سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

EECi

مدیر بازنشسته
کیس من بعد از برق رفتن دیگه روشن نمیشه.همه ی قطعاتشم نو هست تقریبا چند ماهی میشه که کیسو جمع کردم.به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟

به نظر خودم مشکل از پاورش هست.ولی چیزی که برای من عجیبه این هست که چرا با یکبار برق رفتن پاور باید خراب بشه!
بله از پاورشه
اگر گارانتی داره ببرید شرکت
اگه که نه پاور با برند green بگیرید با وات مناسب که سیستم رو بضورت کامل تغذیه کنه

کیفیت قطعات چینی که به ایران وارد میشه اغلب خیلی پایینه انتظار دیگری نیست

arak_2008

عضو
سلام دوستان گرامی
چطور میتونم گزینه هایبرنت در ویندوز 10 فعال کنم.البته اینم بگم که در اینترنت زیاد سرچ کردم و آموزش های رو هم پیدا کردم ولی متاسفانه اصلا این گزینه در Power Options در کنترلی پنل وجود ندارد.

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام دوستان....

باتری لب تاپم(فوجیتسو) خراب شده و 30 ثانیه جدا از برق هم روشن نگه نمیداره....البته چند ماهه که همین طوری با برق دارم کار میکنم و ولی باتری هم وصله!

چیزی که خیلی مهمه اینه که من کارم با لب تاپ خیلی زیاده و لب تاپم 24 ساعته در حال کاره و یه نرم افزار در حال اجرا همیشه هست.

میخواستم با این شرایط چه پیشنهادی بهم میکنین و راهنماییتون رو ممنون میشم بهم بگین که چکار کنم برای این که باتریم بیشتر عمر کنه....اینطوری که معلومه من باید همزمان برق و لب تاپ با هم وصل باشه چون موقع خواب من کنار لب تاپ نیستم...خواب من هم حدود 7-8 ساعته و ایا باتری لب تاپ این مقدار ساعت جدا از برق ،لب تاپ رو روشن نگه میداره؟؟!!!

در مورد باتری لب تاپ هم یه مقدار توضیح بدین که ایا تاریخ انقضا داره؟!! میلی آمپرش چقدر باشه خوبه؟چه ویزگی هایی داشته باشه بهتره؟

ایا همین مدل خودشو بگیرم بهتره یا مدل لب تاپهای دیگه هم مشکلی نداره؟

خلاصه ممنون میشم راهنمایی کنین چون من زیاد وارد نیستم...

لب تاپم 14 اینچ هست ..مدلش LH 532

باتشکر

سلام
زمانی که باتری لب تاپ کامل شارژ شد شما باید آن را از لب تاپ جدا کنید و از برق آن استفاده کنید.
و باتری لب تاپ در شرایطی دسترسی به برق ندارید می توانید استفاده کنید که باعث طولانی تر شدن عمر باتری لب تاپ می شود.
موفق باشید

سرور13

عضو جدید
سلام
من میخواستم یه سری نمودار در اکسل رسم کنم که نقاط بر روی ان نمایش داده شود اما به علت اینکه نمودارهام از 5228 تا نقطه که بسیار نزدیک به هم هستن تشکیل شده است هنگامی که نقاز را معین میکنم ضخامت نمودار بسیار زیاد میشود. و هنگامی که چند نقطه را معین میکنم legend ان به صورت ساده در میاید. در پیوست فایل اکسل نمودار و نیز عکسایی قرار داده شده است.
اگر مشود راهنمایی بفرمایید چی کار کنم که نمودار به شکل عکس شماره 2 اما با legend عکس شماره 1 کشیده شود. باتشکر فراوان

