سوالات و درخواستهای اقتصاد كشاورزي

arrz64

عضو جدید
سلام -اگه پیام نور و فراگیر می خوای شرکت کنی مستقیم راهنمایییت می کنم و میگم که روی خرد و کلان کار کن :cool:و لی برای آزاد و سراسری کتاب نمونه سوالات خانم مسنن مظفری و دکترکرباسی دانشگاه زابل را که چاپ پردازش هستو تهیه کن
ممنون از راهنماییتون . میخوام سراسری و آزاد شرگت کنم میشه لطفا: در مورد اقتصاد سنجی هم راهنمایی بفرمایید ضمنا: زبان انکلیسی ام خوبه فقط میخوام بدونم تو گمگور چطور میشه درصد بالا داشته باشم ؟

ورهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون . میخوام سراسری و آزاد شرگت کنم میشه لطفا: در مورد اقتصاد سنجی هم راهنمایی بفرمایید ضمنا: زبان انکلیسی ام خوبه فقط میخوام بدونم تو گمگور چطور میشه درصد بالا داشته باشم ؟

واقعا شرمنده کردین اینجا چقدر شلوغه
سی دی هست تست از ساله 80تازه شبیه سازی آزمون هم داره برو بخر 5000تومنه همش

balckwave

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم:
برای ترم بعدی میخوام انتخاب واحد کنم. با یکی از دوستام حساب کردم اگه ترمی 20 واحد ور دارم و سه ترم تابستونم ور دارم میتونم سه ساله تموم کنم. میخوام از دوستانی که تجربه ی بیشتری دارن بپرسم درسای رشتمون کدوماش سخته؟ کاری که تو فکرمه، عملی هست؟
ممنون

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال داشتم:
برای ترم بعدی میخوام انتخاب واحد کنم. با یکی از دوستام حساب کردم اگه ترمی 20 واحد ور دارم و سه ترم تابستونم ور دارم میتونم سه ساله تموم کنم. میخوام از دوستانی که تجربه ی بیشتری دارن بپرسم درسای رشتمون کدوماش سخته؟ کاری که تو فکرمه، عملی هست؟
ممنون
سلام
بستگی به واحد هایی که دانشگاهتون ارائه میده... هر چیزی امکانش هست
اما چرا اینقد عجله؟ بیشتر سعی کن درسا رو خوب متوجه بشی و معدلت بالا بره تا زود تمام کنی

balckwave

عضو جدید
راستش من همین الانش دو یا سه سال از درس عقبم. من باید ورودی 87 میبودم. ولی این نکته که گفتی خوب فهمیدن و معدل مهمه.
درسایی مثه خاکشناسی عمومی، باغبانی عمومی اگه ترم دو بردارم، به مشکل نمیخورم؟

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش من همین الانش دو یا سه سال از درس عقبم. من باید ورودی 87 میبودم. ولی این نکته که گفتی خوب فهمیدن و معدل مهمه.
درسایی مثه خاکشناسی عمومی، باغبانی عمومی اگه ترم دو بردارم، به مشکل نمیخورم؟
نه...مشکل نیستن اما خوندن میخوان... سعی کنین همراه با ازمایشگاهشون بردارید

balckwave

عضو جدید
یه مشکلی که بین هم وردی های ما هست اینه که خیلی ها میگن نسبت به این رشته امیدی ندارن و میخوان تغییر رشته بدن، به نظر شما کارشون درسته؟ میشه با دلیل قانعشون کرد؟

ورهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مشکلی که بین هم وردی های ما هست اینه که خیلی ها میگن نسبت به این رشته امیدی ندارن و میخوان تغییر رشته بدن، به نظر شما کارشون درسته؟ میشه با دلیل قانعشون کرد؟
اگر پیام نوری قانون پیام نور نه ترمس
اگر معدلتو بکشی بالا و اولین معدل ساله فارغ التحصیلیت باشی یعنی از همه اونایی که با تو لیسانس میگیرن معدلت بالاتر باشه بعضی از دانشگاه ها بدون کنکور واسه فوق میپذیرنت
درسا سخت نیست نیاز به خوندن و زمان گذاشتن داره
رشته اقتصاد کشاورزی رشته ای هست که هم توی بانکها کار براش خوب پیدا میشه هم بیمه هم خیلی از ادارات دولتی جهاد کشاورزی هم که روی شاخشه
چون هم اقتصاد میخونی و تحلیل اقتصادی بلدی هم کشاورزیه اسم رشتت. و وام برای فعالیت تولیدی به ما بهتر میدن البته اگر بلد باشی کار کنی همه جوره با هر مدرکی کار پیدا میکنی ولی اقتصادش خوبه چون هر ارگانه دولتی نیاز به کارشناس اقتصاد داره الان رئیس بانک مرکزی هم دکترای اقتصاد کشاورزی داره توی بانک کشاورزی هم خوب جذب میکنن این رشته رو
باز نظر خودته اگر هم خواستی فوق رشته ات رو عوض کنی اقتصاد بخون که به نظر من همون اقتصادکشاورزی رو ادامه بدی بهتره البته اگه معدلتو بالا ببری و بتونی بدون کنکور فوق رو هم بخونی که دیگه محشر میشه

