سوالات و مشکلات و درخواست های خود در زمینه ی شبکه و امنیت را فقط اینجا مطرح کنید

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
۲.ممکنه اطلاعات اکانت یک سرویس اینترنتی (مثلا یاهو یا جیمیل یا فسیبوک یا هرچی) شما دست کسی افتاده باشه. از کجا میتونید بفهمید؟ اگر تغییری توش مشاهده میکنید،یا فعالیتی که شما انجام ندادید میبینید(مثلا ایمیلی ارسال شده،پستی حذف شده یا غیره)،یا با اینکه رمزتون رو عوض نکردید نمیتونید لاگین کنید یا همچین چیزی.

.

برای اینکه بفهمید ایمیلتون هک شده یا نه البته فقط یاهو رو بلدم میتونید ساعاتی که لاگین شدید رو چک کنید

my account info-----> view your recent sign-in activity

big big

عضو جدید
دوست عزیز خیلی ممنون توضیحاتی که برام دادی. راستش یک نفر اخیرا بهم گفته که کارایی که با کامپیوترم انجام دادم دیده . در صورتی که اون شخص به کامپیوتر من دسترسی نداره اما مواردی که گفت من انجام داده بودم. مثلا چت با با یک آیدی دیگه و صحبت هایی که رد و بدل شده بود. به همین خاطر احتمال دادم که ممکن کامپیوترم هک کرده باشه و به اطلاعاتم دسترسی داشته باشه. الان چه طور میتونم مطمین بشم؟ و چه طور جلوی ادامه کارش بگیرم؟
ممنون میشم اگه بازم راهنماییم کنید

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام
چطورمیشه "اسم سیستمی" رو از شبکه حذف کرد؟
من مودم وایرلسی دارم که دراون پسوردهای متفاوتی گذاشتم ولی مدتی هستش که سیسیتمی با مک ادرس مشخص و ای پی مشخص اما بدون اسم ، ازاون استفاده میکنه.
میخواستم بدونم چطوراین اتفاق میفته و راه های امنیتی اون چی هستن؟
مرسی

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
چطورمیشه "اسم سیستمی" رو از شبکه حذف کرد؟
من مودم وایرلسی دارم که دراون پسوردهای متفاوتی گذاشتم ولی مدتی هستش که سیسیتمی با مک ادرس مشخص و ای پی مشخص اما بدون اسم ، ازاون استفاده میکنه.
میخواستم بدونم چطوراین اتفاق میفته و راه های امنیتی اون چی هستن؟
مرسی

میتونید این کار رو کنید تا دیگه خیالتون راحت باشه فقط مک ادرس های سیستم های خودتون رو به مودم بدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/463885-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D9%85-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%AD%D9%81%D8%B8-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
برای اینکه بفهمید ایمیلتون هک شده یا نه البته فقط یاهو رو بلدم میتونید ساعاتی که لاگین شدید رو چک کنید

my account info-----> view your recent sign-in activity
بله استفاده از لاگ های سیستم هم یه راهیه که بفهمی کسی به سیستمت دسترسی پیدا کرده یا نه.
امکاناتی مثل تایید دو مرحله ای گوگل هم راهگشاست.

الان چه طور میتونم مطمین بشم؟ و چه طور جلوی ادامه کارش بگیرم؟
روضه میخونیم اینجا؟!

۱.نرم افزارهای امنیتی رو نصب کن.
۲.حواست به افرادی که باهاشون اطلاعات به اشتراک میگذاری باشه.
۳.مواظب باش گرفتار Social Engineering (بخوانید مهندسی اجتماعی) نشی.یعنی یه نفر سعی نکنه یه طوری اطلاعات ازت بکشه،یا طوری وانمود کنه که خیلی چیزها میدونه و همین باعث بشه ناخواسته بهش اطلاعات بدی.

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
بله استفاده از لاگ های سیستم هم یه راهیه که بفهمی کسی به سیستمت دسترسی پیدا کرده یا نه.
امکاناتی مثل تایید دو مرحله ای گوگل هم راهگشاست.

روضه میخونیم اینجا؟!

