سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام. کانکشن قبلی اینترنت غیرفعال شده هرچقدرم تلاش میکنم یدونه دیگه درست کنم نمیشه قبلا به یه اینترنت دیگه دسترسی داشتم الان نتم جدید و ازیک شرکت دیگه و مکانشم تغییر کرده آیا ربطی داره؟؟؟

درست شد:smile:

MeRKaM

عضو جدید
سلام
من یک هارد اکسترنال 2 ترا وسترن دیجیتال رو با کابل او تی جی به گوشی وصل کردم
الان که به لب تاب م هارد رو وصل میکنم تمام فایلام نیست و در عوض دو فولدر بنام اندروید و لاست و یک سطل زباله تو هارد نشون میده
آیا هاردم فرمت شده؟ آیا میتونم فایلام رو برگردونم؟؟
الان چیزی هم نمیتونم رو هارد کپی کنم ارور میده
میشه کمکم کنید

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام
من یک هارد اکسترنال 2 ترا وسترن دیجیتال رو با کابل او تی جی به گوشی وصل کردم
الان که به لب تاب م هارد رو وصل میکنم تمام فایلام نیست و در عوض دو فولدر بنام اندروید و لاست و یک سطل زباله تو هارد نشون میده
آیا هاردم فرمت شده؟ آیا میتونم فایلام رو برگردونم؟؟
الان چیزی هم نمیتونم رو هارد کپی کنم ارور میده
میشه کمکم کنید
بهتره یه بار دیگه به موبایل وصل کنید ببینید اطلاعات وجود داره یا نه...اگر فرمت نکرده باشید نباید مشکلی داشته باشه و شاید قبل از اون توسط یه سیستم ویرویس فایلها و فولدرها مخفی شده و نمی تونید اونو ببینید...
باید دقت کنید که حخجم پر و خالی هارد چقدر نمایش داده می شه..اگر تقریبا هم اندازه است یعنی احتمالا اطلاعاتی موجود نیست.

leynaz

عضو جدید
سلام دوستان
مشکل من اینه که در اینترنت اکسپلورر نمیتونم مستقیما پرینت بگیرم. البته خیلی هم برام کاربرد نداشت تا اینکه به خاطر سیستم گلستان دانشگاه مجبورم چندتا فرم رو پرینت بگیرم و گلستان هم که غیر اکسپلورر با چیزی باز نمیشه...
از file پرینت رو انتخاب میکنم عمل نمیکنه، راست کلیک+پرینت هم جواب نمیده،اصلا هیچ عکس العملی انجام نمیده.print preview هم که میزنم هیچی نشون نمیده...
پرینترم هم توسط سیستم شناخته شده هست...
به نظرتون چیکار کنم؟

MeRKaM

عضو جدید
بهتره یه بار دیگه به موبایل وصل کنید ببینید اطلاعات وجود داره یا نه...اگر فرمت نکرده باشید نباید مشکلی داشته باشه و شاید قبل از اون توسط یه سیستم ویرویس فایلها و فولدرها مخفی شده و نمی تونید اونو ببینید...
باید دقت کنید که حخجم پر و خالی هارد چقدر نمایش داده می شه..اگر تقریبا هم اندازه است یعنی احتمالا اطلاعاتی موجود نیست.

اگه هاردو فرمت کنم بعد ریکاوری ش مشکل تر میشه؟ با وینرار که هارد رو باز میکنم چیزی توش نیست
توی مای کامپیوترهم زده کل هارد خالیه
میشه یک نرم افزارخوب برا ریکاوری هارد معرفی کنید
سپاسگزارم

mohad93

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید به دوستان.
وقتی دکمه space کیبورد رو میزنم مثل زمانی که کلیک راست میکنیم یک منو باز میشه. این اتفاق هم در وورد و هم کل سیستم زمانی که از space استفاده میشه میفته. سیستم PC و ویندوز XP است.
از راهنمایی دوستان برای رفع این مشکل ممنونم .

