سوالات و مشکلات و درخواست های خود در زمینه ی شبکه و امنیت را فقط اینجا مطرح کنید

hadi delsh

عضو جدید
در تنظیمات وایرلس قسمتی وجود دارد که شما می توانید اجازه استفاده بیشتر از یک نفر را جهت دسترسی دیگران بدهید

fazel2000

عضو جدید
مرجع اصلی +Network

مرجع اصلی +Network

با سلام
میشه لطف کنيد مهمترين مرجعی که برای +Network وجود دارد که امتحان را از روی آن برگزار می کنند چه کتابی هستش؟
لطفا راهنمایی کنيد
با تشکر

Maryam IT

عضو جدید
سلام
من میخوام ACL رو روی سوئیچ لایه 3 انجام بدم. بعد حتما باید روی سوئیچم چندتا VLAN داشته باشم؟ بعد چطوری IP بدم روی VLANها. راستش من تو access-list یه کم گیجم.دقیق نمیدونم باید چیکار کنم.میشه یکی یه توضیح کامل بده. شرمنده اگه سوالم خیلی کلی بود. تازه کارم ! :D

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها Beacon Interval چیه؟؟
میشه توضیح بدید درباره اش؟؟
وظیفه اش چیه؟؟

farhad1361

عضو جدید
سلام
من يه شبكه اي دارم كه به صورت محلي هستش واز طريق يك switch به هر اتاق يك كابل فرستادم در يكي از اتاقها چون بجاي يك كامپيوتر حالا دوتا هستش براي اينكارهم از يك switch پنج پورته استفاده كردم با مارك D-LINK
ولي مشكلي كه دارم اينه كه يكي از كامپيوتر به اينترنت وصل ميشه ولي اون يكي نه
اتصالات كاملا برررسي شده وبرقراه
لطفا راهنماييم كنيد
چند دلیل ممکنه وجود داشته باشه که شما نمیتونید به اینترنت وصل شید
1-ممکنه Gateway , Dns برای کامپیوتری که به اینترنت وصل نمی شود ست نکرده باشید
2-ممکن است فایروال ویندوز روشن باشد برای اطمینان از سروسها آن را Disable کنید.
3-برای چک کردن وارد command شده و دستور tracert 4.2.2.4 را تایپ کنید و ببینید آیا از gateway یا همان آدرس مودم رد می شود .
4-ممکن است در Internet option آدرس پروکسی ست شده باشد
موفق و پیروز باشید.

computersoft

عضو جدید
یک سوال مهم فوریییی *************

یک سوال مهم فوریییی *************

سلام دوستان یک سوالی دارم دقیقا نمیدونستم کجا باید مطرح اش کنم . به هر حال اگر جایی گذاشتم که نباید میذاشتم پیشاپیش عذر .

راستش من یک تمرینی دارم که سر کلاسمون استادمون توضیحی ندادن و من اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چیکار باید بکنم .!! تمرین رو اینجا میذارم ممنون میشم راهنمالییم کنید والا من فقط فهمیدم که باید Vmware نصب کنم !! و دو تا سیستم داشته باشم . حتی نمیدونم این دو تا سیستمی که باید داشته باشم سرور باید باشن؟ یا کلاینت؟ ممنون میشم راهنماییم کنین که باید چیکار کنم . تشکر

پیوست ها

• F92-HW-1.pdf
    67.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

مادریا

عضو جدید
سلام
ببخشید من برای ری نیم کردن اسم کاربری ام از کجا باید اقدام کنم؟
ممنون میشم جواب رو در صورت امکان برام بفرستید.
سپاسگزارم.

آرتمیس01

عضو جدید
راجع به میکروتیک کسی هست که اطلاعاتی داشته باشه؟

راجع به میکروتیک کسی هست که اطلاعاتی داشته باشه؟

سلام
من تا حدودی اطلاعات دارم اما مشتاقم اگه کسی اطلاعاتی داره در اختیارم قرار بده.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام
من تا حدودی اطلاعات دارم اما مشتاقم اگه کسی اطلاعاتی داره در اختیارم قرار بده.
سلام یکی از دوره های شبکه هست که در ایران طرفدار زیادی داره دلیل این هم : چون تحریم نیست می تونید در ایران امتحان رو بدید و مدرک بین المللی بگیرید .2) نسبت به دوره های دیگه یادگیریش راحت تره و مطالبش ساده تره و چون اکثرا به صورت بوت کمپ برگزار میشه خیلی ها میرن در یک هفته -110 روز یادمی گیرن مدرکش رو میگیرن .

MO1HAM4MAD3

عضو جدید
خرید هاست

خرید هاست

با سلام خدمت مدیر سایت و همه ی دوستان.... ببخشید من یه سوالی داشتم : شما یه سایت معتبر برای خرید هاست سراغ دارید؟؟؟؟ خواهش می کنم راهنماییم کنید .... ممنون.....

