سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

omid3dgroup

عضو جدید
یه سوال واسه بستن پایان نامه تو چند روز کدوم نرم افزار بهتره
موضوع:مسجد مدرن
ویزگی: دیکانس باخطوط سیال -مشابه کار زاها حدید:gol:[/QUOTE]

دوست عزیز از Autocad Architecture استفاده کن چون میتونی هر طبقه رو تبدیل به یک فایل جدا کنی و توی شبکه با چند نفر روش کار کنی یعنی هرکس روی یک طبقه کار کنه از اونجائیکه این نرم افزار همه چیز رو سه بعدی ترسیم میکنه بعد طبقه ها رو روی هم قرارمیدی تمام نماها و مقاطع رو خود نرم افزار برات می زنه بنابراین سرعت کارت چندین برابر می شه:smile:

هانا

عضو جدید
دوستان من سلام
برای استفاده از rpc ,آدرس acm شما کجاست؟من وقتی اجرا میکنم خطایunable میده
نمیدونم مشکل از کجاست
لطفا راهنماییم کنید

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من سلام
برای استفاده از rpc ,آدرس acm شما کجاست؟من وقتی اجرا میکنم خطایunable میده
نمیدونم مشکل از کجاست
لطفا راهنماییم کنید

سلام،
نگران نباش گاهی وقتا این مشکل پیش میاد، شما OK رو بزن بعد از اینکه نرم افزار باز شد میتونی از زیر مجموعه Geometry به RPC دسترسی پیدا کنی.

1-

2-

هانا

عضو جدید
بازم سلام
ممنون از راهنماییتون .rpcتو زیر مجموعه هست ولی وقتی خود rpc رو باز میکنم باز این خطا رو میده و وقتی ok میکنم تو زیر مجموعه rpcهیچ آبجکتی وجود نداره.هم rpcرو نصب کردم هم ابجکت ها رو تو mapکپی کردم.!!!!!!!

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام
ممنون از راهنماییتون .rpcتو زیر مجموعه هست ولی وقتی خود rpc رو باز میکنم باز این خطا رو میده و وقتی ok میکنم تو زیر مجموعه rpcهیچ آبجکتی وجود نداره.هم rpcرو نصب کردم هم ابجکت ها رو تو mapکپی کردم.!!!!!!!
توی map?
rpcکه متریال نیست
باید برنامه اش رو نسب کنید
اضافه میشه کنار ساعت ویندوز
از اون جا محل rpc ها رو مشخص مکنید تا به مکس اضافه بشن

137212

عضو جدید
دانلود رندر گوگل سکچاپ

دانلود رندر گوگل سکچاپ

سلام من دنبال این نرم افزار می گردم لطفا اگه کسی این رو داره چند بار زیپش کنه تا حجمش کم بشه و اون رو اپلود کنه و ادرسش رو بزاره تا دانلودش کنم
ممنون.:smile:

fg_davood

عضو جدید
متره و براورد

متره و براورد

سلام
دنبال یه کتاب خوب برای یادگیریه متره میگرددم
ممنون میشم اگه کمکم کنید

samane.genious

عضو جدید
سلام ، ممنون از تاپیکتون من تازه این تاپیکو دیدم یه سری مشکل راجع به مکس دارم ممنون میشم کمکم کنین، سوالام زیادن از قبل عذر خواهی میکنم:
1.چطوری میتونم آبجکت بیارم تو مکس و بعد بهش میتونم متریال بدم یا تغییر بدمش؟
2. در مورد نورم می خوام راهنماییم کنین چون چیزی نمی دونم؟
ببخشید دیگه تازه کاریه و هزارتا مشکل، ممنون از کمکتون.

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. یه نرم افزار معماری هست که جدید اومده وخیلی توپه. اسمش یادم نمی یاااااااااااااد:cry:

مایا نیست!

نعیم7

عضو جدید
سلام ، ممنون از تاپیکتون من تازه این تاپیکو دیدم یه سری مشکل راجع به مکس دارم ممنون میشم کمکم کنین، سوالام زیادن از قبل عذر خواهی میکنم:
1.چطوری میتونم آبجکت بیارم تو مکس و بعد بهش میتونم متریال بدم یا تغییر بدمش؟
2. در مورد نورم می خوام راهنماییم کنین چون چیزی نمی دونم؟
ببخشید دیگه تازه کاریه و هزارتا مشکل، ممنون از کمکتون.
برای
آوردن حجمی از اتوکد به مکس باید آنرا import نمائید . برای نور پردازی و متریال دهی کتابهای ted boardman را بخوانید .
اگر از منابع انگلیسی موجود در اینترنت هم استفاده کنید بسیار مفید هستند.