SHRP

کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید به دوستان.
وقتی دکمه space کیبورد رو میزنم مثل زمانی که کلیک راست میکنیم یک منو باز میشه. این اتفاق هم در وورد و هم کل سیستم زمانی که از space استفاده میشه میفته. سیستم PC و ویندوز XP است.
از راهنمایی دوستان برای رفع این مشکل ممنونم .
بنظر می رسه یکی از دکمه های صفحه کلید شما گیر کرده
احتمال زیاد هم یکی از دکمه های ALT باید باشه
چند بار به پشت کیبور ضربه ملایم بزنید و و روی تمام دکمه ها دست بکشید شاید ول کنه
این کار رو وقتی سیستم خاموشه انجام بدید لطفا تا مشکلی پیش نیاد

SHRP

کاربر ممتاز
اگه هاردو فرمت کنم بعد ریکاوری ش مشکل تر میشه؟ با وینرار که هارد رو باز میکنم چیزی توش نیست
توی مای کامپیوترهم زده کل هارد خالیه
میشه یک نرم افزارخوب برا ریکاوری هارد معرفی کنید
سپاسگزارم
بله مشکل تر می شه ...نرم افزارهای زیر برای ریکاوری استفاده می شن
Easy Recovery
get data back
Partition recovery
partition wizard

mohad93

عضو جدید
بنظر می رسه یکی از دکمه های صفحه کلید شما گیر کرده
احتمال زیاد هم یکی از دکمه های ALT باید باشه
چند بار به پشت کیبور ضربه ملایم بزنید و و روی تمام دکمه ها دست بکشید شاید ول کنه
این کار رو وقتی سیستم خاموشه انجام بدید لطفا تا مشکلی پیش نیاد

ممنون دوست عزیز. امتحان کردم درست نشد. این ممکنه که تنظیمات خاصی رو توی control panel باید درست کنم؟

akbar159

عضو جدید
سلام دوستان....ستون های اعداد زیر بسیار طویل و بزرگ هست..ولی من میخوام به طور مجزا آنها رو انتخاب و در جای مناسب کپی کنم..راهی وجود داره؟

پیوست ها

• ddddddddddd.jpg
    ddddddddddd.jpg
    80.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

akbar159

عضو جدید
سلام دوستان....ستون های اعداد زیر بسیار طویل و بزرگ هست..ولی من میخوام به طور مجزا آنها رو انتخاب و در جای مناسب کپی کنم..راهی وجود داره؟

سلام دوباره...

حالا میخوام اعداد ستونی رو به صورت افقی در بیارم ...چطوری میشه؟

ممنون

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من یه نرم افزار معتبر می خوام برا فیلمبرداری از دسکتاپ...یه همچین چیزی وجود داره؟البته صدا رو هم ضبط کنه. ممنونم میشم اگه راهنمایی کنید:gol:

leynaz

عضو جدید
سلام دوستان
من امروز یه سی دی ویندوز 7 خریدم تا ویندوز لپ تاپ رو عوض کنم؛ مدل لپ تاپ لنوو b570e هست؛
مشکلش این بود که دو روز پیش ری استارتش کردم و دیگه بالا نیومد و پیغام داد که یک بخش از سافتور یا هاردور شما خراب شده و dvd نصب ویندوز را داخذ درایو بذارید و...
امروز که اومدم ویندوز رو عوض کنم،عملیات بوت از سی دی رو انجام دادم،پیغام windows is loading با اون صفحه مشکیش هم اومد، اما الان حدود یکساعته رو صفحه starting windows قفل کرده و هیچ کاری هم انجام نمیده؛ با یه سی دی دیگه هم امتحان کردم اما دقیقا همین اتفاق افتاد؛
میتونین کمکم کنین ؟ مشکلش چی میتونه باشه؟؟ممنون میشم