۱.نرم افزارهای امنیتی رو نصب کن.
۲.حواست به افرادی که باهاشون اطلاعات به اشتراک میگذاری باشه.
۳.مواظب باش گرفتار Social Engineering (بخوانید مهندسی اجتماعی) نشی.یعنی یه نفر سعی نکنه یه طوری اطلاعات ازت بکشه،یا طوری وانمود کنه که خیلی چیزها میدونه و همین باعث بشه ناخواسته بهش اطلاعات بدی.
انواع social engineering:
1.pretexting:داستان بافی جهت متقاعد کردن فرد به لو دادن اسرار خودش
2.baiting:نوعی هدیه تا فرد عمل غیر ایمنی را انجام دهد.
3.quid pro qu:پیشنهاد یک عمل یا سرویس و انتظار رخ دادن چیزی در برگشت
نباید به راحتی trust در شما ایجاد بشه.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
در واقع کامپیوتر شما هک نمیشه.چندتا سناریو به نظر من ممکنه اتفاق بیفته :

۱.ممکنه فردی به هر وسیله ای به اطلاعات موجود در کامپیوتر شما دسترسی پیدا کنه.از کجا میشه فهمید؟ اگه اون اطلاعات تغییر کرده،یا پاک شده،یا چیزی بهش اضافه شده،یا جایی که شما نخواستید منتشر شده خب میفهمید که کسی دسترسی پیدا کرده.

۲.ممکنه اطلاعات اکانت یک سرویس اینترنتی (مثلا یاهو یا جیمیل یا فسیبوک یا هرچی) شما دست کسی افتاده باشه. از کجا میتونید بفهمید؟ اگر تغییری توش مشاهده میکنید،یا فعالیتی که شما انجام ندادید میبینید(مثلا ایمیلی ارسال شده،پستی حذف شده یا غیره)،یا با اینکه رمزتون رو عوض نکردید نمیتونید لاگین کنید یا همچین چیزی.

اینکه فکر کنید یه نفر ممکنه به کامپیوتر شما نفوذ کرده باشه و فعالیت هاتون رو زیرنظر گرفته باشه فقط در فیلمهای هالیوودی اتفاق میفته.

برای اینکه مطمئن بشید چندتا نرم افزار رو بهتره نصب داشته باشید :
اول بگم جزئیات دقیق یادم نیست.
آخرای ترم 1 بودم، حس کردم کامپیوترم مشکوک میزنه، 3تا دلیل جالب داشت.
من از دوران دبیرستان، دفتر خاطراتم تو فایل word بود. فایل های ورودم که نوشته هام داخلش بودن، پاک شدن!!! خیلی تعجب کردم ولی نفهمیدم چی شدن.
چند روز بعدش بازی minesweeper رو باز کردم دیدم مرحله advanced با رکورد216(در همین حد) ثانیه ثبت شده بود در حالی که من تا اون اون موقع اصلاً اون مرحله رو بازی نکرده بودم و زمانش همیشه روی 999 بود.
دلیل سوم الان یادم نیست ولی اونم جالب بود.
مساله جالب تر این بود که هیچ کس به جز خودم از سیستم من استفاده نمی کرد و نکرده بود(من با خواهرم خونه دانشجویی داشتیم به همین دلیل هیچ کدوم از دوستام یا همکلاسی هام خونه ما نیومده بودن. خواهرم هم از کامپیوتر اصلاً استفاده نمی کرد). من از هیچ کس اون ترم برنامه ای نگرفته بودم، از قدیم الایام هم از برنامه مشکوک استفاده نمی کردم، ایمیل یا وب سایت مشکوک باز نمی کردم، انتی ویروس مک آفی داشتم و همیشه همه چیزو رعایت می کردم.
پس از چنین اتفاقی من با یکی از بچه ها صحبت کردم، یادم نیست چه برنامه ای ولی یه برنامه ای آورد باهاش چک کردیم، یه آی پی دراومد. با آی پی لوکیشن چک کردیم، موقعیت و شماره تلفن یکی از ISP های شهرمون رو اورد!!! بعد آنتی ویروس رو پاک کردم و یه انتی ویروس جدید زدم ولی دیگه ویندوز بالا نیومد.
اون موقع سواد من از کامپیوتر خیلی خیلی ناچیز بود، البته الان از چنین بحثایی زیاد اطلاعات ندارم ولی هنوزم که هنوزه نمی فهمم اون موقع چه اتفاقی افتاده بود.
فکر میکنین از چی میتونست باشه؟