Amir.Moghlian

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
لطفا یه سایت مطمئن برای خرید هاست معرفی کنید
سپاس فراوان . . .

hastiit

عضو جدید
با سلام
آیا میشه dhcp رو طوری پیاده سازی کرد که از برودکست استفاده نکنه؟مستقیما ادرس رو به dhcp بفرستیم؟اگه 2 تا dhcp تو شبکه باشن چی؟
آیا راهکار بهتری هست؟

pw_er

عضو جدید
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان و استادان گرامی

توی فرودگاه ها و پمپ بنزین ها و کافی شاپ ها یا دانشگاه ها که با WIFI به اینترنت متصل میشیم ایا راهی برای مانیتورینگ کارهای ما با گوشی یا هر وسیله دیگه توسط سرویس دهنده هست ؟اسم این نرم افزار چیه؟
بر فرض مثال دانشگاه سرویس اینترنت ارائه بده و بشینه دیتا های ما رو مانیتورینگ کنه و مثل کیلاگر به اطلاعات ما دسترسی پیدا کنه.

mohande5

عضو
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان و استادان گرامی

توی فرودگاه ها و پمپ بنزین ها و کافی شاپ ها یا دانشگاه ها که با WIFI به اینترنت متصل میشیم ایا راهی برای مانیتورینگ کارهای ما با گوشی یا هر وسیله دیگه توسط سرویس دهنده هست ؟اسم این نرم افزار چیه؟
بر فرض مثال دانشگاه سرویس اینترنت ارائه بده و بشینه دیتا های ما رو مانیتورینگ کنه و مثل کیلاگر به اطلاعات ما دسترسی پیدا کنه.

با سلام
دوست عزیز اینکه سرویس دهنده شما رو مانیتور میکنه یا نه ، فهمیدنش ...
ولی برای اینکه از دیتا ی شما سو استفاده نشه باید از پروتکل امن ssl که همون https هست استفاده کنید و استفاده از این پروتکل دسته شما نیست و اگر سرویس دهنده این سرویس رو روی وب ارائه نکه شما نمی تونید کاری کنید این یعنی استفاده از این پروتکل مشروط به ارائه این سرویس توسط سرور هست ...
استفاده از نرم افزار های امنیتی هم بسیار مهم هست، یعنی از دیوار های آتش، آنتی ویروس ها و ... استفاده کنید.
این رو هم بگم که در WIFI باید سعی شه تا از پروتکل رمزنگاری وایرلس استفاده شود.

موفق باشید.

یا علی.

آخرین ویرایش:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
مانیتورینگ به اون شکل که دقیقا بفهمن دارید چیکار می‌کنید نه، اما دیتای شما قابل شنود هست.
نرم افزارهای مختلفی واسه sniff کردن وجود داره.

mohande5

عضو
با سلام
آیا میشه dhcp رو طوری پیاده سازی کرد که از برودکست استفاده نکنه؟مستقیما ادرس رو به dhcp بفرستیم؟اگه 2 تا dhcp تو شبکه باشن چی؟
آیا راهکار بهتری هست؟

باسلام
میدونید که سرویس DHCP سرویسی هست که در اون یک یا چند سرور برای تخصیص IP به client ها ارائه خدمت میکنند خب این یعنی برای اینکه یه کاربر جدید بتونه عضو اون شبکه بشه باید دارای یک IP در همون رنج IP نت یا ساب نت باشه ولی چون در ابتدا این مکان برقرار نیست پس باید از Broadcast استفاده بشه تا اینکه طی مراحلی این client دارای یک IP شود...

موفق باشید

یا علی.

آخرین ویرایش:

Maryam IT

عضو جدید
سلام
من میخوام یک آزمایش برای IGMP با محوریت سوئیچ بنویسم. مطالبی که توی اینترنت هست همش با روتر توضیح داده. کسی میتونه اینجا کمکم کنه؟

mohande5

عضو
سلام
من میخوام یک آزمایش برای IGMP با محوریت سوئیچ بنویسم. مطالبی که توی اینترنت هست همش با روتر توضیح داده. کسی میتونه اینجا کمکم کنه؟

با سلام
شما میدونید که switch ها بر اساس mac address کار میکنن (یعنی IP رو درک نمیکنند) و دیوایس های لایه 2 هستن (Data Link Layer) در حالی که router ها دیوایس لایه 3 (Network Layer) هستن و بر اساس IP کار میکنن ...

