سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

young scientist

عضو جدید
سلام دوستان. مي خوام از برنامه هايي مثه Open CV يا Direct Show استفاده كنم و تصاويري رو كه از طريق Capture كارت ميان پردازش كنم. مشكل من اينجاست كه نمي دونم ايا ميشه از اون برنامه ها تو تصوير خروجي از هر Capture كارتي استفاده كرد يا نه بايد يه Capture كارت خاصي باشه.
راستش هنوز Capture كارت رو نخريدم و مي خوام مطمئن بشم كه از اين نرم افزار ها ساپورت مي كنن و بعداً اونو بخرم. در ضمن روي Capture كارت ها هيچي در اين مورد ننوشتن.
مرسي
بابا من خیلی عقبم این که میگی یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟در مورد این capture card یه کم توضیح میدی؟کارش چیه؟

HOSSEINSAFAEI

کاربر بیش فعال
پاسخ

پاسخ

سلام دوستان خوبم
در یکی از همین تالارها مدیر تالار فرمودنند که بهتره کنار +Network یکی از frame work های net. رو هم بخونید.
خوب من میخواستم بدونم که اول از کدوم شروع کنم که بتونم یه Admin خوب(حرفه ای ) بشم ؟
در ضمن به اطلاع برسونم که خوشبختانه از برنامه نویسی خوشم میاد و C رو هم نیز بلدم.
حالا اگه امکانش هست دوستان مرا یاری کنند...
باز هم تشکر
سلام دوست من
به نظر من Network+ پایه و اساس این رشته هست ( نتورکینگ ) البته در کنارش میتونید چیز های دیگه هم یاد بگیرین

• Like
واکنش ها: mtr

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
بابا من خیلی عقبم این که میگی یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟در مورد این capture card یه کم توضیح میدی؟کارش چیه؟

سلام.
خب راستش اطلاعات منم زياد نيست.
همون طور كه مي دوني كامپيوتر با ديجيتال كار مي كنه ولي بعضي دوربين ها هستن كه انالوگن. تصاوير خروجي اين دوربين ها رو نمي شه مستقيماً به كامپيوتر داد. capture card كارش اينه كه اين تصاوير رو به ديجيتال تبديل كنه.
البته مي شه از TV card هم استفاده كرد. TV card ارزون تره ولي تصوير با كيفيت كمتري خواهد داد.
همچنين ميشه از كارت هاي DVR استفاده كرد. اين كارتا يكم گرون ترن ولي امكانات بيشتري دارن مثلاً چند كانالن. ميشه تصوير 4 تا دوربين رو همزمان به يه DVR 4 كاناله داد. اين كارتا دو نوعن، نرم افزاري و سخت افزاري. كه نرم افزاري از سيستم خود كامپيوتر استفاده مي كنه، مثلاً تصوير اول مياد به رم بعداً از اونجا خونده مي شه، ولي سخت لفزاري اين جوري نيست.

اون دو تا برنامه اي هم كه گفتم، برنامه هايي هستن كه واسه پردازش تصوير استفاده مي شه. يه سري امكانات خاصي دارن كه تو پردازش تصوير به درد مي خوره.

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام دوستان. مي خوام از برنامه هايي مثه Open CV يا Direct Show استفاده كنم و تصاويري رو كه از طريق Capture كارت ميان پردازش كنم. مشكل من اينجاست كه نمي دونم ايا ميشه از اون برنامه ها تو تصوير خروجي از هر Capture كارتي استفاده كرد يا نه بايد يه Capture كارت خاصي باشه.
راستش هنوز Capture كارت رو نخريدم و مي خوام مطمئن بشم كه از اين نرم افزار ها ساپورت مي كنن و بعداً اونو بخرم. در ضمن روي Capture كارت ها هيچي در اين مورد ننوشتن.
مرسي