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

ali199_1991

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
من امروز یه سی دی ویندوز 7 خریدم تا ویندوز لپ تاپ رو عوض کنم؛ مدل لپ تاپ لنوو b570e هست؛
مشکلش این بود که دو روز پیش ری استارتش کردم و دیگه بالا نیومد و پیغام داد که یک بخش از سافتور یا هاردور شما خراب شده و dvd نصب ویندوز را داخذ درایو بذارید و...
امروز که اومدم ویندوز رو عوض کنم،عملیات بوت از سی دی رو انجام دادم،پیغام windows is loading با اون صفحه مشکیش هم اومد، اما الان حدود یکساعته رو صفحه starting windows قفل کرده و هیچ کاری هم انجام نمیده؛ با یه سی دی دیگه هم امتحان کردم اما دقیقا همین اتفاق افتاد؛

خب اگر اون ارور مربوط به هارد رو داده احتمالا می تونه از همون باشه..و ربطی به نصب مجدد ویندوز ندازه

leynaz

عضو جدید

خب اگر اون ارور مربوط به هارد رو داده احتمالا می تونه از همون باشه..و ربطی به نصب مجدد ویندوز ندازه
خب حتما که مشخص نکرده بود از هارده؛گفته بود شاید
دلیل اینکه رو windows starting فیکس کرده چیه؟ الان چیکار باید بکنم؟

ali199_1991

کاربر بیش فعال
خب حتما که مشخص نکرده بود از هارده؛گفته بود شاید
دلیل اینکه رو windows starting فیکس کرده چیه؟ الان چیکار باید بکنم؟

موقع فرمت کردن هارد مشکلی نبود؟
ضمن اینکه از سلامت سی دی ویندوز هم مطمئن هستین؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان

ممکنه مشکل شما خود درایو دی وی دی باشه. من پیشنهاد می کنم یه فلش بوت بسازید و با اون ویندوز نصب کنید شاید مشکل حل بشه

سلام.پرینتر من موقع چاپ دوصفحه رو روی هم چاپ میکنه.یعنی مثل این میمونه که یه صفحه چاپ شده باشه بعد دوباره روش پرینت گرفته باشن.صفحه ها روی هم میفته. برای درست کردنش چه کنم

رضاکلاته

عضو جدید
سلام دریک میحط کارکه چندسیستم به هم شبکه شده ان میخوام یک سیستم دیگه اضافه کنم لطفا نحوه کارروبفرمایین چطوریه؟ خیلی ممنون میشم اگه سریع وکامل وجامع توضیح بدین خداخیردنیا وآخرت بهتون بده.ویندوزها سون ان

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دریک میحط کارکه چندسیستم به هم شبکه شده ان میخوام یک سیستم دیگه اضافه کنم لطفا نحوه کارروبفرمایین چطوریه؟ خیلی ممنون میشم اگه سریع وکامل وجامع توضیح بدین خداخیردنیا وآخرت بهتون بده.ویندوزها سون ان
کار زیادی لازم نیست
اگر محل کار دارای سرور dhcp است که فقط کافی است سیم شبکه رو به سیستم جدید وصل کنید و خود بخود تنظیمات رو بگیره.
اما اگر تنظیمات دستی مورد نیازه باید اول کلاس و ساختار ای پی و ساب و دی ان اس و... رو از روی یکی از سیستمها یادداشت کنید بعد یک آی پی آزاد! به اون با همون تنظیمات اختصاص بدید. معمولا این روش کار می کنه مگر در سیستم تنظیمات یا برنامه خاصی مد نظر باشه. بهتره قبل از انجام این کارها با مسول آی تی اون شرکت هماهنگ کنید وگرنه می شه شما رو به جرم ورود بدون اجازه به حریم خصوصی یک شرکت مورد بازخواست قرار داد. امیدوارم که اینطور نباشه و شما قصد استفاده سو نداشته باشید