1.PNG2.jpg
فایل اکسل اپلود شده
http://s1.picofile.com/file/8261731192/Book1.xlsx.html

reza_19933

عضو جدید
سلام.
از وقتی ویندوز لپتاپمو رو عوض کردم (ویندوز10 نصب کردم) ، فیلم ها و موزیک ویدیو های 1080 صحنه آهسته پخش میشه و صدا جلو میفته از تصویر توی KM player! خود ویندوز10 یه پلیر داره، با اون درست پخش میشه ولی خب جالب نیست اون! میشه گفت افتضاحه،
هم با نرم افزار KM playr و هم با نرم افزار GOM player هردو صحنه آهسته نشون میدن 1080 رو. چیکار کنم؟؟؟؟

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام.
از وقتی ویندوز لپتاپمو رو عوض کردم (ویندوز10 نصب کردم) ، فیلم ها و موزیک ویدیو های 1080 صحنه آهسته پخش میشه و صدا جلو میفته از تصویر توی KM player! خود ویندوز10 یه پلیر داره، با اون درست پخش میشه ولی خب جالب نیست اون! میشه گفت افتضاحه،
هم با نرم افزار KM playr و هم با نرم افزار GOM player هردو صحنه آهسته نشون میدن 1080 رو. چیکار کنم؟؟؟؟
احتمالا شما درایورهای کارت گرافیک و چیپ ست و .. رو نصب نکردید. بهتره آخرین نسخه اونها هم دانلود کنید و نصب کنید....

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان گرامی
چطور میتونم گزینه هایبرنت در ویندوز 10 فعال کنم.البته اینم بگم که در اینترنت زیاد سرچ کردم و آموزش های رو هم پیدا کردم ولی متاسفانه اصلا این گزینه در Power Options در کنترلی پنل وجود ندارد.
منوی استارت رو باز کنید و عبارت
Power Option رو تایپ کنید تا براتون بیارش

reza_19933

عضو جدید
احتمالا شما درایورهای کارت گرافیک و چیپ ست و .. رو نصب نکردید. بهتره آخرین نسخه اونها هم دانلود کنید و نصب کنید....

نصبه مهندس، تنظیمات خاصی توی خود نرم افزار اینویدیا نباید انجام شه؟؟

SHRP

کاربر ممتاز
نصبه مهندس، تنظیمات خاصی توی خود نرم افزار اینویدیا نباید انجام شه؟؟
بد نیست کدک های پخش ویدیو هم نصب کنید شاید مشکل رفع بشه
یکی از بهترین برنامه ها برای اینکار k-lite mega pack است

reza_19933

عضو جدید
بد نیست کدک های پخش ویدیو هم نصب کنید شاید مشکل رفع بشه
یکی از بهترین برنامه ها برای اینکار k-lite mega pack است

نرم افزار DriverPack Solution Online v17.6.9 رو نصب کردم بعد 17 تا درایورم نصب نشده بود:razz: چک کرد نصب کرد درست شد این مشکلمم. همونی بود که اول گفتین. درایورهای کارت گرافیک و چیپ ست
ممنون از لطفتون

• Like
واکنش ها: SHRP

reza-b

عضو جدید
سلام خدمت اساتید
سیستم ویروس rsa4096 گرفته و فایل های آفیس و اتوکد و ... بازنمیشه. چند تا فایل اکسل مهم دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:. وقتی تو کافی نت یا پلاتی می خوایم از یه فایل pdf پرینت بگیریم این امکان وجود داره که فایل رو برای خودشون نگه دارن؟ راهی وجود داره که مطمعن بشیم فایل pdf خصوصی فقط برای ما پرینت گرفته میشه؟