سلام
من قبلا توسط پریمر 6.5، تصویر انالوگ ورودی از کارت تبدیل رو به دیجیتال تبدیل میکردم، تقریبا همه کارتهای زمان خودش رو هم ساپورت میکرد!
تا جایی که میدونم الان نسخه پرو ایننرم افزار که محصول شرکت ادوب است؛ اومده به یازار! با توجه به جامعیت محصولات شرکت ادوب، فکر کنم نرم افزار پریمر پرو بکارت بیاد! نسخه 6.5 که من باهاش کار میکردم امکان اینو داشت که با برنامه نویسی قابلیت هاشو افزایش بدی! نمیدونم نسخه پرو هم این قابلیت رو داره یا نه؟

zeost

عضو جدید
سلام

سلام

سلام .
می خوام باهاتون بیشتر آشنا بشم تا راحت تر سوال بپرسم.
لطفا این سوال رو جواب بدین:
برای آشنایی با مفاهیم security در اینترنت (برای کسی که تو این مبحث تازه وارده و رشته اش IT هست) می شه یکی دو تا کتاب معرفی کنید.آخه انتخاب کتابی با این موضوع واقعا کار آسونی نیست . اگه می شه اسم نویسنده رو هم بنویسید.
با تشکر از همتون به خصوص مدیر این تاپیک!!!:thumbsup2:

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام
من قبلا توسط پریمر 6.5، تصویر انالوگ ورودی از کارت تبدیل رو به دیجیتال تبدیل میکردم، تقریبا همه کارتهای زمان خودش رو هم ساپورت میکرد!
تا جایی که میدونم الان نسخه پرو ایننرم افزار که محصول شرکت ادوب است؛ اومده به یازار! با توجه به جامعیت محصولات شرکت ادوب، فکر کنم نرم افزار پریمر پرو بکارت بیاد! نسخه 6.5 که من باهاش کار میکردم امکان اینو داشت که با برنامه نویسی قابلیت هاشو افزایش بدی! نمیدونم نسخه پرو هم این قابلیت رو داره یا نه؟

با نرم افزاري كه معرفي كردين اشنا نيستم. ولي در مورد Open CV بايد بگم كه Open source واسه همين احتمالاً كامل تر از بقيه باشه و احتمالاً در كشور هاي خارجي كاربران زيادي داشته باشه كه باعث مي شه اطلاعات بيشتري ازش بدست اورد.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام.
رو هارد اكسترنال من autorun افتاده مي خوام پاكش كنم ولي پاك نمي شه . يه برنامه اي هست واسه پاك كردن اينا ولي اونم جوابگو نيست. دفعه ي قبل از تو لينوكس پاك كردم ولي الان رو كامپيوترم لينوكس ندارم. به نظر تون من اينو چه جوري پاك كنم؟ كسي دستور پاك كردن رو از طريقrun بلده،اگه اون دستور رو مي دونين بگين اون روش رو هم امتحان كنم شايد پاك شدن.

voju

عضو جدید
سلام
لطفا در مورد گرايش امنيت اطلاعات و تجارت الكترونيك اگه مطلبي داريد،بزاريد

zeost

عضو جدید
ما تازه واردا رو تحویل می گیرین؟؟!

ما تازه واردا رو تحویل می گیرین؟؟!

مرسی از جواب کامل و جامع تون.:child:
بابا ما تازه واردا رو هم تحویل بگیرین. آخه من اگه سوالاتم رو از شما نپرسم از کی بپرسم. من اگه از مشکلات رشتم با هم رشته ای هام نگم پس با کی بگم.آقایون طاها حک و کربلایی ما تازه وارد را رو هم تحویل بگیرین.
این کارو رو با ما بکنید وگرنه می ریم معتاد می شیم ها!!:w18:

