سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

samira-r

عضو جدید
salam
man taze ozv shodam darbare site chizi nemidunam
va ye soal daram
darbare barname nevisi ba porolog
chizi nemidunam
mamnun misham age komakam konin

MOJI11258

عضو جدید
سلام بچه ها من این پروژه ms project خیلی درگیرم کرده آخه اولین پروژه ای که می خوام انجام بدم راهنمایی می خوام :cry::surprised:
باید این نرم افزارو اجرا کنیم ابا یه سری داده.
داده چی انتخاب کنم ...............؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused::(
بگی گوگل بسرچ دیگه.............:mad::exclaim::wallbash::evil:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من این پروژه ms project خیلی درگیرم کرده آخه اولین پروژه ای که می خوام انجام بدم راهنمایی می خوام :cry::surprised:
باید این نرم افزارو اجرا کنیم ابا یه سری داده.
داده چی انتخاب کنم ...............؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused::(
بگی گوگل بسرچ دیگه.............:mad::exclaim::wallbash::evil:

پیشنهاد میکنم این سوال رو تو تاپیک های بچه های صنایع بپرس . اونجا باید بیشتر افراد بلد باشن.

من خودم مرددم که شروع کنم به یادگیری این نرم افزار یا نه. این ترم مدیریت و کنترل پروژه های فناوری اطلاعات دارم. استاد هم گفت میتونین با ms peroject یا primavera پروژه بیارین یا یکی از فصل ها رو ارائه (کنفرانس) بدین. ولی من فصل اول رو ارائه دادم و دیگه فکر نکنم بخوام با ms peroject پروژه بدم چون نمره ارائه رو گرفتم. از طرفی میگم شاید بعدا به درد بخوره.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
تسلط داری روش؟میتونی راهنماییمون کنی تا اونجایی که فهمیدم امنیت بالایی داره.حداقل منبعی چیزی معرفی کن.
راستش تسلط خاصی ندارم روش ، قبلا نصب کردم و به قول معروف "باهاش ور ورفتم" !
پشتیبانیش بدک نیست.من مشکلی داشتم سرچ میکردم بالاخره یه جا جواب پیدا میشد! ( جای خاصی مد نظرم نبود)

MOJI11258

عضو جدید
پیشنهاد میکنم این سوال رو تو تاپیک های بچه های صنایع بپرس . اونجا باید بیشتر افراد بلد باشن.

من خودم مرددم که شروع کنم به یادگیری این نرم افزار یا نه. این ترم مدیریت و کنترل پروژه های فناوری اطلاعات دارم. استاد هم گفت میتونین با ms peroject یا primavera پروژه بیارین یا یکی از فصل ها رو ارائه (کنفرانس) بدین. ولی من فصل اول رو ارائه دادم و دیگه فکر نکنم بخوام با ms peroject پروژه بدم چون نمره ارائه رو گرفتم. از طرفی میگم شاید بعدا به درد بخوره.
مشکل من اینه که این تنها پروژه ایه که استاد گفته 3نمره پایان ترم هم مربوط به اینه از راهنماییت ممنون:smile:

عباسزاده

عضو جدید
سلام
میخام یه عکس را در سایت های رایگان مثل host picture ثبت کنم میشه راهنمائیم کنین ممنون

Edera

عضو جدید
سلام
یه سری سوال در مورد ASP دارم. میتونید بهم کمک کنید؟ یا یه سایت یا کتاب خوب بهم معرفی کنید؟ ممنون میشم
مرسی...

targol_1985

عضو جدید
سلام
یه سری سوال در مورد ASP دارم. میتونید بهم کمک کنید؟ یا یه سایت یا کتاب خوب بهم معرفی کنید؟ ممنون میشم
مرسی...
چه سوالی ؟
در ضمن بهتره که به تالار مهندسی نرم افزار -آموزش ASp مراجعه کنی ، اونجا یه تاپیک فعال در این مورد هست که به خود من خیلی کمک کرده .

