سوالات و مشکلات در نرم افزار فلوئنت و کامسول - FLUENT & COMSOL Multiphysics

master1998

عضو جدید
سرکار خانومِ فرشته ام سلام امیدوارم حالتون خوب باشه فقط می‌خواستم بپرسم آیا شما فایل‌های من و پستِ من که در مورد مدلِ شبیه سازیه لیزر بود رو که براتون چند روز پیش رو دریافت کردین؟ من نتونستم از طریقِ بخشِ پیغام براتون پیغامِ دیگری بگذارم

ممنون از وقتی‌ که برای کمک به بچه‌ها میگذارید.متشکرم

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
خواهشا میشه بیشتر توضیح بدین؟
کامسول من 4.4
من حتی نمیدونم باید کدوم محیط ها رو توو نرم افزار باز کنم
ac/dc
heat transfer in solid ya fluid..
تو رو خدا بیشتر راهنمایی کنید

من فکر میکنم از ماژول electrochemistry و سپس Secondary Current Distribution استفاده کنین و کنارش ماژول heat transfer
من تو زمینه الکترود کار انجام ندادم و با این ماژول اشنایی ندارم اما برای ولتاژ باید از ماژول فوق استفاده کنید

سرکار خانومِ فرشته ام سلام امیدوارم حالتون خوب باشه فقط می‌خواستم بپرسم آیا شما فایل‌های من و پستِ من که در مورد مدلِ شبیه سازیه لیزر بود رو که براتون چند روز پیش رو دریافت کردین؟ من نتونستم از طریقِ بخشِ پیغام براتون پیغامِ دیگری بگذارم

ممنون از وقتی‌ که برای کمک به بچه‌ها میگذارید.متشکرم
سلام دوست عزیز، خوشبختانه اینقدر سوالات خصوصی زیاد هستش که من توی پستهای بعدی که دوستان میفرستن حتی گاهی یادم میره کدوم پروژه برای چه موردی بود و قرار بود چه اتفاقی بیفته
و این کمبود وقت از کم سعادتیه منه و من شرمندم بابت اینکه نمیتونم تو پیام خصوصی پاسخ بدم
الان برای سوال شما رفتم و پیامهارو دیدم، من ورژن 4.3 رو متاسفانه ندارم، اما یکی از دوستان عزیز دقیقا کار شمارو انجام داده البته اگه شما برای من مقاله فرستاده باشین؟ چون برام ی ایمیل اومده ولی نمیدونم از طرف چه شخصی هست ولی یادمه شما جوش لیزری بودین، من امشب به اون دوست عزیز میگم و نام کاربری شما رو بهشون میدم امیدوارم بتونیم کمکی کنیم
من بازم معذرت میخام

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
با سلام

اگر بخواهیم هنگام حل کردن پروژه. گزینه پلات را هم داشته باشیم باید چه گزینه ایی را فعال کنیم؟ با کامسول ۳.۵ یا ورژن های قدیمی تر؟مشاهده پیوست 214030

سلام دوست عزیز
یکی از دوستان باشگاه با ورژن 3.5 کار کرده فک کنم هفته اینده به باشگاه سر بزنه، لینک سوالتون رو براشون فرستادم، امیدوارم مشکل برطرف بشه

javad123444

عضو جدید
سلام
فرشته خانم
لطفا فایل ضمیمه رو بخونید
توو اونجا با فلوئنت کار شده من باید کامسولشو درست کنم
خودمم فایلی که کار کردمو میفرستم
سوالام اینه؟1-از کدوم قسمت secondary...میتونم به دایره های کوچیک ولتاز بدم

2- چطوری میتونم بین استوانه ها سیال هوا اعمال کنم؟که مثلا با سرعت 20 به این استوانه ها میخوره؟
3- چطوری میتونم ی فقط استوانه بزرگو مش بزنم طوری که استوانه کوچیکا همزمان باهاش مش نخورن؟
مشاهده پیوست CFD10_104_2484892.pdf

آخرین ویرایش:

javad123444

عضو جدید
اینم عکس از کامسولش البته واقعا نتونستم کاری خاصی کنم
فقط هندسشهUntitled.jpg

