سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

آرزوخانوم

عضو جدید
اگر باتری خراب بشه جدود دویست هزار تومن هزینه داره ولی اگر باتری رو دربیارید و مستقیم با برق کار کنید و اشکالی برای هر کدوم از قطعات دیگه پیش بیاد هزینه بیشتری داره...باتریهای جدید مثل قبلیها نیستن و زمان شارژ اونها حتما نباید زمان خالی بودن باشه
واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی اگه مستقیم با برق کارکنه قطعاتش آسیب میبینه؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
اگر باتری خراب بشه جدود دویست هزار تومن هزینه داره ولی اگر باتری رو دربیارید و مستقیم با برق کار کنید و اشکالی برای هر کدوم از قطعات دیگه پیش بیاد هزینه بیشتری داره...باتریهای جدید مثل قبلیها نیستن و زمان شارژ اونها حتما نباید زمان خالی بودن باشه
کاملا موافقم با نظر شما
البته 200هزار تومن مبلغ نسبتا بالاییه برای باتری. برای k53ی خودم از نمایندگی خریدم 80تومن!!

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کاملا موافقم با نظر شما
البته 200هزار تومن مبلغ نسبتا بالاییه برای باتری. برای k53ی خودم از نمایندگی خریدم 80تومن!!

در مورد باتری صحبت کرذین!
میگین که بهتره که باتری تو لپ تاپ باشه موقع استفاده؟! خب وقتی باتری فول میشه از برق بکشیم دوباره خالی میشه و دوباره به برق!! این شارژ و ری شارژ شدن باتری رو نمیپوکونه؟!

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد باتری صحبت کرذین!
میگین که بهتره که باتری تو لپ تاپ باشه موقع استفاده؟! خب وقتی باتری فول میشه از برق بکشیم دوباره خالی میشه و دوباره به برق!! این شارژ و ری شارژ شدن باتری رو نمیپوکونه؟!

بودن باطی از قطع و وصل آسیب زدن به تجهیزات تا حدودی جلوگیری میکنه
ضمن اینکه کاره باطری همینه . باید شارج و دشارج بشه . این بی استفاده موندن از استفاده معقول کردن خیلی بیشتر عمرشو کم میکنه

میتونی حداقل هفته ای یکبار باطری رو شارج فول و دشارج کامل کنی

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بودن باطی از قطع و وصل آسیب زدن به تجهیزات تا حدودی جلوگیری میکنه
ضمن اینکه کاره باطری همینه . باید شارج و دشارج بشه . این بی استفاده موندن از استفاده معقول کردن خیلی بیشتر عمرشو کم میکنه

میتونی حداقل هفته ای یکبار باطری رو شارج فول و دشارج کامل کنی

نه من نگفتم بی استفاذه بمونه، من لپ تاپم زیاد روشنه اینطوری اگ ببخوام همش هی از باتری استفاده کنم گفتم خراب نمیشه؟!
یا باید خراب شدن باتری برام مهم نباشه و فکر قطعات لپ تاپ باشم که با نوسانات برق خراب نشن و مدام از باتری استفاده کنم؟

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه من نگفتم بی استفاذه بمونه، من لپ تاپم زیاد روشنه اینطوری اگ ببخوام همش هی از باتری استفاده کنم گفتم خراب نمیشه؟!
یا باید خراب شدن باتری برام مهم نباشه و فکر قطعات لپ تاپ باشم که با نوسانات برق خراب نشن و مدام از باتری استفاده کنم؟

ببین لپ تاپای جدید وختی باطری تو دستگاهه و شما وصلش میکنی به برق باطری رو از دشارج در میاره تو حالت فلوت نگه میداره و لب تاپ رو از برق مستقیم تغذیه میکنه. حتی مدلای جدید باطریشون قابل برداشتن نیستن اگه دقت کرده باشی

پس خیالت راحت باشه

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بعضی لپ تاپا که عموما جدیدتر و مدل بالاترن سیستمی رو داره که وقتی برق مستقیم رو وصل میکنی، خودش باتری رو از مدار خارج میکنه.
اما من که خیلی از لپ تاپم استفاده میکردم و باتری هم همیشه تو لپ تاپ بود و هی شارژ و دشارژ میشد و بعد یه مدت سوخت، به همین راحتی! چون هر باتری یه عمری داره و اون رو معادل چند بار شارژ و دشارژ میگیرن مثلا 1000 بار.
از اون موقع که بیشتر از یکساله ،من همیشه با برق مستقیم کار میکنم و گاهی اوقات مثلا هفته ای یکبار با باتری کار میکنم و میذارم کامل خالی شه و دوباره فول بشه.
همیشه هم باتری رو فول میذارم کنار.
تا الانم خداروشکر هیییییچ مشکلی برا لپ تاپم بوجود نیومده.

zohre_1371

عضو جدید
سلام بچه ها ..اقا من ی مشکل اساسی دارم .لطفا کمک کنیییییییییییییییییییییییییید..

