سوالات , مشکلات و درخواست های خود را در زمینه ارشد - دکترا فقط اینجا مطرح کنید

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام به مهندسین IT

لطفا سوالات , مشکلات و درخواست های خود در زمینه کارشناسی ارشد - دکترا را فقط در این تاپیک مطرح کنید.

باتشکر

dzzv_13

مدیر تالار
کنکور ارشد دانشگاه آزاد

کنکور ارشد دانشگاه آزاد

زمان برگزاری کنکور ارشد دانشگاه آزاد سال 91 :

• ثبت نام در كنكور كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي از ساعت 11 امروز 5 بهمن ماه آغاز مي شود و فرايند ثبت نام تا 15 بهمن ماه ادامه دارد.
  • كنكور كارشناسي ارشد 91 دانشگاه آزاد اسلامي طي روزهاي 21 تا 23 ارديبهشت ماه سال آينده برگزار و نتايج نهايي آن در اواخر شهريور ماه اعلام خواهد شد.

milad_ch

عضو جدید
تعداد تست های مربوط به کارشناسی ارشد نرم افزار

تعداد تست های مربوط به کارشناسی ارشد نرم افزار

سلام
من میخواستم ببینم کسی توزیع موضوعی (مثل تحلیل پارسه از هر سر فصل) مربوط به دروس رو داره (کارشناسی ارشد- نرم افزار)
لطفا اگه کسی بزاره تو همین تاپیک.
مرسی...

zeinab64

عضو جدید
سلام . بچه ها .خسته نباشین .
من سوالای کنکور 83 تا 90 آی تی رو دارم که کنکور 88 تا 90 رو فقط پاسخ کلیدی رو دارم هر چی تو نت گشتم پاسخ تشریحی رو پیدا نکردم!!!
خواهش می کنم کمکم کنین .........
می دونین که وقت زیادی نمونده!!!
مرسی

Darya-eng

عضو جدید
نحوه قبولی درارشد

نحوه قبولی درارشد

سلام
دوتا سئوال داشتم
(من هیچ تجربه ای درکنکورارشد ندارم پس قاعدتا سئوالام ممکنه خیلی ساده باشه ممنون میشم جواب بدید)
از یکی شنیدم که اگر دردانشگاهی که روز ثبت نام تعیین کردیم قبول شدیم که شدیم وگرنه هیچ دانشگاه دیگه ای را سرچ نمیکنه که ببینه امکان قبولی ما اونجا هست یانه
میخواستم ببینم درست گفته؟
کسانیکه شق القمرکردن(واقعا یه چی فراتراز شق القمره:cry:) ودر کنکورسراسری مجاز شدن چندتا انتخاب دارن؟مثلا هم رشته اصلی وهم شناور مجاز بشن میتونند چندتا شهر(دانشگاه)رو انتخاب کنند؟(مثلا کارشناسی 100تا بود اینجا چندتاست)واگر سرانجام دانشگاهشون مخص شد ولی نخوان ثبت نام کنند دوسال محروم میشن دیگه:surprised:

این بود سئوالات من:gol:

سیب گاززده

عضو جدید
منم چندتا سوال دارم! میشه تو کنکور ارشد توی دو تا رشته شرکت کنیم؟ مثلا IT که شناوره با یه رشته دیگه؟ از طرفی، برای ورود به رشته IT باید حتما کارشناسیمون از یکی از 4تا رشته ای باشه که مشخص شده؟

Darya-eng

عضو جدید
منم چندتا سوال دارم! میشه تو کنکور ارشد توی دو تا رشته شرکت کنیم؟ مثلا IT که شناوره با یه رشته دیگه؟
اره مثلا خودم رشته اصلیم نرم افزار وشناور ای تی بود
درمورد سئوال دوم شک دارم دوستان جواب بدن بهتره

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
از طرفی، برای ورود به رشته IT باید حتما کارشناسیمون از یکی از 4تا رشته ای باشه که مشخص شده؟

نه از هر رشته ای میتونید شرکت کنید.

جواب سوال اول هم که میتونید تو یه رشته اصلی و تو یه رشته شناور شرکت کنید که کاربر darya-eng هم گفتن.