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسا ممنون میشم به من بگید که منظور از DOCKچیه ؟
اصلا کلا داک چیه که تو مثلا وینذوز میتونند اون رو هوشمند هم کنند؟

Drago

کاربر ممتاز
ممنون میشم بهم بگید منظور از DOCKچیه ؟
اصلا کلا داک چیه که حتی میتونیم اون رو مثلا تو ویندوز هم هوشمند کنیم؟
با سیستم عامل Mac کار کردی؟ Dockیه چیزیه اون پایین که میتونی یه سری Launcher واسه اجرای برنامه ها قرار بدی و از طریق اون بین برنامه ها سوییچ کنی.
اولین بار توی سیستم عامل NEXTSTEP استفاده شد که محصول شرکت NeXT هست که اونم به نوعی پدر Mac OS X حساب میشه.(این شرکت NeXT همونه که وقتی استیو جابز مجبور شد از شرکت Apple که خودش پایه گذاری کرده بود بره رفت و ثبت کرد و بعدا هم اپل خریدش!!!)
حالا مثل بقیه چیزها کاربران مایکروسافت گفتن چرا ما داک نداشته باشیم؟ نمونه های مختلفی از داک رو توسعه دادن.
حالا منظورت از هوشمند رو توضیح بده تا ادامه بدم.

از نظر لغوی هم Dock به معنی "بارانداز" هست و در دریانوردی استفاده میشه.بارانداز جایی هست که بار رو از کشتی با جرثقیل پیاده میکنن یا به اون سوار میکنن.یا حتی کشتی ها و قایق ها رو باهاش جابجا میکنن.

Dock در ویکیپدیا
لیستی از انواع Dock برای انواع پلتفرم ها

sasbh2

عضو جدید
سلام دوستان
من اين ترم درس ارايه دارم و موضوعي كه انتخاب كردم هم «شبكه هاي اجتماعي» هستش. مي خواستم ببينم كسي كتاب يا مقاله اي در اين مورد سراغ داره؟ تا حالا كتابي پيدا نكردم و مقالات معتبر رو هم نمي دونم از كجا بايد پيدا كنم.
كسي مي تونه كمكم كنه؟
سپاس

Drago

کاربر ممتاز
سلام دوستان
من اين ترم درس ارايه دارم و موضوعي كه انتخاب كردم هم «شبكه هاي اجتماعي» هستش. مي خواستم ببينم كسي كتاب يا مقاله اي در اين مورد سراغ داره؟ تا حالا كتابي پيدا نكردم و مقالات معتبر رو هم نمي دونم از كجا بايد پيدا كنم.
كسي مي تونه كمكم كنه؟
سپاس
اوه ارائه! اوه شبکه های اجتماعی!! دوتاچیز که من بهش علاقه دارم!!!!
کتاب یا مقاله ندارم بهت بدم ولی اگه واسه همفکری کمکی خواستی در خدمتم.خودم که فکر میکنم به اندازه کافی توی این شبکه ها ول گشتم، اما اگه لازم بود آدم های با تجربه تری برات میارم.
یه مطلب جزوه مانند هم دارم که "فیسبوک برای پدر و مادرها" هست.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سیستم عامل Mac کار کردی؟ Dockیه چیزیه اون پایین که میتونی یه سری Launcher واسه اجرای برنامه ها قرار بدی و از طریق اون بین برنامه ها سوییچ کنی.
اولین بار توی سیستم عامل NEXTSTEP استفاده شد که محصول شرکت NeXT هست که اونم به نوعی پدر Mac OS X حساب میشه.(این شرکت NeXT همونه که وقتی استیو جابز مجبور شد از شرکت Apple که خودش پایه گذاری کرده بود بره رفت و ثبت کرد و بعدا هم اپل خریدش!!!)
حالا مثل بقیه چیزها کاربران مایکروسافت گفتن چرا ما داک نداشته باشیم؟ نمونه های مختلفی از داک رو توسعه دادن.

از نظر لغوی هم Dock به معنی "بارانداز" هست و در دریانوردی استفاده میشه.بارانداز جایی هست که بار رو از کشتی با جرثقیل پیاده میکنن یا به اون سوار میکنن.یا حتی کشتی ها و قایق ها رو باهاش جابجا میکنن.

