سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان

به پای هم پیر شین :)
f-secure و bit defender v رو امتحان کردی

بله اونا رو هم تست کردم یکی نود خوب بود و یکی هم ویروس کش میکروسافت که اگه با یه فایر وال قوی در کنار هم نصبش کنی عالیه

نود هم کار عالی نیست و لی اونقدری هم که دیگران بد میگن کاراییش بد نیست

سلام دوستان.
وقتی کامپیوتر روشن میشه یه سری برنامه ها باز میشن، باید چی کار کرد ک برنامه ای باز نشه؟

شوما کلید های ویندوز و R رو با هم بگیرین
تو صفحه ای که باز میشه بنویسین msconfig و اینتر رو بزنین بعد برین به سربرگ استارت اپ و تیک هر نرم افزاری رو که نمیخواهین اجرا بشه بردارین

باسلام
مشکل همین جاس که cd-romوhard رو اصلا نمیشناسه.

هارد و سی دی رامتون IDE (کابل های پهن ) هستند یا SATA (کابل های باریک و معمولا قرمز یا سیاه)
منظورم سیمی هست که به مادربرد وصل میشه

سلام
یاهو مسنجر من بعد از اینکه ویندوز ون 64 بیتی رو ارتقا دادم به صورت انلاین ( به صورت دستی پاکش کرده بودم از قبل) دیگه بالا نمیاد ینی انلاین نمیشه . حتی چند بار پاک و نصب کردم و تمام راه هایی مثل پروکسی و یا تنظیمات اسکپلورر رو هم نگاه کردم ولی همه چی درسته . تنها سرور اتصال یاهو رو پیدا نمیکنه .
شماها هم مسنجر های یاهوی سیستمون قطه ؟؟

مشکلم از کجاس به نظرتون؟

مال من که مشکلی نداره
اول تست کن ببین سایت یاهو برات باز میشه شاید ISP شوما با یاهو مشکل داشته باشه
احتمال داره که فایروالتون گیر داده باشه یه بار فایروال رو خاموش کنین و تست کنین اگه بازم وصل نشد
پیشنهاد یه یاهو مسنجر دیگه از سایت های معتبر مثل سافت گذر دانلود کنین و نصب کنین

سلام
جدیدا یه پرینتر گرفتم که صفحات ورد رو میتونم باهاش پرینت بگیرم ولی
فایل های pdf رو نه.حتی چند ورژن جدید pdf رو هم امتحان کردم ولی فرقی نکرد.
ممنون میشم کمکم کنین.

وقتی که میرین برای پرینت دقت کنید که پرینتر نصب شده روی سیستمتون رو انتخواب کنین

سلام دوستان
من یه مشکلی توی نصب آکروبات ریدر 11 روی ویندوز 8 دارم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
بعد از نصب و اجرای برنامه ارور 16 رو میده که میگه برنامه رو uninstall کرده و دوباره نصب کنید. این کارو کردم وی بی فایده بود . روش حل
این ارور رو هم از خود سایت ادوبی گرفتم ولی مثل اینکه برای ویندوز 7 بود و روی سیستم من عمل نکرد.
لطفا راهنماییم کنید

کلیه برنامه های ویندوز 7 روی ویندوز 8 هم نصب میشن
از سایت های ایرانی مثل سافت گذر دانلود کنین ببینین مشکل حل میشه یا نه

خودم وقتی از سایت اصلی دانلود میکنم به مشکل بر میخورم همیشه

سلام
وقتی میخوام چیزی دانلود کنم این پیام رو به من میده
" امکان برقرای ارتباط موجود نیست چون سرور مورد نظر کاملا امکان برقراری را رد کرد
احتمالا سرویس در سرور غیرفعال است یا شما بر روی سیستم خود فایروالی نصب کرده اید که مانع از برقراری ارتباط توسط IDM می شود
جزئیات: امکان برقراری ارتباط با پروکسی سرور وجود ندارد 127,0,0,1:8580 "
چکار کنم رفع بشه؟

شوما احتمالا یا از فیل فیل شکن استفاده میکنین و یا فایر وال اجازه دسترسی دانلود منیجر به نت رو نمیده
یه بار خاموش کنین ببینین مشکل حل میشه یا نه