Darya-eng

عضو جدید
دوستان ممنون میشم جواب بدید:gol:
سلام
دوتا سئوال داشتم
(من هیچ تجربه ای درکنکورارشد ندارم پس قاعدتا سئوالام ممکنه خیلی ساده باشه ممنون میشم جواب بدید)
از یکی شنیدم که اگر دردانشگاهی که روز ثبت نام تعیین کردیم قبول شدیم که شدیم وگرنه هیچ دانشگاه دیگه ای را سرچ نمیکنه که ببینه امکان قبولی ما اونجا هست یانه
کسانیکه شق القمرکردن(واقعا یه چی فراتراز شق القمره:cry:) ودر کنکورسراسری مجاز شدن چندتا انتخاب دارن؟مثلا هم رشته اصلی وهم شناور مجاز بشن میتونند چندتا شهر(دانشگاه)رو انتخاب کنند؟(مثلا کارشناسی 100تا بود اینجا چندتاست)واگر سرانجام دانشگاهشون مخص شد ولی نخوان ثبت نام کنند دوسال محروم میشن دیگه:surprised:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوتا سئوال داشتم

سلام.

دوست عزیز. سوالاتون مفهوم نیست. اگه سوالاتون رو اشتباه برداشت کردم دوباره بپرسید.

سوال اولتون رو کلی توضیح میدم :
بعد از دادن کنکور. رتبه ها میاد. بعد شما شهر محل های انتخابیتون رو براساس اولویت انتخاب میکنید. حالا مثلا شما شدین رتبه 201 . نرم افزار مورد نظر اول کلیه انتخاب های رتبه 200 رو جستجو میکنه. اگه تو کل انتخاب شهر/رشته ها قبول نشد. میاد نفر بعدی.
اگه هم مثلا انتخاب 50 قبول شد. دیگه نیازی نیست انتخاب 50 به بعد رو نگاه کنه و میاد نوبت شما میشه.
و دوباره همون الگوریتم تکرار میشه.
سوالتون اصلا واضح نیست ولی چنین الگوریتمی تکرار میشه.

سوال دومتون هم اینکه :
کسانی که مجاز شدن 100 تا انتخاب دارن . اگه هم رشته اصلی و هم شناور شرکت کرده باشن باز هم همون 100 تا انتخاب دارن.
تو کنکور کارشناسی اینجوری بود که اگه کسی روزانه قبول میشد ولی نمیرفت. 1 سال محروم میشد. به احتمال زیاد کارشناسی ارشد هم چنین قانونی هست.

البته این قانون زیاد به کار نمیاد. چون 15 .16 هزار نفری که کنکور ایتی میدن . فقط تا حدود رتبه 150 روزانه میتونن قبول بشن و کل قبولی های روزانه و شبانه هم تا حدود 250 .
برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به اینجا :
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/318219-لیست-نهایی-قبولی-دانشجویان-در-کنکور-سال-1390-رشته-مهندسی-فناوری-اطلاعات?highlight=

موفق باشید.

Darya-eng

عضو جدید
اره جوابمو درمورد سراسری گرفتم(سئوال دوم حل شد) سوال اولم درمورد کنکور ازاد بود روزی که داشتیم ثبت نام میکردم فقط اسم یک رشته ویک دانشگاه را در فرم ثبت نام نوشتیم سئوالم اینه که: در((آزاد)) اگر کسی زده باشه علوم تحقیقات فقط وفقط شانس قبولی درهمون دانشگاهو داره؟یعنی اصلا نمیاد سرچ کنه که بااین درصدایی که زده ورتبه ای که داره امکان قبولی در دانشگاه شهرX هست یانه؟

dzzv_13

مدیر تالار
اره جوابمو درمورد سراسری گرفتم(سئوال دوم حل شد) سوال اولم درمورد کنکور ازاد بود روزی که داشتیم ثبت نام میکردم فقط اسم یک رشته ویک دانشگاه را در فرم ثبت نام نوشتیم سئوالم اینه که: در((آزاد)) اگر کسی زده باشه علوم تحقیقات فقط وفقط شانس قبولی درهمون دانشگاهو داره؟یعنی اصلا نمیاد سرچ کنه که بااین درصدایی که زده ورتبه ای که داره امکان قبولی در دانشگاه شهرX هست یانه؟

