سن وسال ازدواج"دخترا وپسرا "

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم 30 نه 40 نه اصلا 50 رو پر کردم حالا بازم باید پسر بزرگتر باشه
تعداد خواستگارا رو پرسیدی، خوب هر دختری بسته به شرایط خودش و خانوادش و ... همه جور خواستگار داره ولی بازم پسر باید بزرگتر باشه
ببین من حتی خواستگار همسنم (چند ماه بزرگتر بود) رو رد کردم ، چون به نظرم بچه می اومد. شاید واقعا بچه نبود ( گرچه در برخوردهاش با موضوعات بعضی مسائل رو سطحی می دید که نباید می دید) ولی من دیدگاهم این بود که چون فقط چند ماه از من بزرگتره ،بچه هست.
ببینین زن وقتی به 40 میرسه ، دیدگاهش به زندگی عوض میشه و چهره اش شکسته می شه (البته راه هایی هم هست که جلوگیری کنن از این مشکل) ولی مرد تازه در 40 سالگش جا افتاده میشه و قیافش بهتر میشه ، به اصطلاح قدیمیا ، تازه اول چل چلیش میشه
حالا خانم چین و چروک داره و ......

کسی رو هم میشناسم که سنش از وقت ازدواج گذشته ، ولی بازهم حاضر نشد با کسی که عاشقش بود ولی 3 سال ازش کوچکتر بود ، ازدواج کنه. دلیلش رو که ازش پرسیدم ، گفت دوست ندارم در آینده برگرده و بهم بگه تو از من بزرگتری یا خانوادش چیزی در این مورد بگن
همینطور سن که بالا بره ، زن زود شکسته میشه ولی مرد نه. اون زمانه که من میشم عین مامانش و آقا تازه یاد این می افتن که .......

در کل آقا ماهان ، من حاضرم تو خونه بابام بمونم(جای نرم و گرم و راحت رو از دست بدم که چی) ولی پسر باید بزرگتر باشه:w11:

رجوع شود به بالا :lol:

واقعیتش آقا مرتضی حرف دل منو هم زدی، روم نشد بگم ولی کاملا درسته:w11:

:w15::w15::w15::w07::w07:

خیلی خوشم میاد وقتی رک و راست همه چیو میگید
دمتون گرم
ولی چرا نمی خواید ازدواج کنید
آها را ستی دلایلشو گفتی :w15::w15:

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w15::w15::w15::w07::w07:

خیلی خوشم میاد وقتی رک و راست همه چیو میگید
دمتون گرم
ولی چرا نمی خواید ازدواج کنید
آها را ستی دلایلشو گفتی :w15::w15:
حالا کی فضول شده ، هان:w00::w00::w00:
خواستی تلافی کنی:w11:

من از دروغ می ترسم ، راست که ترس نداره
دروغ ، دروغ میاره و فراموشی و درورویی:w11:

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین عزیزم من واقعا 19 سالمه .من نمی خوام از خودم تعریف کنم ولی ضریب هوشی من 5 تا کمتر از یک نابغه است( میتونی مثل بعضی ها باور نکنی و.... به من بگی ) من سن عقلی 24 میشه با چند ماه.... در مورد تو که فکر می کنم از20 تا 26 سالته و.... می گم هنوز بچه ای برای ازدواج چون سفت و سخت می گی" با کوچیکتر
اصلا" انسان بایستی چند تا معیار بچینه از 100 نمره بده بز طبق علاقه( مثلا تو 10 معیار داری مهمترینش زیباییه 20 نمره به اون می ...به بقیه معیار ها همینطور تا به صد برسه اگر طرف فرشته بود 20 بده اگر نه به نسبت به همین ترتیب برای بقیه به نمرهی کل اگر از 60 با لا تر ازدواج کن این یک روشه ) سن یک ملاک است نه نمه چیز بجز برای .... ادما که زن رو برای .... میخوان ( البته این در مورد مرداست ) برای زن ها هم یک چیزای دیگه به حاجی زیاد توجه نکن ( از ما گفتن).........
در ضریب هوشی شما که شکی نیست
ببین ، معیارهای هر کسی با توجه به فرهنگ و محیط و شرایطش فرق می کنه
مثلا دختر یه پولدار ، دنبال پول نیست ، چون تو خونه باباش زیاد بوده و دنبال کمبودهایی که اونجا داشته می گرده
دختر یه بی پول دنبال یه پولدار و ....
اما قشر متوسط جامعه بیشتر همه چی رو با هم می خوان
می خوان طرف تا حدودی پولدار باشه ، با خدا باشه ، تحصیلکرده ، خانواده دوست ، اهل گردش و تفریح و مسافرت ، مهمتر از همه خانواده خوبی داشته باشه و ..... خیلی چیزای دیگه که مهمه
متاسفانه ما یاد نگرفتیم که اول خواستگاری چشممون رو کامل باز کنیم و بعد از تشکیل زندگی چشم رو ببندیم ، یاد گرفتیم وقتی میریم خواستگاری ، همه عیب و ایرادا رو یا نبینیم و یا اینکه به بعد موکول کنیم که درستش می کنیم و .... وقتی زندگی مشترک شروع میشه ، اونوقته که به سر ماه نرسیده بحث ها شروع میشه
اون شیرینی زندگی مشترک تبدیل به تلخی میشه
مشکل ما اینه که گاهی اوقات می خوایم بالاتر از اونیکه هستیم باشیم
دو نفر باید ملاک ها و معیارهاشون هم تا حدودی با هم برابر باشه

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
از فرمایشات حاج مرتضی :biggrin:

کاملا درسته...

