سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

yasi_architect

عضو جدید
اون کارو کردم اما بدسکتور نشده هاردم دیگه راه حل نیست؟!! راستی یه سوال دیگه اگه بخوام یه فایلی رو واسه همیشه دلت کنم که حتی با برنامه ها هم نشه برش گردوند (یعنی به طور کلیییییی حذفش کنم!!) باید چیکار کنم؟؟ :(

petrous

عضو جدید
اون کارو کردم اما بدسکتور نشده هاردم دیگه راه حل نیست؟!! راستی یه سوال دیگه اگه بخوام یه فایلی رو واسه همیشه دلت کنم که حتی با برنامه ها هم نشه برش گردوند (یعنی به طور کلیییییی حذفش کنم!!) باید چیکار کنم؟؟ :(

یه سی دی لایو لینوکس بذار
بعد از طریق ترمینال برو تویه اون پوشه ای که فایلت هست
بعد بزن
Shred -u Name-File
بعدش فایلت پاک شده
البته اگه فایلت حجیم باشه یکم زمانگیر هستش
درضمن با دستگاه های ریکاوری تا اولین چیزی که رویه هاردت ریختی قابل ریکاوری کردن هستش.
پس نتیجه میشه
یا هاردت رو نفروش و یا کلا بترکونش
و در آخر هم باید بگم که این سی دی لایو بعدا هم به دردت می خوره، خیلی جاها می تونه بهت کمک کنه

آخرین ویرایش:

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
کمک
کمک
کمک
کمک
کمک

من اخیرا از کد 2012 استفاده میکنم ارور میده و مینویسهdisplay driver intel graphics accelerator drivers for windows7 stopped responding and has successfully recovered.. سرعتشم پایینه..چه کنم؟
کمک
عجبا.........
ویندوزتو عوض کن صد در صد درست میشه بابا!
اگه نشد بیا من لپتاپمو میدم بت

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
من قبلا ماوسی که استفاده می کردم usb بود. خراب شده یکی دیگه خریدم که usb نیست وصلش که می کنم چراغ ماوس روشن میشه ولی کار نمی کنه. کسی می تونه بگه مشکل کجاست؟

alimka

عضو جدید
سلام.
من قبلا ماوسی که استفاده می کردم usb بود. خراب شده یکی دیگه خریدم که usb نیست وصلش که می کنم چراغ ماوس روشن میشه ولی کار نمی کنه. کسی می تونه بگه مشکل کجاست؟
سلام معلومه دیگه یا از ماوسه یا از ویندوز یا ممکنه از درگاه کانکتورتون باشه یه نگاه به پین های موس بنداز ببین کج نشدن

HaMiD.TcI

مدیر تالار
سلام.
یکی از مشکلات درگاه های (منسوخ شده ی ) ps2 اینه که باید حتما" بعد از وصل کردن ماوس و کیبور به اونا سیستم ریستارت بشه تا به وسیله ی بایوس به مادریورد شناخته بشن. چک کنید ببینید لیزرش روشنه یا نه. اگه روشن می شه , موس رو وصل کنید و سیستم رو ریستارت. مشکلتون حل میشه

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام معلومه دیگه یا از ماوسه یا از ویندوز یا ممکنه از درگاه کانکتورتون باشه یه نگاه به پین های موس بنداز ببین کج نشدن

یکی از مشکلات درگاه های (منسوخ شده ی ) ps2 اینه که باید حتما" بعد از وصل کردن ماوس و کیبور به اونا سیستم ریستارت بشه تا به وسیله ی بایوس به مادریورد شناخته بشن. چک کنید ببینید لیزرش روشنه یا نه. اگه روشن می شه , موس رو وصل کنید و سیستم رو ریستارت. مشکلتون حل میشه
ممنون از پاسخ تون
من یک کاری کردم برای تست پورت کامپیوتر، موس قبلی که یو اس بی بود رو با مبدل یو اس بی به پی اس 2 به سیستم وصل کردم دیدم اینطوری هم کار نمی کنه به نظر میاد پورتش مشکل داره نه ماوس.
ضمنا وقتی که ماوس رو وصل کردم ری استارت هم کردم چراغش روشن شد ولی کار نکرد.
فکر کنم بهترین کار این باشه که مبدل ps2 به usb بخرم.