توی دانشگاه آزاد مخصوصا رشته ما در ارشد ظرفیت اینقدر نیست که بگه فلان رشته هم امکان قبولی دارید
توی کنکور کارشناسی بالای 90 درصد همون انتخاب اول قبول میشید حالا حساب کن برای ارشد با این ظرفیت کم انتخاب دوم اصلا بی معنی هست

یعنی از رتبه یک شمارش میکنن و واسه همه انتخاب اول رو سرچ میکنن .. بعد میرن انتخاب دوم .. یعنی کلا انتخاب دوم بی معنیه

در ضمن واسه هر جا که ثبت نام کردین (مثلا آزاد قزوین) باید کنکورتون هم در همون دانشگاه بدین

موفق باشین

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
مشاوره در مورد رشته طراحی و تولید نرم افزار ؟؟؟

با سلام و خسته نباشید.
کسی در مورد رشته طراحی و تولید نرم افزار میتونه بهم مشاوره بده.
لطفا توضیح بدید این چه رشته ی جدیدی هست که تازه توی دانشگاه آزاد (ارشد) اومده و فقط کرمان داره؟
من مهندسی نرم افزار دارم می خونم آیا می تونم برم اون رشته ؟ از لحاظ درسی می گم چون اون جز رشته های it محسوب میشه و من نرم افزار خوندم ... برام سخت نیست؟؟
مرسی...

sama.kzm

عضو جدید
کدام شاخه از رشته it رو برای ارشد انتخاب کنیم؟!

کدام شاخه از رشته it رو برای ارشد انتخاب کنیم؟!

سلام .
:gol:من تصمیم گرفتم شروع کنم برای کنکور ارشد بخونم ولی تو انتخاب رشته دچار سردرگمی شدم نمی دونم کدوم رشته کاربردی تره و بازار کار بهتری داره از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند می خوام که راهنماییم کنند؟
:smile:خودم به رشته های تجارت الکترونیکی و شبکه های کامپیوتری و هوش مصنوعی علاقه دارم ولی نمی دونم کدوم اینده بهتری داره؟:surprised:

fahimeh6

عضو جدید
سلام
می تونید رتبه من را تو ارشد 91 تخمین بزنید.به نظرتون با این درصدها رتبم امسال چند می شه؟
زبان 30
مشترک18
مدیریت 11
پایگاه44
هوش 55
سیستم 0
معماری 16

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز

با سلام و خسته نباشید.
لطفا توضیح بدید این چه رشته ی جدیدی هست که تازه توی دانشگاه آزاد (ارشد) اومده و فقط کرمان داره؟
من مهندسی نرم افزار دارم می خونم آیا می تونم برم اون رشته ؟ از لحاظ درسی می گم چون اون جز رشته های it محسوب میشه و من نرم افزار خوندم ... برام سخت نیست؟؟
مرسی...

dzzv_13

مدیر تالار
با سلام و خسته نباشید.
مرسی...

از اینکه این چه رشته ایی هست هنوز مشخص نیست (منظورم از کورس های درسیش هست )

ولی اینکه آیا شما میتونید شرکت کنید یا نه .. باید بگم میتونید شرکت کنید

اتفاقا اینجور که از اسم رشته معلومه بیشتر بکار مهندسی نرم افزارها میاد تا یه مهندس آی تی

Naeim.SF

عضو جدید
معرفی چند کتاب برای کنکور آزاد

معرفی چند کتاب برای کنکور آزاد

سلام به همه دوستان:gol: .

راستش من تازه میخوام شروع کنم به خوندن برای کنکور ارشد آزاد .
رشته انتخابی IT گرایش شبکه دانشگاه آزاد قزوین هست.

