سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

-civilengineer

کاربر فعال
سلام کمک
می خوام ببینین میشه متریال برای اتوکد 07 بهtool pallets library اضافه کرد
یا مثلا اگه بخوام رنگ یک شیشه رو عوض کنم چی؟:gol::gol::heart:

آرتميس.artmiss

عضو جدید
سلام!
يه سوال داشتم!
كسي مي دونيه تو اتوكد دستور زير چه جوري كار مي كنه. فقط مي دونم براي اينكه همه موضوعات هم z بشه استفاده ميشه!
change/properties/elevation/
به من گفتند آخرش صفر بزنم ولي هرچي ميزم هيچ تغييري به وجود نمياد!

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!
يه سوال داشتم!
كسي مي دونيه تو اتوكد دستور زير چه جوري كار مي كنه. فقط مي دونم براي اينكه همه موضوعات هم z بشه استفاده ميشه!
change/properties/elevation/
به من گفتند آخرش صفر بزنم ولي هرچي ميزم هيچ تغييري به وجود نمياد!

سلام،
خب همونطور که گفتین این دستور برای تغییر فاصله اجسام در محور z به کار میره. اما یه نکته داره و اونم اینه که باید موضوعاتی رو که انتخاب میکنید از یک نوع باشن مثلاً همشون دایره یا خط باشن.
در این صورت بعد از انتخاب اشیاء دستور رو اجرا میکنید و به z عدد میدید.
این جوری درست میشه;)

آرتميس.artmiss

عضو جدید
سلام،
خب همونطور که گفتین این دستور برای تغییر فاصله اجسام در محور z به کار میره. اما یه نکته داره و اونم اینه که باید موضوعاتی رو که انتخاب میکنید از یک نوع باشن مثلاً همشون دایره یا خط باشن.
در این صورت بعد از انتخاب اشیاء دستور رو اجرا میکنید و به z عدد میدید.
این جوری درست میشه;)
خيلي ممنون كوروش جان!:gol:
اگه قسمتيش هچ داشته باشه كار مي كنه؟

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلي ممنون كوروش جان!:gol:
اگه قسمتيش هچ داشته باشه كار مي كنه؟

خواهش میکنم:gol:
نه، باید همشون از یه جنس باشن وگرنه ارور میده.
متاسفام:(
البته میشه همه ی هچ هارو جدا انتخاب کرد و ارتفاعشون رو تغییر داد!;)

AmirAhmadinasab

عضو جدید
كسي ميدونه تو اسكچاب با وي ري يا بدون اون چه جوري ميشه نور اسپوت درست كرد؟:confused:

nauthy girl

عضو جدید
سلام بچه ها شديدا واسه داخلي نياز به كمك دارم نميدونم نورپردازيشو چكار كنم اموزش مكس رو هم خوندم خودم هم دو سري كلاس رفتم اما انگار كسي نميخواد بگه كه چجور ميشه نورپردازي رو تو مكس انجام داد يا سياه ميشه يا سفيد بالاخره اون چيزي كه ميخوام در نمياد

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها شديدا واسه داخلي نياز به كمك دارم نميدونم نورپردازيشو چكار كنم اموزش مكس رو هم خوندم خودم هم دو سري كلاس رفتم اما انگار كسي نميخواد بگه كه چجور ميشه نورپردازي رو تو مكس انجام داد يا سياه ميشه يا سفيد بالاخره اون چيزي كه ميخوام در نمياد

سلام،
اگر میتونید بیشتر توضیح بدید، مثلاً اینکه از چه نوع سیستم رندری استفاده میکنید، نوع نورهاتون رو مشخص کنید( standard یا Photometric) و خلاصه هر نوع اطلاعاتی که بتونه برای کمک به شما مفید واقع بشه.
موفق باشید.