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام.
رو هارد اكسترنال من autorun افتاده مي خوام پاكش كنم ولي پاك نمي شه . يه برنامه اي هست واسه پاك كردن اينا ولي اونم جوابگو نيست. دفعه ي قبل از تو لينوكس پاك كردم ولي الان رو كامپيوترم لينوكس ندارم. به نظر تون من اينو چه جوري پاك كنم؟ كسي دستور پاك كردن رو از طريقrun بلده،اگه اون دستور رو مي دونين بگين اون روش رو هم امتحان كنم شايد پاك شدن.
گر منظورتون ویروسه که نود آپدیت شده به راحتی پاکش می کنه؟ :)

majmaj

عضو جدید
سلام .
می خوام باهاتون بیشتر آشنا بشم تا راحت تر سوال بپرسم.
لطفا این سوال رو جواب بدین:
برای آشنایی با مفاهیم security در اینترنت (برای کسی که تو این مبحث تازه وارده و رشته اش IT هست) می شه یکی دو تا کتاب معرفی کنید.آخه انتخاب کتابی با این موضوع واقعا کار آسونی نیست . اگه می شه اسم نویسنده رو هم بنویسید.
با تشکر از همتون به خصوص مدیر این تاپیک!!!:thumbsup2:
سلام خوبي من خودم اين كتاب رو نخوندم ولي دوستم كه خونده بود ميگفت خوبه
دانلود مرجع كامل ضد امنيت شبكه
اين هم يك دائرةالمعارف براي شبكه خيلي خوبه :w16:
دانلود

majmaj

عضو جدید
سلام
لطفا در مورد گرايش امنيت اطلاعات و تجارت الكترونيك اگه مطلبي داريد،بزاريد
* تجارت الکترونیک و سیستم های چند رسانه‌ایی
تجارت الکترونیک با استفاده از شبکه های رایانه ای، معاملات تجاری را در مراحل گوناگون آن مانند طراحی، تولید، خرید و فروش و تحویل، ساده نموده و به آن سرعت می بخشد. عبارت «تجارت الکترونیک» دربرگیرنده هر گونه تجارت و تعامل مدیریتی است که با استفاده از فن آوری اطلاعات و ارتباطات صورت می گیرد. هدف از این دوره ارائه درکی مناسب از فناوری‌های مرتبط با شبکه های کامپیوتری، مهارت در طراحی و تولید سیستم‌های مالی مدیا برای توزیع در سطح شبکه و آگاهی از ابزارها و روشهای مودنیاز برای تغییر وظایف تجارتی و مدیریتی از طریق انجام معاملات به صورت الکترونیکی است. دوره کارشناسی ارشد رشته تجارت الکترونیک فارغ التحصیلانی کاردان با دانش فنی، مهارتهای خلاق و توانایی تجاری خلق می کند تا بتوانند از پتانسیل عظیم بازاریابی در شبکه های رایانه ای بهره برداری نمایند.
* بازار کار رشته تجارت الکترونیک
۱- فعالیت در بانک‌ها حول محور پول الکترونیک مانند:
- بانکداری اینترنتی
- بانکداری از طریق موبایل
۲- ایجاد سایت‌های ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک

* مدیریت سیستمهای اطلاعاتی و امنیت اطلاعات
با توجه به افزایش وابستگی به تکنولوژِی اطلاعات و ارتباطات دردولت الکترونیک و خطراتی که دراستفاده از آن با آنها مواجه هستیم مانند برنامه های مخرب ویروسها، حمله نفوذ گران و سارقان، حملات Dos و DDos و … نیاز به متخصصینی که بتوانند جلوی اینگونه خطرات را بگیرند و یا در صورت بروز سیستم ها را سریعا ریکاوری کنند بسیار احساس می شود. بنا بر گزارش Gartner بین رشته های IT این رشته بیشترین رشد را در سال ۲۰۰۵ داشته است که خود گواهی بر اهمیت و ضرورت امنیت اطلاعات در شرکت ها و سازمان ها می باشد.
* بازار کار رشته امنیت
۱- تولید محصولات نرم افزاری و سخت افزاری مانند:
- دیوار آتش ( fire walls )
- سیستمهای کنترل نفوذ ( Honey pots )
- سیستمهای تشخیص نفوذ ( IDS & IPS )
- سیستمهای پالایش ( Filters)
2- فراهم سازی امنیت لازم برای تراکنش‌های مالی بانک‌ها
۳- فعالیت در مراکز داده و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت برای تامین امنیت سرورها

