آموزش تصویری و دانلود نرم افزار اکوتکت ECOTECT

Teapot

عضو جدید
با سلام وعرض خسته نباشید
دوستان اگه آموزشی از نرم افزار اکو تکت دارن دریغ نکنن به خدا کارم بد جوری گیره.
با تشکر:gol:

Teapot

عضو جدید
با سلام وعرض خسته نباشید مخصوصا دوست گرامیjaragheh
لطفا یک آموزش مقدماتی اگه فیلم زبان اصلی هم باشد معرفی کنید.
من مدل یک خانه تاریخی را با مکس زدم و داخل اکوتکت امپورت کردم بقه کارها زیاد وارد نیستم .
با تشکر

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
با سلام وعرض خسته نباشید
دوستان اگه آموزشی از نرم افزار اکو تکت دارن دریغ نکنن به خدا کارم بد جوری گیره.
با تشکر:gol:

سلام...

Teapot

عضو جدید
با سلام و تشکر از دوست گرامی shima .
هنوز دانلود نکردمش گذاشتم برای شب چون ترافیکم داره تموم می شه.
راستی شما معمارکه نیستین
با تشکر.به امید موفقیت و سرافرازی روز افزون شما.

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر از دوست گرامی shima .
هنوز دانلود نکردمش گذاشتم برای شب چون ترافیکم داره تموم می شه.
راستی شما معمارکه نیستین
با تشکر.به امید موفقیت و سرافرازی روز افزون شما.

سلام دوست عزیز...

خواهش میکنم.

فایل اول، خودِ برنامه ورژن 2010 هستش.

فایلهای بعدی رو دانلود نکردم ببینم. اما میدونم بسته های آموزشی زبان اصلیش هستش.

امیدوارم مفید باشه...

به من میگن آچار فرانسه! :D

خیلی ممنونم، به امید موفقیت شما...

سبز باشید و استوار.

jaragheh

عضو جدید
من مدل یک خانه تاریخی را با مکس زدم و داخل اکوتکت امپورت کردم بقه کارها زیاد وارد نیستم .
با تشکر

از مکس نمیشه به اکوتکت ایمپورت کرد.مگر اینکه پلان را وارد کنید و با ابزار ها زون بندی کنید
چون اکوتکت بر مبنای زون کار میکنه.
بهترین کار اینه که حجمتون رو در رویت بکشید و بصورت فرمت gxml ذخیره کنید. بعد در اکوتکت ایمپورت کنید.
البته حواستون باشه وقتی در رویت می کشید باید اتاقها را بصورت room نامگذاری کنید و بهتره با فونت انگلیسی نامگذاری کنید چون وقتی در اکوتکت ایمپورت میشه فونت فارسی خونده نمیشه.

زون بندی کار که تموم شد بگید تا بقیشو بگم.

Teapot

عضو جدید
با سلام اگه می شه بقیه کارها رو هم توضیح بدهید مثلا اطلاعات آب وهوا رو از کجا وارد کنم یا عرض دیوارها رو یا توی خروجی ها کدام قسمت ها با ید انالیز کنم و چه طور آنالیز کنم یا گنبد رو چطور مدلسازی کنم واقعا از شما دوستای گرامی تشکر می کنم. البته علاوه بر این مواردی که گفتم شما به تربیبی که صلاح می دونید آموزش بدید.
به امید سرافرازی روز افزون شما

jaragheh

عضو جدید
با سلام اگه می شه بقیه کارها رو هم توضیح بدهید مثلا اطلاعات آب وهوا رو از کجا وارد کنم یا عرض دیوارها رو یا توی خروجی ها کدام قسمت ها با ید انالیز کنم و چه طور آنالیز کنم یا گنبد رو چطور مدلسازی کنم واقعا از شما دوستای گرامی تشکر می کنم. البته علاوه بر این مواردی که گفتم شما به تربیبی که صلاح می دونید آموزش بدید.
به امید سرافرازی روز افزون شما

اول از همه بازم میگم در مورد مدلسازی که واقعا سخته مدلسازی حجمی مثل گنبد.بهتر اینه که یا با رویت یا راینو حجم بزنی و بعد وارد اکوتکت کنی.
من نمیدونم باید چطوری اینجا آموزش بدم والا...
اطلاعات آب و هوایی ایران رو اکوتکت نداره . اول باید با نرم افزار meteonorm بسازی.

Teapot

عضو جدید
با سلام
واسه شروع لینک نرم افزار meteonorm اگه دارید بزارید همراه با کرک.
با تشکر به امید سرافرازی روز افزون شما

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام.

کتاب این نرم افزار به زبان فارسی مدتی هست منتشر شده است. می تونید از طریق امضا من اطلاعات کتاب رو پیدا کنید.

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز

بنا به درخواست دوست گرامی خانم mozhdeh.torkaman و با اجازه مهندسین محترم این تالار...

آموزش تصویری نرم افزار اکوتکت:

لطفاً دقت داشته باشید باید هر 5 بخش رو دریافت کنید و بعد از حالت فشرده خارج کنید.

در صورتیکه یکی از بخشها رو دانلود نکنید، فایل مورد نظر، باز نمیشه.