اطلاعات زیادی در مورد کنکور و منابعش و ضرایب ندارم .
با این وقت کم هم که نمیرسم همه درس ها رو بخونم . به نظرتون چه درس هایی رو شروع کنم ؟
یا بهتر بگم چندتا درس رو بخونم امکان قبولی هست؟(چون داشنگاه آزاده رقابت مثل سراسری نیست و همه شرکت نکردن طبیعتا باید قبول شدن آسون تر باشه و نیاز نباشه همه درس ها رو خوند)

اگه کتاب هم معرفی کنین ممنون میشم ;)

dzzv_13

مدیر تالار
سلام به همه دوستان:gol: .

راستش من تازه میخوام شروع کنم به خوندن برای کنکور ارشد آزاد .
رشته انتخابی IT گرایش شبکه دانشگاه آزاد قزوین هست.

اطلاعات زیادی در مورد کنکور و منابعش و ضرایب ندارم .
با این وقت کم هم که نمیرسم همه درس ها رو بخونم . به نظرتون چه درس هایی رو شروع کنم ؟
یا بهتر بگم چندتا درس رو بخونم امکان قبولی هست؟(چون داشنگاه آزاده رقابت مثل سراسری نیست و همه شرکت نکردن طبیعتا باید قبول شدن آسون تر باشه و نیاز نباشه همه درس ها رو خوند)

اگه کتاب هم معرفی کنین ممنون میشم ;)

سلام
دوست عزیز توی همین تالار بگردین در مورد منابع مطالب خوبی پیدا میکنید
در مورد ضریب ها هم توی دفترچه که گرفتین هم هست (یعنی همینجور ثبت نام کردین و نمیدونید چه درسهایی و ضرایبی هست !! )

در مورد اینکه قبولی دانشگاه آزاد راحت هست باید بگم اشتباه میکنید (حداقل برای رشته ما)
همین دانشگاه قزوین پارسال بیش 6 هزار نفر شرکت کرده بودن و فقط 30 نفر (شاید کمتر) گرفته .. پس قبول شدن توی این رشته حتی توی آزادش هم راحت نیست (هر چند نسبت به پارسال باید قبولی راحت تر باشه چون چند دانشگاه دیگه هم اضافه شده)

Naeim.SF

عضو جدید
سلام
دوست عزیز توی همین تالار بگردین در مورد منابع مطالب خوبی پیدا میکنید
در مورد ضریب ها هم توی دفترچه که گرفتین هم هست (یعنی همینجور ثبت نام کردین و نمیدونید چه درسهایی و ضرایبی هست !! )

در مورد اینکه قبولی دانشگاه آزاد راحت هست باید بگم اشتباه میکنید (حداقل برای رشته ما)
همین دانشگاه قزوین پارسال بیش 6 هزار نفر شرکت کرده بودن و فقط 30 نفر (شاید کمتر) گرفته .. پس قبول شدن توی این رشته حتی توی آزادش هم راحت نیست (هر چند نسبت به پارسال باید قبولی راحت تر باشه چون چند دانشگاه دیگه هم اضافه شده)

ممنون . راستش خیلی پیگیر نبودم که نمی دونم :)-؟؟)
تو این فوروم کارنامه کسی که قبول شده باشه رو هم میشه پیدا کرد؟

بعد در مورد درسا نظری ندارین شما ؟ الان ضرایب رو نگاه کردم با توجه به یکسان بودن چندتا درس فکر کنم باید خودم چندتاشون رو انتخاب کنم واسه خوندن (اونایی که بهتر بلدم...)

dzzv_13

مدیر تالار
ممنون . راستش خیلی پیگیر نبودم که نمی دونم :)-؟؟)
تو این فوروم کارنامه کسی که قبول شده باشه رو هم میشه پیدا کرد؟

بعد در مورد درسا نظری ندارین شما ؟ الان ضرایب رو نگاه کردم با توجه به یکسان بودن چندتا درس فکر کنم باید خودم چندتاشون رو انتخاب کنم واسه خوندن (اونایی که بهتر بلدم...)

فقط کارنامه بچه های سراسری هست ..

