سوالات , مشکلات و درخواست های خود را در زمینه ارشد - دکترا فقط اینجا مطرح کنید

نسرين704

عضو جدید
سلام دوستان
شاید موضوع من بی ربط با این تاپیک باشه
نمی دونستم کجا مطرحش کنم
من برای ارشد نمی دونم باید فراگیر شرکت کنم یا کنکور بدم !؟
من ارشد رو واسه تدریس و کار میخوام و یکی از دوستام میگفت مدرک پیام نور رو قبول نمی کنن و غیر انتفاعی شرکت کن
مدرکش واسم مهم نیست
من لیسانس رو هم پیام نور گرفتم و متاسفانه کار زیادی مرتبط با رشتم بلد نیستم
موندم چی کار کنم کنکور بدم ؟ فراگیر شرکت کنم ؟ برم دنبا برنامه نویسی ؟
همه اینها رو برای کار خوب میخوام نه برای مدرک و دانشگاه
ممنون میشم کمکم کنید

yasi70

عضو جدید
سلام دوست عزیز
برا داشتن کار خوب (خوب داریم تا خوب) داشتن مدرک خوبم ملاکه
الان برا بیشتر استخدامی های عمومی همین مردک دانشگاه سراسری روزانه نیم نمره تو استخدام تاثیر داره
تاثیری که دانشگاه آزاد نداره
اما خوب برخی رشته ها دانشگاه ازاد موفق تر عمل میکنه و دانشجوهای خوبیم تربیت میکنه (که به خود دانشجوام بستیگ داره )
برا داشتن کار خوب موقعیت خوب باید زحمت کشید چه بسا هستند افرادی که نه مدرک انچنانی دارند نه از دانشگاه قابل قبولی فارغ التحصیل شدند ولی
به خاطر مسلط بودن به کارشون موفق اند
بهتره قبلش تصمیم بگیرین به چی میگین کار خوب
همین تدریس که میخواین در چندین سطح میتونه باشه
اول تصمیم خودتونو بگیرین بعد راهتون به خوبی مشخص میشه
موفق باشید

سلام دوستان
شاید موضوع من بی ربط با این تاپیک باشه
نمی دونستم کجا مطرحش کنم
من برای ارشد نمی دونم باید فراگیر شرکت کنم یا کنکور بدم !؟
من ارشد رو واسه تدریس و کار میخوام و یکی از دوستام میگفت مدرک پیام نور رو قبول نمی کنن و غیر انتفاعی شرکت کن
مدرکش واسم مهم نیست
من لیسانس رو هم پیام نور گرفتم و متاسفانه کار زیادی مرتبط با رشتم بلد نیستم
موندم چی کار کنم کنکور بدم ؟ فراگیر شرکت کنم ؟ برم دنبا برنامه نویسی ؟
همه اینها رو برای کار خوب میخوام نه برای مدرک و دانشگاه
ممنون میشم کمکم کنید

girl-of-spring

عضو جدید
سلام دوستان
کسی از درس شبکه های اجتماعی در گرایش تجارت الکترونیک چیزی میدونه؟معمولا اساتید چه پروژه هایی میدن؟

farzane2013

عضو جدید
سلام خسته نباشید,ممنون از مطالبتون
بنده چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه کمکم کنید,مهندسی ITخوندم واسه ارشد میخواستم منابعی رو اگه امکان داره بهم معرفی کنید که بیشتر مزالب رو در بر بگیره و اینکه برای رشه من چه موسسه ای بهتره,ممنون میشم که تجربیاتتون رو در اختیارم بدارید

farzane2013

عضو جدید
منابع ارشد

منابع ارشد

بنده چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه کمکم کنید,مهندسی ITخوندم واسه ارشد میخواستم منابعی رو اگه امکان داره بهم معرفی کنید که بیشتر مطالب رو در بر بگیره و اینکه برای رشه من چه موسسه ای بهتره,ممنون میشم که تجربیاتتون رو در اختیارم بدارید

nafis...