Dock در ویکیپدیا

با مک بیگانه نیستم ولی اگه بگم کار کردم دروغ گفتم بهرحال ممنون بابت کمکت

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز

Dock در ویکیپدیا

ممنون دراگوعزیز خیلی کمکم کردی . بعد خوندن مطالبی که برام گذاشتی متوجه موضوع شدم . دوباره سراغ همون مطلبی رفتم که باعث بوجود اومدن این سوال شد وکاملا متوجه شدمکه چی میگه .
منظورش از هوشمندی هم کارایی مثل این که چیکار میتونیم کنیم که لیست های ما بصورت لیستی نشون بده و چیزایی مثل این .
موفق باشی

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
به توصیه ی داش امیر اودم اینجا سوالمو بپرسم..........................
استادمون 3تا سوال داده که برای ششنبه باید بهش نشون بدیم........................
یکی این که:
مجموع ارقام عدد را حساب کنیم؟...........که دقیقا نمیدونم چکار کنم فقط میدونم sumوnumداره.......ولی راهشو نمیدونم........
دومی این که:
مغلوب عدد را نشون بده؟...............اینو اصلا نمیدونم چه کار کنم...............
سومی این که:
یه عدد وارد میکنیم با2تاشرط............اگه عدد اول بود مجموع ارقامو حساب کنه...اگه عدد کامل بود فاکتوریلشو حساب کنع در غیر این صورت حاصلضرب ارقام ناصفر را حساب کنه......................

drippy*

عضو جدید
یکی این که:
مجموع ارقام عدد را حساب کنیم؟...........که دقیقا نمیدونم چکار کنم فقط میدونم sumوnumداره.......ولی راهشو نمیدونم........
دومی این که:
مغلوب عدد را نشون بده؟...............اینو اصلا نمیدونم چه کار کنم...............
سومی این که:
یه عدد وارد میکنیم با2تاشرط............اگه عدد اول بود مجموع ارقامو حساب کنه...اگه عدد کامل بود فاکتوریلشو حساب کنع در غیر این صورت حاصلضرب ارقام ناصفر را حساب کنه......................

جواب سوال دوم توی فایل زیرهست :book:
مشاهده پیوست pasokh-03.pdf

Drago

کاربر ممتاز
یکی این که:
دومی این که:
سومی این که:
من فقط راهنمایی میکنم.جواب آخر با خودته.
سوال اول :
برای اینکه مجموع ارقام رو داشته باشیم باید اول بتونیم تک تک ارقام رو داشته باشیم دیگه.پس عدد رو تقسیم به ۱۰ میکنیم که یه باقیمانده و یه خارج قسمت خواهد داشت.مثلا تصور کن عددمون ۲۳۵ هست وقتی تقسیم به ۱۰ میکنیم باقیمانده میشه ۵ و خارج قسمت میشه ۲۳.الان یه رقمش به دست اومد نه؟ بازم خارج قسمت رو به ۱۰ تقسیم میکنیم،باقیمانده میشه ۳ و خارج قسمت میشه ۲.دوباره ۲ رو به ۱۰ تقسیم میکنیم،باقیمانده میشه ۲ و خارج قسمت میشه صفر.پس به آخر تقسیمات متوالی رسیدیم و عددمون هم تیکه تیکه شد.
متوجه شدی؟ باید باقیمانده تقسیمات متوالی عدد به ۱۰ رو ذخیره کنی و در آخر با هم جمع کنی.

سوال دوم :
مثل همون بالایی عمل میکنی اما به جای اینکه در آخر با هم جمعشون کنی از آخر به اول مینویسی.مثلا اگه ۲۳۵ بوده و متغیرهات هم به ترتیب x و y و z بوده باید z و y و x رو چاپ کنی.

سوال سوم :
اول از همه یه شرط میزاری که ببینی اول هست یا نه : اگه از ۲ تا نصف اون عدد به عدد دیگه ای تقسیم پذیر بود یه دونه به Flag اضافه میکنی.مثلا اگه عدد ۱۳ هست باید ۲ و ۳ و ۴ و ۵ و ۶ و ۷ رو چک کنی و اینجا Flag صفر خواهد بود.اما اگه ۱۲ باشه باید ۲ و ۳ و ۴ و ۵ و ۶ رو چک کنی و Flag برابر ۴ خواهد بود.بعد از اینکه تمام اعدادو چک کردی Flag رو چک میکنی،اگه صفر بود عدد اوله،اگه هر عدد دیگه ای بود اول نیست.
مجموع ارقامو که گفتم بهت،فاکتوریل هم خودش داره،میمونه ضرب ارقام ناصفر. اول ارقام رو به دست میاری (به روش سوال اول) بعد چک میکنی کدوما صفرن،اونایی که صفر نیستن رو در هم ضرب میکنی دیگه.