سلام
یکی از سیستمام و فلش مموری هام دچار این مشکل شدن که شورت کات میسازن و اطلاعات داخلشون رو نمایش نمیدن . با انتی ویروس اویرا و کاسپرای و انتی تروجان لورنس خواستم مشکلو رفع کنم ولی اصلا مشکل رفع نشده . شما راه حلی برای این مشکل من دارید ؟؟؟
اینم عکس یکی از فلش مموری هاس
مشاهده پیوست 202398

من که با ESET ویروس کشی کردم ویروس شورتکات رو پیدا کرد
یه ویروس کش مخصوص شورت کات هم هست اون رو نصب کن اگه مشکل حل نشد از طریق بوت ویروس یابی کن

سلام من واسه دوستم win7 نصب کردم با تمام درلیور ها ولی صداش نمیاد. با این که درایور پک ورژن 14 رو دانلود کردم با اون هم تمام درایور هارو نصب کردم ولی بازم صدا نمیاد. لطفا کمک کنید....:(:(:(:(

روی Computer کیلیک راست manage بعدش device manager ببینین روی کارت صدا علامت تعجب نزاشته

mo.ava

عضو جدید
وقتی که میرین برای پرینت دقت کنید که پرینتر نصب شده روی سیستمتون رو انتخواب کنین
سلام ممنون
مشکلم هم همینه...
توی ورد پرینتر بالا میادش که انتخابش کنی ولی برای پی دی اف یا هر فایل دیگه اصلا شناسایی
نمیشه که بخوای انتخابش کنی..بلکه یه ارور (صفحه save as)رو بالا میاره...

caca

عضو جدید
ترجمه اسمبلی متن

ترجمه اسمبلی متن

با سلام در اجرای بعضی از نرم افزارهام به جای زبان فارسی اسمبلی میاد چه جوری درستش کنم؟
مثلا برنامه ace translate بعضی نوشته ها بعد از ترجمه به صورت کادر کوچیک میاد و یا یک سی دی زبان نصب کردم دیکشنری اش وقتی ترجمه میکنه اسمبلی میاد میشه لطف کنید بهم زودی جواب بدید ممنون میشم

narges_rpr

عضو جدید
سلام
دوستان من میخوام روی vitrualbox سیستم عامل لینوکس رو نصب کنم
میشه راهنماییم کنید؟
ممنون

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ممنون
مشکلم هم همینه...
توی ورد پرینتر بالا میادش که انتخابش کنی ولی برای پی دی اف یا هر فایل دیگه اصلا شناسایی
نمیشه که بخوای انتخابش کنی..بلکه یه ارور (صفحه save as)رو بالا میاره...

برین به start قسمت devices and printers و پرینترتون رو روی حالت دیفالت قرار بدین ببینین مشکل حل نمیشه

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام در اجرای بعضی از نرم افزارهام به جای زبان فارسی اسمبلی میاد چه جوری درستش کنم؟
مثلا برنامه ace translate بعضی نوشته ها بعد از ترجمه به صورت کادر کوچیک میاد و یا یک سی دی زبان نصب کردم دیکشنری اش وقتی ترجمه میکنه اسمبلی میاد میشه لطف کنید بهم زودی جواب بدید ممنون میشم

برین کنترل پنل قسمت region and language سر برگ administrative وقسمت change system locale ... رو روی پرشین قرار بدین و همه ی پنجره ها رو ok کنین

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ویندوز و چطوری نصب میکنن؟
از کامپیتر متنفرم!
:razz:

سلام
اول باید اطلاعات مهم که بر روی درایو c دارید به بقیه درایوا منتقل کنید
و بعد سی دی رو میذارید داخل یک ریست انجام میدید یک پیغام میاره ک میگه اگر میخاید بوت بشه اینتر بزنید شما میزنید و وارد میشه و ادامه میدید وقتی نوبت به انتخاب مکان نصب ویندوز رسید باید بر روی درایو c کلیک کنید و از دستورات زیر پنجره مثلا نوشته c برای دلیت میزنید و درایو سی شما پاک میشه و در ادامه دوباره بر روی درایوی ک نامی نداره کلیک میکنید و با استفاده از دستور زیر پنجره دوباره میسازیدش همونو . و ادامه نصب میدید .
کار سختی نیست . نترسی حل میشه . فوقش فوقش اولین بار خراب میکنی بعد یاد میگیری . منفجر نمیشه نترس:smile:

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
و بعد سی دی رو میذارید داخل یک ریست انجام میدید یک پیغام میاره ک میگه اگر میخاید بوت بشه اینتر بزنید شما میزنید و وارد میشه و ادامه میدید وقتی نوبت به انتخاب مکان نصب ویندوز رسید باید بر روی درایو c کلیک کنید و از دستورات زیر پنجره مثلا نوشته c برای دلیت میزنید و درایو سی شما پاک میشه و در ادامه دوباره بر روی درایوی ک نامی نداره کلیک میکنید و با استفاده از دستور زیر پنجره دوباره میسازیدش همونو . و ادامه نصب میدید .
کار سختی نیست . نترسی حل میشه . فوقش فوقش اولین بار خراب میکنی بعد یاد میگیری . منفجر نمیشه نترس:smile:

نیازی به حذف درایو نداره فرمت کردنش کافیه:D

urban planing

عضو جدید
سلام
اولین بار؟من 100 بار این کارارو کردم ولی نشد:redface:
به سختی :biggrin:

کاری نداره که چون ازش میترسی فکر میکنی سخته

چه ویندوزی میخوای نصب کنی ؟؟

7
seven
:(

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسای عزیز
من دیروز نرم افزار فلش با چند تا نرم افزار دیگه رو نصب کردم. بعداز اینکه برنامه هام نصب شد وقتی میخام فولدرامو باز کنم تو پنجره Bridge فتوشاپ باز میشه دیگه مثل قبل نیست . اگه میخام مثل قبل باز بشه باید حتما روی فولدرم راست کلیک کنم بعد open .
چیکار کنم مثل قبل بشه ؟؟
پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

کسی بلد نیست اینو جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسای عزیز
من دیروز نرم افزار فلش با چند تا نرم افزار دیگه رو نصب کردم. بعداز اینکه برنامه هام نصب شد وقتی میخام فولدرامو باز کنم تو پنجره Bridge فتوشاپ باز میشه دیگه مثل قبل نیست . اگه میخام مثل قبل باز بشه باید حتما روی فولدرم راست کلیک کنم بعد open .
چیکار کنم مثل قبل بشه ؟؟
پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

آیا این کار خوبیست که یک خانم نرم‌افزار با حجم بیشتر از 3 مگابایت را به تنهایی نصب کند؟

برو Control Panel > Default Programs > Associate a file type or protocol with a program.
دو تا کار کن.
اول اینکه بر اساس Current Default مرتب کن (روی اون ستون کلیک کن). بعد برو پایین‌تر تا Adobe Bridge رو پیدا کنی. ببین چه فایل‌هایی با این نرم‌افزار باز میشه. عکس بگیر بذار اینجا.
یه چیزی مثل این باید باشه:

P1.jpg

دوم اینکه به آخر همون صفحه برو و یه عکس هم از قسمت Protocols بگیر بذار همینجا.

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آیا این کار خوبیست که یک خانم نرم‌افزار با حجم بیشتر از 3 مگابایت را به تنهایی نصب کند؟

برو Control Panel > Default Programs > Associate a file type or protocol with a program.
دو تا کار کن.
اول اینکه بر اساس Current Default مرتب کن (روی اون ستون کلیک کن). بعد برو پایین‌تر تا Adobe Bridge رو پیدا کنی. ببین چه فایل‌هایی با این نرم‌افزار باز میشه. عکس بگیر بذار اینجا.
یه چیزی مثل این باید باشه:

مشاهده پیوست 202852

دوم اینکه به آخر همون صفحه برو و یه عکس هم از قسمت Protocols بگیر بذار همینجا.