CPlus

عضو جدید
سلام من یه مشکلی دارم امیدوارم بتونید کمک کنیدم. من میخوام پسوورد ایمیلم عوض کنم اما هر پسووردی که انتخاب میکنم یاهو اونو قبول نمیکنه و میگه ضعیفه با اینکه هم تعداد کاراکتر رعایت شده هم ترکیبی از عدد، حرف و علامت هستش
لطفا راهنمایید کنید
بیشتر از 10 روزه که همش دارم امتحان میکنم اما نتیجه ای نداشته

فک کنم مال این باشه
یک یا چند تا از حروف رو upper کنید یعنی بزرگش کنید ! مثلا SaF45$#

پیروز باشید

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
۱. فایل های ورودم که نوشته هام داخلش بودن، پاک شدن
۲. دیدم مرحله advanced با رکورد216(در همین حد) ثانیه ثبت شده بود

۳.یادم نیست چه برنامه ای ولی یه برنامه ای آورد باهاش {؟؟؟} چک کردیم، یه آی پی دراومد.
فکر میکنین از چی میتونست باشه؟
۱.خب یه ویروس میتونه این کارو بکنه.من یه ویروس داشتم که همه‌ی ویدیوهای روی سیستم رو پاک می‌کرد...چه ویدیوهایی از دست دادم!

۲.خیلی بعیده که یه ویروس بخواد لاگ مین‌روب رو تغییر بده! احتمال اینکه کسی کنترل سیستم رو به دست گرفته و نشسته بازی کرده رو هم که اصلا نمیدم.

۳.حالا فارق از اینکه برنامه چی بوده، چی رو باهاش چک کردید؟! خب اینکه به یه آی اس پی برسه منطقیه،چون آی پی ولید رو به شما که نمیفروشن،یه مدت بهتون اجاره میدن (مشخصاتتون رو ثبت نمیکنن واسش).

حدس من همون ویروسه.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
۱.خب یه ویروس میتونه این کارو بکنه.من یه ویروس داشتم که همه‌ی ویدیوهای روی سیستم رو پاک می‌کرد...چه ویدیوهایی از دست دادم!

۲.خیلی بعیده که یه ویروس بخواد لاگ مین‌روب رو تغییر بده! احتمال اینکه کسی کنترل سیستم رو به دست گرفته و نشسته بازی کرده رو هم که اصلا نمیدم.

۳.حالا فارق از اینکه برنامه چی بوده، چی رو باهاش چک کردید؟! خب اینکه به یه آی اس پی برسه منطقیه،چون آی پی ولید رو به شما که نمیفروشن،یه مدت بهتون اجاره میدن (مشخصاتتون رو ثبت نمیکنن واسش).

حدس من همون ویروسه.
1- نکته جالب اینه که فقط و فقط از کل فایل های موجود در کامپیوتر من، 2تا فایل wordای که نوشته های شخصی من داخل اونا بودند پاک شده بود. برای همین یک ویروس ساده نمیتونه منو قانع کنه.

2- اون زمان به این فکر کردم که شاید فایلی که حاوی رکوردهای بازی هست و تو درایو سی قرار داره، دستکاری شده. اما اینم جالبه اون رکورد به اسم یکی از همکلاسی های دخترمون بود!!!!!!!!!!!!!!(جریانش اینه که یکی از همشهری ها و همکلاسی های من که خیلی مشکوک بودم بهش که نکنه این خرابکاری ها کار اون باشه، عاشق این دختره بود ولی این دختر اونو رد کرد و این خیلی دلخور شد، شک من به این همکلاسیم وقتی بیشتر شد که یک ای پی از شهر خودمون دراومد).

3- جریان مال 6-7 سال پیشه و واقعاً اون موقع من فقط یک کاربر بسیار ساده بودم و زیاد از کامپیوتر سرم نمیشد. یادم نیست اون برنامه دقیقاً چی بود. فکر می کنم درایو سی رو اسکن می کرد تا فایل های مشکوک رو پیدا کنه، فک کنم دو تا فایل پیدا کرد و مشخص کرد که از طرف چه آی پی وارد سیستم من شدن. اون آی پی هم که دراومد، مال آی اس پی بود که من ازش استفاده نمیکردم(پس اون آی پی نمیتونست تصادفی باشه). درآوردن آی پی کار یکی از دوستان صمیمی و چند ساله خودم بود. این دوستم یک دوستی داشت که یک هکر کاملاٌ حرفه ای بود. اون فرد برنامه رو به دوستم داد و گفت چی کار کنیم.