ZNZiba

عضو جدید
سؤالات زبان تخصصی IT

سؤالات زبان تخصصی IT

سلام و خسته نباشید .
سؤالاتی درمورد زبان تخصصی IT داشتم ممنون میشم اگه کمکم کنید .
1- زبان COBOL چیست؟ (ترجیحا این سؤال اگه هم فارسی و هم انگلیسی باشه بهتره )
2- gui چیست؟
3- ویژگیهای کاربر پسند بودن یک نرم افزار چیست؟
4- مفهوم user friendly چیست؟
5- مهندسی معکوس (reverse engineer) چیست؟
6- buffer چیست ؟ یک مثال در رندگی روزمره از buffer نام ببرید ؟ ضمنا منظور از حافظه buffer چیست؟
ببخشید میدونم توقع بی جایی هست ولی اگه کسی تا فردا صبح جوابمو بده خیلی ممنون میشم ، واقعا لطف می کنید . :gol::gol::gol::gol::gol:

Drago

کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید .
سؤالاتی درمورد زبان تخصصی IT داشتم ممنون میشم اگه کمکم کنید .
1- زبان COBOL چیست؟ (ترجیحا این سؤال اگه هم فارسی و هم انگلیسی باشه بهتره )
2- gui چیست؟
3- ویژگیهای کاربر پسند بودن یک نرم افزار چیست؟
4- مفهوم user friendly چیست؟
5- مهندسی معکوس (reverse engineer) چیست؟
6- buffer چیست ؟ یک مثال در رندگی روزمره از buffer نام ببرید ؟ ضمنا منظور از حافظه buffer چیست؟
ببخشید میدونم توقع بی جایی هست ولی اگه کسی تا فردا صبح جوابمو بده خیلی ممنون میشم ، واقعا لطف می کنید . :gol::gol::gol::gol::gol:

اینا زبانه؟
۱.COBOL یکی از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی دنیاست.این روزها این زبان زیاد مورد استفاده نیست.
COBOL (Common Business-Oriented Language) is one of the oldest programming languages.nowdays this language is not used much.
۲.GUI = Graphical User Interface یا واسط گرافیکی کاربر همون چیزی هست که ماها معمولا از نرم افزار میبینیم.چیزی که انسان باهاش ارتباط برقرار میکنه.مثلا همین پنجره های ویندوز ، یا وقتی یه نرم افزار رو باز میکنی تموم دکمه ها و منوها و اینا همه جزو واسط گرافیکی کاربر هستند.
۳. این بحث کوچیکی نیست! به طور کلی کاربر باید با نرم افزارش حال کنه! استفاده اش براش راحت باشه،منوها در دسترس باشه،پیچیدگیش طوری نباشه که سردرگم بشه،در کنار اینا باید نیازهای کاربر حرفه ای هم در نظر گرفته بشه.
۴. User Frielndly بودن همون کاربرپسند بودنه.
۵.مهندسی معکوس یه نوع کپی کاری فنیه.اگه مکانیکی مثال بزنم بهتر متوجه میشی : مثلا موتور یه ماشین رو تصور کن.شرکت A یه موتوری ساخته که از تمام موتورهای جهان بهتره.شرکت B میخواد با شرکت A رقابت کنه اما علمشو نداره بنابر این یه موتور شرکت A رو میخره،باز میکنه،کارکردشو تحلیل میکنه و یه چیزی شبیه اون میسازه.این توی دنیای نرم افزار هم امکان پذیره : سورس رو تهیه کنید و تحلیل کنید .
البته ماجرا به همین سادگی هم نیست و دلایل و انگیزه ها و روش ها هم صرفا اینی که من گفتم نیست.مثال من یه مثال خیلی خیلی ساده بود.
۶.بافر معانی مختلفی میتونه داشته باشه .اما توی علم کامپیوتر بافر داده یا Data Buffer داریم فقط.بافر یه نوع حافظه است که وقتی میخوایم دیتا رو از یه نقطه به نقطه دیگه منتقل کنیم این وسط نقش یه محل موقتی رو ایفا میکنه.
مثال بافر توی زندگی روزمره مثل آسانسوره!! فرض کنیم آسانسور ظرفیت ۴ نفر رو داره،بنابراین افراد ۴ نفر ۴نفر میرن طبقه بالا ( و نه همه با هم) البته این مثال هم دقیق نیست.