مدیر بازنشسته
بنده چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه کمکم کنید,مهندسی ITخوندم واسه ارشد میخواستم منابعی رو اگه امکان داره بهم معرفی کنید که بیشتر مزالب رو در بر بگیره و اینکه برای رشه من چه موسسه ای بهتره,ممنون میشم که تجربیاتتون رو در اختیارم بدارید

بنده چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه کمکم کنید,مهندسی ITخوندم واسه ارشد میخواستم منابعی رو اگه امکان داره بهم معرفی کنید که بیشتر مطالب رو در بر بگیره و اینکه برای رشه من چه موسسه ای بهتره,ممنون میشم که تجربیاتتون رو در اختیارم بدارید
سلام
کتاب های پارسه و مدرسان و جزوات نصیر خوب هستن که البته برای هر درسی بعضی از کتاب های این موسسات خوب هست
البته تا خودتون تلاش نکنید هیچ کتابی و موسسه ای معجزه نمیکنه!
موسسه برای آزمون یا برای یادگیری هر درس ؟!

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستای خوبم سیلام
من یه مشاوره ریز موخام ، امیدوارم جاشو درست اومده باشم !
از اونجایی که رشته ارشد من آی تی ، شاخه تهیه تولید نرم افزار هست !! پیشنهادی واسه موضوع سمینار ندارید که جذاب باشه و زیاد فناوری بازی نباشه ؟! یه چیزی مثلا تو مایه های درس UI یا واقعیت مجازی ..

sama.kzm

عضو جدید
سلام.
می خواستم بدونم میشه برای انتخاب رشته ارشد, رشته شبکه رو به عنوان رشته اصلی و مهندسی IT رو به عنوان شناور انتخاب کرد؟ یا اینکه چون از یک گروهند این امکان وجود نداره؟
ممنون

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام.
می خواستم بدونم میشه برای انتخاب رشته ارشد, رشته شبکه رو به عنوان رشته اصلی و مهندسی IT رو به عنوان شناور انتخاب کرد؟ یا اینکه چون از یک گروهند این امکان وجود نداره؟
ممنون

سلام
ما یه رشته داریم به نام مهندسی فناوری اطلاعات که 4 تا گرایش داره (فناوری اطلاعات + شبکه + امنیت + تجارت الکترونیکی) که میتونید بعنوان رشته شناور انتخاب کنید و سر جلسه فقط به سوالات گرایش شبکه جواب بدین ولی خب کارنامه برای کل گرایش های آی تی میاد

و بعد کنار این میتونید رشته کامپیوتر(که چند گرایش هست) رو هم بعنوان رشته اصلی انتخاب کرد

موفق باشید

sama.kzm

عضو جدید
ممنون از پاسختون.پس با توجه به گفته های شما من اگر رشته مهندسی IT رو انتخاب کنم, بعد از اعلام نتایج با توجه به رتبه ام می تونم گرایشم رو انتخاب کنم درسته؟

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
ممنون از پاسختون.پس با توجه به گفته های شما من اگر رشته مهندسی IT رو انتخاب کنم, بعد از اعلام نتایج با توجه به رتبه ام می تونم گرایشم رو انتخاب کنم درسته؟

بله
سر کنکور یه دفترچه سوال بهتون میدن که شما براساس گرایشی که میخواین به سوالات پاسخ میدین (در آی تی فقط درس معماری و مدیریت هست که ممکنه برا گرایشی صفر باشه که این رو توی دفترچه اول سازمان سنجش میتونید مشاهده کنید)

بعد در اردیبهشت کارنامه شما شامل رتبتون میاد
بعد یه دفترچه شماره 2 سازمان سنجش میاد که براساس اون شما انتخاب رشته (گرایش) میکنید
و انشاالله شهریور هم جواب انتخابتون میاد