من یه مشکلی واسه لب تابپ پیش اومده.... اگه بتونید کمکم کنید.. قبلا ویروسی شده بود لب تابپ... بعد که ویروس کشی کردم و ویندوزش و عوض کردم، یکی از درایوام کامل قفل شده،چون ویروسی بود ...دیگه اصن نمیتونم عکس یا چیزیز ازش cut کنم یا چیزی بندازم تو اون درایو.. بعضی از عکس و مطلب و پوشه هام هم اصن قفل شده و باز نشدن.. میدونین چطوری باید قفلشون رو بردارم..؟؟؟
تو رو خدا زودی ج بدین .............................اقااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا زودی:cry::w04::w04::w04::w04::w04::w04::w04::w04::w04::w04::w04::w04:

noosheen1

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسای عزیز
من ی مشکل واسه لپ تاپم پیش اومده تازه ویندوزش عوض کردم اما بلوتوثش کار نمی کنه و این صفحه رو نشون میده

حالا کسی میدونه باید چیکار کنم؟

leynaz

عضو جدید
دوستان چطور میشه در اکسل ورود بعضی مقادیر خاص رو ممنوع کرد؟ مثلا نشه داده های منفی بهش داد؟

noosheen1

عضو جدید
دوستان چطور میشه در اکسل ورود بعضی مقادیر خاص رو ممنوع کرد؟ مثلا نشه داده های منفی بهش داد؟
اگر محورتون انتخاب کنید و بعد روش کلیک راست کنید و بعد با استفاده از گزینه ی format axis یک پنجره برات باز میشه که در قسمت axis optionباید تیک گزینه auto رو بردارید و با استفاده از گزینه fix مقادیر دلخواهتون رو برای هر کدوم از محورها تعیین کنید

leynaz

عضو جدید

اگر محورتون انتخاب کنید و بعد روش کلیک راست کنید و بعد با استفاده از گزینه ی format axis یک پنجره برات باز میشه که در قسمت axis optionباید تیک گزینه auto رو بردارید و با استفاده از گزینه fix مقادیر دلخواهتون رو برای هر کدوم از محورها تعیین کنید
ممنون از جوابتون
شما برای رسم نمودارها میگید،درست فهمیدم؟
منظور در وارد کردن خود داده هابه اکسل هست؛

relife

عضو جدید
سلام،دوستان من امروز دکمه پاور که زدم کیس روشن نشد،همه کابلهارم چک کردم آخه ۲ماه پیش،اینطوری شد کابلی که از،منبع تغذیه وصل میشه به برق سفت کردم درست شد اما الان نه،نمیدونم مشکلش چیه?از کجا باید بفهمم مشکل چیه که قطعه رو بخرم?من اصلا سخت افزار نمیدونم الان این کابل با منبع با همت یا میشه جدا خرید?اصلا عیب از این هستش یا پاور،چه جوری قطعه مناسب انتخاب کنم اگر میشه لطف کنید یه حدود قيمتم بدید ،خیلی ممنون میشم.

leynaz

عضو جدید

متاسفانه اون نمیدونم
یکی از دوستان لطف کردند در انجمن جواب دادند و درست هم بود
از data validation در تب data می تونید استفاده کنید
البته با فرمول نویسی هم میشه ولی از این راه آسون تره.

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام دوستان.
الان مدتیه هر لینکی رو که باز میکنم این صفحه میاد. باید چی کار کنم؟!

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
الان مدتیه هر لینکی رو که باز میکنم این صفحه میاد. باید چی کار کنم؟!
یعنی بجز این صفحه هیچ صفحه ای باز نمی شه؟ یا اینکه اول این صفحه میاد بعد صفحه مورد نظر رو انتخاب می کنید ؟
اگر صفحه پیش فرض شده که راحت می تونید توی تنظیمات Default Page اونو درست کنید چون سایت بدی نیست

SHRP

کاربر ممتاز
salam dostan kasi midone qeimat tarahi saite baraye payan name karshenasi chande ?
سلام
قیمت طراحی سایت بستگی به تعداد صفحات و تکنولوژی مورد استفاده داره و شاید حداقل 250 تومن نیاز باشه...البته استفاده از CPM های آماده خیلی ساده است و نباید هزینه زیادی داشته باشه...منظور من طراحی از صفر کار است که هزینه های خیلی بالاتری داره