این فردا صبح یعنی امروز صبح( الان یکشنبه ۲۸ فروردین ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه است)،نه؟!

همه رو هم میشد سه سوته از ویکیپدیا بگیری.

Drago

کاربر ممتاز
دوستان کسی یه نرم افزار واسه طراحی شبکه های بی سیم سراغ داره؟ اینکه قبل از پیاده سازی توی دنیای واقعی شبکه رو توی یه محیط نرم افزاری تست کنی و نتیجه رو ببینی.
اسم NetMapper رو شنیدم اما کار نکردم،نظرتون در موردش چیه؟

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی یه نرم افزار واسه طراحی شبکه های بی سیم سراغ داره؟ اینکه قبل از پیاده سازی توی دنیای واقعی شبکه رو توی یه محیط نرم افزاری تست کنی و نتیجه رو ببینی.
اسم NetMapper رو شنیدم اما کار نکردم،نظرتون در موردش چیه؟
من cisco packet tracer یا NS روشنیدم . با اولی کار کردم ولی شبکه بی سیم رو پیاده سازی نکردم . محیطش نسبت به NS گرافیکی تره
در موردNetMapper اطلاع خاصی ندارم.
اینجا چقدر مشکل پروژه هست یعنی این همه سخته ؟؟؟ پس این استاد راهنما ها چیکار میکنن ؟چرا دانشجو رو این همه اذیت میکنن؟؟؟

آخرین ویرایش:

mandana_f

عضو جدید
سلام به مهندسین ایران زمین .

امروز اوکی رو برای شروع پروژه کارشناسیم از استاد راهنمام گرفتم . موضوع آموزش مجازی . گفته باید تحقیقاتی باشه و هم نرم افزاری هم سخت افزاری بررسی کنم .

کتاب یا سایت خوبی برای در آوردن اطلاعات در مورد این موضوع دارید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pdnvd

عضو جدید
کسی میدونه با چه نرم افزاری میشه تاثیرات آب و هوا روی شبکه های بیسیم رو شبیه سازی کرد ؟

Drago

کاربر ممتاز
من cisco packet tracer یا NS روشنیدم . با اولی کار کردم ولی شبکه بی سیم رو پیاده سازی نکردم . محیطش نسبت به NS گرافیکی تره
در موردNetMapper اطلاع خاصی ندارم.
اینجا چقدر مشکل پروژه هست یعنی این همه سخته ؟؟؟ پس این استاد راهنما ها چیکار میکنن ؟چرا دانشجو رو این همه اذیت میکنن؟؟؟

پکت تریسر کار من رو راه نمیندازه چون بیشتر محیطش Logical هست.من میخوام ببینم مثلا این دیواری که بین اکسس پوینت و محیط مورد نظر هست و جنسش هم از فلانه چقدر روی سیگنال تاثیر میزاره،یا مثلا اکسس پوینت بعدی رو کجا بزارم؟ اصلا اکسس پوینت بزارم یا ریپیتر؟ همچین چیزی میخوام.

سلام گلم

عضو جدید
سوال

سوال

بچه ها من یه فلش دارم که خیلی دوسش دارم ولی یه ویروسی واردش شده که اجازه نمیده حتی فلشم رو فرمت کنم!!!!
کی میدونه چکار کنم؟؟؟؟
خواهشا نگید فلشتو بنداز دور یا یکی شبیه ش رو بخر!!!!!!:(:(:(:(:cry::cry:

بالا