سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

آینا

عضو جدید
بی موس

بی موس

سلام به همه

برای کار با کامپیوتر میخوام بدون موس کار کنم
ولی کلید میانبر زیادی بلد نیستم

اگه میدونید لطفا راهنماییم کنید​

saadaat

عضو جدید
این صدا احتمالا از خازنش هستش
اگه خدا بخواد یه مدت دیگه به درجه ی رفیع شهادت نائل میشه
ولی یه دور پاور رو بازش کن و تمیزش کن...
ای وای یعنی چی شهادت؟اگه واسه خازنش باشه چیکار میشه کرد؟:cry::cry:

petrous

عضو جدید
ای وای یعنی چی شهادت؟اگه واسه خازنش باشه چیکار میشه کرد؟:cry::cry:
پاور رو رویه یه کامپیوتر دیگه تست کن
اگه بازم مثل قبل بود
خوب میری یه دونه نو می خری و حالش رو می بری
پاور چیزی نیست که بخوای براش خرج کنی
یه جورایی اصلا ارزش خرج کردن رو نداره

petrous

عضو جدید
سلام به همه

برای کار با کامپیوتر میخوام بدون موس کار کنم
ولی کلید میانبر زیادی بلد نیستم

اگه میدونید لطفا راهنماییم کنید​

برای ویندوز کلیدهای میانبر خاصی وجود نداره، هرچند تعدای کلید میانبر هست که می تونید با تست کردن پیداشون کنید
تویه اینترنت هم کلیدهای میانبر رو براش می تونی پیدا کنی
برای مرورگر هم اگه از موزیلا استفاده کنی یه دونه پلاگین هست که برای مدلهای قدیمی موزیلا مثل ۳.۶ هست
Vim بود، اگه اشتباه نکرده باشم

1trust

عضو جدید
سلام
من مرورگرم به صورت defultوقتی بازش میکنی برای جستجو از ask.comاستفاده میکنه میخوام دیفالتشgoogle.comباشه اما وقتی میرم تو کنترل پنل و اینترنت آپشن تنظیم میکنم تغییر نمیکنه
البته این رو بگم که الان دوتا مرورگر نصبه یکی اکسپلورر و اونیکی فایرفاکس من میخوام این تنظیمات رو رو فایرفاکس انجام بدم.

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من مرورگرم به صورت defultوقتی بازش میکنی برای جستجو از ask.comاستفاده میکنه میخوام دیفالتشgoogle.comباشه اما وقتی میرم تو کنترل پنل و اینترنت آپشن تنظیم میکنم تغییر نمیکنه
البته این رو بگم که الان دوتا مرورگر نصبه یکی اکسپلورر و اونیکی فایرفاکس من میخوام این تنظیمات رو رو فایرفاکس انجام بدم.

درود

از menu bar مسیر زیر رو طی کنید:

tools-> option -> general -> home page ->
www.google.com

آخرین ویرایش:

m.r119

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam
ye soaal dashtam,man ye seri az file ham ro ba narm afzare MAGIC UTILITIES ghofl kardam, amma hala k mikham bazeshoon konam narm afzar mige aslan een file ha vojood nadaran...hala chi kar konam??? mamnon misham ye komaki bokonid

amir8809

عضو جدید
دوستان من اینترنت اکسپلوررم فارسیارو بصورت مربع مربع نشون میده...یکی از دوستان گفت برم tools--->internet option--->fonts و زبان رو arabic بزارم...ولی هرکار میکنم arabic نمیشه!!میزارم روی عربیک بعد اوکی میکنم میام بیرون بعد دوباره همین مسیرو میرم میبینم همون لاتین هست اصلا انگار که نه انگار عربیک انتخاب کردم!!باید چکار کنم عربیک بمونه؟؟(ویندوز 7)

relife

عضو جدید
با سلام،
اولاً که ممکنه هاردتون واقعاً دچار مشکل شده باشه، پس در منوی Search موجود در Start تایپ کنید: cmd
حالا تایپ کنید: chkdsk x: /r /f و Enter کنید. به فاصله ی بین اجزای دستور دقت کنید.
x درایویه که می خواید چک بشه! از درایو c شروع کنید. برای درایو ویندوز لازمه که سیستم رو ریستارت کنید و قبل از بالا اومدن ویندوز عمل چک دیسک انجام می شه! بعد از پایان این کار رو برای درایوهای دیگه هم انجام بدید! ابزار Norton utilities هم می تونه کمک تون کنه!
نتیجه رو بگید!
در صورتی که این پیغام واقعی نباشه کار بدافزاره! از یه ابزار امنیتی خوب و کامل و به روز (نگید که NOD32 دارم و آپدیته!!!) استفاده کنید و بذارید کاملاً سیستم رو چک کنه! همین طور می تونید از Malwarebyte's Antimalware و اطلاعات این تاپیک استفاده کنید!
به طور مشخص در مورد مشکل تون این لینک رو هم بررسی کنید!
سلام.
سیستمم قبل از این که این کارهارو انجام بدم کلا از کار افتاد،یعنی اومدم یه برنامه رو آنیستال کنم هنگید دیگه کلا نه ویندوز نه safe modeبالا نیومد،ویندوز جدیدم خواستم بریزم هیچ کدوم از درایو هام تو قسمتی که باید درایوها رو پیدا و فرمت کنم نیست،اون قسمت کلا خخالیه،هیچ درایوی نمیشناسه،ت. بایوس هم دیدم هارد رو شناخته مشکلی نیست.هاردم سوته؟باید چی کار کنم؟میشه اطلاعاتش رو درآورد؟
در ضمن یه هارد40 قدیمی دارم میشه جای هارد بذارم؟مشکلی پیش نمیاد که،ازلحاظ سازگاری با بقیه بشها میگم.سی پس یو اتلون،رم2گیگ.
ممنون

mbaharr

عضو جدید
خب ممنون میشم که بگید. یه چیزی که سرعت اینترتم رو پایین نیاره.

( البته AOL رو هم دوست دارم یادبگیرم)

روشی جدید برای مرور صفحات **شده

سرعت این نرم افزار فوق العاده عالیه و در ضمن رایگان هم هست و نیاز به تغییر رمز هم ندارید.

توجه داشته باش که این نرم افزار فقط در مرورگر فایر فاکس نصب میشه
.1 بعد از نصب نرم افزار فایر فاکس از سایت زیر
.2 ساخت یک اکانت رایگان در سایت زیر که مربوط بهCocoon می باشد که همان برنامه رفع ** هستش
.3 دانلود کوکون که خودش به صورت خودکار بر روی فایر فاکس نصب میشود
.4 فایر فاکس را باز کنید...در قسمت کوکون که در زیر منوی ادرس قرار دارد رمز ورود خود را وارد کنید و به راحتی تمام سایت ها را مشاهده کنید

saber13

عضو جدید
سلام دوستان
من تو KM PLAYER زیر نویس فارسیم با خطوطی در هم نشان داده میشه البته تو ویندوز 7 چون تو ایکس پی مشکلی ندارم. مشکل از چیست به نظر شما؟

amir8809

عضو جدید

روشی جدید برای مرور صفحات **شده

سرعت این نرم افزار فوق العاده عالیه و در ضمن رایگان هم هست و نیاز به تغییر رمز هم ندارید.

توجه داشته باش که این نرم افزار فقط در مرورگر فایر فاکس نصب میشه

.1 بعد از نصب نرم افزار فایر فاکس از سایت زیر

.2 ساخت یک اکانت رایگان در سایت زیر که مربوط بهCocoon می باشد که همان برنامه رفع ** هستش

.3 دانلود کوکون که خودش به صورت خودکار بر روی فایر فاکس نصب میشود

.4 فایر فاکس را باز کنید...در قسمت کوکون که در زیر منوی ادرس قرار دارد رمز ورود خود را وارد کنید و به راحتی تمام سایت ها را مشاهده کنید

قضیه این نرم افزار چیه؟!بگید ما هم یاد بگیریم؟؟چه نرم افزاری؟؟منم میخوام ** شکن

m.r119

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من تو KM PLAYER زیر نویس فارسیم با خطوطی در هم نشان داده میشه البته تو ویندوز 7 چون تو ایکس پی مشکلی ندارم. مشکل از چیست به نظر شما؟
manzoret az khotote dar ham chie???yani morabba mibini ya ye zabooni mase kore e??? manam ye modat zirnevis kore ee baram miumad bad khodesh dorost shod!!!vali nafahmidam chere

mbaharr

عضو جدید
قضیه این نرم افزار چیه؟!بگید ما هم یاد بگیریم؟؟چه نرم افزاری؟؟منم میخوام ** شکن

این نرم افزار باعث میشه که شما private browsing داشته باشی و در نتیجه میتونی به راحتی از سایت های ** شده عبور کنی. امتحانش مجانیه!!! این چهار مرحله ای رو که گفتم انجام بده تا یاد بگیری :smile:

SaDaF7

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اخیرا از کد 2012 استفاده میکنم ارور میده و مینویسهdisplay driver intel graphics accelerator drivers for windows7 stopped responding and has successfully recovered.. سرعتشم پایینه..چه کنم؟

..:: civil ::..