آخه نظری نمیتونم بدم در مورد درسا .. چون اولا کنکور ایران توش هیچ چیز معلوم نیست .. دوما شما رو نمیشناسم توی کدوم درسا قوی هستین
ولی در کل میشه گفت کنکور دانشگاه آزاد ساده تره و کمتر به عمق مطالب توجه میشه
یعنی اینکه شما توی درسایی که قوی هستین شروع کنید به خوندن

در کل درسهایی مثل داده ,طراحی, نرم افزار , هوش و پایگاه رو اولیت قرار بدین چون توی بازه کم هم میشه جواب گرفت .. ولی درسهایی مثل سیستم عامل , شبکه , گسسته و معماری یکمی بیشتر زمان نیاز دارند

Naeim.SF

عضو جدید
در مورد کتابا نظری نداری؟ 2 3 ماه پیش چندتا از کتابای پوران پژوهش خریدم .منتها یکی از بچه ها میگفت اون واسه سراسری خوبه . آره ؟ از چه انتشاراتی بخرم خوبه ؟

بعد یادمه کنکور لیسانس سوالای تکراری تو آزاد زیاد بود . ارشد هم همینطوره؟

سوال آخر :دی من که الان تو همین دانشگاه قزوین درس می خونم سهمیه دارم؟اگه آره چطوریه سهمیش؟

پیشاپیش مرسی

dzzv_13

مدیر تالار
در مورد کتابا نظری نداری؟ 2 3 ماه پیش چندتا از کتابای پوران پژوهش خریدم .منتها یکی از بچه ها میگفت اون واسه سراسری خوبه . آره ؟ از چه انتشاراتی بخرم خوبه ؟

بعد یادمه کنکور لیسانس سوالای تکراری تو آزاد زیاد بود . ارشد هم همینطوره؟

سوال آخر :دی من که الان تو همین دانشگاه قزوین درس می خونم سهمیه دارم؟اگه آره چطوریه سهمیش؟

پیشاپیش مرسی

آخه چی بگم .. توی این بازه نمیدونم چقدر میتونین پیش برین .. ولی خب اینا رو میگم

ساختمان : پوران یا پارسه
طراحی : پوران
نرم افزار: پارسه
پایگاه : مقسمی
هوش : پوران
(بقیه درسا رو اگر وقت داشتی تست بزن فقط)

(البته این کتابهایی که گفتم واسه اینه هست که توی بازه کم جواب بگیری .. وگرنه اصلش باید چندتا هم مکمل بخونی)

حتما سوالهای سالهای قبل رو بزن .. فکر کنم 5 دوره قبل کافی باشه (اون کتابا و این نمونه سوالات رو چند بار بخونی بهتر هست که کتاب اضافه هم بخونی.. البته اگر چند دور خوندی و دیدی کامل مسلط هستی میتونی سراغ چیزهای دیگه هم بری)

در مورد سهمیه که فکر کنم فقط واسه شاگردان ممتاز خود دانشگاه باشه .. ولی باز میخوای مطمئن باشی از خود دانشگاه بپرس

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
از اینکه این چه رشته ایی هست هنوز مشخص نیست (منظورم از کورس های درسیش هست )

ولی اینکه آیا شما میتونید شرکت کنید یا نه .. باید بگم میتونید شرکت کنید

اتفاقا اینجور که از اسم رشته معلومه بیشتر بکار مهندسی نرم افزارها میاد تا یه مهندس آی تی

با سلام و وقت بخیر....
من خیلی گشتم تا اینها رو پیدا کردم ...
متاسفانه چون این رشته یک رشته جدید هست کسی ازش اطلاع نداره ،از بین چند تا از اساتیدی که پرسیدم کسی چیزی نمی دونست و اینطور که مشخصه دانشگاه مجازی شیراز این رشته رو آورده و اینها هم چارت درساش هست...
من می گم بشینیم اینقدر بخونیم بعدش هم ارشد اینو بگیریم کار گیر میاد یا دوباره نوبت ما شد همه می گن باید دکترا داشته باشید ... یا بهتره همون بخونیم واسه ارشد نرم افزار ...

این سایت خود دانشگاه شیراز ://www.vu-shiraz.com/
و لینک آخر صفحه هم ، صفحه مربوط به این رشته است ...

