سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

kakadada

عضو جدید
salam dustan mamnooon az rahnamaeiatooon va az zahamatetooon va az upload kardanatooon orz khahi mikonam k 3 nime shab mozahemetooon shodeh boodam mano bebakhshid man kharej az iran hastam va aslan havasam be tafavote saatha nabooodeh az sobh ta shab sare karimo sobhe zoood vaqt dashtam k darkhastamo neveshtam baz ham az hame sepasgozaram

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam dustan mamnooon az rahnamaeiatooon va az zahamatetooon va az upload kardanatooon orz khahi mikonam k 3 nime shab mozahemetooon shodeh boodam mano bebakhshid man kharej az iran hastam va aslan havasam be tafavote saatha nabooodeh az sobh ta shab sare karimo sobhe zoood vaqt dashtam k darkhastamo neveshtam baz ham az hame sepasgozaram

خواهش میکنم دوست عزیز.

اون پست رو به شوخی نوشته بودم و جدی نبود.

براتون ارزوی موفقیت میکنم.

ayda.n

عضو جدید
لطفا جواب بدید وگرنه می افتم توروخدا

لطفا جواب بدید وگرنه می افتم توروخدا

هدف، پیاده سازی اعداد صحیح بزرگ به کمک آرایه ها زبان c++ visual studio 2012 :

الف) مقداردهی اولیه اعداد، و سربارگذاری سازنده های لازم

ب)متدهای لازم برای محاسبه فاکتوریل، محاسبه قدر مطلق (abs) و توان. توان شامل یک ورودی است که می تواند یک int یا long int باشد که شیء فراخوانی کننده را به توان آن می رساند.

ج) تابعی برای انجام عمل جمع بین دو Huge_int

د)تابعی برای انجام عمل مقایسه بین دو

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
هدف، پیاده سازی اعداد صحیح بزرگ به کمک آرایه ها زبان c++ visual studio 2012 :

الف) مقداردهی اولیه اعداد، و سربارگذاری سازنده های لازم

ب)متدهای لازم برای محاسبه فاکتوریل، محاسبه قدر مطلق (abs) و توان. توان شامل یک ورودی است که می تواند یک int یا long int باشد که شیء فراخوانی کننده را به توان آن می رساند.

ج) تابعی برای انجام عمل جمع بین دو Huge_int

د)تابعی برای انجام عمل مقایسه بین دو
شما سوال نپرسیدید که کسی جواب بده،اگه در بخشی از پروژه سوال دارین، بپرسین هر کسی بلد باشه جواب میده ولی شما پروژه می خواین که کسی همچنین پروژه ای براتون نمیده.
اگه نمیخواین بیافتین، برید خودتون بنویسید

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزيز يك راهنمايي مي خواستم
من از ترم سه از اين درس. مدار ديجيتال و نظريه فرار مي كردم و برنمي داشتم تا اينكه اين ترم مجبور شدم بردارم خواهشا راهنمايي كنيد كه شماها چه جوري اين دو كتاب رو خوندين؟ اخه من هيچي نمي فهمم چي به چيه :surprised:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من از ترم سه از اين درس. مدار ديجيتال و نظريه فرار مي كردم و برنمي داشتم تا اينكه اين ترم مجبور شدم بردارم خواهشا راهنمايي كنيد كه شماها چه جوري اين دو كتاب رو خوندين؟ اخه من هيچي نمي فهمم چي به چيه :surprised:
البته زمان ما اسم درس «مبانی الکترونیک دیجیتال» بود...
اما نظریه زبانها و اتوماتا که خیلی شیرینه! بعدا که کاربرد «عبارات منظم» (یا Regular Expressions یا به قول برنامه نویسها رجکس) رو دیدی میفهمی چقدر باحاله. ماشین تورینگ که اصلا خداست!

