مجرد بودن به چه قیمتی؟؟ _ بالا رفتن سن ازدواج و مشکلات فرارو _ --- بحث آزاد ---

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این روزا ارقام و اعداد مربوط به سن ازدواج در بین جوانان از رسانه ها و منابع اینترنتی به وفور ثبت و گزارش شده است
در این بین با امار قابل توجهی روبرو شدم که بسی جای بحث و تأمل دارد . توجه شما را به این مطلب جلب مینمایم

11میلیون و ۲۰۰هزار نفر در ایران در سن ازدواج قرار دارند ، اما مجردند.اين ارقام درحالي اعلام ميشود كه مسئولان از رشد روز افزون طلاق و ورود اعضاي ديگري به جمع مجردان خبر مي‌دهند. ( این آمار مربوط به سال 92 می باشد )
اما در سال جاری 20 ميليون دختر جوان ايراني نيازمند ازدواج هستند اما 7 ميليون آنها هرگز شريك ايده‌آل‌شان را پيدا نمي‌كنند. مجردها در حالي شمع‌هاي بالاتر رفتن سن‌شان را فوت مي‌كنند كه ترس از نداشتن همراهي براي سال‌هاي پاياني جواني و نداشتن مراقبي براي گذراندن روزهاي پيري رهاي‌شان نمي‌كند.

در سال‌هاي منتهي به 30 سالگي نشانه‌هاي اختلال سازگاري در خانم‌هاي ايراني پيدا مي‌شود. اين زنان نه‌تنها به خاطر تمايل خود به ازدواج بلكه به‌خاطر فشارهاي آشكار يا ناآشكار خانواده، دوستان و جامعه دچار آسيب‌هايي مي‌شوند و به مرور علائم افسردگي و اضطراب را بروز مي‌دهند.
اين نشانه‌ها معمولا به شكل ترس از آينده و نگراني در برابر آينده، مشكلات خواب يا ارزيابي بدبينانه نسبت به دور نماي زندگي ديده مي‌شود.

بحران‌هاي ناشي از تجرد طولاني مدت، تنها محدود به كشور ما نمي‌شود و در همه جوامع به اندازه‌هاي متفاوتي ديده مي‌شود اما به‌خاطر ساختار جامعه ما، اين مشكلات با شدت بيشتري بروز پيدا مي‌كند.
شايد در كشورهاي پيشرفته، سن شروع اضطراب‌ها و بحران‌هاي ناشي از تجرد حدود 32 سالگي باشد اما در ايران به‌خاطر فشارهاي خانواده و اجتماع از 28 سالگي بسياري از زنان مجرد وارد مرحله بحران مي‌شوند.

در كشور ما تحمل تجرد براي زناني كه مطلقه هستند آسان‌تر است، چون فانتزي‌ها و آرزوها و رؤياهاي رنگارنگ و خيال‌پردازانه‌اي كه دختران هرگز ازدواج نكرده در مورد ازدواج دارند، در ذهن آنها جايي ندارد. اين زنان به‌خاطر تجربه‌اي كه داشته‌اند، با واقعيت زندگي آشناترند و آسان‌تر مي‌توانند تنهايي را تحمل كنند.

زنان مطلقه مي‌دانند كه ازدواج به هر قيمتي آنها را به سعادت نمي‌رساند و به همين دليل نداشتن يار را پايان راه خوشبختي خود نمي‌بينند. گذشته از اين، زنان مطلقه به دليل دوشيزه نبودن بيشتر ازامكان ازدواج موقت برخوردار هستند.

تحمل تاخير سن ازدواج، براي آقايان آسان‌تر است چراكه در جامعه كنوني ما بهتر مي‌توانند با ازدواج موقت كنار بيايند و به لحاظ بيولوژيك محدوديت زماني خاصي براي بچه‌دار شدن ندارند و تا 60 سالگي هم مي‌توانند بچه سالم داشته باشند اما در خانم‌ها با افزايش سن احتمال به دنيا آوردن نوزادي كه دچار نقص‌هاي كروموزومي باشد افزايش پيدا مي‌كند.
به همين دليل با هر سال بالاتر رفتن سن، ترس از دست دادن فرصت طلايي ازدواج هم بيشتر مي‌شود و اين هراس كه به دلايل مختلف ايجاد مي‌شود، خانم‌هاي مجرد را هر روز بيشتر آزار مي‌دهد.