موفق و پیروز باشید

redhood

کاربر فعال
سلام خدمت همه دوستان و هم رشته ای های محترم
یه سوال داشتم در مورد رشته مدیریت فن آوری اطلاعت (گرایش مجموعه مدیریت)
یکی از دوستان من بهم پیشنهاد داد که به عنوان رشته اصلی مدیریت انتخاب کنم(به خاطر همین گرایش مدیریت فن آوری اطلاعات)، و به عنوان رشته شناور فن آوری اطلاعات (رشته خودم)
می خواستم بدونم آینده شغلی این رشته چطوره؟ و آیا اصلا ارزش داره که تو این رشته ادامه تحصیل بدم یا نه؟
خیلی خیلی ممنون :gol:

redhood

کاربر فعال
کمـــــــــــــــــــــــــک :cry:
الان میخواستم ثبت نام کنم واسه ارشد یه سوالی داشتم

رشته خودم فناوری اطلاعات که میشه گروه امتحانی فنی و مهندسی

من میخوام به عنوان رشته اصلی مجموعه مدیریت رو انتخاب کنم که گروه امتحانیش علوم انسانی
واسه رشته شناور هم فناوری اطلاعات، الان گروه امتحانی رو تو ثبت نام چی باید انتخاب کنم؟ فنی مهندسی یا علوم انسانی؟ :cry:

maryamiiiiii

عضو جدید
سلام دوستان. من 2 ساله ک فارغ التحصیل شدم. سال اول کنکور شرکت کردم 1900 شدم . پارسال شرکت کردم از تابستون شروع کرده بودم
اما 1 ماه آخر گذاشتم کنار!!!!!!!!!!11 حتی مجاز به انتخاب رشته هم نشدم
رشتمم IT .
خیلی ظرفیتا کمه تو این رشته
امسال تازه 5 روزه شروع کردم به درس خوندن . کمکم کنید.
هنو نمیدونم درسارو از کدوم منبع بخونم ک هم خلاصه باشه هم خوب باشه
مثلا نرم از روی چی بخونم . کتاب پرسمن یه رفرنس دیگه و پارسه هم دارم اما خیلی زیاده نمیتونم بخونم شما پیشنهادتون چیه؟
ساختمان داده و طراحی و پایگاه رو از مقسمی میخونم راضی ام .
شبکه از رو پی بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟ پارسه ک داغونه میخونم انگار اصلن نمیخونم دورشو خط کشیدم خیلیا میگن خوبه امما من باهاش کنار نیومئم
کتاب تنن بام هم ک اصن به درد کنکور نمیخوره
اوه زبان چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
زبان لغتمو قوی کردم
مخصوصا از پارسال
خیلی خیلی کمکم کرد
از صفر خودمو کشیدم بالا .راحت 20 30 میزنم اما بازم خیلی ضعیفم
مخصوصا متن ها رو . حوصلم تو خوندن متن زیاد کمه. یکم میخونم حوصلم سر میره واسه همین موقع کنکور کم متن ترجمه میکنم
سرم گیج میره
یه تصمیمی دارم
باید از الان
از متن های کم شروع کنم
تا واسم عاددی شه
دیگه؟ اوف گسسته :( کتاب پوران به نطرم کامله اما خیلی زیادهههههههه
میخونی میری جولو یه گام به عقب بر میگردی همشو فراموش کردی!!!!!!!!!!
چی بخونم ک خلاصه و مفید باشه؟
فعلا همین :)
ممنون

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

jujushow

عضو جدید
چقد سوت و کوره اینجا :(

بروبچز من مهندسیمو برق قدرت گرفتم الان یه تصمیمهایی دارم مبنی بر اینکه ارشد رو it بخونم . فک میکنم با علایقم جور باشه .... موادی که توی ازمون میاد بیشتر جنبه محاسباتی داره یا مفهومی ؟ من زیاد با درسها اشنایی ندارم .
اگه یه راهنمایی بکنید که من زودتر راهمو پیدا کنم ممنون میشم

آخرین ویرایش:

redhood

کاربر فعال
چقد سوت و کوره اینجا :(

بروبچز من مهندسیمو برق قدرت گرفتم الان یه تصمیمهایی دارم مبنی بر اینکه ارشد رو it بخونم . فک میکنم با علایقم جور باشه .... موادی که توی ازمون میاد بیشتر جنبه محاسباتی داره یا مفهومی ؟ من زیاد با درسها اشنایی ندارم .
اگه یه راهنمایی بکنید که من زودتر راهمو پیدا کنم ممنون میشم