اما مبانی الکترونیک دیجیتال... راستش من خودم با سلام و صلوات و اینکه استاد منو میشناخت و این صحبتا قبول شدم!! اما خب دوستانی هم داشتیم که نمره های خوبی گرفتن. کلا این درس بیشتر به درد اطلاعات عمومی میخوره تا کورس دانشگاهی مهندسی فناوری اطلاعات. حالا واسه الکترونیک بود بازم یه چیزی.
خدا صبر جمیل بهتون بده.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار

سلام
اونچه که یادمه برای نظریه اولش یکم مبهم بود چون مشابهش رو ندیده بودم تا اون موقع .. ولی یکم که خوندم و جلو رفتم دیدم واقعا درس شیرین و جذابیه ... شما هم یکم بخونید و اگر چیزی متوجه نشدید رد بشید برید احتمالا یکم برید جلوترش درک میکنید مسائلش رو

در مورد دیجیتال هم (خدا بیامرز:D ) یجورایی چون فیزیک 2 ترم قبلش رو خوب خونده بودم اینم برام یکم آسونتر بود ..این درس رو همینطور بخونید یه نمره بگیرید چون با یه کتاب (البته الان نمیدونم چه مرجعی هست) کسی مدار بلد نشده !!

در کل نظریه شیرینتر هست .. برید جلو میرسید به حرفم
مدار هم سعی کنید نمونه سوالا ترم قبل رو نگاه بندازین .. روال چطور خوند دستتون میاد

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
البته زمان ما اسم درس «مبانی الکترونیک دیجیتال» بود...
اما نظریه زبانها و اتوماتا که خیلی شیرینه! بعدا که کاربرد «عبارات منظم» (یا Regular Expressions یا به قول برنامه نویسها رجکس) رو دیدی میفهمی چقدر باحاله. ماشین تورینگ که اصلا خداست!

اما مبانی الکترونیک دیجیتال... راستش من خودم با سلام و صلوات و اینکه استاد منو میشناخت و این صحبتا قبول شدم!! اما خب دوستانی هم داشتیم که نمره های خوبی گرفتن. کلا این درس بیشتر به درد اطلاعات عمومی میخوره تا کورس دانشگاهی مهندسی فناوری اطلاعات. حالا واسه الکترونیک بود بازم یه چیزی.
خدا صبر جمیل بهتون بده.

سلام
اونچه که یادمه برای نظریه اولش یکم مبهم بود چون مشابهش رو ندیده بودم تا اون موقع .. ولی یکم که خوندم و جلو رفتم دیدم واقعا درس شیرین و جذابیه ... شما هم یکم بخونید و اگر چیزی متوجه نشدید رد بشید برید احتمالا یکم برید جلوترش درک میکنید مسائلش رو

در مورد دیجیتال هم (خدا بیامرز:D ) یجورایی چون فیزیک 2 ترم قبلش رو خوب خونده بودم اینم برام یکم آسونتر بود ..این درس رو همینطور بخونید یه نمره بگیرید چون با یه کتاب (البته الان نمیدونم چه مرجعی هست) کسی مدار بلد نشده !!

در کل نظریه شیرینتر هست .. برید جلو میرسید به حرفم
مدار هم سعی کنید نمونه سوالا ترم قبل رو نگاه بندازین .. روال چطور خوند دستتون میاد
ممنون از راهنمايي هاتون راستش تا اينجاش كه به جاي شيرين نرسيده كلا مبهمه برام هيچي نمي فهمم ان شالله منم هر چه زودتر تا جمعه به اون شيريني برسم و گرنه تلخي نمره ميانترم را مزمزه خواهم كرد :d

خاطره جونی

عضو جدید
سلام
من یه سوال مهم و فوری دارم لطفا کمکم کنید
من حدود یک هفته پیش اکانت جی میلمو حذف کردم حالا پشیمون شدم راهی برای برگردوندنش هس ؟!

الی-ناز

عضو جدید
سلام به همه دوستان
میخواستم بدونم کسی حل تمرینهای ریاضی مهندسی به مترجمی آقای مجید باشعور رو داره
ممنون میشم اگه لینک دانلودش رو دارید برام بزارید

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ممنون از راهنمايي هاتون راستش تا اينجاش كه به جاي شيرين نرسيده كلا مبهمه برام هيچي نمي فهمم ان شالله منم هر چه زودتر تا جمعه به اون شيريني برسم و گرنه تلخي نمره ميانترم را مزمزه خواهم كرد :d
برا درس نظریه وقت بذاری میفهمی که برخلاف ظاهر خشنش باطن لطیفی داره و نمره بیار هم هست.
مدار دیجیتال هم که اسمشا عوض کردن به درد ماها نمیخوره با این حال من ازش 17 گرفتم بد نبود،باید قبل این درس باید الکترونیک 1 و 2 پاس بشه و قبل اونا هم الکتریکی 1 و 2:confused:برا بچه های برق اینطوریه.ما را بیخبر نذار از مسیر درسیت.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر منم مثل دوستان هستش. درس نظریه فوق العاده درس شیرین و جذابی هستش ولی مبانی الکترونیک دیجیتال واقعا درس نچسبی بود. پوست من که رسما کنده شد تا پاس کردم. استاد درس مبانی هم نمیدونم چرا فکر میکرد من خیلی بلدم و همش از من میخواست که برای حل تمرین پای تخته برم!! نگران نباش چون با وجود نچسب بودنش، پاس میکنی.( البته بستگی به سوالات و استاد محترمتون داره)