منبع

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
گر منظورتون ویروسه که نود آپدیت شده به راحتی پاکش می کنه؟ :)

من قبلنا(يه سال پيش) از نود استفاده مي كردم، هميشه هم اپديت بود. يه بار كاسپر اسكاي از فلشم كه تو كامپيوترم فرمت كرده بودم ويروس پيدا كرد. همين بلا واسه چند تا از بچه هاي ديگه پيش اومد. از اون به بعد من از كاسپر استفاده مي كنم. بچه ها فلش رو با نود اسكن مي كنن، هيچي پيدا نمي كنه اما كاسپر ويروساش رو پيدا مي كنه. البته مي دونم ممكنه يه فايلاي عادي رو خطرناك بشناسه ولي من تا حالا از كاسپر ضرري نديدم. تنها اشكالش اينه كه autron رو مي شناسه ولي نمي تونه پاك كنه. راه اونم اينه كه از run درايو رو بازكني و خودت اونو پاك كني كه البته اين بار نتونستم پاكش كنم.

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام.

سلام
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=1054103#post1054103

توصیه میکنم از ابزار رایگان و قابل دانلود و خیلی خیلی مفید و همیشه کاربردی TrendMicro Hijackthis استفاده کنید...
(براحتی میتونید با یه سرچ ساده در گوگل پیداش کنید)
این ابزار سیستم شما رو آنالیز میکنه و یه فایل بنام HIJACKTHIS.LOG تولید میکنه! این فایل رو برام بفرستید تا با بررسی اون بیشتر کمکتون کنم...
موفق باشید

zeost

عضو جدید
سلام.
یه سوال دارم. بی زحمت به من بگید توی تاپیکی که می نویسید چه طور عکس قرار می دین؟؟؟
من باید یه عکس که از صفحه ی پروژه ام گرفتم رو بذارم توی تاپیک آموزش سی شارپ.
لطفا کمک کنید 4شنبه تحویل پروژه دارم.با این کار بچه ها می تونن توی رفع error ای که برنامه ام داره کمکم کنند.:w10::w19:

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام.
یه سوال دارم. بی زحمت به من بگید توی تاپیکی که می نویسید چه طور عکس قرار می دین؟؟؟
من باید یه عکس که از صفحه ی پروژه ام گرفتم رو بذارم توی تاپیک آموزش سی شارپ.
لطفا کمک کنید 4شنبه تحویل پروژه دارم.با این کار بچه ها می تونن توی رفع error ای که برنامه ام داره کمکم کنند.:w10::w19:

سلام
ابتدا عکسی رو که می خواهید در سایت قرار بدید رو در یکی از میزبانها آپلود کنید!(میتونید از لینک http://upload4pic.co.cc/ استفاده کنید)
بر روی ابزار (قرار دادن تصویر) (همین ابزاری که در نوار ابزار صفحه پاسخ به تایپیک میبینید) کلیک کنید و آدرس عکس آپلود شده رو وارد کنید.
موفق باشید

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام. مي خواستم تو سي شارپ بايت كم ارزش يه عدد double رو بردارم، type cast به بايت هم بايت كم ارزش رو نمي ده. چطور مي تونم اين كار رو بكنم.

zeost

عضو جدید
mr.karbalayi
khahesh mikonam ye sar az ghesmate amuzesh c sharp bezanid.:question:
bebakhshid farsi type nemikonam ruye keybord am ab rikhte bazi az klid ha kar nemikone:w00::w04:.