آخرین ویرایش:

khatriya

عضو جدید
یه سوال واسه بستن پایان نامه تو چند روز کدوم نرم افزار بهتره
موضوع:مسجد مدرن
ویزگی: دیکانس باخطوط سیال -مشابه کار زاها حدید:gol:

دوست عزیز از Autocad Architecture استفاده کن چون میتونی هر طبقه رو تبدیل به یک فایل جدا کنی و توی شبکه با چند نفر روش کار کنی یعنی هرکس روی یک طبقه کار کنه از اونجائیکه این نرم افزار همه چیز رو سه بعدی ترسیم میکنه بعد طبقه ها رو روی هم قرارمیدی تمام نماها و مقاطع رو خود نرم افزار برات می زنه بنابراین سرعت کارت چندین برابر می شه:smile:[/QUOTE]

با ارچی کد میشه 1 روزه کا ررو جمع کرد

KAMAL65

عضو جدید
[سلام دوستان من دنبال یه کتاب یا جزوهاموزش ارشیکد13 به زبان فارسی هستم کسی میتونه کمکم کنه:(

lili1122

عضو جدید
سلام به همه دوستان...
واقعا خسته نباشید
من تازه اینجا رو پیدا کردم...
باید تاپیک جالبی باشه دارم از صفحان اول میخونم!!! یه مشکلی هست و اون اینکه خیلی از عکس ها و فایل هایی که برا دانلود گذاشتین کار نمکنن..
گویا خیلی دیر رسیدم، میشه لطفا به روزشون کنید؟
با تشکر فراوان، خدا قوت :)

ahmad heidary

عضو جدید
سوال؛ درباره نرم افزارهای sap, safe,etabs

سوال؛ درباره نرم افزارهای sap, safe,etabs

با سلام خدمت تمامی همکاران
آیا برای یک مهندس معمار علاوه بر یاد گیری نرم افزارهای تخصصی /یادگیری نرم افزارهای sap, safe,etabs خوب است.

rozhann

مدیر بازنشسته
تا جایی من میدونم اینا نرم افزارهای عمرانی هستن.
فکر نمیکنم لازم باشه ،البته اگه توی تخصص رشته خودتون فعالیت کنین.

vahid1900

عضو جدید
سلام این نرم افراز ها عمرانین من با یکیشون کار کردم یادگیریشون ساده البته خود نرم افزار ولی قبل از انکه شروع کنید به کار کردن با اون ها باید یه سری اطلاعات تخصیصی عمرانی داشته یاشید از این نرم افزار ها برای دفترچه محاسبات ساختمان اسفتاده می کنن هر مقدار بار که بهش بدین اون اندازه مقطع سازه بهتون می ده ولی بهترین مهندس کسیه که با بیشترین تحمیل بار به ساختمان کمترین مقطه سازه ای ساختمان که بعد در هزینه واجرا وسبک سازی و... کمک می کنه به دست بیاره که خودش تخصص زیادی می خواد...... ما که معماری خوندیم اون تخصصه برامون یکم سخته برای ما مهمه که بتونیم تخمین بزنیم که مثلا کجا ها باد بند قرار می گیره تا بعدش توی طرح دچار مشکل نشیم... موفق باشید.

• Like
واکنش ها: raha

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلاس اموزشی 3d و vrayکه مختص معماری باشه و کاربردی و حرفه ای باشه (جدای از تمرینات شخصی ) کسی سراغ داره؟ اگه جنبه تبلیغ پیدا میکنه و خلاف قوانین باشگاهه لطفا شخصی پیام بدین ممنون

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خواهشا جواب بدین

خواهشا جواب بدین

من با ارچیکد کار میکنم میخوام ببینم وی ری برای ارچیکدم کاربرد داره؟اگه داره باید از کجا (ویری ارچیکد) رو دانلود کنم؟من وقتم کمه میشه تو یکی 2 هفته یادش بگیرم؟کسی جایی رو میشناسه(سایتی کتابی)که ویری ارچیکد رو از اول اموزش داده باشه؟

memar88-tab

عضو جدید
salam mikhastam mano age mishe rahnemayi konin ke chetor betunam eskise khub bezanam age ketabi ham da in mored hast begin lotfan

rozi.09

عضو جدید
سلام بچه ها،برای نور پردازی داخلی داخل مکس بهتره از چه نوری استفاده کنیم؟،و یه سئوال تخصصی تر اینکه بهتره شدت نورمون چقدر باشه؟ و خود نور مثلا داخل یه اتاق کجا باشه ؟من خیلی تمرین کردم ولی اصلا خوب نمیشه:mad:

vahan

عضو جدید
:cry:سلام

ببخشید از بچه های دانشگاه شاهد کسی هست؟

خیلی ضروریه:cry:

memar-86

عضو جدید
من با ارچیکد کار میکنم میخوام ببینم وی ری برای ارچیکدم کاربرد داره؟اگه داره باید از کجا (ویری ارچیکد) رو دانلود کنم؟من وقتم کمه میشه تو یکی 2 هفته یادش بگیرم؟کسی جایی رو میشناسه(سایتی کتابی)که ویری ارچیکد رو از اول اموزش داده باشه؟
نخیر
برای ارشیکد ÷لاگین وی ری وجود نداره
باید از ارشیکد خروجی مکس بگیری و تو مکس با وی ری رندر بگیری

میتونی از برنامه artlantis هم استفاه کنی
رندراش خوبه فایل ارشیکد هم تو این برنامه import میشه

amir-puma

عضو جدید
1 سوال آسون تو كد داشتم
ميخواستم ببينم چه طوري صفحه كد 2009 رو بايد مشكي كنم؟
اگه ميدونين بهم بگين

کدخدا

مدیر بازنشسته
1 سوال آسون تو كد داشتم
ميخواستم ببينم چه طوري صفحه كد 2009 رو بايد مشكي كنم؟
اگه ميدونين بهم بگين
op رو بزن از پنجره باز شده به منوی display برو و روی colors کلیک کن , و اون بالا هر رنگی خواستی رو انتخاب کن.

بالا