شویر

عضو جدید
سلام من یه مشکل دارم

دنبال یه مقاله میگردم درباره قوس در معماری اسلامی در دوره های صفویه یا ایلخانی یا قاجار میگردم
کسی میتونه کمکم کنه لطفا

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من یه مشکل دارم

دنبال یه مقاله میگردم درباره قوس در معماری اسلامی در دوره های صفویه یا ایلخانی یا قاجار میگردم
کسی میتونه کمکم کنه لطفا

سلام
البته اینجا تالار ایتی هست. باید سوالتون رو در تالار معماری مطرح میکردید.

ولی خب بفرمایید :
http://fa.wikipedia.org/wiki/تاق_قوسی

http://www.forum.98ia.com/t329845.html

http://www.iranmehraz.com/فایل-اتوکد-قوس-در-معماری-اسلامی/

http://www.naghsh-negar.ir/1389/06/معماری-صفویه/

http://www.hoviatema.ir/News/Item/432/16/432.html

موفق باشید

~DoMiNanT~

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
برنامه ای می خواهم که یک جدول سودوکو را بگیره و با روش ((بک ترک)) سودوکو را حل کنه (به زبان پایتون)
:)

persianlicence

عضو جدید
سلام به دوستان .
من برای درس مدیریت استراتژیک دو نمونه یا الگو یا template هم میگن برای ITS (استراتژیک پلن) و یکی برای ITMP (منیجمنت پلن) میخوام.در موضوع فناوری اطلاعات
ممنون میشم راهنماییم کنید

sha_pesar

عضو جدید
سلام
ما در طول ترم صفحات مختلف یک سایت رو با php نوشتیم . صفحاتی مثل گالری عکس و تماس با ما
حالا استادمون میگه این صفحات رو روی یک قالب آماده ی وردپرس قرار بدین .
چه جوری باید این کارو انجام داد ؟ :(

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ما در طول ترم صفحات مختلف یک سایت رو با php نوشتیم . صفحاتی مثل گالری عکس و تماس با ما

سلام

یه وردپرس نصب کنید. ساختار قالب پایه اش رو نگاه کنید که ببینید چجوریه.

معمولا یه سری کدهای مختلف هست که وسط بخش های سایت قرار میگیره.

وقتی ساختار قالب پایه رو دیدین. تا یه جایی متوجه میشین که باید چیکار کنین.

بعد از اون سرچ کنید : تبدیل قالب html به وردپرس

اموزش کاملش میاد که چیکار کنین.

موفق باشید

Drago

کاربر ممتاز
سلام
حسابداری در طول ترم PHP درس میدن؟...nice.
حالا واقعا توی دانشگاه یا اینکه کلاس بیرون رفتی؟

leila.alizadeh

عضو جدید
سلام کسی میتونه برنامه بازی drop food تو pou رو با مفهوم شی گرایی بنویسه با تابع gotoxy لطفا کمکم کنین

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام کسی میتونه برنامه بازی drop food تو pou رو با مفهوم شی گرایی بنویسه با تابع gotoxy لطفا کمکم کنین
شما بهتره پروژه را شروع کنید هر جا به مشکل برخوردین سوال کنید.

sha_pesar

عضو جدید
یه سوال درمورد برنامه نویسی وب داشتم :
در زبان html و در طراحی فرم ها ؛ چه جوری میشه یه button درست کرد که با کلیک بر روی اون یک پوشه (مثلاً از درایو C) باز بشه ؟ :(

Drago

کاربر ممتاز
یه سوال درمورد برنامه نویسی وب داشتم :
در زبان html و در طراحی فرم ها ؛ چه جوری میشه یه button درست کرد که با کلیک بر روی اون یک پوشه (مثلاً از درایو C) باز بشه ؟ :(
نمیتونید، به دلایل امنیتی.
نمیدونم دقیقا می‌خوای چیکار کنی، میتونی inputی از نوع فایل داشته باشی...