سیلابس درسی رشته مهندسی فناوری اطلاعات-گرایش طراحی و تولید نرم افزار
بر اساس 29 واحد : 9 واحد اصلی- 18 واحد اختیاری-2 واحد سمینار ویژه برای شیوه (آموزش محور)
دروس جبرانی
ردیف
نام درس
تعداد واحد
1
مهندسی نرم افزار(2)
3
2
سیستم عامل
3
3
اصول طراحی کامپایلر
3
4
پایگاه داده
3

دروس اصلی
ردیف
نام درس
تعداد واحد
1
زبانهای برنامه نویسی وب
3
2
مدیریت پروژه های نرم افزار
3
3
بانکهای اطلاعاتی پیشرفته
3

دروس اختیاری
ردیف
نام درس
تعداد واحد
1
مباحث پیشرفته در تولید نرم افزار
3
2
امنیت شبکه
3
3
طراحی عاملگرا
3
4
مهندسی قطعات
3
5
تست و نگهداری نرم افزار
3
6
ماشینهای مجازی
3
7
طراحی رابط کاربر
3
8
فناوریهای تجارت الکترونیک
3

توضیح: دانشجو باید 6 درس اختیاری بگیرد اما 8درس ارائه شده است.
تبصره*اخذ درس اختیاری از سایر گرایشها تنها با اجازه استاد مشاور محترم هر گرایش امکانپذیر می باشد.

dzzv_13

مدیر تالار
با سلام و وقت بخیر....
من خیلی گشتم تا اینها رو پیدا کردم ...
متاسفانه چون این رشته یک رشته جدید هست کسی ازش اطلاع نداره ،از بین چند تا از اساتیدی که پرسیدم کسی چیزی نمی دونست و اینطور که مشخصه دانشگاه مجازی شیراز این رشته رو آورده و اینها هم چارت درساش هست...

درسهای خوبی ارائه میشه .. یعنی به نوع گرایشش میخوره

در مورد اون سوالتون که گفتین :
من می گم بشینیم اینقدر بخونیم بعدش هم ارشد اینو بگیریم کار گیر میاد یا دوباره نوبت ما شد همه می گن باید دکترا داشته باشید ... یا بهتره همون بخونیم واسه ارشد نرم افزار ...

دوحالت داره :
1: دوست دارین مدارک آکادمیکی داشته باشین
2: دنبال کار باشین (که فکر کنم منظورتون از ارشد گرفتن این هست)

پس اگر قراره برین یه فوق بگیرین که کاری بلند نباشین بهتر هست همین الان دنبال کار یاد گرفتن برین .. چون تنها با مدرک فوق به کسی کار نمیدن .. طرف باید نشانه هایی هم از یه فوق لیسانس داشته باشه

MRiman

عضو جدید
سلام .
:gol:من تصمیم گرفتم شروع کنم برای کنکور ارشد بخونم ولی تو انتخاب رشته دچار سردرگمی شدم نمی دونم کدوم رشته کاربردی تره و بازار کار بهتری داره از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند می خوام که راهنماییم کنند؟
:smile:خودم به رشته های تجارت الکترونیکی و شبکه های کامپیوتری و هوش مصنوعی علاقه دارم ولی نمی دونم کدوم اینده بهتری داره؟:surprised:

سلام دوست عزیزم
اولا هوش مصنوعی از گرایش های رشته آی تی در ارشد نیست
ثانیا شما اول کنکور بده و بعد به فکر تعیین رشته باش
البته من خودم امنیت اطلاعات می خونم و اونطور که شنیدم باید بازار کار خوبی داشته باشه و البته تمام گرایش های آیتی خوبه به نظر من
موفق باشید

*shidrokh*

عضو جدید
؟سلام من ترم 6 هستم و تصمیم گرفتم کنکور ارشد بدم اما راستش تاپیک های بخش کارشناسی ارشد-دکترا رو که خوندم یکمی روحیه مو از دست دادم:( آخه من باید همه درسارو خودم از اول بخونم و تقریبا میشه گفت تو دانشگاه چیز زیادی یاد نگرفتم نه میدونم از کجا باید شروع کنم نه منابع خوبی رو میشناسم واسه تست و آزمون!نمیدونم چیکار کنم .اگه میشه بگین از کجا شروع کنم؟!اصلا یه آدمی که اول خطه کنکور ارشده باید چیکار کنه؟:confused:

آخرین ویرایش:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
؟سلام من ترم 6 هستم و تصمیم گرفتم کنکور ارشد بدم اما راستش تاپیک های بخش کارشناسی ارشد-دکترا رو که خوندم یکمی روحیه مو از دست دادم:( آخه من باید همه درسارو خودم از اول بخونم و تقریبا میشه گفت تو دانشگاه چیز زیادی یاد نگرفتم نه میدونم از کجا باید شروع کنم نه منابع خوبی رو میشناسم واسه تست و آزمون!نمیدونم چیکار کنم .اگه میشه بگین از کجا شروع کنم؟!اصلا یه آدمی که اول خطه کنکور ارشده باید چیکار کنه؟:confused:
سلام.
من هم مثل شما همه این درس هارو از اول خوندم خودم،اونم توی ۳ ماه،اصلا نترس.
اینکه از کجا باید شروع کنی،میتونی اینجوری شروع کنی که تصمیم بگیری از کی میخوای شروع کنی : از اول تابستان ،از وسط تابستان،از آخر تابستان.تصمیم گیریش کاملا شخصی و بر اساس خصوصیات خودت هست.یکی نیاز داره وقت بیشتری بزاره و یکی کمتر.یکی اگه از اول تابستان شروع کنه خسته میشه آخر تابستان ادامه نمیده،از اونطرف یه نفر اگه آخر تابستان شروع کنه استرس میگیره و نمیتونه تموم کنه ...
بعد از تصمیم،برو دنبال منابع.از این نمایشگاه کتاب هم میتونی استفاده‌ی خوبی بکنی.منابع رو میگی نمیشناسی،تقریبا هیچکس نمیشناسه! توی همین تالار چند تا تاپیک "مصاحبه با ..." هست که بچه ها منابعشون رو معرفی کردن.از استادهای دانشگاه هم بپرس،از دوستات هم بپرس.از تمام این لیست هایی که خواهی داشت خودت یه لیست نهایی پیدا کن.من تقریبا ۷۰ درصد منابعی که خوندم رو دوتا استاد معرفی کرده بودن،۲۰ درصدش رو از تالار گرفتم (اشتراک هم البته داشت) و بقیه رو هم خودم انتخاب کردم.
میتونی آزمون ثبت نام کنی یا نکنی.از یه جهت هایی خوبه،از یه جهت هایی بده.از اینکه میتونی خودت رو با درصد هرچند کمی از رقیب هات بسنجی و از نظر اینکه برنامه ریزیت مشخص میشه که کدام قسمت هر درس رو باید بخونی خوبه.
کلاس کنکور میتونی ثبت نام کنی یا نکنی.از نظر اینکه مرور میشه،با یه استاد در ارتباط خواهی بود و با بقیه رقیب هات هم ارتباط میگیری خوبه،از نظر اینکه رفت و آمد و انرژی که باید واسه کلاس بزاری ممکنه خوب نباشه.
بعد هم یه برنامه ریزیه.میتونی مشاور بگیری یا خودت برنامه ریزی کنی.برنامه بریز و از همه مهم تر به برنامه ات عمل کن.
موفق باشی.

mhosseinbr

عضو جدید
شرکت در هر دو رشته نرم افزار و فناوری اطلاعات

شرکت در هر دو رشته نرم افزار و فناوری اطلاعات

سلام دوستان.
من میخواستم یه سوالی رو اینجا مطرح کنم.
به نظرتون اگه آدم برای شرکت و "قبولی" در آزمون کارشناسی ارشد رشته "نرم افزار" و همچنین رشته "فناوری اطلاعات" سرمایه گذاری کنه و زمان بذاره، کار درستی هست؟
از یه طرف درسهای بیشتری باید بخونه ولی از طرف دیگه درسهای مشترک زیادی هم وجود داره.

زمان شروع هم مثلا از اواسط خرداد باشه.
نظرتون چیه؟

با تشکر از شما

بالا