871222354

عضو جدید
sqlserver

sqlserver

سلام اطلاعاتي درباره ي زبان SQLserver مي خواستم و اينكه بين اين زبان و بقيه(java,#c,.. ) كدومش بهتره؟چرا؟
در ضمن از تلاش همگي براي دوره هاي مختلف آموزشي در اين كلوب متشكرم.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:)
یه سوال:یه نفر که رشته تحصیلیش نه IT هست و نه کامپیوتر(مثل من!) و میخواد برنامه نویسی و شبکه و طراحی وب و...یاد بگیره باید از کجا شروع شده؟و اصلا بدون تحصیلات دانشگاهی می شه در این زمینه موفق بود؟؟
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید :redface:

majmaj

عضو جدید
سلام دوستان:)
یه سوال:یه نفر که رشته تحصیلیش نه IT هست و نه کامپیوتر(مثل من!) و میخواد برنامه نویسی و شبکه و طراحی وب و...یاد بگیره باید از کجا شروع شده؟و اصلا بدون تحصیلات دانشگاهی می شه در این زمینه موفق بود؟؟
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید :redface:
سلام دوست من شما بايد دو چيز رو تقويت كني 1- علاقتون 2- مديريت زمانتون
اگه شما بخواين اين كار رو بكنين بايد با علاقه وارد بشيد
اما شما سه بحث رو مطرح كرديد
برنامه نويسي
شبكه
طراحي وب والا من زياد تو زمينه طراحي وب سررشته ندارم اما در مورد دو موضوع بالا
در مورد برنامه نويسي اولا شما بايد خودتون رو مبتدي كنيد و تا حرفه اي پيش بريد اول بايد يك يا چند زبان ساده رو ياد بگيريد تا مبتدي بشيد ميتونيد از پاسكال، C، ++C، شروع كنيد خيلي راحته البته بايد وقت بزاريد و با علاقه بخونيد
براي راحتي كارتون ميتونيد به جامعه برنامه نويسي ايران مراجعه كنيد.
در مورد شبكه هم شما ميتونيد اول مدرك مهندسي شبكه مايكروسافت رو بگيريد كه هفت كرس داره و يه درس پيشنياز هست به نام +NETWORK. البته شما ميتونيد بدون رفتن كلاس براي +Network (يعني اينكه از قبل خونده باشيد) بريد از كرس اول بخونيد
البته اگه يه ضرب بخونيد مثل دوست من كه فشرده هم خوند يك سال و خورده اي طول كشيد.
شما در مورد مدرك هاي شبكه هم ميتونيد مدرك بينالمللي بگيريد هم مدرك مورد تاييد وزارت علوم
در مورد مدرك وزارت علوم به شما مدرك +Network نميدن براي هر كرس هم يه مدرك مهندسي ميدن و در كل كه تموم شد به شما مدرك MCSE ميدن.
در مورد مدرك بين المللي براي +network چهارصد هزارتومن پول ميگيره يه امتحات تستي 1000 امتيازي ميگيره كه بايد 750 تا امتياز بگيريد البته بايد قبلش كلي تمرين كرده باشيد كه 400 هزارتومنتون حدر نره البته بگم مدركش به ايران نمياد يه فاميل خارج پيدا كنيد بره به اون و اون فاميلتون بفرسته براي شما.
بازم سوال داريد بپرسيد.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من شما بايد دو چيز رو تقويت كني 1- علاقتون 2- مديريت زمانتون
خیلی ممنونم از راهنماییتون
میشه در مورد دوره های سیسکو هم یه کم توضیح بدید؟به اندازه MCSE مفید هست؟
و سوال دیگه اینکه زبان های برنامه نویسی رو بهتره خودم از طریق کتابا یاد بگیرم یا کلاس برم؟؟
بازم مرسییییییییییییییییی دوست عزیز:w30:

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی ممنونم از راهنماییتون
میشه در مورد دوره های سیسکو هم یه کم توضیح بدید؟به اندازه MCSE مفید هست؟
و سوال دیگه اینکه زبان های برنامه نویسی رو بهتره خودم از طریق کتابا یاد بگیرم یا کلاس برم؟؟
بازم مرسییییییییییییییییی دوست عزیز:w30:

درود

Cisco هم دوره های بین المللی و بسیار معتبر در زمینه ی شبکه و موارد مربوط به اون هست
بله Cisco به مراتب از MCSE ارزشمند تر و قوی تر هست