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:. وقتی تو کافی نت یا پلاتی می خوایم از یه فایل pdf پرینت بگیریم این امکان وجود داره که فایل رو برای خودشون نگه دارن؟ راهی وجود داره که مطمعن بشیم فایل pdf خصوصی فقط برای ما پرینت گرفته میشه؟
سلام
آره وجود داره معمولا توی کافی نت ها چون شبکه هستند همه سیستم ها به پرینتر وصل هستند بنابراین فلشتون رو بزنید به یکی از سیستم ها و فایلتون رو خودتون پرینت بگیرید بعد برید از داخل پرینتر برش دارید

david777

عضو جدید
سلام به دوستان
میخواستم ویندوز xp نصب کنم ولی تا مرحله لود بیشتر پیش و تو همون مرخله میمونه میخواستم ببینم مشکلش چیه؟؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام به دوستان
میخواستم ویندوز xp نصب کنم ولی تا مرحله لود بیشتر پیش و تو همون مرخله میمونه میخواستم ببینم مشکلش چیه؟؟
علتهای مختلفی می تونه داشته باشه
اشکال در سی دی نصب
اشکال در درایو دی وی دی یا سی دی
اشکال در هارد
اشکال در تنظیمات بایوس
بهتره یکی یکی اینا رو چک کنید

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستان

البته روی لب تاب های جدید نصب نمیشه. روی سیستم های جدید تست نکردم

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
جدیدا بعضی وقتا احساس میکنم لپتاپم زود شارژ خالی میکنه.از کجا متوجه شم چقدر از کارایی اولیه ش کم شده؟

electro-esmoke

عضو جدید
سلام
جدیدا بعضی وقتا احساس میکنم لپتاپم زود شارژ خالی میکنه.از کجا متوجه شم چقدر از کارایی اولیه ش کم شده؟
اکتیوتی های استارت اپ لپ تاپتو تو تسک منیجر کم کن یا ببند
مد کاری لپ تاپو تو قسمت تنظیمات اسلیپ بذار رو انرجی سیوینگ
روشنایی صفحتو کمتر کن

اگه جواب نداد باتریتو عوض کن.

s.z.22

عضو جدید
سلام ویندوزکامپیوترم خودبه خودآپدیت شده برنامه های روی desktop حذف شده چطوربرشون گردونم؟؟؟؟؟؟لطفاسریع جواب بدین نیازفوری دارم؟ویندوز xp

SH-SW

عضو جدید
سلام
درایو ویندوز لپ تاپم خراب شد و مجبور شدم هاردش رو عوض کنم، هارد قبلی رو با استفاده از قاب به اکسترنال تبدیل کردم اما به جز یکی دو دبار اولی که روی یه سیستم با ویندوز 7 تونستم بازش کنم و مقدار کمی از اطلاعات رو ازش گرفتم(سخت بالا میومد و نمی شد کپی کرد)، الان دیگه نه رو همون سیستم و نه رو سایر سیستم ها با ویندوزهای 8، 10 نمی خونه و فقط به صورت یک Removable Disk نشون میده، کسی میتونه کمکم کنه اطلاعاتم را از روی هارد بردارم

SH-SW

عضو جدید
سلام ویندوزکامپیوترم خودبه خودآپدیت شده برنامه های روی desktop حذف شده چطوربرشون گردونم؟؟؟؟؟؟لطفاسریع جواب بدین نیازفوری دارم؟ویندوز xp

در کنترل پنل سیستم و یا منوی استارت ببیند برنامه های نصب شده قبلی (نه فایل های شخصی) وجود دارند یا خیر؟ در صورت وجودشون میتونید از منوی start بهشون دسترسی داشته باشید.

s.z.22

عضو جدید
در کنترل پنل سیستم و یا منوی استارت ببیند برنامه های نصب شده قبلی (نه فایل های شخصی) وجود دارند یا خیر؟ در صورت وجودشون میتونید از منوی start بهشون دسترسی داشته باشید.
بله هستن برنامه های شخصی وعکساموچطوربرگردونم؟

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان یکی خواهشا کمک کنه
من عکسهای توو سیستمم باز نمیشه و بجای نمایش عکس خطای زیر رو میده:
window photo viewer cant display picture beacaus there might not be enough memory available on your computer.
بعد نرم افزاری رو میخام حذف کنم اجازه نمیده همش پیغام پر بودن رو میده!