شاید این جریان کمی غیر واقعی به نظر بیاد، ولی این ماجرا چیزی بود که برای من رخ داد و هنوزم از بابتش ناراحتم.
اون موقع نمیدونستم که خیلی راحت میتونم فایل هامو برگردونم. هنوزم بابت اون نوشته هام که از بین رفت افسوس می خورم.

nooka

عضو جدید
سلام
مقاله ای پیرامون شبکه حسگر بیسیم میبایست شبیه سازی کنم، می تونم با متلب این کار رو انجام بدم؟

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام
مقاله ای پیرامون شبکه حسگر بیسیم میبایست شبیه سازی کنم، می تونم با متلب این کار رو انجام بدم؟
احتمالا" میشه اما خب در این زمینه ns2 بهتر جواب میده.

mostafamir

عضو جدید
مشکل در راه اندازی شبکه

مشکل در راه اندازی شبکه

شبیه سازی سازمان به صورت خلاصه در عکس قراردادم.شبیه سازی سازما&#1.jpg
ضمنا در سازمان ما به جای سوئیچهای 2960 سوئیچهای 3750 داریم . حالا میخام بدونم اگر سوئیچهایم 2960 باشد چگونه باید پیکربندی راانجام دهم و از چه آیتمهایی (vlan;vtp;...) باید استفاده کنم تا هم امنیت گروههای کاربری(3تا) و هم اینترنت و اینترانت را با امنیت راه اندازی کنم. ضمنا در حالتی که از سوئیچهای 3750 استفاده می کنم چه تفاوتی دارم.

البته دوستان اشتباه نکنند نمیخام آموزش ببینم فقط سر خط هر سرویس و علت آن را بیان کنند ممنون میشم.هر چند شاید اینهم زیاد باشد به هر حال ممنونم.

bkianib

عضو جدید
مشکل در خصوص سرور TMG

مشکل در خصوص سرور TMG

مشکل در خصوص Publish کردن سرور داخلی شبکه local دارم. سعی تو پابلیش کردن دارم که متاسفانه موفق نمیشم.

Maryam IT

عضو جدید
سلام
من با 4 تا سوییچ که 2 تاش 2960 و 2 تاش 2950 هست میخوام یک کلاستر ایجاد کنم.
راهنمای 2960 رو که به طور کامل در مورد کلاسترینگ توضیح داده بود مطالعه کردم اما در مورد نحوه ی انجام تنظیمات چیزی ندیدم.
میشه راهنماییم کنید.
مثلا چطور تعیین کنم که کدوم سوییچ cluster command switch باشه و کدوم standby باشه و کدوم member ؟
خواهشا اگه کسی میدونه کمکم کنه خیلی فوریه!

shharam

عضو جدید
سلام دوستان من میخوام اسم مودم خودمو عوض کنم با پسووردیشو باید کجا و چکار کم ممنون میشم کمکم کنید

mohande5

عضو
با سلام
برای اینکه شما بتونید مودمتون رو کانفیگ کنید باید وارد کنسول اوون بشوید! برای این کار باید IP مودم رو در نوار آدرس مرورگر وارد کنید و با وارد کردن یوززرنیم و پسورد به کنسول دسترسی پیدا کنید....
IP مودم شما بستگی به برند مودمتون داره و معمولا زیر مودم یا تووی کاتالوگ مودم نوشته شده...
یوزرنیم و پسورد پیشفرض مودم هم بستگی به برند اوون داره که توو لینک زیر شما می تونید IP ، یوزرنیم و پسورد پیشفرض هر برند رو ببینید.
این واسه Default IP هست: http://whirlpool.net.au/wiki/dsl_modems10_08
اینم واسه http://www.phenoelit.org/dpl/dpl.html : Default username & password
توجه کنید که اگه می گم پیشفرض منظور اینه که این مقادیر می تونه تغییر کنه و تا زمانی که مودم رو ریست نکنید، این تغییرات پابرجاست
چون تاپیک هایی واسه کانفیگه مودم توو انجمن هست دیگه من توضیح نمی دم بیشتر از این...
اگه سوالی بود بپرسید!!!
یا علی.