کدخدا

مدیر بازنشسته
فایلت رو بذار ببینیم مشکلش چیه.

nauthy girl

عضو جدید
سلام،
اگر میتونید بیشتر توضیح بدید، مثلاً اینکه از چه نوع سیستم رندری استفاده میکنید، نوع نورهاتون رو مشخص کنید( standard یا Photometric) و خلاصه هر نوع اطلاعاتی که بتونه برای کمک به شما مفید واقع بشه.
موفق باشید.
منتال ري اما فكر نكنم با اين به نتيجه برسم دارم سعي ميكنم از وي ري استفاده كنم
كدومش بهتره؟
ممنون از توجه تون

nauthy girl

عضو جدید
فایلت رو بذار ببینیم مشکلش چیه.
راستش بعد از كلي تلاش يه كم اومد دستم كه بايد چجور كار كرد اما بازم نتيجه اي رو كه ميخوام نميگيرم از طرفي وقتم خيلي كمه فكر كنم اخرش دستي تحويل بدم:(
ممنون از توجه تون

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
منتال ري اما فكر نكنم با اين به نتيجه برسم دارم سعي ميكنم از وي ري استفاده كنم
كدومش بهتره؟
ممنون از توجه تون

خواهش میکنم،
باید گفت هر دوشون خیلی خوب هستن البته فرق هایی با هم دارن اما میشه گفت بهترین مزیتی که منتال نسبت به وی ری داره اینه که احتیاج به نصب نداره و خودش همراه مکس نصب میشه، اما انتخاب اینکه از کدومش استفاده کنید بهتره، تقریباً سلیقه ایه، من خودم از وی ری استفاده میکنم و ازش راضی هستم.

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام من هفته دیگه تحویل یه آپارتمان 4 طبقه با پنت هوسش+ ماکت رو دارم چون وقت دستی کشیدن ندارم میخوام سه بعدی کنم وبا مکس متریال بدم کسی هست کمکم کنه؟:cry::cry::cry::cry::(:(

ارشیتکت86

عضو جدید
واقعا یعنی هیچ کی نیست به یه بنده درمونده که تحویل طرح داره کمک کنه به خدا کمککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک:cry:

aniiina

عضو جدید
سلام میشه یه کم در مورد VRAY توی MAX برام توضیح بدی ؟ و اینکه چه طور میشه باهاش کار کرد؟

aniiina

عضو جدید
کارتو کی باید تحویل بدی ؟ من شاید بتونم مشکلتو حل کنم ، کارو در چه حدی میخواهی ؟ اگه بتونم کمکت میکنم. فقط یه کم دیر شده فکر میکنم درسته؟

archi_arch

مدیر بازنشسته
بچه ها یه سوال!!!
چرا Trim من اینطوری کار میکنه؟؟؟ :cry:
اعصابمو خورد کرده!
سلکت ال که میزنم و انتخاب میکنم که حذف کنه تیکه تیکه حتی از جایی که هیچ خطی هم باهاش تقاطع نداره حذف میکنه!! :cry:

چی کار کنم درست شه؟ قبلا اینطوری نبود! :cry:

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال!!!
چرا Trim من اینطوری کار میکنه؟؟؟ :cry:
اعصابمو خورد کرده!
سلکت ال که میزنم و انتخاب میکنم که حذف کنه تیکه تیکه حتی از جایی که هیچ خطی هم باهاش تقاطع نداره حذف میکنه!! :cry:

چی کار کنم درست شه؟ قبلا اینطوری نبود! :cry:

اگر اشتباه نکنم تنظیماتش رو ناخواسته تغییر دادین، این حالت زمانی اتفاق میوفته که دستورTrim تمام خطوطی رو که امتدادشون با خط مورد نظر شما برخورد میکنه به عنوان خط برش در نظر میگیره برای همین زمانی که دستور رو اجرا میکنید و روی خط کلیک میکنید trim نسبت به اولین امتداد عکس العمل نشون میده و خط رو قطع میکنه.( البته فکر کنم کمی گنگ توضیح دادم)
برای حل این مشکل این کارو انجام بدین:

TR دوبار اینتر
E اینتر
N دوبار اینتر

فکر کنم الان دیگه باید درست شده باشه;)

archi_arch

مدیر بازنشسته
اگر اشتباه نکنم تنظیماتش رو ناخواسته تغییر دادین، این حالت زمانی اتفاق میوفته که دستورTrim تمام خطوطی رو که امتدادشون با خط مورد نظر شما برخورد میکنه به عنوان خط برش در نظر میگیره برای همین زمانی که دستور رو اجرا میکنید و روی خط کلیک میکنید trim نسبت به اولین امتداد عکس العمل نشون میده و خط رو قطع میکنه.( البته فکر کنم کمی گنگ توضیح دادم)
برای حل این مشکل این کارو انجام بدین:

TR دوبار اینتر
E اینتر
N دوبار اینتر

فکر کنم الان دیگه باید درست شده باشه;)
وای مرسی
اره درست شد
اعصابمو خورد کرده بود!! :D
اونم توضیحت کامل بود فهمیدم چیشده بود .. ممنونم :w30:

NTUA

عضو جدید
سلام دوستان
من می خوام یه نقشه ی بکشم که سقفش شیروونی هست .میشه بگید چطوری باید این کار ور کرد.فکر کنم کتابخونه ی مخصوصی بخواد .کسی میدونه کجا میشه دانلودش کرد؟:surprised:

parinazfr

عضو جدید
VRAY

VRAY

SALAM
MITOONIN DARBARYE TARIGHE STEFADE AZ VRAY DAR 3DMAX YE KAM TOZIH BEDIN?
MAMNOON MISHAM.
KETABE AAMOOZESHI DARE?

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من می خوام یه نقشه ی بکشم که سقفش شیروونی هست .میشه بگید چطوری باید این کار ور کرد.فکر کنم کتابخونه ی مخصوصی بخواد .کسی میدونه کجا میشه دانلودش کرد؟:surprised:

ممکنه بیشتر توضیح بدین یا لااقل پلان ویا برش فایلتون رو قرار بدین تا دوستان بهتر بتونن کمکتون کنن.

هانا

عضو جدید
سلام دوستان
در مورد 3dmaxیه سوال داشتم.اگر نقشه ای رو با مکس 2009 کشیده باشیم تو ورژن 2008 باز میشه یا نه؟راهی داره یا نه؟ممنون

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
در مورد 3dmaxیه سوال داشتم.اگر نقشه ای رو با مکس 2009 کشیده باشیم تو ورژن 2008 باز میشه یا نه؟راهی داره یا نه؟ممنون
دوستان سلام
نقشه ای که در مکس 2009 کشیده شده در 2008 باز میشه؟راهی داره؟

سلام،
متاسفانه این امکان وجود نداره و نمیشه فایلهای با پسوند max.* رو در ورژنهای پایینتر باز کرد تنها راه باز کردن اونها Export کردن بصورت 3ds میباشد که این فرمت در تمامی ورژنهای مکس باز میشه، البته یک سری محدودیتها هم داره، ولی خب، بهتر از هیچیه!!!;)

JAC SALIVAN

عضو جدید
سلام ببخشید من تازه vray نصب کردم .اصلا نور پردازی با vray بلد نیستم.میشه هر چی میدونید بهم بگین.ممنون

omid3dgroup

عضو جدید
AUTOCAD ARCHITECTURE

AUTOCAD ARCHITECTURE

دوستان عزیز از نرم افزار AUTOCAD ARCHITECTURE غافل نشید
یک بار هم شده ازش استفاده کنید برای همیشه مشتری می شید
هر کس دوست داشت یادبگیره به این شماره زنگ بزنه 09122370831
من نمونه کارهای خودمه که با این نرم افزار و MAX انجام دادم گذاشتم تو قسمت<< آموزش نرم افزارهای معماری - کارهای شما>>

5967

عضو جدید

[/QUOTE]
یه سوال واسه بستن پایان نامه تو چند روز کدوم نرم افزار بهتره
موضوع:مسجد مدرن
ویزگی: دیکانس باخطوط سیال -مشابه کار زاها حدید:gol:

بالا