آخرین ویرایش:

masti11

عضو جدید
سلام موضوع پروژه من شبیه سازی ترکیبات دوتایی محلول در آب توسط نانو فیلتراسیون با نرم افزار کامسوله.کسی میتونه کمکم کنه؟

maziar.m

عضو جدید
شما باید اول هندسه تون رو دقیق مشخص کنین، بعدش با توجه به فیزیک حاکم بر مساله تون، مدل مناسب رو انتخاب کنین، مثلا اگر فلزاتتون بار الکتریکی دارند باید از ماژول های خاصی استفاده کنین که به صورت پیش فرض در فلوئنت نیست و add on محسوب میشه و با نوشتن یه کد ساده در command می تونین بهش دسترسی داشته باشین، و مدل چند فازی مناسب رو از بین mixture , اولری انتخاب کنین. جاذبتون چطوری هست هم مهمه. مثلا اگر یه فیلتر ساده است باید از یک ناحیه متخلخل که فقط گونه های مشخصی رو از خودش عبور میده استفاده کنین و اگر نه این جاذب شیمیایی هست باید از مدل های سینتیکی مناسب استفاده کنین. پس باید خیلی دقیق مساله رو تعریف کنین و شبیه سازی رو شروع کنین.

دوست عزیز فلزات من آنتیموان،روی و منگنز هست که به صورت جدا از روی جاذب که جلبگ طبیعی رد میشه حالا من باید کد بنویسم؟
اگر باید UDF بنویسم ممکنه مثالی که شبیه مسیله من باشه قرار بدین برای راهنمایی بیشتر من؟
ممنونم.

rasepideh

عضو جدید
سلام
آیا میشه دو یا چند ورژن کامسول را با هم در یک کامپیوتر داشته باشیم؟ برای مثال ۴.۳ و ۴.۴ و ۴.۲ را باهم؟

rasepideh

عضو جدید
سلام

In comsol, in postprocessing section for visualisation of Arrow and plot it inside the geometry. what should I do?
Is there any option to control the Arrows to locate into the geometry not outside ?
There should be something to control the magnitude of the Arrows

Do you know the answer in comsol3.4 or comsol 3.5?

Thanks in advance for your help.
test1.jpg

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام
فرشته خانم
لطفا فایل ضمیمه رو بخونید
توو اونجا با فلوئنت کار شده من باید کامسولشو درست کنم
خودمم فایلی که کار کردمو میفرستم
سوالام اینه؟1-از کدوم قسمت secondary...میتونم به دایره های کوچیک ولتاز بدم

2- چطوری میتونم بین استوانه ها سیال هوا اعمال کنم؟که مثلا با سرعت 20 به این استوانه ها میخوره؟
3- چطوری میتونم ی فقط استوانه بزرگو مش بزنم طوری که استوانه کوچیکا همزمان باهاش مش نخورن؟
مشاهده پیوست 214523

سلام دوست عزیز
برای سوال اول تو پاسخ قبلی خدمتتون عرض کردم که از کدوم ماژول استفاده بشه
سوال دوم: برای اینکار یک ماژول laminar flow اعمال کنین و از قسمت متریال برای مابین استوانه ها سیال هوا رو انتخاب کنین
سوال سوم: هر نوع مشیرو که انتخاب میکنین روش راست کلیک کنین و عبارت Distribution رو انتخاب کرده و هر قسمت رو با هر تعدادی که میخاین مش بزنین

متاسفانه فرصت اینکه بخوام فایل دوستان رو نگاه کنم رو ندارم و فقط در این قسمت به سوالات پاسخ داده میشه
با تشکر از شما دوست عزیز

summaray

عضو جدید
سلام دوستان.
اگه کسی پروژه یا مثال حل شده با کامسول در مورد پیل سوختی یا فرآیند الکترودیالیز داره بذاره ممنون میشم.
اگه میشه کمک کنین خیلی گیرم.
اگه کتابم هست که مثال حل شده داره بذارین لطفا

rasepideh

عضو جدید
سلام

In comsol, in postprocessing section for visualisation of Arrow and plot it inside the geometry. what should I do?
Is there any option to control the Arrows to locate into the geometry not outside ?
There should be something to control the magnitude of the Arrows

Do you know the answer in comsol3.4 or comsol 3.5?