sha_pesar

عضو جدید
نمیتونید، به دلایل امنیتی.
نمیدونم دقیقا می‌خوای چیکار کنی، میتونی inputی از نوع فایل داشته باشی...
یه صفحه آپلود طراحی کردم که عکس آپلود شده رو توی یه فولدر در درایو C قرار میده .
الان می خوام یه دکمه به فرمم اضافه کنم که پوشه ی عکس های آپلود شده رو باز کنه .
واقعاً امکان پذیر نیست ؟ :(

Drago

کاربر ممتاز
یه صفحه آپلود طراحی کردم که عکس آپلود شده رو توی یه فولدر در درایو C قرار میده .
الان می خوام یه دکمه به فرمم اضافه کنم که پوشه ی عکس های آپلود شده رو باز کنه .
واقعاً امکان پذیر نیست ؟ :(
اگه خواستی کدت رو بزار ببینم.
ببین برای اینکه اون پوشه باز بشه تو باید یه نرم افزار دیگه (File Manager) رو اجرا کنی. از طریق html که اصلا نمیشه، از طریق JavaScript هم جلوش رو گرفتن که نشه. متوجهی که اگه میشد از طریق باز شدن یه صفحه وب یه برنامه محلی (روی کامپیوتر طرف) اجرا بشه چه کارهایی می شد باهاش کرد!
تو میتونی به محتویات اون پوشه دسترسی داشته باشی، اما اینکه توی File Manager نشونش بدی نه امکان پذیر نیست.
این رو هم ببین.

آخرین ویرایش:

سناساوجی

عضو جدید
سلام دوستان ای تی کسی ی پروژه کاربینی خوب نداره؟ که البته جلوی استاد لونره؟:cry:لطفا هلپ می گیج شدم سوامو کجامطرح کنم یکی کمک کنه

Drago

کاربر ممتاز
سلام دوستان ای تی کسی ی پروژه کاربینی خوب نداره؟ که البته جلوی استاد لونره؟:cry:لطفا هلپ می گیج شدم سوامو کجامطرح کنم یکی کمک کنه
راستش ما اینجا عموما پروژه آماده به کسی نمی‌دیم، مخصوصا اگه کسی دنبال این باشه که «جلوی استاد لو نره» و غیره.
اما صرفا فقط به خاطر اینکه این سوال رو توی ذهن من آوردید که «کاربینی دیگه چه مزخرفیه؟؟» بهتون کمک می‌کنم.
اینجا و اینجا و اینجا پروژه‌های کاربینی موجود است.
البته باز هم باید بگم شما واقعا صلاحیت گرفتن نمره این درس رو ندارید چون من این پروژه ها رو فقط با جستجو کردن کلمه «کاربینی» توی گوگل پیدا کردم؛ دقت کنید حتی «پروژه کاربینی» هم نزدم، فقط زدم «کاربینی». یعنی شما حتی این رو هم سرچ نکرده بودی بعد انتظار داشتی بیای یکی بهت پروژه آماده بده؟

سناساوجی

عضو جدید
سلام

سلام

رشته من نیست واسه کسی میخام خب بهم بگو دوست عزیز پولیش کجااگیربیارم ادرس پولی بده؟

e_mbtc

عضو جدید
دوستان عزیزم سلام
خواهشمندم اگه نرم افزار WINQSB مخصوص WIN 7 64B داارید برام ایمیل کنید
چندین بار از سایت های مختلف دانلود کردم اما پیغام خطای version میده
اگه نسخه اوریژینال باشه قطعا اجرا میشه
ممنونم
این ایمیل منه
گذاشتن ایمیل در پست خلاف قوانین هست

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mohade3 AM

عضو جدید
معرفى منابع به روز رشته آى تى

معرفى منابع به روز رشته آى تى

سلام من دانشجو ترم دو بيام نورم سطح علمى دانشكاه خيلى بائينه من نمى خوام زمان فارغ التحصيلى يه بى سواد باشم .. منابعى كه دانشكاه معرفى ميكنه خيلى قديميه از دنيا خييييلى عقبه ... لطف ميكنيد منابع به روز اين رشته رو بهم معرفى كنيد حتى اكه ترجمه نشده باشن منابع.. وخواسته ديكم معرفى بهترين منبع زبان تخصصى رشتمونه! ممنون ميشم راهنمائيم كنين!

بالا