بله که کار خوبیه :D
من فتوشاپ رو قبلن رو سیستم داشتم ولی adobe Bridge نصب نبود بعد اومدم فلش با چند تا برنامه دیگه رو نصب کردم اینجوری شد
من از ستون وسطی adobe bridge رو پیدا کردم بعد ازش عکس انداختم ببیند اینه :D

اینم از protocols

آخرین ویرایش:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله که کار خوبیه :D
من فتوشاپ رو قبلن رو سیستم داشتم ولی adobe Bridge نصب نبود بعد اومدم فلش با چند تا برنامه دیگه رو نصب کردم اینجوری شد
من از ستون وسطی adobe bridge رو پیدا کردم بعد ازش عکس انداختم ببیند اینه :D

اینم از protocols

کار خوبیه آخرش میشه این دیگه :cool:
من میگم بر اساس ستون آخری مرتب کن، تو بر اساس ستون وسط مرتب میکنی!؟ اینطوری که مشخص نمیشه چه تعداد و کدوم فایل‌ها با این نرم‌افزار باز میشن.
اصلا نخواستیم، این نرم‌افزاری که ضمیمه کردم رو دانلود و اجرا کن (برای ویندوز شما که 32 بیتی هست کار میکنه)،
مشاهده پیوست FileTypesMan.zip
بعد روی تب Extension کلیک کن تا بر اساس Extension مرتب کنه. نری دوباره روی یکی دیگه کلیک کنی. بعد از این کار، دوتای آخر یا اول باید Directory و Folder باشه اسمش. یه کم بیای سمت راست‌تر، تب Default Icon رو میبینی. نگا کن ببین برای این دوتا، چی نوشته توو اونجا؟ قاعدتاً باید مسیر نصب Bridge رو نوشته باشه.

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کار خوبیه آخرش میشه این دیگه :cool:
من میگم بر اساس ستون آخری مرتب کن، تو بر اساس ستون وسط مرتب میکنی!؟ اینطوری که مشخص نمیشه چه تعداد و کدوم فایل‌ها با این نرم‌افزار باز میشن.
اصلا نخواستیم، این نرم‌افزاری که ضمیمه کردم رو دانلود و اجرا کن (برای ویندوز شما که 32 بیتی هست کار میکنه)،
مشاهده پیوست 202857
بعد روی تب Extension کلیک کن تا بر اساس Extension مرتب کنه. نری دوباره روی یکی دیگه کلیک کنی. بعد از این کار، دوتای آخر یا اول باید Directory و Folder باشه اسمش. یه کم بیای سمت راست‌تر، تب Default Icon رو میبینی. نگا کن ببین برای این دوتا، چی نوشته توو اونجا؟ قاعدتاً باید مسیر نصب Bridge رو نوشته باشه.

براساس همون ستونی که گفتی هم مرتب میکنم همینجوری میشه که عکسشو گرفتم گذاشتم
سیستم من 64 بیتی هستش دانلود کنم جواب میده ؟؟
با این برنامه ای که گفتین هم انجام دادم اینم عکسش

من برنامه هایی که اون روز نصب کردم همشونو تو درایو d نصب کردم .
بعد من میرم تو کنترل پنل اصلا چیزی به اسم Adobe Bridge نصب نیست :confused:
میشه بگی چی بهم ریخته اینجوری شده ؟؟؟

آخرین ویرایش:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
براساس همون ستونی که گفتی هم مرتب میکنم همینجوری میشه که عکسشو گرفتم گذاشتم
سیستم من 64 بیتی هستش دانلود کنم جواب میده ؟؟
با این برنامه ای که گفتین هم انجام دادم اینم عکسش

من برنامه هایی که اون روز نصب کردم همشونو تو درایو d نصب کردم .
بعد من میرم تو کنترل پنل اصلا چیزی به اسم Adobe Bridge نصب نیست :confused:
میشه بگی چی بهم ریخته اینجوری شده ؟؟؟

ای بابا، اینجا هم که درسته

فایل‌ها و فولدرها به صورت پیش‌فرض با Windows Explorer باز میشن که همین Shell32.dll هست که توو عکس هم مشخصه. من حدس می‌زدم این تنظیمات به هم ریخته و تبدیل شده به Adobe Bridge، ولی اینطور نشده.
پس احتمالاً مشکل از Double Click هست. بعضی وقتا با دابل کلیک Windows Explorer باز نمیشه، البته قاعدتاً با Adobe Bridge هم نباید باز بشه! نمیدونم چرا اینطور شده.
چند تا راه حلی که به نظرم میاد اینا هستند:

راه حل اول اینه که Registery Value پوشه‌ها رو به حالت دیفالت برگردونید. برای این کار فایل زیر رو اجرا کنید و جاهای لازم Yes بزنید.
مشاهده پیوست Default_Folder.zip
آخر کار کامپیوتر رو ریستارت کنید.