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

راستش گاهی از لپ تاپم صداهای خفیفی شبیهِ (چه جوری بگم!) جیز جیز :surprised: میاد که البته همیشه هم نیست و بیشتر همون چند دقیقه ابتداست که روشن می کنم،البته گاهی به طور مداوم ادامه داره و قطع و وصل میشه
البته خیــــــــــلی خفیفه و من اکثرا به سختی می شنوم اما خوب نمی دونم جای نگرانی و بررسی بیشتر داره یا نه و اصلا دلیلش چیه؟

با سپاس

آبجی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

راستش گاهی از لپ تاپم صداهای خفیفی شبیهِ (چه جوری بگم!) جیز جیز :surprised: میاد که البته همیشه هم نیست و بیشتر همون چند دقیقه ابتداست که روشن می کنم،البته گاهی به طور مداوم ادامه داره و قطع و وصل میشه
البته خیــــــــــلی خفیفه و من اکثرا به سختی می شنوم اما خوب نمی دونم جای نگرانی و بررسی بیشتر داره یا نه و اصلا دلیلش چیه؟

با سپاس

صداش احتمالا از هارد هست برای کمتر شدن صدا بهتره که یه بار هارد رو defrag کنی شاید درست بشه اما اگه مشکلت حل نشد از دی وی دی ریکاوری لپ تاپ سیستمت رو Restore کن.

زیاد هم نگران نباش چون همونطور که خودت گفتی همیشگی نیست و صداشم گاها به سختی شنیده میشه

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز

صداش احتمالا از هارد هست برای کمتر شدن صدا بهتره که یه بار هارد رو defrag کنی شاید درست بشه اما اگه مشکلت حل نشد از دی وی دی ریکاوری لپ تاپ سیستمت رو Restore کن.

زیاد هم نگران نباش چون همونطور که خودت گفتی همیشگی نیست و صداشم گاها به سختی شنیده میشه

بله ممنونم
بعد می بخشید خوب چرا باید همچین صدایی داشته باشه!:surprised:

میشه یه خورده تخصصی تر توضیح بدید که defrag کردن چه تاثیری در این زمینه می ذاره؟

ممنونم

alimka

عضو جدید
بله ممنونم

میشه یه خورده تخصصی تر توضیح بدید که defrag کردن چه تاثیری در این زمینه می ذاره؟

ممنونم
شما درایو ویندوزتون چند گیگ فضا داره اگه خیلیه و اطلاعات زیادی هم روش دارین حتما صدا میده و طبیعی هم هست ! خیلی جالبه که یکی از دوستام کل هارد لپ تابشو کرده بود یه درایو ! این کجا که ویندوز بتونه از یه درایو 15 گیگ بالا بیاد اون کجا که از یه درایو مثلا 60 یا 70 گیگ بیاد بالا ! وقتی ویندوز یه مدت از نصبش میگذره حتما باید دیفرگش کنی چون دسترسی به فایل هات راحتر میشه سرعت سیستم هم بالا میره ! در حالت معمولی فایل ها هر جا که بتونن روی هارد ذخیره میشن اما با دیفرگ کردن همهشون پیوست میشن و دسترسی بهشون سریعتره و سیستم هم دیگه صدا نمیده !

petrous

عضو جدید
سلام دوستان

با سپاس

از یک پد خنک کننده استفاده کن
چون بعضی اوقات فشار روش زیاده این طوری میشه
دفرگ هم خوبه ولی دردی از ویندوز همیشه مشکل دار حل نمی کنه
به نظر من یه دونه لینوکس نصب کن و ویندوز رو هم اگه باهاش خیلی عادت کردی رویه مجازی نصب کن

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
از یک پد خنک کننده استفاده کن
چون بعضی اوقات فشار روش زیاده این طوری میشه
دفرگ هم خوبه ولی دردی از ویندوز همیشه مشکل دار حل نمی کنه
به نظر من یه دونه لینوکس نصب کن و ویندوز رو هم اگه باهاش خیلی عادت کردی رویه مجازی نصب کن

اما فکر نکنم مشکل از فن باشه
یه جور خاصی بود صداش
فعلا که ساکت شده!
اما به طور کلی خیلی وقته تو فکر لینوکسم CDش رو هم تهیه کرده بودم اما دیگه فکر کنم از رده خارج شده!

تا کی قسمت شه!!!

به هر حال ممنونم

petrous

عضو جدید
اما فکر نکنم مشکل از فن باشه
یه جور خاصی بود صداش
فعلا که ساکت شده!
اما به طور کلی خیلی وقته تو فکر لینوکسم CDش رو هم تهیه کرده بودم اما دیگه فکر کنم از رده خارج شده!