سلام
خوب تو IT هم سوال محاسباتی هست هم مفهومی، اول با ریاضیات گسسته شروع کن، برای بیشتر درسا لازم داریش ;)

jujushow

عضو جدید
سلام
خوب تو IT هم سوال محاسباتی هست هم مفهومی، اول با ریاضیات گسسته شروع کن، برای بیشتر درسا لازم داریش ;)

ممنون . قبل میخوام یه دید کلی نسبت بهش پیدا کنم . بعدم ببینم چه درسایی رو میتونم از پسشون بر بیام .

یکی از سوالات اینه که ظرفیت پذیرش تو دانشگاه ازاد چقدره ؟ چه شهرهایی داره این رشته رو ؟
توی تستها سوالات مربوط به برنامه نویسی هم هست ؟ چه درسهایی مربوط به برنامه نویسیه ؟ ( کلا کسی که میخواد کنکور این رشته رو توی ازمون دانشگاه ازاد بده نیازه چه زبانهای برنامه نویسی رو مسلط باشه ؟ )
چه درسهایی تفهیمیه و چه درسهایی در حوزه تجارت الکترونیک و دروس مدیرییتیه ؟

دروسی که از نظر اکثریت اسونتر و سخت تر هستند کدامند ؟ ( 2 نمره :D )
بازار کارش چطوره ؟
شخصا اگر برگردی به عقب بازم این رشته رو انتخاب میکنی ؟ ( توی رشته برق خیلیها به خاطر بازار کارش وارد شدند حالا بیشتر از 85-90% هیچ شغل مرتبطی نمیتونند داشته باشند و همه پشیمونند که چرا این رشته رو خوندند ) من از سر علاقه میخوام ارشد it بخونم نه به خاطر بازار کارش ولی کلا دوس دارم بدونم نظر اونهایی که این رشته رو خوندند چیه ؟

ممنون

redhood

کاربر فعال
ممنون . قبل میخوام یه دید کلی نسبت بهش پیدا کنم . بعدم ببینم چه درسایی رو میتونم از پسشون بر بیام .

یکی از سوالات اینه که ظرفیت پذیرش تو دانشگاه ازاد چقدره ؟ چه شهرهایی داره این رشته رو ؟
توی تستها سوالات مربوط به برنامه نویسی هم هست ؟ چه درسهایی مربوط به برنامه نویسیه ؟ ( کلا کسی که میخواد کنکور این رشته رو توی ازمون دانشگاه ازاد بده نیازه چه زبانهای برنامه نویسی رو مسلط باشه ؟ )
چه درسهایی تفهیمیه و چه درسهایی در حوزه تجارت الکترونیک و دروس مدیرییتیه ؟

دروسی که از نظر اکثریت اسونتر و سخت تر هستند کدامند ؟ ( 2 نمره :D )
بازار کارش چطوره ؟
شخصا اگر برگردی به عقب بازم این رشته رو انتخاب میکنی ؟ ( توی رشته برق خیلیها به خاطر بازار کارش وارد شدند حالا بیشتر از 85-90% هیچ شغل مرتبطی نمیتونند داشته باشند و همه پشیمونند که چرا این رشته رو خوندند ) من از سر علاقه میخوام ارشد it بخونم نه به خاطر بازار کارش ولی کلا دوس دارم بدونم نظر اونهایی که این رشته رو خوندند چیه ؟

ممنون

در مورد دانشگاه آزاد اصلا چیزی نمیدونم، از بقیه بچه ها باید بپرسی
تو دانشگاه های دولتی ظرفیت کمه فک کنم همه گرایش ها سرجمع 500 یا 600 نفر بشه!
توی کنکور مستقیم از برنامه نویسی سوال نداریم، ولی سوالای مربوط به الگوریتم و ساختمان داده و هوش مصنوعی و ... هست
یه قسمت از سوالای کنکور مال مبانی مدیریت هستش
منظورت رو از درسای تفهیمی نفهمیدم؟! خوب همه درسا تفهیمی هستن