راه حل دوم برای وقتی هست که دابل کلیک از کار بیفته. مال شما از کار نیفتاده و فقط برنامش عوضش شده ولی خوب می‌ارزه امتحان کنید. برای اینکار Windows + R بزنید تا Run رو بیاره. تایپ کنید explorer.exe تا مطمئن بشیم فعال هست. دوباره Run رو بیارید و تایپ کنید regedit تا Registery Editor رو بیاره. پوشه‌هایی که باز شده رو با زدن دکمه‌ی جهت چپ (left arrow) ببندید تا فقط Computer دیده بشه. حالا Ctrl + F بزنید و عبارت MOUNTPOINTS2 رو جستجو کنید. یکی دو دقیقه طول میکشه تا چیزی پیدا کنه. ممکنه یه فولدر به این اسم پیدا کنه، یا فایل (مثلاً به اسم LastKey) که در مسیرش این اسم یعنی MOUNTPOINTS2 رو داره. خلاصه هرچی که پیدا کرد با زدن Delete پاکش کنید. دوباره Left Arrow رو چندتا بزنید تا فقط Computer بمونه و دوباره همین MOUNTPOINTS2 رو سرچ کنید و هر چیزی که پیدا کرد رو پاک کنید. این کار رو اونقدر انجام بدید که دیگه نتونه هیچ MOUNTPOINTS2 ایی پیدا کنه. بعد ببینید مشکل حل شد یا نه. اگر حل نشد ریستارت کنید ببینید حل شد یا خیر.

راه حل سوم با توجه به اینکه ویندوزتون 7 هست اینه که یک اکانت دیگه روی کامپیوترتون بسازید. اگه موقع نصب نرم‌افزارها، برای All Users نصب کردید باید اون‌ها هم این نرم‌افزارها رو داشته باشند. چک کنید ببینید توو اون هم این مشکل رو دارید یا نه. اگه نداشتید از اون اکانت استفاده کنید و این یکی رو پاک کنید. هیچ اخلالی در سرعت سیستم و ... هم به وجود نمیاد.

راه حل چهارم، System Restore هستد. در استارت این عبارت رو سرچ کنید و ببینید که آیا Restore Point ایی قبل از نصب اون نرم‌افزارها دارید یا خیر که به اون تاریخ برگردید. این بار به هنگام نصب Bridge حواستون باشه که از حالت Customize نصب کنید و اجازه ندید که این نرم‌افزار همه چیز رو باز کنه و فقط پسوندهایی که مطمئن هستید را بذارید بمونه (اگه این امکان رو داره).

راه حل پنجم اگه System Restore نداشتید، حذف این نرم‌افزار هست. اگه از Control Panel نمی‌تونید حذف کنید، نرم‌افزار Revo Uninstaller Pro که بهترین نرم‌افزار حذف برنامه‌ها هست رو دانلود کنید، مثلاً از اینجا http://p30download.com/fa/entry/50644 . باید با این بتونید حذف کنید. اگه نشد که دیگه مجبورید هر چی مربوط به Adobe CS هست رو حذف کنید

urban planing

عضو جدید
امکان داره که برنامه اتوکد کامل نصب نشه؟؟
من نصبش کردم ولی یه حسی بهم میگه که کامل نصب نشده!:redface:

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ای بابا، اینجا هم که درسته

فایل‌ها و فولدرها به صورت پیش‌فرض با Windows Explorer باز میشن که همین Shell32.dll هست که توو عکس هم مشخصه. من حدس می‌زدم این تنظیمات به هم ریخته و تبدیل شده به Adobe Bridge، ولی اینطور نشده.
پس احتمالاً مشکل از Double Click هست. بعضی وقتا با دابل کلیک Windows Explorer باز نمیشه، البته قاعدتاً با Adobe Bridge هم نباید باز بشه! نمیدونم چرا اینطور شده.
چند تا راه حلی که به نظرم میاد اینا هستند:

راه حل اول اینه که Registery Value پوشه‌ها رو به حالت دیفالت برگردونید. برای این کار فایل زیر رو اجرا کنید و جاهای لازم Yes بزنید.
مشاهده پیوست 203020
آخر کار کامپیوتر رو ریستارت کنید.