Internet Group Message Protocol)، به اختصار IGMP)‏ نام پروتکلی است که در لایهٔ دوم مدل TCP/IPاستفاده می‌شود. این پروتکل مدیریت لیست اعضا برای IP Multicasting، در یک شبکه TCP/IP را بر عهده دارد. IP Multicasting، فرآیندی است که بر اساس آن یک پیام برای گروهی انتخاب شده از گیرندگان که گروه multicat نامیده می‌شوند، ارسال می‌گردد. IGMP لیست اعضا را نگهداری می‌نماید.

این مطلب رو هم بگم که لایه دوم مدل TCP/IP معادل لایه سوم مدل OSI هست.
پس طبیعی هست که این پروتکل (IGMP) فقط برای روتر ها وجود داشته باشه و نه برای سوییچ (به استثنای سوییچ های لایه 3 که امکان کار با آدرس IP را دارند) ولی شاید امکان این وجود داشته باشه که multicast رو برای سوییچ ها پیاده سازی کرد یعنی اینکه این دیوایس ها بتونن این گونه ارتباط را برقرار کنند...
یا علی.

آخرین ویرایش:

sana1876

عضو جدید
درخواست کمک جهت آموزش شبکه

درخواست کمک جهت آموزش شبکه

سلام دوستان
میخواستم سوال کنم جهت شروع آموزش دوره های شبکه باید از کجا شروع کنم واقعیتش مطالب مبتدی رو بصورت علمی بلدم ولی عملی رو هیچی :redface:

hamid3pnn

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سلام
لطفا اتصال نقطه به نقطه رو در vpn توضیح میدید؟ چون توی کتاب امنیت شبکه نوشته: دو انتهای vpn بین خود کانال یکتایی ایجاد میکنند
((هر نقطه انتهایی میتواند به طور همزمان چندین vpn را به نقاط انتهایی دیگر باز کند ولی هر کدام از آنها با دیگری تمایز دارد و با استفاده از رمزنگاری تفکیک میشود))
میشه لطفا جمله ای داخل پرانتز هست رو توضیح بدید

انشاءالله سربلند باشید

hamid3pnn

عضو جدید
سوال در مورد vpn

سوال در مورد vpn

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
لطفا اتصال نقطه به نقطه رو در vpn توضیح میدید؟ چون توی کتاب امنیت شبکه نوشته: دو انتهای vpn بین خود کانال یکتایی ایجاد میکنند
((هر نقطه انتهایی میتواند به طور همزمان چندین vpn را به نقاط انتهایی دیگر باز کند ولی هر کدام از آنها با دیگری تمایز دارد و با استفاده از رمزنگاری تفکیک میشود))

انشاءالله سربلند باشید

mohande5

عضو
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

انشاءالله سربلند باشید

با سلام
این بحثی که شما مطرح کردین مربوط به "تکنیک های دسترسی چندگانه" است و من به طور خلاصه این مطلب رو برای شما توضیح میدم:
طرح دسترسی اشاره به اشتراک یک کانال مشترک در میان چندکاربری دارد که از سرویس های چندگانه استفاده می کنند به طوری که تداخلی میان کاربران پیش نیاید و به 3 نوع تقسیم می شوند:
1) دسترسی چندگانه تقسیم فرکانس (FDMA)
2) دسترسی چندگانه تقسیم زمان (TDMA)
3) دسترسی چندگانه تقسیم کد (CDMA)
البته این تقسیم بندی رو من در شبکه های مخابرات ماهواره ای دیدم و فکر نمی کنم که تفاوتی با تقسیم بندی در حوزه های دیگه داشته باشه...
به هر حال شما می تونید در این مورد تحت عنوان "Multiple Access" که ترجمش میشه دسترسی چندگانه بیشتر در اینترنت مطلب به دست بیارید.
موفق باشید

یا علی.

سلام
اگه تایخ تولد را در زمان ثبت نام فیس بوک اشتباه وارد کرده باشیم. و برای ورود ازما بخاهد بایه چه کرد؟تشکر

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
گفتم شاید اینجا شبکه اجتماعی منظوره. کجا تاپیک بزنم. ..شرمنده

شبکه یعنی مجموعه ای از کامپیوترها که بهم مرتبط شدند، و شبکه اجتماعی اسما یعنی محلی برای متصل کردن اشخاص بهم، و رسما یعنی محل جاسوسی NSA :).

در چنین انجمنی ، بعلت اینکه استفاده از فیسبوک مصداقی از جرائم رایانه ای هست، نمیتونید چنین سوالی مطرح کنید.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
در چنین انجمنی ، بعلت اینکه استفاده از فیسبوک مصداقی از جرائم رایانه ای هست، نمیتونید چنین سوالی مطرح کنید.
نشر اکاذیب جرمش بیشتره!
استفاده از فیسبوک مصداق جرم رایانه ای نیست.

بالا