Thanks in advance for your help.
مشاهده پیوست 214808
چه طوری می تونم بردار هایم را طوری تنظیم کنم که داخل هندسه بیافته؟ با توجه به اینکه 1y=100x هست.

javad123444

عضو جدید
سلام
لطفا یک کتاب خوب فارسی کامسول 4.4 معرفی کنید که بیشتر مکانیکی باشه
خلاصه کتابی باشه که بتونم مساله رو که دادن ولتاز و محاسبه انتقال حرارت است رو انجام بدیم

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوست عزیز فلزات من آنتیموان،روی و منگنز هست که به صورت جدا از روی جاذب که جلبگ طبیعی رد میشه حالا من باید کد بنویسم؟
اگر باید UDF بنویسم ممکنه مثالی که شبیه مسیله من باشه قرار بدین برای راهنمایی بیشتر من؟
ممنونم.
ببخشید دوست عزیز که دیر جواب میدم. من تا حالا این مساله رو حل نکردم و متاسفانه مساله از این دست نداشتم، یعنی جاذب کار نکردم حالا این جاذب طبیعی هست، شما یه زحمت بکش، ببین برای نوشتن UDF شما باید مدلی رو add کنی به فلوئنت، توی Theory Guide یه چک کن ببین همه معادلاتی که باید حل بشند در دیتابیس فلوئنت هست یا نه، اگر نیست باید کد بنویسی. سختی کار شما، بخش معادلات جذب هست، وگرنه تعریف مواد به راحتی صورت می گیره، اما نمی دونم این مدل جذب روی جاذب طبیعی مدلش در فلوئنت هست یا نه.
تو فلوئنت مبشه ولتاژ به فطعه داد؟

فلوئنت تا جایی که من اطلاع دارم، مدل الکتروشیمی داره، و در این مدل برای باتری ها و پیل های سوختی اون هم SOFC , PEMFC وجود داره، ولی اعمال مستقیم ولتاژ من چیزی ندیدم، ولی شما می تونی با نوشتن یک UDF بیای و Driving Force مربوط به ولتاژ رو در سورس ترم اضافه کنی، البته من تا به حال این کار رو نکردم ولی فکر کنم بشه.

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
میشه بیشتر توضیح بدید؟
یعنی من باید برنامشو بنویسم؟
یا اینکه هستش
دوست عزیز شما با کامسول و فلوئنت چقدر آشنایی دارین؟
اگه با هیچکدومشون هیچ آشنایی ندارین، نوشتن کدنویسی فلوئنت فک میکنم براتون سخت باشه، رشتتون چیه؟
توی کامسول چند مثال شبیه به کار شما هست، و مبحث انتقال حرارتشم راحته، شما شروع به کار کنین بعد که میرین جلو سوالاتتون رو بپرسین، اینجوری سوال کلی پرسیدن رو کسی نمیتونه کمک کنه

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
از دوستان کسی هست کامسول ورژن 4.3 رو دانلود کرده باشه
میشه لطفاً لینکش رو قرار بدین
با تشکر

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
از دوستان کسی هست کامسول ورژن 4.3 رو دانلود کرده باشه
میشه لطفاً لینکش رو قرار بدین
با تشکر
سلام
ممنونم فرشته خانوم بابت کمکی که به دوستان میکنید:gol:
لینک دانلود ورژن 4.4 اش توی اینترنت هست ..
دانلود پارت 1 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت به همراه license
دانلود پارت 2 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت
دانلود پارت 3 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت
دانلود پارت 4 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت
دانلود پارت 5 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت
دانلود پارت 6 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت
دانلود پارت 7 با لینک مستقیم و حجم 441 مگابایت

دانلود آپدیت 2 ویندوز
پسورد فايل فشرده : soft98.ir ( پسورد را تايپ کنيد )