عضو جدید
سلام
لپ تابم 100000 روز hibernate کردم هنگ میکرد این و سه روزه خواستم restartesh کنم اما خاموش نمیشه!!!!!!!!!!!!!!!!
چیکار کنم؟؟؟؟

رضاکلاته

عضو جدید
ویندوز 7 فقط اجازه ی ساخت 4 درایو رو به شما میده. اگه بیشتر داشته باشید نشونشون نمیده.
پارتیشن مجیکو نصب کن و درایو هاتو با هم ادغام کن
من روسیستمم هم7دارم همxpدر دودرایو مختلف درایوهام هم هفت تاست c-d-e-f-g-h-iدرهردوویندوز 7درایو هستند.ومشکلی هم ندارم .

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
من روسیستمم هم7دارم همxpدر دودرایو مختلف درایوهام هم هفت تاست c-d-e-f-g-h-iدرهردوویندوز 7درایو هستند.ومشکلی هم ندارم .
پ
باز که دقت نکردی فرزندم!!!ً!!!
میگم ویندوز 7 اجازه ی ایجاد 4 پارتیشن بیشتر رو بهت نمیده! اگه از قبل داری که فبها
راستی شما احیانا" دیتا سنتر داری؟ چه خبره اینهمه درایو؟

petrous

عضو جدید
پ
باز که دقت نکردی فرزندم!!!ً!!!
میگم ویندوز 7 اجازه ی ایجاد 4 پارتیشن بیشتر رو بهت نمیده! اگه از قبل داری که فبها
راستی شما احیانا" دیتا سنتر داری؟ چه خبره اینهمه درایو؟

ببخشید که وسط بحثتون می افتم،
خوب ایشون از اون دسته از افرادی هستند که برای هر چیزی یه درایور می سازند مثلا موزیک فیلم و غیره...
ولی من تا حالا نشنیدم که یه دستا سنتر اصلا از ویندوز استفاده کنه،چون ممکنه خرابی براش پیش بیاد،مخصوصا با ویندوز
تا اونجایی که ما شنیدیم سیستم فایل لینوکس ۱۶ ترابایت رو می تونه یک جا پشتیبانی کنه ، اونم در قالب یک پارتیشن، ولی برای ویندوز این بیشتر شبیه یک رویا هستش
بماند اینکه سیستم فایل جدید لینوکس در حد کهکشان هستش
عزاداریتون قبول

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی نبود جواب سوال ما رو بده؟
چطور میتونم کاری کنم که گوگل کروم مرورگر اصلی ویندوز بشه؟ از قسمت options گوگل کروم گزینه make chromplus my deault browser رو هم میزنم اما نمیشه و اینترنت اکسپلورر همچنان مرورگر اصلی باقی میمونه؟

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
ببخشید که وسط بحثتون می افتم،
خوب ایشون از اون دسته از افرادی هستند که برای هر چیزی یه درایور می سازند مثلا موزیک فیلم و غیره...
ولی من تا حالا نشنیدم که یه دستا سنتر اصلا از ویندوز استفاده کنه،چون ممکنه خرابی براش پیش بیاد،مخصوصا با ویندوز
تا اونجایی که ما شنیدیم سیستم فایل لینوکس ۱۶ ترابایت رو می تونه یک جا پشتیبانی کنه ، اونم در قالب یک پارتیشن، ولی برای ویندوز این بیشتر شبیه یک رویا هستش
بماند اینکه سیستم فایل جدید لینوکس در حد کهکشان هستش
عزاداریتون قبول
سلام
دیتا سنتر ها هم از نوع لینوکسی هستند هم از نوع ویندوزی. پس نیازی به طرفداری یک جانبه از لینوکس نیست.
این یک تشبیه بود وگرنه بنده هم میدونم که ایشون یک کاربر خانگی هستند.;)

• Like
واکنش ها: s_aa

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام خانومم
اینو بلد بودم ترسیدم طوریش شه که من back up ندارم بدبخت میشم!!!
طوری نشه !؟

هر چیزی امکان داره :D من هر وقت لازم بوده اینکار رو انجام دادم خداروشکر مشکلی پیش نیومده :gol:

amir8809

عضو جدید
من توسط یک نرم افزار میخام درایورای لپ تاپمو آپدیت کنم ولی موقع آپدیت ورژن بعضی از درایورا که پیدا میکنه عددشون کمتر از اونایی هست که نصبه(شکل زیر)!!حالا میخام بدونم که امکان داره موقع آپدیت درایور از اون چیزی که خودش هست قدیمیتر بشه یا اینکه عدد پایینتر ربطی به قدیمی تر بودنش نداره؟!؟
Untitled.jpg

m.r119

عضو جدید
کاربر ممتاز
man font farsi daram amma inja k miyam faght font english daram
:(:(yeki bege che konam
to ro khoda

بالا