SHRP

کاربر ممتاز
سلام،دوستان من امروز دکمه پاور که زدم کیس روشن نشد،همه کابلهارم چک کردم آخه ۲ماه پیش،اینطوری شد کابلی که از،منبع تغذیه وصل میشه به برق سفت کردم درست شد اما الان نه،نمیدونم مشکلش چیه?از کجا باید بفهمم مشکل چیه که قطعه رو بخرم?من اصلا سخت افزار نمیدونم الان این کابل با منبع با همت یا میشه جدا خرید?اصلا عیب از این هستش یا پاور،چه جوری قطعه مناسب انتخاب کنم اگر میشه لطف کنید یه حدود قيمتم بدید ،خیلی ممنون میشم.
ساده ترین راه این است که اول با یه کابل برق دیگه تست کنید... شاید مشکل کابل برق باشه..
اگر این نبود بهتره از یه نفر که تخصص داره کمک بگیرید تا منبع تغذیه و دکمه پاور رو تست کنه
شاید یه خدمات کامپیوتری منصف در ازای یه مبلغ زیر 5 تومن دستمزد عیبش رو پیدا کنه و قطعه معیوب رو براتون شناسایی کنه

SHRP

کاربر ممتاز
سلام بچه ها ..اقا من ی مشکل اساسی دارم .لطفا کمک کنیییییییییییییییییییییییییید..

من یه مشکلی واسه لب تابپ پیش اومده.... اگه بتونید کمکم کنید.. قبلا ویروسی شده بود لب تابپ... بعد که ویروس کشی کردم و ویندوزش و عوض کردم، یکی از درایوام کامل قفل شده،چون ویروسی بود ...دیگه اصن نمیتونم عکس یا چیزیز ازش cut کنم یا چیزی بندازم تو اون درایو.. بعضی از عکس و مطلب و پوشه هام هم اصن قفل شده و باز نشدن.. میدونین چطوری باید قفلشون رو بردارم..؟؟؟
تو رو خدا زودی ج بدین .............................اقااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا زودی:cry::w04::w04::w04::w04::w04::w04::w04::w04::w04::w04::w04::w04:
من منظور شما از قفل شدن رو متوجه نشدم
تعداد کمی ویروس وجود دارن که داده ها رو کد می کنن تا از قربانی پول بگیرن
ولی شاید منظور شما از قفل شدن عدم امکان دسترسی به خاطر تغییر ویندوز و تنظیمات کاربری باشه که در اینصورت می تونید با کلیک کردن روی فولدر مورد نظر و انتخاب Owership مجوزهای اونو به ادمین جدید بدید
در صورتی که از رمزگذاری یوندوز استفاده کرده باشید و رنگ فایلها و فولدرها آبی رنگ باشه کار تقریبا مشکلی دارید و شاید دیگه نتونید اصلاعات رو رمز گشایی کنید
البته من حدس می زنم کار ساده تز اینها باشه
از یه نفر که مهارت داره کمک بگیرید
از سعی و خطا کردن پرهیز کنید چون ممکنه اطلاعات خودتون رو نابود کنید

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام مهندسین کامپیوتر عزیز

دوستان سایت گوگل و وب گذر برای من باز نمیشه از کروم اکسپلورر و اپرا هم امتحان کردم نتیجه نداد ولی سایتای ایران رو مث نور باز میکنه دلیلش چیه بنظرتون ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز
آدرس سایتی که باز نمیشه را تایپ کن در مرورگر و کلید f5 را فشار بده

zohre_1371

عضو جدید
من منظور شما از قفل شدن رو متوجه نشدم
تعداد کمی ویروس وجود دارن که داده ها رو کد می کنن تا از قربانی پول بگیرن
ولی شاید منظور شما از قفل شدن عدم امکان دسترسی به خاطر تغییر ویندوز و تنظیمات کاربری باشه که در اینصورت می تونید با کلیک کردن روی فولدر مورد نظر و انتخاب Owership مجوزهای اونو به ادمین جدید بدید
در صورتی که از رمزگذاری یوندوز استفاده کرده باشید و رنگ فایلها و فولدرها آبی رنگ باشه کار تقریبا مشکلی دارید و شاید دیگه نتونید اصلاعات رو رمز گشایی کنید
البته من حدس می زنم کار ساده تز اینها باشه
از یه نفر که مهارت داره کمک بگیرید
از سعی و خطا کردن پرهیز کنید چون ممکنه اطلاعات خودتون رو نابود کنید