حالا به نظر شما مشکلات بالا رفتن سن ازدواج برای خانوم ها چه پیامد هایی دارد ؟؟
پیامد های این معضل بیشتر متوجه کدام قشر میشود ..؟؟ خانوم ها یا آقایان ؟؟
جامعه در حال حاضر چقدر پذیرای تجرد است؟
چ مشکلاتی بیشتر ناشی از این مسئله است و راهکار یا پیشنهاد شما چیست؟
و به عنوان یک مجرد چقدر توانایی تحمل تجرد را دارید ؟؟

آخرین ویرایش:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو کلأ از نظر دادن معافی .. اسپمچی :|

خب لااقل به این جواب بده

به عنوان یک مجرد چقدر توانایی تحمل تجرد رو داری ؟؟

به عنوان یک دخدر سینگل دیگه میخام ازدواج کنم.خخخ:D

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی اینکه به ستوه اومدی از مجرد بودنت و نمیتونی مجرد بودن رو تحمل کنی .. بسیار خب نفر اول ثبت شد : دی

نه آقاا بنده به هیچ وجه قصد ازدبااج ندارم.الکی حرف ننداز تو دهن من!خخخ:D

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
جاداره برم مدیرارو صدا کنم بیاد تاپیکو بحذفن و به همتون اخطار بدن :دی

چقدر اسپم میکنید بی ادبا :||||

تاپیکی که دو صفحه اولش با اسپم بره جلو عمرا نتیجه بده :|

جا داره همینجا اسمتو بزاریم خبرررررررررررچین:D

اقا اصلا کی میره زن بگیره ... والا . ما خودمون n تا مشکل و دردسر داریم .. مگه مریضیم n رو میلش بدیم به بی نهایت.......چجوری میشه

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احساس میکنم یه چند تا بنده خدا ... به مرز انفجار رسیدن

آره دقیقا ........:biggrin:

اینا یادشون نمیاد…
یه روزهایی بود که دخترا خواستگاراشونو رد میکردن! :cool:

جاداره برم مدیرارو صدا کنم بیاد تاپیکو بحذفن و به همتون اخطار بدن :دی

چقدر اسپم میکنید بی ادبا :||||

تاپیکی که دو صفحه اولش با اسپم بره جلو عمرا نتیجه بده :|

خواهر امیتریس راس میگه دیگه بسه بریم سر اصل مطلب :|
نظراتتون رو بگین دوستان ...

ههههههه اره خیلی.
مثه اون سنجابه دندونامو بزنم محکم تو یخ هیچیشون نشه.خخ
:D

برو دنبال شوهر بگرد چیکار به سنجاب بدبخت داری :

بی تربیت :/

سرگرم کردن ملت ؟ تو تالار زنگ تفریح تاپیک واسه سرگرمی ریخته !!!

بچه ها تاپیکای این تالارو با اسپماشون به نابودی می کشونن و بعدا از وضعیت تالار و برخورد مدیرا شاکی میشن !!!
.
.
.
دیگه جایی برای اعتراض میذارین ؟!!!

خوب وقتی اینجا شلوغ تره تقصیر من چیه ..... جای شلوغ پلوغو دوس دارم///

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا یادشون نمیاد…

بااشه همین الاان میرم!!هه

اینا یادشون نمیاد…

خواستگاراشون رد میکیردن؟؟

مسعود جان داستان تخیلی - پژوهشی نگید لطفا... جو گیر میشن

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینا یادشون نمیاد…

شما یادتون نمیاد ولی یه روزایی بود که پسرا رو به عنوان خواستگار راه میدادن تو خونه : دی

خواهر آمیتریس ؟:|

خوب وقتی اینجا شلوغ تره تقصیر من چیه ..... جای شلوغ پلوغو دوس دارم///

اونجا هم شلوغه هاااا ...

اینکه یه تاپیکی رو از اولش منحرف می کنید و تبدیلش میکنید به اسپمدونی یعنی بی احترامی کردن به استارتر و سایر کاربرای تالار !

موفق باشید !

بی تعارف دیگه بیایید خجالت بکشیم و اسپم نکیم
برا اسپم بیایین اینجا

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ین-عزیز-بیایید-شب-زنده-داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟/page5797