این سایت ها معتبرن .. خودم قبلا همون ورژن 4.3 رو دانلود کردم و درست نصب شد. ولی خب الان بیشتر سایت ها 4.4 اون رو قرار دادن.

javad123444

عضو جدید
سلام
رشته من مهندسی مکانیک دانشگاه زنجان
فلوئنت تا حدودی بلدم و میخواستم یودی اف برنامه رو بنویسم
ولی استاد بیشتر مایل که با کامسول حل بشه در حالی که خودشم کامسول بلد نیست
برای کامسول هم من هیچ کتابی تو زنجان پیدا نکردم
همش دارم توو یوتیوب در مورد آموزشش میگردم ولی چیز زیادی دست گیرم نشده
اگه اون فایلایی که میگید در مورد پروژه من کار شده لینک دانلودشو بزارید ممنون میشم
و هم اینکه ی کتابیو معرفی کنید که مساله من رو بشه با خوندنش فهمید میام از تهران خریداری میکنم
بازم ممنون که جواب میدید

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
اگه اون فایلایی که میگید در مورد پروژه من کار شده لینک دانلودشو بزارید ممنون میشم
و هم اینکه ی کتابیو معرفی کنید که مساله من رو بشه با خوندنش فهمید میام از تهران خریداری میکنم
بازم ممنون که جواب میدید

فکر کنم توی کامسول خیلی راحت تر این کار رو بتونین انجام بدین. توی فلوئنت من تجربه اضافه کردن نیروی محرکه الکتریکی به سیستم رو نداشتم.
راهنما های خود نرم افزار هم هستند به خصوص اینکه خانم فرشته یه کتاب نوشتن توی این زمینه که کتاب خوبی هست، (توی امضاشون هست)

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام
ممنونم فرشته خانوم بابت کمکی که به دوستان میکنید:gol:
لینک دانلود ورژن 4.4 اش توی اینترنت هست ..
دانلود پارت 1 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت به همراه license
دانلود پارت 2 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت
دانلود پارت 3 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت
دانلود پارت 4 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت
دانلود پارت 5 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت
دانلود پارت 6 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت
دانلود پارت 7 با لینک مستقیم و حجم 441 مگابایت

دانلود آپدیت 2 ویندوز
پسورد فايل فشرده : soft98.ir ( پسورد را تايپ کنيد )

این سایت ها معتبرن .. خودم قبلا همون ورژن 4.3 رو دانلود کردم و درست نصب شد. ولی خب الان بیشتر سایت ها 4.4 اون رو قرار دادن.

مرسی پوریا جان، ممنونم:gol::gol::gol::gol:
ولی من 4.3 رو میخوام هر چی گشتم لینکش بود اما امکان دانلود نبود، باید ی نرم افزار دانلود میکردی و از طریق اون کامسول رو میگرفتی که موفق نشدم
و ی لینک از سایتهای داخلی هم بود که کار نمیکرد
اخه ی فایل دارم که با 4.3 باز میشه و بدی کامسول همینه که هر فایلی فقط با ورژن خودش باز میشه و ورژن های بالاتر ورژن های دیگه رو ساپورت نمیکنن

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام
بازم ممنون که جواب میدید

آقای مهندس من پیشنهادم اینه که شما یکی از ورژن های کامسول رو نصب کنید و مر حله اول فقط هندسه رو بکشین و وقتی کامل شد بعد برین سراغ ماژول ها و کار اصلی، من هم با جناب الل-الباب عزیز موافقم که کامسول حس میکنم بهتر باشه مخصوصا اینکه استادتون هم تمایل ب کامسول داره، فایلی که میگم شبیه کار شماس راحته و پیچیدگی خاصی نداره

javad123444

عضو جدید
من کامسول 4.4 رو نصب کردم کیس استادی رو هم کشیدم مش هم زدم و خیلی کارهای دیگه هم کردم ولی چون حجمش زیاده آپلودش اینجا سخته
اگه میشد براتون بفرستم خیلی خوب میشد
لطفا شما اون فایلی که میفرمایید لینکشو برای دانلود بذارید
تا ببینم اون چیکار کرده
ممنونم