خیلی مرسی .. نه اونایی که قفل شدن باز میشن .. ولی چون تعدادشون زیاده نمیشه تک تک بازشون کرد..
ینی اینجوری باز میشن .. الان براتون میگم .:
مثلا رو عکس کلیک راست میکنم،propertiesرو میزنم. بعدش رو security کلیم میکن.. بعدشadvanced رو میزنی، بعد owner ، بعد edit بعد گزینه other users or group بعد advanced ،بعد find now ، بعد یوزرتو انتخاب میکنی از لیستی که پایین ظاهر میشه .بعد ok میکنی تا همه پنجر هاتو اوکی میکنی..
حالا یه مرحله دیگه هم باید انجام بدی تا قفلش باز بشه و عکست رو نشون بده ... ولی این خیلی طول میکشه ...کل درایوو من بخام اینجوری قفلشونو باز کنم که پیر میشم..
راه حلی تنظیماتی چیزی نداره که من کل درایو قفلشونو باز کنم .؟؟؟؟

مشکلشون اینه .. نمیدونم درست توضیح دادم یا نه ..
اره ب احتمال زیاد چون ویندوزمو عوش کردم تنظیماتش بهم ریخت باشه ..
اگه بتونید کمکم کنید ممنون میشم ..

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam dostan kasi midone qeimat tarahi saite baraye payan name karshenasi chande ?
بستگی داره پروژت چه امکاناتی داشته باشه.
ولی معمولا این پروژه های دانشگاهی کوچیکن و با 200 300 تومن میشه جمش کرد.
قاعدتا باید توضیحی هم در مورد برنامه ای که نوشتید به استادتون بدید که cmf های آماده مثل wordress یا جوملا و ... بدردتون نمیخوره و باید شما cms جکعو جور ترو کوچکتری ارائه بدید.
cmf ها پروبال بیشترو گنده تری نسبت به cms ها دارن.

• Like
واکنش ها: SHRP

RIG

متخصص C#.net
دوست عزیز دوستانی راهنمایی کردن. که ..
من برنامه نویس.شما سایت میخای ؟ خوب چه سایتی؟ سایت باد چه کاری رو انجام بده؟
آیا بین یک سایت تفریحی و اطلاع سانی با یه سایت پورتالی و با یه سایت فروشگاهیو با یه سایت شخصی و با یه سایت ..
تفاوت هست یا نه؟
ظاهر سایت هر چقدر عمیق ترباشه خیلی هزینش بیشتر از حالت معمولی..
ایا ظاهر سایت مهم نیست وعملکردش مهمه ب نسبت باز یه قیمت.
درسته دوستان میگن از 300 200 شروع میشه .
اماممکن هست کسی با 200 بنویسه همونو یکی تر تمیز با 400 تومن در بیار...
من خودم راستش نرم افزار نویسم.
ویندوزی یعنی . اما سایت هم فروشگاه نوشتم مث همون ویندوزی یعنی کاملا تجاری 1.5 ب بالا.
مثلا من چه دانشجویی چه غیر دانشجویی مینوسم با نکنولوژی که اسفاده میکنم برنامه و از چه چیز هایی بهره یگیرم شامل
Cshrp , Ap.net MVC , Html5, Css3 ,Jquery, BOOTSTRAP,Kendo ui fr asp.nt MVC
خوب دوستمون گفتن تکنولوژی من تکنولوژی را به همراه الحاقاتش گفتم
یکی میاد همین سایت رو با PHP و... طراحی میکنه.
شما تو پایان نامه باید اول سایت مورد نظرت اتخاب کنی . وسپس ببینی باید چقدر از همه لحا ظ کار داره و بعد زبان برنامه نویسیت رو مشخص کنی. به هر حال پایانامه لیسانس تو یه دانشگا معتبر وبا دفاعیه سر خت خیلی مهم تر از یه دانشگاه معمولیه.... به هر حال چه داشجو باشه طرف و چه نباشه باد ببینی نیاز مشتری چی هست و باهاش هم راه بیای چون دانشجویه .

• Like
واکنش ها: SHRP

nafis...

مدیر بازنشسته
یعنی بجز این صفحه هیچ صفحه ای باز نمی شه؟ یا اینکه اول این صفحه میاد بعد صفحه مورد نظر رو انتخاب می کنید ؟
اگر صفحه پیش فرض شده که راحت می تونید توی تنظیمات Default Page اونو درست کنید چون سایت بدی نیست
وقتی هر صفحه ای رو باز میکنم، اون صفحه مورد نظرم رو باز میکنه. اما بعد از چند ثانیه صفحه رویی باز میشه. که باید ببیندمش!

بالا