sima_

عضو جدید
اگه تواین رشته حرفه ای بشی و دوسش داشته باشی خیلی راحت کارپیدا میکنی در غیر اینصورت بهتره که رشتتو عوض کنی گلم

balckwave

عضو جدید
من با رشتمون اصلا مشکل ندارم، بر عکس خیلی هم به این رشته علاقه دارم، چون هم به کشاورزی علاقه مندم و هم از بچگی به این که در یکی از رشته های سیاست یا اقتصاد سر رشته داشته باشم، علاقه داشتم. همینطور که گفتم بیشتر دوستای اطرافم همچین حرفی میزنن. میدونین این یه جور موج منفیه. منم که این رشته رو دوس دارم، دلم میخواد بتونم یه جوابی بهشون بدم که اینقدر نا امید نباشن. با این راهنمایی هایی که شما دوستان عزیز کردین، خیلی راحتتر میتونم از این رشته دفاع کنم.

sima_

عضو جدید
من با رشتمون اصلا مشکل ندارم، بر عکس خیلی هم به این رشته علاقه دارم، چون هم به کشاورزی علاقه مندم و هم از بچگی به این که در یکی از رشته های سیاست یا اقتصاد سر رشته داشته باشم، علاقه داشتم. همینطور که گفتم بیشتر دوستای اطرافم همچین حرفی میزنن. میدونین این یه جور موج منفیه. منم که این رشته رو دوس دارم، دلم میخواد بتونم یه جوابی بهشون بدم که اینقدر نا امید نباشن. با این راهنمایی هایی که شما دوستان عزیز کردین، خیلی راحتتر میتونم از این رشته دفاع کنم.
خوشحالم که رشتتو دوست داری پس امیدوارم که بیشتر ببینیمت تا تو فعالترکردن این تالار کمکمون کنی.

balckwave

عضو جدید
نمیخوام بهونه بیارم ولی الان وقته امتحاناته، شاید نتونم کار خاصی انجام بدم ولی سعی میکنم هر شب سر بزنم. و بعد از امتحانات فعال تر بشم.

balckwave

عضو جدید
سلام به همه
چرا اینجا اینقد خلوته؟! اصلا خبری نیست. یه چیزی بیاین بنویسین.
مدیر تالار درخواست دارم یه تاپیک باز کنن تا فعالیت تالار بره بالا

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام به همه
چرا اینجا اینقد خلوته؟! اصلا خبری نیست. یه چیزی بیاین بنویسین.
مدیر تالار درخواست دارم یه تاپیک باز کنن تا فعالیت تالار بره بالا

یه تاپیک باز کنن یعنی چی؟!! جنب و جوش هر تالار بستگی به فعالیت کاربرای همون بخش داره...

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
مگه من عصبی شدم؟؟؟ یکی از معایب فضای مجازی اینه که نمیشه انتقال حس داد!! منظور من این بود که متوجه منظور شما نشدم

balckwave

عضو جدید
در مورد انتقال احساس باهات موافقم، چون منم شوخی کرده بودم!:D
گفتم شاید راه حلی باشه برای بالا بردن فعالیت دوستان؟! :eek:

balckwave

عضو جدید
سلام دوستان،
اگه ممکنه یه سری از فرصتهای شغلی ای که برای فارغ التحصیلان رشتمون وجود داره رو بنویسین. میخوام واسه اونایی که میگن آینده ی این رشته خوب نیست، توضیح بدم. از خوبیاش بگین.
یه سوال دیگه:
اقتصاد خرد واقعا اولش نا مفهومه و سخته؟ :eek:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان،
اگه ممکنه یه سری از فرصتهای شغلی ای که برای فارغ التحصیلان رشتمون وجود داره رو بنویسین. میخوام واسه اونایی که میگن آینده ی این رشته خوب نیست، توضیح بدم. از خوبیاش بگین.
یه سوال دیگه:
همه چیز با تکرار اسون میشه

20112

عضو جدید
شاید باشه ولی برای دختر جماعت نیست من الان خودم چندجا پیشنهاد کار داشتم نمی خام از خودم تعریف کنم ولی بهترین پرونده تحصیلی رو تو نظام مهندسی شهرمون دارم اینو خودشون بهم میگن بالاترین معدلو - و خیلی چیزهایی دیگه من تو تموم آزمونهاشون اول شدم و اونهایی خیلی پیشنهاد کارهای مختلف به من دادن جاهایی که شاید خیلی ها آرزوش رو میکنن به شدت هم اصرار می کردن ولی خانوادم قبول نمی کنم البته خودم هم خوشم نمی یاد بهترین کار برای یه دختر تدریس هستشو بس اون هم یه جای خوب نه هر جایی هدف من هم همینه که تا بهش نرسم هم ول کن نیستم .

