصلی رو یا حذفش کردین و یا جابجا

درمورد km هم ممکنه مشکلی براش پیش اومده یه بار حذف کنید دوباره نصب کنید
اجراش به سرعت سیستم هم میره شاید سرعت سیستمتون کم شده باشه

این نرم افزار هم مربوط به افزایش سرعت سیستم هستش
آیا حجمش هنوز همون 700 مگ هست اگه آره که پسوند فایل رو به یکی از پسوند های زیر تغییر بدید تا پخش کنه البته اگه واقعا اون فایل از ابتدا فیلم بوده باشه !
.mp4, .mpg , .mkv , . avi و فرمت های تصویریه دیگه ولی عموما اینا جزء دسته های اصلی هستن ! شما یکی یکی بزارید ببینید با کدوم درست میشه !
سرعت km هم اگه اونو آپدیت کرده باشید به خاطر اضافه شدن پخش سه بعدی و آنلاینش یکم سرعت پایین اومده در نسخه جدید البته امیر هم درست میگه ممکنه از اون هم باشه
و در مورد اون عکس آخر هم که یک نرم افزار برای بهسنه سازیه کامپیوتر هستش و با تغیراتی که اعمال می کنه باعث میشه که سیستم عملکرد بهتری داشته باشه

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سلام دوستان عزیز
من هنگام آپلود فایل با مشکل مواجه میشم وارور میده .با مدیران سایت درمیان گذاشتم به این نتیجه رسیدن که مشکل ازسیستم منه حالا میشه راهنماییم کنیدباید چه کاری انجام بدم تا مشکلم حل بشه.ممنون میشم ازپاسخگویی شما...

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز اگه منظورتون کلا کانفیگ باشه که به مورد خاصی نیاز ندارید فقط یه کانکشن ppoe بسازید و نام کاربری و رمز عبورتون رو بهش بدید و کانکت شین !
این مودم ها خودشون Dhcp دارن و ip اتوماتیک میدن نیازی به کانفیگ دستی نیست!
اگه سوالی هست یا من بد متوجه شدم یا جواب رو کامل نرسوندم بگید تا بگم

ا, منظور از کانفیگ اینه؟ :D
متاسفانه این مورد کار نمی کنه
چراغ اینترنت هم روشنه
ولی من هر کاری میکنم, کانکت نمیشه
از مخابرات هم پرسیدم, گفتن نت وصل کردن

راهی هست که من بتونم راه بندازم نتم رو ؟

alimka

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من هنگام آپلود فایل با مشکل مواجه میشم وارور میده .با مدیران سایت درمیان گذاشتم به این نتیجه رسیدن که مشکل ازسیستم منه حالا میشه راهنماییم کنیدباید چه کاری انجام بدم تا مشکلم حل بشه.ممنون میشم ازپاسخگویی شما...
داداش از یه مرورگر دیگه استفاده کن این ممکنه درست شه و شما از چه اینترنتی استفاده می کنید با چه سرعتی به اینم بستگی داره !

alimka

عضو جدید
ا, منظور از کانفیگ اینه؟ :D
متاسفانه این مورد کار نمی کنه
چراغ اینترنت هم روشنه
ولی من هر کاری میکنم, کانکت نمیشه
از مخابرات هم پرسیدم, گفتن نت وصل کردن

راهی هست که من بتونم راه بندازم نتم رو ؟

نه داداش م منظور از کانفیگ این نیست منم بلدم مطمئن باش اون چیزهای که تو بلدی واسه ما دیگه به خاطر ها پیوسته این از این !
یه بار مودم رو ریست کن هیچ کاری اضافه دیگم نکن فقط با کانکشن ppoe بساز و وصل شو مشکلت حتما حل میشه !
اشتباه همه در اینه فک می کنن حتما باید مودم کانفیگ شه اما نیازی نیست مودم ها اکثرا خودشونو همخوان می کنن با شبکه ی isp

• Like
واکنش ها: mpb

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
داداش از یه مرورگر دیگه استفاده کن این ممکنه درست شه و شما از چه اینترنتی استفاده می کنید با چه سرعتی به اینم بستگی داره !

با همه ی مرورگرها امتحان کردم از اینترنت ADSLهم استفاده میکنم....
کی گفت حالا من داداشم من خواهرم آقای برادر....:D

alimka

عضو جدید
با همه ی مرورگرها امتحان کردم از اینترنت ADSLهم استفاده میکنم....
کی گفت حالا من داداشم من خواهرم آقای برادر....:D
نمیدونم یهو یه حسی بهم دست داد که انگار برادری خواهر :biggrin:
آیا فقط با این آپلود سنتر مشکل داری یا همیشه اینجوریه ؟

fateme ba

عضو جدید
سلام
من سیستم یکی از دوستام مشکل داره که قبلا در باره مشکلش پرسیدم
مشکلش این بود که سیستم را که روشن میکنم سیستم عامل بالا نمیاد و نمیشه هم ویندوز روش نصب کرد و این پیغام خطا را میده که هارد را پیدا نمیکنه در ضمن قبل از اینکه این مشکل پیش بیاد خطایی میداد و که میخواست باید سیستم را restart کنم اینا اطلاعاتی که بهم دادن.
و اینکه اتصالات هارد را چک کردم و هارد را هم رو سیستم خودم چامتحان کردم بازم سیستم عامل بالا نیومد
کی میدونه باید چیکار کنم؟

alimka

عضو جدید
سلام
من سیستم یکی از دوستام مشکل داره که قبلا در باره مشکلش پرسیدم
مشکلش این بود که سیستم را که روشن میکنم سیستم عامل بالا نمیاد و نمیشه هم ویندوز روش نصب کرد و این پیغام خطا را میده که هارد را پیدا نمیکنه در ضمن قبل از اینکه این مشکل پیش بیاد خطایی میداد و که میخواست باید سیستم را restart کنم اینا اطلاعاتی که بهم دادن.
و اینکه اتصالات هارد را چک کردم و هارد را هم رو سیستم خودم چامتحان کردم بازم سیستم عامل بالا نیومد
کی میدونه باید چیکار کنم؟

هاردش از چه نوعی هست ؟ شما یه بار پارتیشن بندی کن از پایه با fdisk شاید درست شه اگه نشد مطمئن باش خراب شده و باید ببری تعمیر گاه و پیشنهاد منم خرید یه هارد دید

بالا