تا کی قسمت شه!!!

به هر حال ممنونم

لینوکس فدورا نصب کنید
فن به خاطر اینه که سیستم شما احتمالا کثیف شده و فن در بعضی مواقع نمی تونه جواب گوی هارد باشه

amir8809

عضو جدید
سلام دوستان
سیستم دست دوم با مشخصات زیر چند میخرن؟(لطفا قیمت قطعات رو جدا جدا بدید)
مانیتور lg 17 smartflat
DVD SONY
Keyboard farasoo
case olden view(نقره ای)
(سه تیکه) sepeaker lexus
motherboard FOXCONN N15235
RAM 1GB KINGSTONE
HARD SAMSUNG 160
MODEM DIALUP INTERNAL
POWER X3 P4 600
CPU P4 INTEL 1.8

HaMiD.TcI

مدیر تالار
بله ممنونم

ممنونم
هارد از یک سری سیلندر تشکیل شده و اطلاعات شما به طور منظم و پشت سر هم روی این سیلندر ها ذخیره میشن اون صدایی که شما میگین به خاطر هد خواننده ی اطلاعات هست ,هد روی سیلندر حرکت میکنه و اطلاعات رو میخونه. وقتی شما چند وقت از نصب ویندوزتون میگذره و برنامه های مختلفی رو حذف و نصب میکنید ,این تناسب و نظم روی سیلندر ها بهم میخوره و بین داده ها فاصله میوفته. مثلا" وقتی هارد میخواد برنامه ی فتوشاپ رو اجرا کنه باید یک قسمت از اطلاعات رو از خانه ی 50 هارد بخونه و یک قسمت دیگشو از خانه ی 8000 , طبیعیه که این فاصله نیازمند طی کردن مسافت بیشتری توسط هد هارد هست و نتیجش میشه صدای بیشتر هارد.
شما وقتی میای هاردو Defrag میکنی ,تمام قطعه های پخش شده ی برنامه رو میزاری کنار هم و این هم از اسطحلاک سخت افزاری هاردت کم میکنه. هم سرعت اجرا میره بالا و هم صدای هارد کم میشه.
البته باید اون صدا رو شنید تا بشه در موردش نظر داد.

الهام3

عضو جدید
کمکم کنید

کمکم کنید

سلام دوست عزیز شاید سوالم براتون ساده باشه ولی من دانشجوی ترم اولم هنوز زیاد بلد نیستم اگر میتونید این سوالو برام حل کنید
برنامه ای بنوسید که اطلاعات مربوط به حدکثر 100 دانشجو که عبارتند از:(fam:فامیلی/ave:معدل/valur:ارزشیابی)
1-براساس شماره دانشجوی مرتب شود
2-براساس نمره درس1مرتب شود
3-تغییر نام ونام خانوادگی ودرس1ودرس2
4-توسط روالی بنامscanاز ورودی دریافت شود(فامیلی-معدل)
5-توسط روالی بنامinitial آرایه ارزشیابی را بصورت زیر مقداردهی نماید:
ارزشیابی معدل

A 20-16
B 16-14
C 14-12
D 12-10
F 10-0

6-توسط تابعی بنام count تعداد دانشجویانی که نمره اول (A)را کسب نمودهاند
7-میانگین معدل کلاس را توسط تابعی بنام calc ave محاسبه کند

petrous

عضو جدید
سلام دوست عزیز شاید سوالم براتون ساده باشه ولی من دانشجوی ترم اولم هنوز زیاد بلد نیستم اگر میتونید این سوالو برام حل کنید
برنامه ای بنوسید که اطلاعات مربوط به حدکثر 100 دانشجو که عبارتند از:(fam:فامیلی/ave:معدل/valur:ارزشیابی)
1-براساس شماره دانشجوی مرتب شود
2-براساس نمره درس1مرتب شود
3-تغییر نام ونام خانوادگی ودرس1ودرس2
4-توسط روالی بنامscanاز ورودی دریافت شود(فامیلی-معدل)
5-توسط روالی بنامinitial آرایه ارزشیابی را بصورت زیر مقداردهی نماید:
ارزشیابی معدل

A 20-16
B 16-14
C 14-12
D 12-10
F 10-0

6-توسط تابعی بنام count تعداد دانشجویانی که نمره اول (A)را کسب نمودهاند
7-میانگین معدل کلاس را توسط تابعی بنام calc ave محاسبه کند