زن بگیری انقدر ازت خواسته داره که مجبوری بزنی تو کار حرام.....

اون وقت اون نصف دینی هم که داشتی رو هم از دست میدی....

یعنی با کله میری ته جهنم!!!!!:D

mahan 2

عضو جدید
کاملا درسته...

به به ... اقاي مسلمون مهربون معصوم ... ""لا يكلف الله نفسا الا وسعها لها ما كسبت و عليها ما ..." در حال زندگي كن ( نه اون حال ها ) تر جيح مي دم برم جهنم در حاليكه با مردم مهربون بودم به عشقم گفتم " دوستت دارم ديوونه تم ..." با مردم زندگي كردم به پدرم و مادرم مهربوني كردم و چاره اي جز حروم خوردن نداشتم در ضمن مالت اگه حروم شد راه داره مي ري حلالش مي كني .

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا کی فضول شده ، هان:w00::w00::w00:
خواستی تلافی کنی:w11:

من از دروغ می ترسم ، راست که ترس نداره
دروغ ، دروغ میاره و فراموشی و درورویی:w11:

فضولی نبود فقط کنجکاوی بود :biggrin:
تلافی چیه آبجی نگو این حرفا رو
اتفاقا ً به نظر من کسانیکه دروغ نمی گویند آدم هایه شجاعی هستند
دمه شما گرم که از دروغ بدت میاد

r.asadi

عضو جدید
سلام دوست عزیز به نظر من سن فقط یک عدده اما این موضوع رو باید دوطرف قبول داشته باشند ، اگه یکطرفه باشه مشکل ساز میشه، توزندگی مشترک معیارهای مهم دیگه ای وجود داره سعی کن پایه های زندگی تونو چیزی قرار ندین که اعتباری بهش نیست وممکنه که به هر دلیلی از بین بره.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر من مشکلی نیست ولی عرف جامعه و دیدگاه غلط خانواده ها به پسر اجازه چنین کاری نمیده
خود طرفین با این قضیه مشکل ندارند ولی حرفها و نگاه های اطرافیان اغلب بعد از چند سالی باعث از هم پاشیدگی زندگی میشه
من خانمی رو میشناسم 6ماه از همسرش بزرگتره ولی میگفت وقتی با شوهرم دعوامون میشه میگه تو مادر منی
وقتی فرهنگ به این شدت پایینه بهتره حداقل همسن ویا دختر یک سالی از پسر کوچکتر باشه
در صفحات اول دیدم اقایی نوشته چون زن زودتر پیر میشه بهتره کوچکتر باشه ولی فکر نکرده این نظریه مال زنهای 50-60 سال پیش بوده که خانمها هم زایمان های متعدد داشتند وهم زیاد در معرض نور افتاب قرار میگرفتند و زودتر پیری نشون داده میشد ولی الان همه چی فرق کرده !اگر نگاهی به اطرافیان داشته باشید می بینید زن از مرد همسنشم خیلی کوچکتر به نظر میرسه وبه لطف کرمها و اعمال زیبایی این جوانتر بودن چندین برابرهم شده

Christian

عضو جدید
برای دوستی هر سنی می تونی داشته باشی

ولی برایازدواج فکر کنم هر وقت که عاقلانه بتونی فمر کنی نه از روی حوس:w27::thumbsup2:

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به ..
بحث شیرین ازدواج...:biggrin:
به نظر من خدا خودش تیرو تخت رو باهم جور می کنه..
به جان خودم..
بستگی به خوده زوجین داره..
یکی و می شناسم مرده 15سال ازش بزرگتره الانم یه پسر دارن ولی مشکلی هم ندارن باهم..
ولی خوب یکی ام می شناسم خانوم یه سال بزرگتر.. اما آقا هنوز تفلی بچس.. بزور زنش دادن بابای دامادم الان داره دوتا خونوادرو می گردونه.. که البته این جا مشگل از آقای داماد.. دامادم الان 21 سالش سرباز کارم نداره مدرک تحصیلی ام نداره راهنمایی دیگه کم اورد:biggrin:
انقدر دلم برای عروس کبابه که نگو...

اما..
یک نفر دیگه مدیر عامل شرکت مهندسی 30 سال سن زنش 3سال بزرگتر اما انقدر باهم خوبن که نگو..

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا درسته...

این و در بس با حاجی موافقم..:biggrin:
دیدم که می گما..