F_H98

عضو جدید
با سلام و خسته نباشی خدمت همه
1راهنمایی میخواستم این که من برق-مخابرات خوندم الان 2تا کلاس ز config win7 و install & config windows server 2012 رو گذروندم. میخواستم بدونم MCSE رو ادامه بدم یا اینکه برم رو CISCO بهتره؟؟؟؟؟با توجه به اینکه هزینه کلاس ها زیاده و باید یکیشو انتخاب کنم.میشه لطفا هر چه زودتر من رو راهنمایی کنیدومرسی.

targol67

عضو جدید
share کردن اینترنت با لب تاپ

share کردن اینترنت با لب تاپ

سلام.
کسی میدونه چطور میتونم اینترنتی که با کابل به لب تاپم وصل هست از طریق وایرلس شیر کنم؟
البته بدون نیاز به سخت افزار جانبی؟
با نرم افزار یا از طریق خود ویندوز.

ممنون اگر سریعتر جواب بدید
:):gol:

nooka

عضو جدید
سلام
اطلاعاتی پیرامون ad hoc service grid می خواستم و باتوجه به اینکه موضوع جدیدی است، می خواستم ترجمه فارسی اش را بدانم.
با تشکر

nooka

عضو جدید
سلام
اطلاعاتی پیرامون ad hoc service grid می خواستم و باتوجه به اینکه موضوع جدیدی است، می خواستم ترجمه فارسی ad hoc service grid را بدانم.
با تشکر

mohande5

عضو
سلام.
کسی میدونه چطور میتونم اینترنتی که با کابل به لب تاپم وصل هست از طریق وایرلس شیر کنم؟
البته بدون نیاز به سخت افزار جانبی؟
با نرم افزار یا از طریق خود ویندوز.

ممنون اگر سریعتر جواب بدید
:):gol:

با سلام
برای اینکه شما بتونید به صورت بیسیم به مودمتون اتصال پیدا کنید باید مودم شما wireless باشه و شما هم یه کارت شبکه ی بیسیم داشته باشید... (سخت افزار لازم!)
در غیر این صورت اتصال بیسیم امکان پذیر نیست!
نیازی به نرم افزار نیست فقط کافی هست که مودم به صورت صحیح و امن پیکربندی بشه و سیستم عامل، کارت شبکه ی سیستم رو شناسایی کنه (درایور کارت شبکه نصب شده باشه...)

امنیت مانند زنجیر است، ضعف در هر یک از حلقه های آن فاجعه می باشد.
یا علی.

Maryam IT

عضو جدید
دوستان خواهشا اگر کسی میتونه منو کمک کنه!
یه اداره 4 تا گروه داره که تو 3 طبقه قرار دارند. 2 تا گروه در یک طبقه قرار میگیرند. اشکالی داره از یک سوییچ استفاده کنم؟
حالا این اداره به اینترنت هم دسترسی داره. از طرف دیگه به طور وایرلس به شبکه یک اداره دیگه دسترسی داره. اما فقط یک روتر با 2 تا اینترفیس داریم! و روی روتر این اداره و اداره ی دیگه پروتکل ospf عمل میکنه! چطوری میشه با وایرلس پروتکل ospf رو داشت؟
مشکلم اینه که نمیدونم چطوری با یک روتر با 2 اینترفیس این شبکه رو طراحی کنم! اگر کسی میتونه یکم راهنماییم کنه!

mohande5

عضو
دوستان خواهشا اگر کسی میتونه منو کمک کنه!
یه اداره 4 تا گروه داره که تو 3 طبقه قرار دارند. 2 تا گروه در یک طبقه قرار میگیرند. اشکالی داره از یک سوییچ استفاده کنم؟
حالا این اداره به اینترنت هم دسترسی داره. از طرف دیگه به طور وایرلس به شبکه یک اداره دیگه دسترسی داره. اما فقط یک روتر با 2 تا اینترفیس داریم! و روی روتر این اداره و اداره ی دیگه پروتکل ospf عمل میکنه! چطوری میشه با وایرلس پروتکل ospf رو داشت؟
مشکلم اینه که نمیدونم چطوری با یک روتر با 2 اینترفیس این شبکه رو طراحی کنم! اگر کسی میتونه یکم راهنماییم کنه!