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان،
یه سوال دیگه:

من فقط بانک کشاورزیشو خوب میدونم:دی...
از لحاظ کاری شنیدیم واسه کارای اداری و به قولا پشت میز نشینی بهترین گرایش کشاورزیه...

واسه من که نبود...کلا اگه استاد خوبی داشته باشی یا کتاب منبع نثر روانی داشته باشه که با خوندن راحت متوجهش بشی...مشکلی ایجاد نمیکنه....
کتاب ما (پیام نور) خیلی راحت بود و زیادی توضیح داده بود(از این بابت حوصله رو سر میبرد)... که من هر فصل رو نکات مهمش رو یادداشت کردم...بخصوص نمودارا و کاهش افزایشا...که واسه امتحان هم خوب از پسش بر امدم...زیاد هم سر کلاس نرفتم...در حد یکی دو جلسه:دی
البته استادمون میگفت کتاب شما خیلی ساده س و واسه کنکور باید حتما یه منبع دیگه ای رو بخونید...اما اگه همینو خوب یاد بگیرید بقیه کتابا هم واستون راحته

balckwave

عضو جدید
میشه اسم و مشخصات کتاب رو بگین، پیداش کنم. یه کتاب استادمون گفته، نظریه اقتصاد خرد از فرگوسن. یکیم خودم از کتابخونه گرفتم از باقر قدیری، ولی نمیدونم کدوم بهتره خوندنش. اولای این کتابا رو میخونم یاد فلسفه میافتم، وقتی کتاب فلسفی هم میخوندم همینجوری بود. وقتی فک میکردم چی خوندم هیچی یادم نمیومد!:D احتمالا مشکل از من باشه!

sonichka

عضو جدید
من یه سوال دارم، اصلا اقتصاد کشاورزی در یک جمله یعنی چی و به چه دردی میخوره؟!

کاش می شود تو یک جمله کل این رشته رو براتون توضیح داد کلا بیخیال تعرریفش بشیم بهتره
من خودم تو این رشته تحصیل کردم و دارم برای کارشناسی ارشد آماده می شم که ادامه بدم واقعا سخته برام تو یک جمله که هیچ تو چند ساعت براتون توضیح بدم این رشترو خیلی گسترده و پیچیدس

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه اسم و مشخصات کتاب رو بگین، پیداش کنم. یه کتاب استادمون گفته، نظریه اقتصاد خرد از فرگوسن. یکیم خودم از کتابخونه گرفتم از باقر قدیری، ولی نمیدونم کدوم بهتره خوندنش. اولای این کتابا رو میخونم یاد فلسفه میافتم، وقتی کتاب فلسفی هم میخوندم همینجوری بود. وقتی فک میکردم چی خوندم هیچی یادم نمیومد!:D احتمالا مشکل از من باشه!

اقتصاد خرد انتشارات پیام نور...
همیشه اول کتابای اقتصادی همینجوره...یخورده که بری جلو درست میشه...
راستش من اطلاعی ندارم راجبه این کتابا...
نگران نباشید...یکی دو فصل رو بخونید اگه فک میکنید تو ذهنتون هم نمیمونه عیب نداره...بخونید برید جلو...مطمئنا درست میشه(اخه من اینجوریم واسه کتابای اقتصادی)

sima_

عضو جدید

فرگوسن رو منم شنیدم که خوبه .اما خودم خرد یوسف فرجی رو خوندم و خیلی خوب بود .شاید اولش براتون یه کم نا مفهوم باشه اما اصلا درس سختی نیست اتفاقا برعکس خیلی هم شیرینه .اقتصاد خرد در واقع همونچیزیه که تو جامعمون وجود داره هر مبحثی رو که بخونین میتونید یه مثال تو جامعه ازش پیدا کنید....
با نظر مریم و زهرا جونم موافقم

main

عضو جدید
درخواست پایان نامه ارشد

درخواست پایان نامه ارشد

سلام.یک پایان نامه باموضوع مدیریت الگوی کشت وجایگزینی کشتهای بهتر واقتصادی ،می خواستم