الف) یا می تونی فایل تعریف کنی و یا به صورت معمولی---- به نظر بنده فایل تعریف کن.
ب) باید از فایل بخونی و تویه فایل ثبت کنی
ج) هر خط تویه فایل مربوط به یک دانشجو میشه
د) ترتیب باید رعایت بشه یعنی ستون یک مربوط به اسم و ستون دوم مربوط به نمره و همین طور تا آخر(که این ستون ها رو می تونی یا با خط تیره و یا هر چیز دیگه ای از هم جدا کنی)
ه) برای ترتیب گذاری هم از توابع Sort استفاده کن تویه اینترنت هست یه سرچی بزنی الگوریتمش رو بهت میدن
و) برای نمرات آ هم باید یه حلقه تعریف کنی که هر نمره ای رو که تویه اون بازه بود رو تویه خروجی چاپ کنه و وقتی که تا خط آخر رو سرچ کرد حلقه تموم بشه
ز) برای معدل هم یه متغییر با مقدار سفر بذار، و هر نمره رو باهاش جمع کن و یه شمارنده هم برای ردیف هات بذار- باید فرض رو بر این بگیری که تعداد ردیف ها رو نمی دونی- و بعد هم متغییر رو تقسیم بر شمارنده ات کنیاین میشه میانگین معدل ها

امری دیگه؟

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستان مهندس....
من با نرم افزارborlandکه برای برنامه نویسیc++با مشکل برخوردم بدین صورت که هربرنامه ای مینویسم یه خطای عجیب میده!!حتی چند بار حذفش کردم ودوباره نصب کردمش!!ولی درست نشد!!،عکسشو واستون میذارم...خواهشا کمک کنید

باتشکر..

sort.jpg

petrous

عضو جدید
سلام به دوستان مهندس....
من با نرم افزارborlandکه برای برنامه نویسیc++با مشکل برخوردم بدین صورت که هربرنامه ای مینویسم یه خطای عجیب میده!!حتی چند بار حذفش کردم ودوباره نصب کردمش!!ولی درست نشد!!،عکسشو واستون میذارم...خواهشا کمک کنید

باتشکر..

مشاهده پیوست 75419

یا کامپایلر شما قاتی داره یا شما دارید طراحی سایت می کنی
اون تگ اچ تی ام ال چی بود؟
برید تویه ویژوال استودیو کد بزنید
اگه هم نخواستید نصبش کنید برید ایکلیپس و یا نت بینز نصب کنید

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یا کامپایلر شما قاتی داره یا شما دارید طراحی سایت می کنی
اون تگ اچ تی ام ال چی بود؟
برید تویه ویژوال استودیو کد بزنید
اگه هم نخواستید نصبش کنید برید ایکلیپس و یا نت بینز نصب کنید

چمیدونم چیه؟؟؟خودش باز شد یهو!!!!!!!!!!!!
تو ویژوال دستورا که فرقی نداره...مثc++ هست که؟؟؟؟؟؟؟

petrous

عضو جدید

تویه اونجا هم همینه، فقط فکر کنم باید یک سری کتابخانه ها رو عوض کنید
احتمالا کامپایلرتون قاتی کرده،‌مشکلات ویندوزی هستش دیگه
از ویندوز هیچ چیز بعید نیست
ویندوز،،،،،، هر روز بدتر از دیروز

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه نخوای شی گرا بنویسی فرق چندانی نداره!

فقط یه سری headerهاش تک و توک فرق می کنه،بعضیاشونم مدل نوشتنشون یکم متفاوته...

alimka

عضو جدید
سلام دوستان
سیستم دست دوم با مشخصات زیر چند میخرن؟(لطفا قیمت قطعات رو جدا جدا بدید)
مانیتور lg 17 smartflat
DVD SONY
Keyboard farasoo
case olden view(نقره ای)
(سه تیکه) sepeaker lexus
motherboard FOXCONN N15235
RAM 1GB KINGSTONE
HARD SAMSUNG 160
MODEM DIALUP INTERNAL
POWER X3 P4 600
CPU P4 INTEL 1.8
واست بترکونن دیگه 150 بیشتر بهت نمیدن تازه من خیلی دست بالا گفتم

alimka

عضو جدید
سلام به دوستان مهندس....

باتشکر..

مشاهده پیوست 75419
شما مطمئنی که داری تو قسمت کد نویسی سی پلاس می نویسی من که بعید میدونم

بالا