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
من کامسول 4.4 رو نصب کردم کیس استادی رو هم کشیدم مش هم زدم و خیلی کارهای دیگه هم کردم ولی چون حجمش زیاده آپلودش اینجا سخته
اگه میشد براتون بفرستم خیلی خوب میشد
لطفا شما اون فایلی که میفرمایید لینکشو برای دانلود بذارید
تا ببینم اون چیکار کرده
ممنونم

آها پس شما با کامسول آشنایی دارین، این خوبه
تو قسمت model library کامسول عبارت pem-gdl-species رو سرچ کنین درمورد الکترودها هستش
همچنین تو قسمت کتابخونه ای میشه ac/dc رو ببینین، برا ولتاژ این قسمت رو مطالعه کنین و برای انتقال حرارت سوالاتون رو بپرسین

P O U R I A

مدیر تالار
مرسی پوریا جان، ممنونم:gol::gol::gol::gol:
ولی من 4.3 رو میخوام هر چی گشتم لینکش بود اما امکان دانلود نبود، باید ی نرم افزار دانلود میکردی و از طریق اون کامسول رو میگرفتی که موفق نشدم
و ی لینک از سایتهای داخلی هم بود که کار نمیکرد
اخه ی فایل دارم که با 4.3 باز میشه و بدی کامسول همینه که هر فایلی فقط با ورژن خودش باز میشه و ورژن های بالاتر ورژن های دیگه رو ساپورت نمیکنن
خب اگر شما حتم ورژن 4.3 رو میخواهید تنها راهی که میتوانید این ورژن نرم افزار را پیدا کنید از طریق فایل های تورنت است. مثلا یک فایل تورنت خودم براتون پیدا کردم و پیوست کردم .. اگر سوالی در زمینه دانلود از طریق تورنت داشتید در خدمتم .
و اینکه این فایل ها کرک نشده هستند .. ولی فکر کنم کرک این نرم افزار توی اینترنت باشه. و یا حتی کرک ورژن 4.4 به احتمال زیاد بر روی ورژن 4.3 جواب میده.

پیوست ها

• comsol.multiphysics.4.3.with.update.2.rar
    12.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
خب اگر شما حتم ورژن 4.3 رو میخواهید تنها راهی که میتوانید این ورژن نرم افزار را پیدا کنید از طریق فایل های تورنت است. مثلا یک فایل تورنت خودم براتون پیدا کردم و پیوست کردم .. اگر سوالی در زمینه دانلود از طریق تورنت داشتید در خدمتم .
و اینکه این فایل ها کرک نشده هستند .. ولی فکر کنم کرک این نرم افزار توی اینترنت باشه. و یا حتی کرک ورژن 4.4 به احتمال زیاد بر روی ورژن 4.3 جواب میده.

ممنون پوریا جان
من ی ساعته تو بخش مهندسی کامپیوتر توضیح میدم که چطوری میشه دانلود کرد و ی نرم افزار رو باید بگیرمو متاسفانه پاسخی دریافت نکردم
اگه لطف کنی و طریق تورنت رو بگی ی دنیا ممنون میشم

P O U R I A

مدیر تالار
ممنون پوریا جان
من ی ساعته تو بخش مهندسی کامپیوتر توضیح میدم که چطوری میشه دانلود کرد و ی نرم افزار رو باید بگیرمو متاسفانه پاسخی دریافت نکردم
اگه لطف کنی و طریق تورنت رو بگی ی دنیا ممنون میشم
خواهش میکنم دوست خوبم :D
خب برای دانلود فایل تورنت اول باید نرم افزار دانلودش رو نصب کنی:
BitTorrent
uTorrent

بعد فایل تورنتتون رو مثل اونی که براتون توی پست قبلی پیوست کردم رو میتونید با این نرم افزار ها اجرا کنید .. باقی مراحل دیگه کاری نداره.
تورنت های زیادی هستند که سرعت دانلود انها با هم خیلی فرق داره .. اونهایی که seed بیشتری دارند سرعت دانلودشون بیشتره.

بالا