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
window photo viewer cant display picture beacaus there might not be enough memory available on your computer.
سلام
ابتدا هرچه فایل داخل درایو سی دارید(منظورم فایل های غیر از فایل های ویندوز، فایل های که خودتون گذاشتید ) به یکی از درایو های دیگه انتقال بدید بعد درایو سی رو دیفرگمنت کنید بعد از اون میتونید بعضی از برنامه هایی که لازم ندارید رو ریمو کنید

masoudalmas

عضو جدید
سلام بر مهندسان گرامی. من یه لپ تاپ lenovo ideapad n 300 گرفتم جدیدا. ول متاسفانه خیلی کنده تا سیستم روشن بشه و تموم برنامه ها راحت لوئ بشن و من بتونم کار کنم فک کنم دو سه دقیقه طول بکشه. یه سیستم با مشخصات خیلی پایین تر از ین لپ تاپ سریع تره . من از تسک منیجر پروسه ها رو بررسی کردم . در حالی ک هیپ کار اینجام نمیدادم سخت افزار های سیستم در گیر بودن ک عکسش رو هم پیوست میکنم براتون . توی سه زمان مختلف عکس میزارم ببینید. در ضحم بگم پی سی ک قبلا هم داشتم همیشه هاردش درگیر بود و سرعت سیستم همیشه میومد پایین. و من اطلاعات همون پی سی رو به این لپ تاپ انتقال دادم . ویندوز 10 و 64 بیتی uefi نصب کردم روش.

کد:
http://s2.picofile.com/file/8265159534/Untitled.png

کد:
http://s2.picofile.com/file/8265159734/Untitled2.png

کد:
http://s2.picofile.com/file/8265159892/Untitled3.png

کد:
http://s1.picofile.com/file/8265167476/Untitled4.png

آخرین ویرایش:

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز

احنمال داره مشکل از Ram کامپیوتر شما باشه .تو Task Manager ببینید که Ram رو چقدر نشون میده وآیا این مقدار با مقداری که رو سیستم شما نصبه برابره یا نه ؟ ممکنه یکی از Ram ها از اسلات خودش خارج شده باشه .بعد از خاموش کردن سیستم اونارو چک کنید .

Asghar_

عضو جدید
سلام....یه سوال داشتم....اینکه میگن سرویس اینترنتت پهنای باندش تا یک مگ بازه یعنی چی؟ در حالی که من سرویسم سرعتش 128 کیلو هست!

ممنون میشم راهنمایی کنین...

SHRP

کاربر ممتاز
سلام....یه سوال داشتم....اینکه میگن سرویس اینترنتت پهنای باندش تا یک مگ بازه یعنی چی؟ در حالی که من سرویسم سرعتش 128 کیلو هست!

ممنون میشم راهنمایی کنین...
پهنای باند بر اساس کیلوبیت بر ثانیه محاسبه می شه
دانلود در برنامه ها بر اساس کیلوبایت بر ثانیه محاسبه می شه
هر کیلوبایت معادل هشت کیلو بیت است چون هر بایت هشت بیت دارد برای همین سرعت دانلود خودتون رو ضربدر 8 کنید تا به سرعت پهنای باند برسید
در حال حاضر سرعت شما دقیقا یک مگابیت بر ثانیه است چون دارید با سرعت 128 کیلو بایت دانلود می کنید
نکته دیگه اینکه ممکته دقیقا عدد ضربدر هشت برابر پهنای باند نشه چون مقداری از این پهنای باند صرف آپلود و قسمتی هم برای سیتسم عامل و برنامه های دیگه استفاده می شه که شما از اون بی اطلاع هستید

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام. کانکشن قبلی اینترنت غیرفعال شده هرچقدرم تلاش میکنم یدونه دیگه درست کنم نمیشه قبلا به یه اینترنت دیگه دسترسی داشتم الان نتم جدید و ازیک شرکت دیگه و مکانشم تغییر کرده آیا ربطی داره؟؟؟

بالا