SHRP

کاربر ممتاز
سلام.پرینتر من موقع چاپ دوصفحه رو روی هم چاپ میکنه.یعنی مثل این میمونه که یه صفحه چاپ شده باشه بعد دوباره روش پرینت گرفته باشن.صفحه ها روی هم میفته. برای درست کردنش چه کنم
بهترین راه دانلود آخرین نسخه درایور اون از سایت سازنده است و نصب مجدد اون به احتمال زیاد درستش می کنه

• Like
واکنش ها: EECi

بیا1

عضو جدید
سلام دوستان قیمت ویندوز7 اورجینالش چقدره؟ از کجا باید بخرم؟ فرقش با کپی در چی هست؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام دوستان قیمت ویندوز7 اورجینالش چقدره؟ از کجا باید بخرم؟ فرقش با کپی در چی هست؟
سلام
حدود 350 هزار تومن نسخه آلتیمِیت با امکان چندبار نصب. یعنی فقط روی یک کامپیوتر یا لپ تاپ میتونید نصب کنید اما اگر دچار مشکل شدید و نیاز به تعویض ویندوز بود باز هم امکان فعالسازی وباره هست
اکثر ایرادات ریز و درشت توی سیستم عامل هایی که اصطلاحا کرک شده هستن پیش میاد بخاطر باگ هایی هست که هنگام کرک کردن ویندوز بوجود میان و یا بر اثر آپدیت کلا خراب میشن. ویندوز های اورجینال این باگ ها رو ندارن و با خیال راحت میشه آپدیتشون کرد
اگر دسترسی به بازار کامپیوتر داشته باشین مغازه هایی هستن که میفروشن اما راه ساده ترش شرچ توی اینترنته. من پیشنهاد میدم راه دومی امتحان کنید و فقط لایسنس ویندوز یا هر برنامه دیگه ای که میخواین خریداری کنید و نسخه مربوطه ویندوز رو از سایت مایکروسافت دانلود کنید

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
دوستان چنتا مشکل عجیبی برام پیش اومده.
1) پی سی رو آپگرید کردم یعنی مِین و سی پی یو و رم جدید خریدم و سوار کردم اما هاردم قدیمی تره. میخوام ویندوز ایکس پی نصب کنم اما از مرحله پارتیشن بندی هارد و کپی کردن فایلای اوله نصب که میگذره و ریستارت میشه برای ادامه نصببعد از نمایش مشخصات سیستم هنگ میکنه. اول به فن سی پی یو شک کردم و عوضش کردم اما باز هم همین مشکل ادامه داشت. با هارد جدید تر هم که به گفته صاحبش سالم هستن امتحان کردم اما در مرحله استارت ویندوز باز هم هنگ میکنه. بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟ همه قطعات خریداری شده دست دوم هستن
2) روی لپ تاپم ویندوز 10 دارم مشکل خاصی نداشتم اما بعد از مدتی که بلواستکس بطور مداوم کار میکرد در کنار یکی دوتا برنامه دیگه ، لپ تاپ هنگ میکرد و صفحه نمایش به هم میریخت. بعد از آپدیت رد استون دچار بلو اسکرین شد و کلا هیچکدوم از امولاتور های اندروید دیگه کار نمیکنن و اگر اجراشون کنم لپ تاپ ریستارت میشه. بنظرتون اگر مشکل از ویندوز هست، بغیر از نصب ویندوز چه پیشنهادی میدین؟ این رو هم اضافه کنم سازگار ترین ویندوز با لپ تاپم ویندوز7 هست اما چون موبایلم ویندوزفون هست و نزدیک 50گیگ برنامه و برنامه های یونیورسال نصب دارم و آنتی ویروسم هم اورجیناله اصلا علاقه ای به نصب مجدد ویندوز ندارم
ممنونم