با سلام
شما از سوییچ می تونید استفاده کنید، می تونه توپولوژی تون به این صورت باشه:
از پورت های اینترفیس سریال روتر برای ارتباط با سوییچ های داخل شبکه استفاده کنید، از اینترفیسه دیگه ی مسیریاب هم برای ارتباط با شبکه ی اداره ی دیگه...
اینم چندتا مقاله برای کانفیگر کردن پروتکل OSPF در شبکه های وایرلس:

مشاهده پیوست RR-6822.pdf
مشاهده پیوست RR-7268.pdf
http://hal.inria.fr/inria-00599086/PDF/RR-7642.pdf

یا علی.

آخرین ویرایش:

alestromeria

عضو جدید
سلام دوستان
من بعد از اینکه پروکسی رو سیستمم نصب کردم ،بعد از چند روز روی هرچی کلیک می کردم لپ تاپم هنگ میکرد،تا اینکه مجبور شدم از سیف مود برم پاکش کنم تا سیستمم بالا اومد،حالا می ترسم دوباره نصبش کنم، میشه کمکم کنید تا بتونم از ساکسم استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟;)

hamid kor

عضو
باسلام
واسه ویروس ***y.exe و ****.exe چه راهکاری وجود داره؟ من قبلنا با آنتی ویروس اویرا یکاریش میکردم اما الان نمیشه جذفشون کردش! درضمن همینا هرچی فایل متنی و فولدر باشه میگرن اگزهش میکنن و هرچی پاکشون میکنی دوباره ایجاد میشن!

آخرین ویرایش:

Maryam IT

عضو جدید
سلام
من میخوام RMON رو روی سوییچ 3560 تنظیم کنم.در راهنمای سوییچ در مورد rmon و تنظیماتش توضیح داده اما من متوجه نمیشم این چیزایی که وارد میکنیم دقیقا چی هستند.ممکنه یه نفر توضیح بده
Switch(config)# rmon alarm 10 ifEntry.20.1 20 delta rising-threshold 15 1
falling-threshold 0 owner jjohnson

Switch(config)# rmon event 1 log trap eventtrap description "High ifOutErrors" owner
jjones
و در ضمن حالا فرض کنید rmon رو تنظیم کردم.چطوری تستش کنم؟

mohande5

عضو
سلام
من میخوام RMON رو روی سوییچ 3560 تنظیم کنم.در راهنمای سوییچ در مورد rmon و تنظیماتش توضیح داده اما من متوجه نمیشم این چیزایی که وارد میکنیم دقیقا چی هستند.ممکنه یه نفر توضیح بده
Switch(config)# rmon alarm 10 ifEntry.20.1 20 delta rising-threshold 15 1
falling-threshold 0 owner jjohnson

Switch(config)# rmon event 1 log trap eventtrap description "High ifOutErrors" owner
jjones
و در ضمن حالا فرض کنید rmon رو تنظیم کردم.چطوری تستش کنم؟

با سلام
قطعا وبسایت شرکت سیسکو بهترین منبع و مرجع راهنمایی و ... برای محصولاتش هست.
من خودم با این دستورات و پیکربندی RMON روی سویئچ آشنایی ندارم وگرنه از توضیح اوون برای شما دریغ نمی کردم...
این لینک ها می تونن برای شما مفید باشند:
http://www.cisco.com/en/US/docs/ios/12_2/configfun/command/reference/frf016.html
http://www.cisco.com/en/US/docs/swi...se/12.2_52_se/configuration/guide/swrmon.html

Remote Monitoring (RMON) is a standard monitoring specification that enables various network monitors and console systems to exchange network-monitoring data. RMON provides network administrators with more freedom in selecting network-monitoring probes and consoles with features that meet their particular networking needs

یا علی.

hadi delsh

عضو جدید
1-کابل را در یکی دیگر از پورتهای سوئیچ تست کنید
2- از کابل کراس استفاده نمایید

بالا