سوالات و در خواست ها در رابطه با فیزیک

محمد كشاورز

عضو جدید
سلام يك سوال كوچكي داشتم فرمول تبديل گشتاور به الكترسيته چي ميشه ؟ منظورم اينه كه چقدر گشتاور لازمه تا حداقل جريان الكتريكي گرفت خيلي ممنون

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام يك سوال كوچكي داشتم فرمول تبديل گشتاور به الكترسيته چي ميشه ؟ منظورم اينه كه چقدر گشتاور لازمه تا حداقل جريان الكتريكي گرفت خيلي ممنون
منظور از گشتاور تو توربین هاست یا گشتاور مغناطیسی و اینا؟

mahsa.a.j

عضو جدید
درخواست سرفصل دروس کارشناسی ارشد رشته ی نانو فیزیک

درخواست سرفصل دروس کارشناسی ارشد رشته ی نانو فیزیک

با عرض سلام
من فایل پی دی اف نام و سرفصل دروس کارشناسی ارشد رشته ی نانو فیزیک رو به طور دقیق نیاز دارم هر چی سرچ کردم چیزی در این مورد پیدا نکردم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

محمد كشاورز

عضو جدید
سلام منظورم گشتاورتوربيني هست . براي مثال توربين سدها چقدر گشتاور بهشون وارد ميشه تا برق توليد كنند يا يك موتور ديزل با قدرت 355 اسب بخار چقدر برق توليد ميكنه ؟ ميخام بدونم چطوري محاسبه ميشه براي ساخت يه سازه كوچيك براي توليد برق 12 ولت ميخام ممنون كمكم كني

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام منظورم گشتاورتوربيني هست . براي مثال توربين سدها چقدر گشتاور بهشون وارد ميشه تا برق توليد كنند يا يك موتور ديزل با قدرت 355 اسب بخار چقدر برق توليد ميكنه ؟ ميخام بدونم چطوري محاسبه ميشه براي ساخت يه سازه كوچيك براي توليد برق 12 ولت ميخام ممنون كمكم كني
برای بررسی محاسبات تو توربین ها فکر میکنم این فایل بدردتون بخوره
http://www.drshokuhi.com/HTML/13/pdf/21-mohasebate_pump_turbine_comp-www.drshokuhi.com.pdf

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
من یه سوال در مورد عدد همسایگی داشتم که بعد از مطرح کردن این سوال در تالار شیمی و راهنمایی دوستان به این نتیجه رسیدیم که اگه در تالار فیزیک مطرح بشه مناسب تره لذا اگه دوستان بتونند کمک کنند ممننون میشم و اما سوال اینه
ببینید طبق جدول زیر اگه نسبت شعاع کاتیون به آنیون 1 باشه عدد همسایگی 12 میشه و اگه این نسبت 0.155 بشه عدد همسایگی میشه 2، این تا اینجا.
Rx/RzC.N.Type
1.012Hexagonal or Cubic
Closest Packing
1.0 - 0.7328Cubic
0.732 - 0.4146Octahedral
0.414 - 0.2254Tetrahedral
0.225 - 0.1553Triangular
<0.1552Linear

حالا من میخوام ببینم این نسبت شعاع ها از کجا بدست اومدند برای عدد همسایگی 8 میدونم که از این رابطه بدست می آد

(2Rz +2Rx)[SUP]2[/SUP] = (2Rz)[SUP]2[/SUP] + (2Ö2Rz)[SUP]2[/SUP]2Rz +2Rx = Ö(4Rz[SUP]2[/SUP] + 8Rz[SUP]2)[/SUP]2Rz +2Rx = Ö(12Rz[SUP]2[/SUP])2Rz +2Rx = 3.464Rz2Rx = 1.464Rz
Rx/Rz = 0.732​
حالا برای بقیه نسبت ها این رابطه چطوری بدست می آید؟
برای اطلاعات بیشتر میتونید به این سایت مراجعه کنید.
http://www.tulane.edu/~sanelson/eens...lingsrules.htm

S.A.J.J.A.D

عضو جدید
درخواست کتاب یا جزوه

درخواست کتاب یا جزوه

با سلام به عزیزان .

دوستان من این ترم درس فیزیک 2 دارم و خیلی دنبال کتاب یا جزوه ای که واقعا بدردم بخوره میگردم .

از دوستان اگه جزوه و یا کتابی که سطحش کمی پایین باشه و توضیح خوب بده ، اگه کسی چنین چیزی داره ممنون میشم بهم معرفی کنه .

البته بجز هالیدی :دی

سپاسگزار از همه ....!

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام به عزیزان .

دوستان من این ترم درس فیزیک 2 دارم و خیلی دنبال کتاب یا جزوه ای که واقعا بدردم بخوره میگردم .

از دوستان اگه جزوه و یا کتابی که سطحش کمی پایین باشه و توضیح خوب بده ، اگه کسی چنین چیزی داره ممنون میشم بهم معرفی کنه .