راه حل دوم برای وقتی هست که دابل کلیک از کار بیفته. مال شما از کار نیفتاده و فقط برنامش عوضش شده ولی خوب می‌ارزه امتحان کنید. برای اینکار Windows + R بزنید تا Run رو بیاره. تایپ کنید explorer.exe تا مطمئن بشیم فعال هست. دوباره Run رو بیارید و تایپ کنید regedit تا Registery Editor رو بیاره. پوشه‌هایی که باز شده رو با زدن دکمه‌ی جهت چپ (left arrow) ببندید تا فقط Computer دیده بشه. حالا Ctrl + F بزنید و عبارت MOUNTPOINTS2 رو جستجو کنید. یکی دو دقیقه طول میکشه تا چیزی پیدا کنه. ممکنه یه فولدر به این اسم پیدا کنه، یا فایل (مثلاً به اسم LastKey) که در مسیرش این اسم یعنی MOUNTPOINTS2 رو داره. خلاصه هرچی که پیدا کرد با زدن Delete پاکش کنید. دوباره Left Arrow رو چندتا بزنید تا فقط Computer بمونه و دوباره همین MOUNTPOINTS2 رو سرچ کنید و هر چیزی که پیدا کرد رو پاک کنید. این کار رو اونقدر انجام بدید که دیگه نتونه هیچ MOUNTPOINTS2 ایی پیدا کنه. بعد ببینید مشکل حل شد یا نه. اگر حل نشد ریستارت کنید ببینید حل شد یا خیر.

راه حل سوم با توجه به اینکه ویندوزتون 7 هست اینه که یک اکانت دیگه روی کامپیوترتون بسازید. اگه موقع نصب نرم‌افزارها، برای All Users نصب کردید باید اون‌ها هم این نرم‌افزارها رو داشته باشند. چک کنید ببینید توو اون هم این مشکل رو دارید یا نه. اگه نداشتید از اون اکانت استفاده کنید و این یکی رو پاک کنید. هیچ اخلالی در سرعت سیستم و ... هم به وجود نمیاد.

راه حل چهارم، System Restore هستد. در استارت این عبارت رو سرچ کنید و ببینید که آیا Restore Point ایی قبل از نصب اون نرم‌افزارها دارید یا خیر که به اون تاریخ برگردید. این بار به هنگام نصب Bridge حواستون باشه که از حالت Customize نصب کنید و اجازه ندید که این نرم‌افزار همه چیز رو باز کنه و فقط پسوندهایی که مطمئن هستید را بذارید بمونه (اگه این امکان رو داره).

راه حل پنجم اگه System Restore نداشتید، حذف این نرم‌افزار هست. اگه از Control Panel نمی‌تونید حذف کنید، نرم‌افزار Revo Uninstaller Pro که بهترین نرم‌افزار حذف برنامه‌ها هست رو دانلود کنید، مثلاً از اینجا http://p30download.com/fa/entry/50644 . باید با این بتونید حذف کنید. اگه نشد که دیگه مجبورید هر چی مربوط به Adobe CS هست رو حذف کنید

مرسی دوست عزیز .
خیلی ممنونم ازتون که وقت گذاشتین برای جواب دادن به سوالم
:gol::gol:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
یه سوال دارم و نیاز فوری به جوابش
کد 12قمی (که فک میکنم بهش 12رقمی خروجی رایانه )هم میگن چیه؟
یه نرم افزار گرفتم برای فعالسازی رمزش ازم همچین چیزی خواسته و نوشته که این 12رقم مربوط به خود سیستم میشه نه نرم افزار

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
یه سوال دارم و نیاز فوری به جوابش
کد 12قمی (که فک میکنم بهش 12رقمی خروجی رایانه )هم میگن چیه؟
یه نرم افزار گرفتم برای فعالسازی رمزش ازم همچین چیزی خواسته و نوشته که این 12رقم مربوط به خود سیستم میشه نه نرم افزار
Windows + R بزن تا Run بیاد و در اونجا بنویس cmd و اوکی بزن. توو صفجه‌ی سیاهی که میاره تایپ کن:
getmac /v /fo list
چندتا Physical Address میاره، اونی که زیر Local Area Connection هست، چیزیه که میخوای (بدون خط‌های فاصله).