دروازه ی ورود به سری P سیسکو CCNA هست : Cisco Certified network association

که بعد از اون می تونید وارد بخش تخصصی بشید یعنی سری P سیسکو که شامل موارد مختلفی مثل مواد زیر می شه:
CCNP: netwrok professional
CCSP : security professional
CCVP : Voice professional

شما اگر پشتکار و حوصله بالا داشته باشید می تونید از روی کتاب خودتون بخونید وخیلیم بهتر و مفید تر خواهد بود

موفق باشید

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
یکی از راه های موفقیتتون توی برنامه نویسی داشتن قدرت درک ریاضیات و زبان انگلیسیه.
اگر این دو قدرت توی شما وجود داره بهتره به کلاس های برنامه نویسی برید تا یکمی با برنامه هایی مثل visual basic q basic pascal delphi c c++ و هر چیزی که خودتون دوست دارید (به پیشنهاد من از ویژوال بیسیک شروع کنید چون خودش یه زبان برنامه نویسی آموزشیه) بعد از اینکه آشنا شدید دیگه میتونید حفظیات خودتونو از کتابای مفید و خوب افزایش بدید;)

algh

عضو جدید
یه سوال تخصصی کامپیوتر..اما شاید ساده

یه سوال تخصصی کامپیوتر..اما شاید ساده

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز::من هم رشته ای شما نیستم ولی یه سوالی داشتم که مختص به تخصص شماست که اگه کمکم کننین ممنون میشم::gol:
برای نامگذاری فایل ها و فولدرهای کامپیوتر اگه از فارسی استفاده کنیم، برای فایلها میتونه مشکل ساز بشه؟؟ و اینکه نامگذاری فارسی در ویندوز vista & Xp فرقی هم میکنه یا خیر؟:w10:

zeost

عضو جدید
سلام . حال همتون که خوبه ؟؟؟:lol:
یه سوال در مورد خرید لپ تاپ داشتم.:question:
لپ تاپ dell مدل vostro 1510 که حدود هفت ماه استفاده شده (با قیمت اولیه 9800000ریال) و مشکل خاصی هم نداره به عنوان دست دوم اگه بخوام بخرم چقدر می ارزه ؟؟؟:w19::w20:
مرسی از اینکه می خواین جواب بدین ...:w25::w16::w27:

hunny

عضو جدید
سلام . حال همتون که خوبه ؟؟؟:lol:
یه سوال در مورد خرید لپ تاپ داشتم.:question:
لپ تاپ dell مدل vostro 1510 که حدود هفت ماه استفاده شده (با قیمت اولیه 9800000ریال) و مشکل خاصی هم نداره به عنوان دست دوم اگه بخوام بخرم چقدر می ارزه ؟؟؟:w19::w20:
مرسی از اینکه می خواین جواب بدین ...:w25::w16::w27:
سلام vostro 1510 چند نوع داره cpuش چنده؟webcam داره؟:smile:

Darya-eng

عضو جدید
اورژانسي

اورژانسي

دوتا سوال:

1)من نميدونم كدوم يك از دروس اختياري روبگذرونم(مديريت نگهداري اطلاعات درفناوري اطلاعات-سيستمهاي خبره وتصميم يار-مديريت رفتار سازماني-تعامل انسان وكامپيوتر-مباحث نودرفناوري اطلاعات-شبيه سازي كامپيوتري-بهينه سازي كاربردي-نرم افزارهاي توزيع شده-طراحي وپياده سازي كتابخانه الكترونيكي-GIS)
2)براساسي اطلاعاتي كه من دارم زبان#CوVBزياد باهم فرقي نمي كنند(شايد تفاوتشون5%باشه)اما مي خواستم بدونم كدومشون كاربرد بيشتري دارند:w19:
:w27:

Darya-eng

عضو جدید
دوستان عزيز من ميرم جواب سئوالمو پيدا مي كنم(اگرميتونستم ديگه نمي پرسيدم)ميام به شما هم ميگم اينجوري بهتره نه؟:biggrin:

بالا