البته بجز هالیدی :دی

سپاسگزار از همه ....!
خدمت شما
کتاب فیزیک پایه ی عمومی 2 واسه موسسه ی پارسست

immigrant

عضو جدید
سلام
دوستان من یه منبع خوب در مورد اثر مجاورت در ابررسانایی نیاز دارم(خعلی فوری...:D)ممنون میشم اگه کمکم کنید.

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من یه منبع خوب در مورد اثر مجاورت در ابررسانایی نیاز دارم(خعلی فوری...:D)ممنون میشم اگه کمکم کنید.
درود دوست من
اگر به civilica دسترسی داری این و این پیشنهاد میکنم
امیدوارم بدرد بخوره
پیروز باشی

pejiboy

عضو جدید
سلام دوستان
کسی در مورد شفافیت شیشه و یا اثر فوتون ها بر این شفافیت و تابش و بازتابش نور می تونه به من کمک کنه؟

sinners_silent

عضو جدید
سلام.دوستان با تجربه لطفا راهنمایی کنید

خیلی فوریه لطفا اخه تا اخر امروز وقت دارم

دوستان من مدرن از کتاب وایدنر/سلز از میان ترم 3 فصل اول رو 3 شدم از 6
حالا 4 فصل بعد یعنی اثرات کوانتومی 4و5 ساختار هیدروژن 6 و اتمهای چند الکترونی 7 واسه پایان ترمه .
متاسفانه من به دلایلی نتونستم سر کلاس برم بعد میان ترم و اصلا نمیدونم چی هستن اینا
حالا دوستان که میدونن راهنمایی کنن با توجه به مباحث و اینکه من خودم باید همه رو بخونم و اینکه استادیه که اگه با 2 بیفتی تو کارنامه 2 رد میکنه من درس رو حذف کنم یا میتونم از پسش بر بیام

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز

حالا 4 فصل بعد یعنی اثرات کوانتومی 4و5 ساختار هیدروژن 6 و اتمهای چند الکترونی 7 واسه پایان ترمه .
متاسفانه من به دلایلی نتونستم سر کلاس برم بعد میان ترم و اصلا نمیدونم چی هستن اینا
حالا دوستان که میدونن راهنمایی کنن با توجه به مباحث و اینکه من خودم باید همه رو بخونم و اینکه استادیه که اگه با 2 بیفتی تو کارنامه 2 رد میکنه من درس رو حذف کنم یا میتونم از پسش بر بیام

بستگی به خودت داره و به اینکه چقد میتونی با مباحث فیزیک مدرن کنار بیای
اگه وضع خیلی خرابه حذف کن اگه نه که.............پاس میشی

Риал Краесис

عضو جدید

الان دوستان میگن داری ضد روحیه عمل میکنی ول یپیشنهاد من اینه که برو حذف کن نمیتونی از پسش بر بیای سخته البته باز هم به خودت بستگی داره تصمیم اخر رو خودت باید بگیری فکر کنم پیش نیاز چند تا واحد دیگه باشه نه؟ یادت باشه تا اینو پاس نکنی دروسی رو که این پیش نیازشه نمی تونی ورداری. باز هم میگم تصمیم نهایی با خودته ببین میتونی امتحانو حد اقل پاس کنی حذف نکن اگه نه که....

sinners_silent

عضو جدید
الان دوستان میگن داری ضد روحیه عمل میکنی ول یپیشنهاد من اینه که برو حذف کن نمیتونی از پسش بر بیای سخته البته باز هم به خودت بستگی داره تصمیم اخر رو خودت باید بگیری فکر کنم پیش نیاز چند تا واحد دیگه باشه نه؟ یادت باشه تا اینو پاس نکنی دروسی رو که این پیش نیازشه نمی تونی ورداری. باز هم میگم تصمیم نهایی با خودته ببین میتونی امتحانو حد اقل پاس کنی حذف نکن اگه نه که....
اره پیش نیاز کوانتوم هست اما مدیر گروه گفت شاید براتون همنیاز کردم چون تعداد بالاست:biggrin:
میانگین نمره ها 3.5 بوده .بیشتر سوال من اینه مباحث چقدر سنگینه؟
میشه بدون سر کلاس رفتن یادش گرفت؟

آخرین ویرایش:

m_access

عضو جدید
من دقیقا وضعم مثل تو بود مباحث اولیه و نسبیت و انرژی جنبشی رو از 8 شدم 5 . استادمم که نگو از این اعصاب خورد کن ها فقط کتاب رو بخون حتما اثر کامپتون قانون براگ و پراش پرتو x رو بخون مباحثش خوبه تو مدرن میفهمی از زو کتاب.
پایان ترم که 4و5و6 بود با اینکه نیومدم و کتاب خوندم8 شدم و حتی یه جلسه هم نرفته بودم تازه بهتر ! میدونستم فقط همین کتاب رو باید کامل بخونم اصلا حذف نکن چون برای کوانتوم میافتی عقب چون پیش نیازشه. اثر زیمان رو هم اگر بهتون گفته بخون . پس شد کتاب و تمرین هاش که دستت راه بیفته . ولی حتما تو فرصت آینده کامل بخون چون همین بخشی که نبودی استارت کوانتومه. این مباحثی که بهت گفتم دقیقا اومد من خیلی جدی نخوندم ولی دوستم که خوب خوند همین ها رو شد 11 امتحانش هم آسون نبود . سری شومز هم تمرین اضافه داره ولی میدونم نمیرسی همین سلز بخون شومز و برای تابستون بخون . موفق باشی