دریافت بخش اول

دریافت بخش دوم

دریافت بخش سوم

دریافت بخش چهارم

دریافت بخش
پنجم

بدلیل اینکه بعضی دوستان اطلاعی از باز کردن فایلهای این چنینی ندارن، روش خارج

سازی از حالت فشرده
بصورت زیر هست:

1- تمام بخشها رو دانلود کنید.

2- همه پارتها رو انتخاب کنید و روی اون کلیک راست کنید. گزینه Extract Here رو بزنید.

3- فایل مورد نظر در محلی که قرار دارید، ظاهر میشه.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام.

کتاب این نرم افزار به زبان فارسی مدتی هست منتشر شده است. می تونید از طریق امضا من اطلاعات کتاب رو پیدا کنید.

سلام
اگه منظورتون کتاب تالیف خانم قیابکلو ئه که باید بگم نخرید بخش help نرم افزار رو زحمت کشیدند ترجمه فارسی کردند :Dحتی مدلینگ از خودشون نیست از مدل های اماده خود اکوتکت هست که بعد نصب نرم افزار یه فولدر به اسم اکسمپل(!) تو پوشه میبینید که یه سری نمونه ند:D

بمانا

عضو جدید
عدم امکان استفاده از فایل ها

عدم امکان استفاده از فایل ها

سلام،متاسفانه نتونستم فایل ها رو از حالت زیپ در بیارم،با اینکه از روشی که گفته بودید اقدام کردم پیغام زیر رو دریافت کردم you need to have the following volume to continue exteraction

shayegh 2

عضو جدید
سلام. من نمیتونم این فایلا رو بگیرم. اصلا صفحه اش لود نمیشه. چیکار باید بکنم.کارم خیلی عجله ای هست. میشه راهنماییم کنید، لطفا...

aftab_architect

عضو جدید
سلام،متاسفانه نتونستم فایل ها رو از حالت زیپ در بیارم،با اینکه از روشی که گفته بودید اقدام کردم پیغام زیر رو دریافت کردم you need to have the following volume to continue exteraction

سلام.من هم دانلود کردم اما در نهایت نتوستم استفاده کنم.
مسئولین محترم سایت! این کارتون اصلا درست نیست.آدم اینقدر زمان میذاره و از حجم اینترنتش استفاده میکنه بعد فایل اکسترکت نمیشه.یا درستش کنید یا لینک های دانلود رو حذف کنید که این اتفاق نیفته

Teapot

عضو جدید
باسلام.
مدیران محترم لطفا توجه کنند!!
لطفا تاپیکی رو راجع به نرم افزارهای معماری سبز باز کرده لینک دانلود نرم افزار ها و مقایسه بین اونها و معرفی آخرین ورژن ها و قابلیت ها باز کرده تا بتونیم با هم جلو بریم که خیلی توی این زمینه عقب هستیم.
با تشکر

8700113

عضو جدید
من هم تمام پارت ها رو دانلود کردم اما میگه پارت 4 نیست. در صورتی که هست!! ظاهرا یک پارت کمه.

e.69a_h

عضو جدید
اطلاعات آب و هوایی برای اکوتکت

اطلاعات آب و هوایی برای اکوتکت

سلام به همه ;)
دوستانی که اطلاعات آب و هوایی شهر های تهران -اصفهان-بندر عباس-یزد-تبریز -شیراز رو میخوان من دارم میذارم بلکه مثل من به مشکل نخورید و فایل رو داشته باشید ... البته من همه اطلاعات رو میذارم تا داشته باشید ........اصلی هم میذارم چون داخل نرم افزار نیازتون میشه.............................:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

:biggrin::biggrin:
:biggrin:
:biggrin:
البته پیش خودتون میگید که بقیه شهر های چی :redface: خوب من متاسفم چون خودم دنبالشونم عجیب :confused: داشتید به ما هم بدید :heart:

پیوست ها

• all city.zip
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 10

e.69a_h

عضو جدید
اطلاعات آب و هوایی

اطلاعات آب و هوایی

اینا هم فایل های مورد استفاده در نرم افزار هستند

پیوست ها

• all citi.zip
    330.6 کیلوبایت · بازدیدها: 7

minota

عضو جدید
سلام. من هم دانلود کردم ولی یه پارت کمه.... لطفا سریعتر رسیدگی کنید. خیلی به این فایل ها نیاز دارم

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
این چه نرم افزاریه؟!!!

f.v

عضو جدید
سلام ببخشید این اطلاعات با چه فرمت و واسه چه نرم افزاری هستند؟

Disa architect

عضو جدید
دوستان ... هنگام اکسترکت کردن ارور میده ولی مشکلی نیست بروی بروز کلیک کنید و مجددا فایل شماره 4 رو معرفی کنید فیلم رو میده ....

siminn

عضو جدید
با تشکر
سلام می شه لطفا بگین چطوری پروژه تون رواز مکس به اکوتکت ایمپورت کردین؟؟؟؟؟ممنون

Saretus

کاربر فعال
شیمای عزیز یک دنیا سپاس... فیلمت رو دانلود کردم...;)

به من هم اول پیغام خطا داد... فایلها رو بیارین روی دسکتاپ و از اسم فایلها نوشته فارسی رو پاک کنین تا winrar بتونه اکسترکت کنه... بعد دوباره پیغام داد که part 4 نیست؛ browse رو بزنین و دابل کلیک کنین خودش اکسترکت میکنه و یه فیلم 776 مگی به دسکتاپتون اضافه میشه...

بالا