SHRP

کاربر ممتاز
1) پی سی رو آپگرید کردم یعنی مِین و سی پی یو و رم جدید خریدم و سوار کردم اما هاردم قدیمی تره. میخوام ویندوز ایکس پی نصب کنم اما از مرحله پارتیشن بندی هارد و کپی کردن فایلای اوله نصب که میگذره و ریستارت میشه برای ادامه نصببعد از نمایش مشخصات سیستم هنگ میکنه. اول به فن سی پی یو شک کردم و عوضش کردم اما باز هم همین مشکل ادامه داشت. با هارد جدید تر هم که به گفته صاحبش سالم هستن امتحان کردم اما در مرحله استارت ویندوز باز هم هنگ میکنه. بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟ همه قطعات خریداری شده دست دوم هستن
2) روی لپ تاپم ویندوز 10 دارم مشکل خاصی نداشتم اما بعد از مدتی که بلواستکس بطور مداوم کار میکرد در کنار یکی دوتا برنامه دیگه ، لپ تاپ هنگ میکرد و صفحه نمایش به هم میریخت. بعد از آپدیت رد استون دچار بلو اسکرین شد و کلا هیچکدوم از امولاتور های اندروید دیگه کار نمیکنن و اگر اجراشون کنم لپ تاپ ریستارت میشه. بنظرتون اگر مشکل از ویندوز هست، بغیر از نصب ویندوز چه پیشنهادی میدین؟ این رو هم اضافه کنم سازگار ترین ویندوز با لپ تاپم ویندوز7 هست اما چون موبایلم ویندوزفون هست و نزدیک 50گیگ برنامه و برنامه های یونیورسال نصب دارم و آنتی ویروسم هم اورجیناله اصلا علاقه ای به نصب مجدد ویندوز ندارم
ممنونم
احتمال داره مشکل اولی بخاطر رم باشه...البته فرسودگی قطعات دست دوم باعث می شه نشه تعیین مشکل رو بدرستی انجام داد...کابلها هم ممکنه مشکوک باشن...اونها هم بررسی یا تعویض کنید البته احتمالش کمه...
مشکل دوم بهتره برنامه شبیه سازی نصب کنید که این باگ رو نداشته باشه که بعد از بستن حافظه رو در اختیار بگیره و ول نکنه

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
ممنونم

احتمال داره مشکل اولی بخاطر رم باشه...البته فرسودگی قطعات دست دوم باعث می شه نشه تعیین مشکل رو بدرستی انجام داد...کابلها هم ممکنه مشکوک باشن...اونها هم بررسی یا تعویض کنید البته احتمالش کمه...
مشکل دوم بهتره برنامه شبیه سازی نصب کنید که این باگ رو نداشته باشه که بعد از بستن حافظه رو در اختیار بگیره و ول نکنه
مشکل اولی رو وقت نکردم پیگیری کنم اما مورد دوم که گفتم گویا آپدیت انیورساری زیاد با امولارتورها رابطه خوبی نداره و احتمال بسیار زیاد با غیر فعال کردن hyper-v درست میشه در همه سیستم ها. واس خودم که جواب داد

Asghar_

عضو جدید
سلام...این امکان وجود دارد که فایل پی دی اف به صورت زیر رو ویراش کرد؟ فایل از ورد ویرایش شده و به صورت پی دی اف درامده...ممنون میشم راهنماییم کنین...

leynaz

عضو جدید

سلام...این امکان وجود دارد که فایل پی دی اف به صورت زیر رو ویراش کرد؟ فایل از ورد ویرایش شده و به صورت پی دی اف درامده...ممنون میشم راهنماییم کنین...

سلام
من منظورتون رو از ویرایش درست متوجه نشدم؛نمیدونم در چه حد میخواین کار کنین روش؛
اما foxit reader همین نرم افزاری که باهاش فایل رو باز کردین خیلی پرقابلیته و خیلی از کارها رو روی pdf ها انجام میده؛
در نهایت اگه نشد یا نتونستین راحت تبدیلش کنین به ورد...

بالا