m_access

عضو جدید
بله توی فیزیک اول و آخر خودتی استاد هم مهم هست ولی حالا که باید مدیریت بحران کنی این کارهایی که گفتم رو انجام بده پاسی .نمیگم نمره خوبی میگیری اصلا هم اینجور نمره گرفتن ها به آدم نمیچسبه ولی می تونی تابستون جبران کنی
واسه دل خودت خوب بخون

sinners_silent

عضو جدید
بله توی فیزیک اول و آخر خودتی استاد هم مهم هست ولی حالا که باید مدیریت بحران کنی این کارهایی که گفتم رو انجام بده پاسی .نمیگم نمره خوبی میگیری اصلا هم اینجور نمره گرفتن ها به آدم نمیچسبه ولی می تونی تابستون جبران کنی
واسه دل خودت خوب بخون
با تشکر.خدا کنه همین که میگی بشه اما مشکل اینجاست این ترم هر چی درس سخت بودو گرفتم.تحلیلی2 ریاضی فیزیک 2 .ترمو.الکترونیک.جدید:cry:

m_access

عضو جدید
اشکال نداره همه اول ترم تو ذوق درس خوندنیم هر چی میگذره وا میریم :biggrin: برای تحلیلی از روی سایمون یا فولز بخون بیشتر لاگرانژی و هامیلتونی مهمه . ریاضی فیزیک که توپه از روی کتاب چرچیل انتگرال های مختلط رو بخون بقیه مباحث رو از جورج آرفکن . ترمو زیمانسکی مثل کتاب داستانه ساده روان و کاربردی همون ترموی دبیرستانه اما پیشرفته البته من نمیدونم که مکانیک آماری هم استادتون بهتون گفته یا نه . الکترونیک هم پروژهش مهمه;)

sinners_silent

عضو جدید
اشکال نداره همه اول ترم تو ذوق درس خوندنیم هر چی میگذره وا میریم :biggrin: برای تحلیلی از روی سایمون یا فولز بخون بیشتر لاگرانژی و هامیلتونی مهمه . ریاضی فیزیک که توپه از روی کتاب چرچیل انتگرال های مختلط رو بخون بقیه مباحث رو از جورج آرفکن . ترمو زیمانسکی مثل کتاب داستانه ساده روان و کاربردی همون ترموی دبیرستانه اما پیشرفته البته من نمیدونم که مکانیک آماری هم استادتون بهتون گفته یا نه . الکترونیک هم پروژهش مهمه;)
دقیقا
میگم شما که از حجم مباحث اطلاع دارید واسه خوندن هر فصل چقدر زمان لازمه؟با تمریناش؟

m_access

عضو جدید
من میگم اگه میخوای آرامش داشته باشی .قاطی نکنی .چون سر کلاس هم نرفتی هر فصل رو توی یه روز بخون نصف تمرین ها رو هم حل کن که بفهمی چی داری می خونی . واقعا بهت میگم خیلی راحته این مباحث ت مدرن هر چیش که اذیت کرد اصلا مهم نیست چون متنش راحته ولی به محض اینکه وارد کوانتوم 2 میشه بازم وحشتناک نیست ولی استاد ش اینجا باید خوب باشه . برای کوانتوم استاد خیلی مهمه . 5 روزه تمومه فقط هر فصل رو 2 -3 بار همون روز خودش بخون یه روز هم بگذار واسه دوره

m_access

عضو جدید
من خودم دقیقا اینجوری خوندم ولی فرمول ها رو جدی نگرفتم .تقلب هم ننوشتم دقیقا براگ و کامپتون اومد قاطی کرده بودم :smile:

khatereh'

عضو جدید
دماسنج ها

دماسنج ها

سلام.
من یه سری اطلاعات میخوام راجعبه دماسنج ها با عکساشون
از اینترنت اطلاعات گرفتم، ولی میخوام بیشتر باشه
ازاونجایی که زبانمم خوب نیست زیاد دنبال مقالات انگلیسی نرفتم
اگه کتاب خاصی یا سایت خوبی میشناسید یا خودتون اطلاعاتی دارید لطفا بگید
ممنون

khatereh'

عضو جدید
دوک و سطح شیبدار

دوک و سطح شیبدار

سلام
از اونایی که اطلاعات دارن خواهش میکنم برام توضیح بدن که این دستگاه(دوک و سطح شیبدار) چطوری کار میکنه

• Like
واکنش ها: TRON

khatereh'

عضو جدید
چرا برخلاف گرانش حرکت میکنه؟ تواینترنت خوندم به خاطر مرکز جرمش ولی درکش نکردم

• Like
واکنش ها: TRON