اگر ویندوز 8 هستی برای آوردن cmd باید اول Windows + x بزنی و از منویی که آورده Command Prompt رو انتخاب کنی.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
Windows + R بزن تا Run بیاد و در اونجا بنویس cmd و اوکی بزن. توو صفجه‌ی سیاهی که میاره تایپ کن:
getmac /v /fo list
چندتا Physical Address میاره، اونی که زیر Local Area Connection هست، چیزیه که میخوای (بدون خط‌های فاصله).

اگر ویندوز 8 هستی برای آوردن cmd باید اول Windows + x بزنی و از منویی که آورده Command Prompt رو انتخاب کنی.

بسیار ممنونم;)

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بروبچ کامپیوتر ...

آقا یه سیستمی از یکی از آشناها هست ، این ویندوز دیگه روش بالا نمیاد ، به جاش صفحه آبی مرگ (که خدا مرگش بده :D) رو بالا میاره با ارور stop:0x00000116 .

من هاردشو تعویض کردم چک کردم همین ارورو میده .....پاورشو عوض کردم همینو میده :D...جونم براتون بگه مادربردشو هم حتی عوض کردم باز همین ارورو میده ..دیگه هیچی حس کردم اشکالش نرم افزاریه ...ویندوزشو که عوض کردم دیدم بدون نصب درایور خوبه ، بالا میاد، اما به محض اینکه درایوراشو نصب میکنم ، بعد از نصب درایورها که ریستارت میشه دوباره همون صفحه آبیه میاد با همون ارور ...
درایوراشو با چند تا سی دی مختلف امتحان کردم و نصب کردم همینجوری شد .. آیا کسی هست که مرا یاری دهد؟ :D

***آرامش***

اخراجی موقت
سلام بروبچ کامپیوتر ...

آقا یه سیستمی از یکی از آشناها هست ، این ویندوز دیگه روش بالا نمیاد ، به جاش صفحه آبی مرگ (که خدا مرگش بده :D) رو بالا میاره با ارور stop:0x00000116 .

من هاردشو تعویض کردم چک کردم همین ارورو میده .....پاورشو عوض کردم همینو میده :D...جونم براتون بگه مادربردشو هم حتی عوض کردم باز همین ارورو میده ..دیگه هیچی حس کردم اشکالش نرم افزاریه ...ویندوزشو که عوض کردم دیدم بدون نصب درایور خوبه ، بالا میاد، اما به محض اینکه درایوراشو نصب میکنم ، بعد از نصب درایورها که ریستارت میشه دوباره همون صفحه آبیه میاد با همون ارور ...
درایوراشو با چند تا سی دی مختلف امتحان کردم و نصب کردم همینجوری شد .. آیا کسی هست که مرا یاری دهد؟ :D
سلام و درود
اگر از یارانه انصراف دادی اعلام کن که تو را یاری رسانیم:D
با سیف مود بالا میاد یا نه؟؟ تا چه مرحله ای میاد بعد صفحه آبی میاد؟
شاید از رم یا کارت گرافیک باشه.
اگه درایور ها رو یکی یکی نصب کنی به مشکلش میرسی احتمالا".درایور ها رو با هم نصب نکن

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و درود
اگر از یارانه انصراف دادی اعلام کن که تو را یاری رسانیم:D
با سیف مود بالا میاد یا نه؟؟ تا چه مرحله ای میاد بعد صفحه آبی میاد؟
شاید از رم یا کارت گرافیک باشه.
اگه درایور ها رو یکی یکی نصب کنی به مشکلش میرسی احتمالا".درایور ها رو با هم نصب نکن

گرافیکش آن برد هست .... با تعوبض مادربرد باید درست میشد اگه مشکل از گرافیک بود ....

میدونم اینجوری به جواب میرسم جناب :D خوب من برای اینکه درایورها رو جدا جدا نصب کنم و تست کنم مجبورم به تعداد درایورها هی ویندو نصب کنم هی بپره ، هی برم درایور بعدی ببینم مشکل کجاست! :confused:

گفتم شاید کسی بر اساس تجربه بدونه مشکل کجاست که انقدر کار اضافه نکنم :/

بالا