سخت یا آسون بودن یه درس به نظر من کاملا شخصی، یعنی ممکنه یه نفر به یه درس علاقه داشته باشه، برای همین اون درس آسون باشه براش و اگه دوست نداشته باشه براش سخت میشه
ولی در کل کسی که با این درسا قبلا آشنایی نداشته باشه براش یکمی سخت میشه شروع کردن

بازار کار بحث مفصلیه نمیخوام واردش بشم، ولی اگه کارت رو بلد باشی (کار عملی!!!) مطمئن باش بیکار نمیمونی

من اگه هزار بار هم برگردم عقب دوباره این رشته رو انتخاب می کنم، به نظر من اگه علاقه داشته باشی هم تو دانشگاه موفق میشی هم توی کار

zahra.mf

عضو جدید
سرفصل های مهم ارشد آی تی

سرفصل های مهم ارشد آی تی

سلام دوستان
من سرفصلای مهم کنکور ارشد آی تی و بخوام از کجا باید پیدا کنم؟

milad3284

عضو جدید
کمک فوری یه سوال مهم ارزش مدرک

کمک فوری یه سوال مهم ارزش مدرک

مدرک کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتری دانشگاه آزاد معتبرتره
یا مدرک کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتری مجازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر
راهنمایییم کنید:cry::cry::cry:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
مدرک کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتری دانشگاه آزاد معتبرتره
یا مدرک کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتری مجازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر
راهنمایییم کنید:cry::cry::cry:
معتبر رو تعریف کنید.
شما اگه واسه کار می‌خواید هیچ فرق خاصی نمیکنه که شریف خونده باشید یا پیام نور یه جای دور افتاده، باید تخصص داشته باشید.

jujushow

عضو جدید
کسی از ظرفیت دانشگاههای ازاد توی it اطلاع داره ؟ اصلا کدوم دانشگاهها دانشجو میگیرند .

karbalanajaf

عضو جدید

[FONT=&quot]باعرض سلام و احترام [/FONT]
[FONT=&quot]در صورت امکان اگر در موارد زیر بنده را کمک فرمایید ممنون و سپاسگزارم[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
1- [FONT=&quot]حل المسایل تحقیق در عملیات 2. ویرایش جدید تالیف دکتر میربهادر قلی آریانژاد- دکتر سیدجعفر سجادی انتشارات دانشگاه علم و صنعت[/FONT]

2- [FONT=&quot]پروژه ای برای شبیه سازی با نرم افزار ارنا [/FONT]

3- [FONT=&quot]حل المسایل سیستمهای صف جلد 2. تالیف سید محمدرضا ایروانی انتشارات دانشگاه علم و صنعت[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
4- [FONT=&quot]و پروژه ای در رابطه با الگوریتم های متاهیوریستیک [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]ببخشید که تقاضایم زیاده [/FONT]
[FONT=&quot]ممنون و متشکرم[/FONT]
[FONT=&quot]یاعلی[/FONT]
[FONT=&quot]باتشکرفراوان[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]

آخرین ویرایش:

mymr

عضو جدید
کتاب ساختمان داده هوریتز

کتاب ساختمان داده هوریتز

سلام دوستای خوبم کسی کتاب ساختمان داده هوریتز را نداره که بزاره زبان اصلی نمی خوام اگه ترجمه دارید لطفا بزاریداحتیاج دارم :cry::(

MINA 73

عضو جدید
سلام دوستای خوبم کسی کتاب ساختمان داده هوریتز را نداره که بزاره زبان اصلی نمی خوام اگه ترجمه دارید لطفا بزاریداحتیاج دارم :cry::(
سلام من ترجمه فارسیشو دارم از حسین قلزم زاده......اگه خواستی ایمیلتو برام پیام خصوصی کن برات بفرستم:)

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
من میخوام ارشد را تجارت الکترونیک بخونم منتها نمیدونم چ کنم
الان رشته ام ایتیه
به نجارت خیلی علاقه دارم والان کمی کار میکنم
چه درس هایی باید قوی باشه
الان دانشگاه ازادم
چه پیشنهادهایی میکنید؟

بالا