یاکاموز

عضو جدید
موضوع جالبیه;)
خود من سال پیش همین موقع ها بود که شدیدا درگیر این مسئله بودم و از هر کسی که به عقلم می رسید از استادای دانشگاهم گرفته تا دوست و آشنا در مورد تفاوت سنی،میزانش،حداقل و حداکثرش و خیلی چیزای دیگه سوال می پرسیدم.تا بتونم بزرگترین تصمیم زندگیمو با در نظر گرفتن همه جوانب بگیرم.وخوب به هر حال من انتخاب خودمو کردم و تصمیمو گرفتم و با کسی که ازم 8 سال و 6 ماه بزرگتر بود نامزد کردم....خودم همیشه دوست داشتم که همسرم حداقل 4 سال از خودم بزرگتر باشه...میشه گفت یکی از معیارهای اصلی من بود.ولی خوب الان بعد از گذشت یک سال میبینم که توی انتخابم چندان هم اشتباه نکردم البته توی هر رابطه ای مشکلاتی هم هست ما هم این دست مشکلات رو داریم ولی همیشه به خاطر صبر هر دومون و منطقی تصمیم گرفتن هر دومون مشکلاتمون رو به بهترین شکل حل می کنیم.یادمه یکی از دوستام در مورد اختلاف سنی مون چیزی بهم گفت که هیچ کس دیگه اونو بهم نگفت و منهم سر سری ازش گذشتم ولی بعدا به حرفش رسیدم و دیدم دقیقا چیزی که اون گفته بود برامون مشکل ساز شد در واقع میشه گفت تنها چیزی که سرش مشکل پیدا میکنیم همین موضوع هستش وااااااای چقدر پر چونگی کردم حالا تو پستای بعدیم راجع بهش می حرفم ببخشید تورو خدا هاااااااا سرتونو درد آوردم.

sinatra6

عضو جدید
خب بچه ها من تا اینجا مطالبتون رو خوندم ..... برای من خیلی مفید بود
اما اجازه بدین یه مسله خصوصی رو هم بهتون بگم ( برای خودم پیش اومد)
چن وقت پیش یه پسری خیلی بهم گیر میداد و خیلی هم خودش رو عاشق پیشه معرفی می کرد دروغ نگم خیلی هم خوش سیما و کاملا چارشانه و مردونه بود یه مدت همین طور دنبالم می رفت و میومد اما من بهش محل نمی ذاشتم ( شعار نمی دم اعتقادی به دوستی ندارم اعتقادم هم خیلی سفت وسخته )
تا اینکه یه روز پسر جلو مو گرفت و خیلی محکم گفت می خوام باهات ازدواج کنم منم خیلی بهش محکم گفتم حرفی داری با بزرگترت بیا و جلوی بزرگترام بگو
خلاصه پسره با پدر مادرش و خاله اش اومدن خونه ما
بعد یه سری حرفای معمولی بزرگتر رفتن سر اصل مطلب و...........
سرتونو درد نیارم اونجا معلوم شد پسره از من 2 سال ازمن کوچکتره البته شغل هم نداشت با اینکه پدرش ضمانت پسرشو کرد که تموم هزینه ها ( خونه ماشین و.....) برعهده بگیره اما قبول نکردم
می دونید حتی بعد از اینکه من سن پسره رو فهمیدم و اون هم سن منو اما باز نمی دونم بخاطر ظاهر من واون بود یا چی بود اصلا احساس نکردم اون کوچکتر از منه
اون پسره هم فکر کنم همین حس رو داشت چون مدام می گفت برای من اصلا سن مهم نیست
راستش در مورد سوال سیناترا جان نمی دونم چی بگم .........

مرسی گلم واقعا ...... بازم ممنون ....
خیلی کمکم کردی فدات شم.........:w30:

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. همیشه یه سوال یا بگم مشکلی داشتم میشه شماها نظر بدین ممنون میشم عزیزان.:w30:
برای ازدواج یا دوستی چقدر سن وسال مهمه؟؟؟؟؟؟؟
اگه پسر از دختر خانم کوچیکتر باشه به نظر شما چی میشه؟

میخوام بدونم دخترا حاضر میشین با کوچکتر از خودتون ازدواج کنین همین طور اقا پسرا هم حاضرین با بزرگتر از خودتون ازدواج کنین؟؟؟؟؟؟

1.سن و سال شناسنامه ای مهم نیست. مهم اینه که از نظر فکری چقدر رشد کرده باشیم.
2.نمیشه حکم صادر کرد که چی میشه. به سطح فرهنگی دو طرف مربوط میشه.

3. از یک و دو نتیجه می گیریم که این موضوع هم اشکالی نداره .اما من واسه خودم خوشم نمی آد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقايون توجه کردنکه وقتی صحبت از ازدواج ميشه نيششون باز ميشه(البته کم سنّو سالها)
به نظره من اون زمان ،زمانه خوبی واسه ازدواج نيست
هر وقت حرف ازدواج شد و تو فکر رفتی وقتشه

sinatra6

عضو جدید
آقايون توجه کردنکه وقتی صحبت از ازدواج ميشه نيششون باز ميشه(البته کم سنّو سالها)​

به نظره من اون زمان ،زمانه خوبی واسه ازدواج نيست
هر وقت حرف ازدواج شد و تو فکر رفتی وقتشه
kheily ba many bod mercy...:w30: