سن وسال ازدواج"دخترا وپسرا "

sinatra6

عضو جدید
سن زياد توي ازدوج كردن مهم نيست نه اينكه اصلا مهم نباشه نه ... ولي به نظر من درك و شعور يه فرد خيلي مهم تره شايد يه نفر توي سن 40 سالگي هم قدرت درك ازدواج رو نداشته باشه ولي يه نفر توي سن 23 سالگي احساس كنه كه به اين باور رسيده .

خیلی قشنگ گفتی.......میسی گلم..:w30:

sinatra6

عضو جدید
منهم با نظرت موافقم

پسر باید بزرگتر باشه
دلایلشم دوستان گفتن
1) دختر زودتر به بلوغ میرسه و مسلما زودتر هم شکسته میشه
2) در جامعه جا نیفتاده
3) حس خوبی نسبت به این موضوع ندارم

به نظر من بین( 3 تا 10 ) + سال اختلاف خوبه بیشتر و کمترش خوب نیست

منم با جامعه مشکل دارم ....چرا باید اقایون بزرگتر باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا ولش کن...بی خیال.......

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز

با بالاتر بودن سن زن،زن حالت مادر یا خواهر بزرگتر را پیدا کرده و مرد تابع زن میشود.و این مسئله اصلا برای مرد خوش آیند نیست که تابع زن بشود و چون این موضوع از اختیار مرد و زن خارج است و بصورت اتوماتیک این حالت ایجاد می شود اغلب باعث افسردگی و در پی آن عصبی شدن مرد و بروز درگیری میان زوجین می شود

sinatra6

عضو جدید
مسئله اختلاف سنی در ازدواج به دو مشکل تقسیم میشه:

1.اختلاف سنی زیاد مرد و زن(مرد از زن بزرگتر باشد)
2.زن از مرد بزرگتر باشد

در مورد اول باید خدمتتون عرض کنم:

در این مورد باید توجه کرد که در کنار اختلاف سنی دنیای فکری افراد هم همم است....

به عنوان مثال افراد را از نظر عقلانی و دنیای فکری به چند دسته می توان تقسیم کرد:

افراد زیر 20 سال

افراد 20 تا 40 سال

افراد بالای 40 سال

در زمینه ازدواج اختلاف سنی می تواند تا 10 سال هم باشد اما مهم است محدوده سنی اختلاف کجاست!!!

به عنوان مثال ازدواج یک مرد 28 ساله با زن یا دختر 18 ساله توصیه نمی شود...چون دنیای فکری آنها متفاوت است

اما ازدواج یک مرد 38 ساله و زن یا دختر 28 ساله می تواند شکل بگیرد زیرا دنیای و فضای فکری آنها یکی است

اما در مورد دوم:

ازدواج با شرایطی که زن بزرگتر از مرد باشد به هیچ وجه توصیه نمیشود.....

زیرا با بالاتر بودن سن زن،زن حالت مادر یا خواهر بزرگتر را پیدا کرده و مرد تابع زن میشود.و این مسئله اصلا برای مرد خوش آیند نیست که تابع زن بشود و چون این موضوع از اختیار مرد و زن خارج است و بصورت اتوماتیک این حالت ایجاد می شود اغلب باعث افسردگی و در پی آن عصبی شدن مرد و بروز درگیری میان زوجین می شود

البته عده ای به ازدواج پیامبر و حضرت خدیجه استناد میکنند که در جواب این دوستان باید گفت:

آن مسئله یک استثناء بود و ما در مورد امر مهمی چون ازدواج نمی توانیم به استثناعات دلالت کنیم

بقول بزرگی:

اگر زن 20% معرفت وجودی حضرت خدیجه کبری و مرد 20% معرفت وجودی پیامبر اعظم را داشت می تونند با این شرایط(بزرگتر بودن زن از مرد) باهم ازدواج کنند

خوب مثلا شما اقایون تابع خانوما بشین نمیشه؟؟؟؟؟؟؟

چرا شما اقایون همیشه دوست دارین بزرگ باشین دستور بدین......؟؟؟؟؟

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب مثلا شما اقایون تابع خانوما بشین نمیشه؟؟؟؟؟؟؟

چرا شما اقایون همیشه دوست دارین بزرگ باشین دستور بدین......؟؟؟؟؟

بحث دستور دادن نیست آبجی....

این تو طبیعت انسانه آبجی

حس زیر دست بودن تو مرد پیش بیاد نمیتونه کنار بیاد....

اگه قرار بود زن بشه مادش چرا ازدواج کرد....

اون میخواد مستقل باشه....

ا

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب منم اومدم
موضوع چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه سر سن و سال دعواس من آدم میشناسم زنش ازش 10 سالم بزرگتره مشکلی هم ندارن
3 تا هم بچه دارن
بازم آدم میشناسم که پسر از دختر 3 سال بزرگتره ولی جدیداً خوردن به مشکل وحشتناک
آدم باید دلش با یارش باشه
انقده هم رو حرف آبجی من حرف نزنین

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانمي چند سالته ؟چند تا خواستگار داري؟ اگر تو شرايطش بيفتي ديگه انقدر محكم ني گي " حتي اگر ..."
عزیزم 30 نه 40 نه اصلا 50 رو پر کردم حالا بازم باید پسر بزرگتر باشه
تعداد خواستگارا رو پرسیدی، خوب هر دختری بسته به شرایط خودش و خانوادش و ... همه جور خواستگار داره ولی بازم پسر باید بزرگتر باشه
ببین من حتی خواستگار همسنم (چند ماه بزرگتر بود) رو رد کردم ، چون به نظرم بچه می اومد. شاید واقعا بچه نبود ( گرچه در برخوردهاش با موضوعات بعضی مسائل رو سطحی می دید که نباید می دید) ولی من دیدگاهم این بود که چون فقط چند ماه از من بزرگتره ،بچه هست.
ببینین زن وقتی به 40 میرسه ، دیدگاهش به زندگی عوض میشه و چهره اش شکسته می شه (البته راه هایی هم هست که جلوگیری کنن از این مشکل) ولی مرد تازه در 40 سالگش جا افتاده میشه و قیافش بهتر میشه ، به اصطلاح قدیمیا ، تازه اول چل چلیش میشه
حالا خانم چین و چروک داره و ......

کسی رو هم میشناسم که سنش از وقت ازدواج گذشته ، ولی بازهم حاضر نشد با کسی که عاشقش بود ولی 3 سال ازش کوچکتر بود ، ازدواج کنه. دلیلش رو که ازش پرسیدم ، گفت دوست ندارم در آینده برگرده و بهم بگه تو از من بزرگتری یا خانوادش چیزی در این مورد بگن
همینطور سن که بالا بره ، زن زود شکسته میشه ولی مرد نه. اون زمانه که من میشم عین مامانش و آقا تازه یاد این می افتن که .......

در کل آقا ماهان ، من حاضرم تو خونه بابام بمونم(جای نرم و گرم و راحت رو از دست بدم که چی) ولی پسر باید بزرگتر باشه:w11:
رجوع شود به بالا :lol:

با بالاتر بودن سن زن،زن حالت مادر یا خواهر بزرگتر را پیدا کرده و مرد تابع زن میشود.و این مسئله اصلا برای مرد خوش آیند نیست که تابع زن بشود و چون این موضوع از اختیار مرد و زن خارج است و بصورت اتوماتیک این حالت ایجاد می شود اغلب باعث افسردگی و در پی آن عصبی شدن مرد و بروز درگیری میان زوجین می شود
واقعیتش آقا مرتضی حرف دل منو هم زدی، روم نشد بگم ولی کاملا درسته:w11:

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. همیشه یه سوال یا بگم مشکلی داشتم میشه شماها نظر بدین ممنون میشم عزیزان.:w30:
برای ازدواج یا دوستی چقدر سن وسال مهمه؟؟؟؟؟؟؟
اگه پسر از دختر خانم کوچیکتر باشه به نظر شما چی میشه؟

میخوام بدونم دخترا حاضر میشین با کوچکتر از خودتون ازدواج کنین همین طور اقا پسرا هم حاضرین با بزرگتر از خودتون ازدواج کنین؟؟؟؟؟؟

سلام گلم

از تاپیک خوبت ممنونم عزیزم. :gol:

من که میگم : برای ازدواج هر چی دیرتر بهتر . :smile:

بنظر من بالای 25 سال واسه خانم ها خوبه . اما داشتن آمادگی برای ازدواج هم 100% مهم و تاثیر گذاره .

اما واسه دوستی به نظر من هیچ محدودتی وجود نداره . داشتن یه دوست خوب ؛ همیشه و در هر سنی خوبه . چه برای ازدواج باشه و چه نباشه . البته تو سن پائین 20 سال که حرف زدن در مورد ازدواج مسخره است . تو سنین بالاتر از اون هم اگه آمادگی و شرایط ازدواج فراهم نباشه ؛ بازم حرف زدن در موردش مسخره است و جز اینکه آدم رو احساساتی ، حساس و خیال پرداز کنه ، کار دیگه ایی نمی کنه .

ما خانم ها که نباید بدمون بیاد که پسر کوچیکتر و جوونتر و با احساس تر باشه ؛ ولی احتمالا آقایون خوششون نمیاد.

(البته به شرطی خوشمون میاد که طرز تفکرش بچگانه نباشه . در سطح ما باشه )

اما با این حال من به شخصه از کوچیکتر از خودم حساب نمی برم و نمی تونم حرفش رو گوش بدم و به عنوان همسرم بهش تکیه کنم . اون وقت ممکنه مشکلاتی بوجود بیاد. ( البته این احساسی که بهم دست میده مطمئنا بخاطر همون تلقین و رسم معمولیه که میگن برای ازدواج باید آقایون بزرگتر از خانمها باشن . )

مهرا

عضو جدید
یچه ها من میگم اصلا فرقی نداره که مرد بزرگتر باشه یا زن
مهم سن ازدواج هر دوه
ممکن یه دختر تو سن 20 سالگی یا 30 یا 40 به سن یا همون بلوغ ازدواج برسه برای پسرا هم همینطور
ولی از اونجایی که زنا تو هوش و کمالات و .................مواردی که اگر نام ببرم به بینهایت میره از آقایون جلو ترن
توصیه میشه زن سنش کمتر باشه مثل سن تکلیف میمونه پسرا تا بخواد متوجه شه حلال چیه حروم چیه یه 6 سال بیشتر از دختره وقت میخواد همین
اصلا معقوله ی سختی نیست که این قدر پیچیدش میکنید

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب منم اومدم
3 تا هم بچه دارن
من خودم مثل کوه پشت آبجی هستم..

جوش نزن گل پسر:D

nafiseh-m

عضو جدید
خوب منم اومدم
3 تا هم بچه دارن
كاملا باهات موافقم ، همينه.......:biggrin:

sara-afshar777

عضو جدید
خب بچه ها من تا اینجا مطالبتون رو خوندم ..... برای من خیلی مفید بود
اما اجازه بدین یه مسله خصوصی رو هم بهتون بگم ( برای خودم پیش اومد)
چن وقت پیش یه پسری خیلی بهم گیر میداد و خیلی هم خودش رو عاشق پیشه معرفی می کرد دروغ نگم خیلی هم خوش سیما و کاملا چارشانه و مردونه بود یه مدت همین طور دنبالم می رفت و میومد اما من بهش محل نمی ذاشتم ( شعار نمی دم اعتقادی به دوستی ندارم اعتقادم هم خیلی سفت وسخته )
تا اینکه یه روز پسر جلو مو گرفت و خیلی محکم گفت می خوام باهات ازدواج کنم منم خیلی بهش محکم گفتم حرفی داری با بزرگترت بیا و جلوی بزرگترام بگو
خلاصه پسره با پدر مادرش و خاله اش اومدن خونه ما
بعد یه سری حرفای معمولی بزرگتر رفتن سر اصل مطلب و...........
سرتونو درد نیارم اونجا معلوم شد پسره از من 2 سال ازمن کوچکتره البته شغل هم نداشت با اینکه پدرش ضمانت پسرشو کرد که تموم هزینه ها ( خونه ماشین و.....) برعهده بگیره اما قبول نکردم
می دونید حتی بعد از اینکه من سن پسره رو فهمیدم و اون هم سن منو اما باز نمی دونم بخاطر ظاهر من واون بود یا چی بود اصلا احساس نکردم اون کوچکتر از منه
اون پسره هم فکر کنم همین حس رو داشت چون مدام می گفت برای من اصلا سن مهم نیست
راستش در مورد سوال سیناترا جان نمی دونم چی بگم .........

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هر دختر خانمی یا آقا پسری که به بلوغ عقلی رسید باید ازدواج کنه......نکنه دپراسیون میگیره.......این بلوغ ازبقیه ابلواغ مهمتره:D

mahan 2

عضو جدید
خب بچه ها من تا اینجا مطالبتون رو خوندم ..... برای من خیلی مفید بود
اما اجازه بدین یه مسله خصوصی رو هم بهتون بگم ( برای خودم پیش اومد)
چن وقت پیش یه پسری خیلی بهم گیر میداد و خیلی هم خودش رو عاشق پیشه معرفی می کرد دروغ نگم خیلی هم خوش سیما و کاملا چارشانه و مردونه بود یه مدت همین طور دنبالم می رفت و میومد اما من بهش محل نمی ذاشتم ( شعار نمی دم اعتقادی به دوستی ندارم اعتقادم هم خیلی سفت وسخته )
تا اینکه یه روز پسر جلو مو گرفت و خیلی محکم گفت می خوام باهات ازدواج کنم منم خیلی بهش محکم گفتم حرفی داری با بزرگترت بیا و جلوی بزرگترام بگو
خلاصه پسره با پدر مادرش و خاله اش اومدن خونه ما
بعد یه سری حرفای معمولی بزرگتر رفتن سر اصل مطلب و...........
سرتونو درد نیارم اونجا معلوم شد پسره از من 2 سال ازمن کوچکتره البته شغل هم نداشت با اینکه پدرش ضمانت پسرشو کرد که تموم هزینه ها ( خونه ماشین و.....) برعهده بگیره اما قبول نکردم
می دونید حتی بعد از اینکه من سن پسره رو فهمیدم و اون هم سن منو اما باز نمی دونم بخاطر ظاهر من واون بود یا چی بود اصلا احساس نکردم اون کوچکتر از منه
اون پسره هم فکر کنم همین حس رو داشت چون مدام می گفت برای من اصلا سن مهم نیست
راستش در مورد سوال سیناترا جان نمی دونم چی بگم .........

واقعا به تو تبریک میگم وافعا به بلوغ عقلی رسیدی در ضمن با هوش هم هستی سن در شناسنامه اصلا مهم نیست سن عقلی مهمه بالخره یکی حرف منو فهمید و همچنین سیناترا جونم هم همینظور...مرسی

sinatra6

عضو جدید
به به گلای عزیز میبینم خوب واسه خودتون مشغولین.......داداش مرتضی و داداش نپوی عزیز.......

مرسی از هر دوتاتون که هوای ابجیرو دارین........:w30:

sinatra6

عضو جدید
واقعا به تو تبریک میگم وافعا به بلوغ عقلی رسیدی در ضمن با هوش هم هستی سن در شناسنامه اصلا مهم نیست سن عقلی مهمه بالخره یکی حرف منو فهمید و همچنین سیناترا جونم هم همینظور...مرسی

مرسی گلم .شما لطف دارین عزیز.......:w30:

sinatra6

عضو جدید
خوب منم اومدم
3 تا هم بچه دارن
به به خوشم اومد دمت گرم........:w30:

mahan 2

عضو جدید
عزیزم 30 نه 40 نه اصلا 50 رو پر کردم حالا بازم باید پسر بزرگتر باشه
تعداد خواستگارا رو پرسیدی، خوب هر دختری بسته به شرایط خودش و خانوادش و ... همه جور خواستگار داره ولی بازم پسر باید بزرگتر باشه
ببین من حتی خواستگار همسنم (چند ماه بزرگتر بود) رو رد کردم ، چون به نظرم بچه می اومد. شاید واقعا بچه نبود ( گرچه در برخوردهاش با موضوعات بعضی مسائل رو سطحی می دید که نباید می دید) ولی من دیدگاهم این بود که چون فقط چند ماه از من بزرگتره ،بچه هست.
ببینین زن وقتی به 40 میرسه ، دیدگاهش به زندگی عوض میشه و چهره اش شکسته می شه (البته راه هایی هم هست که جلوگیری کنن از این مشکل) ولی مرد تازه در 40 سالگش جا افتاده میشه و قیافش بهتر میشه ، به اصطلاح قدیمیا ، تازه اول چل چلیش میشه
حالا خانم چین و چروک داره و ......

کسی رو هم میشناسم که سنش از وقت ازدواج گذشته ، ولی بازهم حاضر نشد با کسی که عاشقش بود ولی 3 سال ازش کوچکتر بود ، ازدواج کنه. دلیلش رو که ازش پرسیدم ، گفت دوست ندارم در آینده برگرده و بهم بگه تو از من بزرگتری یا خانوادش چیزی در این مورد بگن
همینطور سن که بالا بره ، زن زود شکسته میشه ولی مرد نه. اون زمانه که من میشم عین مامانش و آقا تازه یاد این می افتن که .......

در کل آقا ماهان ، من حاضرم تو خونه بابام بمونم(جای نرم و گرم و راحت رو از دست بدم که چی) ولی پسر باید بزرگتر باشه:

ببین عزیزم من واقعا 19 سالمه .من نمی خوام از خودم تعریف کنم ولی ضریب هوشی من 5 تا کمتر از یک نابغه است( میتونی مثل بعضی ها باور نکنی و.... به من بگی ) من سن عقلی 24 میشه با چند ماه.... در مورد تو که فکر می کنم از20 تا 26 سالته و.... می گم هنوز بچه ای برای ازدواج چون سفت و سخت می گی" با کوچیکتر
اصلا" انسان بایستی چند تا معیار بچینه از 100 نمره بده بز طبق علاقه( مثلا تو 10 معیار داری مهمترینش زیباییه 20 نمره به اون می ...به بقیه معیار ها همینطور تا به صد برسه اگر طرف فرشته بود 20 بده اگر نه به نسبت به همین ترتیب برای بقیه به نمرهی کل اگر از 60 با لا تر ازدواج کن این یک روشه ) سن یک ملاک است نه نمه چیز بجز برای .... ادما که زن رو برای .... میخوان ( البته این در مورد مرداست ) برای زن ها هم یک چیزای دیگه به حاجی زیاد توجه نکن ( از ما گفتن).........