سربازی

سربازی

• سربازی

رای: 14 40.0%
  • کارشناسی ارشد

رای: 21 60.0%

• مجموع رای دهندگان
    35

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند مسير خوب هست مخصوصا واسه بچه هاي فني
- اگه ارشد دارين يا با مقالات و اختراع نزديك به نخبه هستين مي تونين طرح بگيرين و بعنوان سربازي استفاده كنين
- سازمان هاي دولتي هم معمولا در يك موقعيت هايي از سال ظرفيت پذيرش سربازشون مشخص ميشه كه هر كدوم رو ( آموزش و پرورش، شهرداري، وزارت نيرو، شركت هاي دولتي، آستان قدس، جهاد كشاورزي) بصورت مجزا اقذام كنيد، البته قبل از پذيرش اونها بايد برگ سبزتون رو اقدام كرده باشين
-
-
*-

heidari66

عضو جدید
سلام دوستان
پدر بنده 10 درصد جانبازی و 39 ماه خدمت جبهه دارن که جمعا میشه 49 ماه
چندسال پیش که قانون معافیت 50 ماه بود برادرم با 49 ماه خدمت معاف شد
حالا که معافیت 30 ماه شده ، من میتونم از 19 ماه باقی استفاده کنم و کسری خدمت بگیرم؟!

ممنون

rose_1988sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
قوانین جدید نظام وظیفه دانشجویان اعلام شد...

قوانین جدید نظام وظیفه دانشجویان اعلام شد...

آفتاب: براساس مصوبات جلسه فوق‌العاده کمیته بررسی مشکلات دانشجویان مشمول، قوانین جدید نظام وظیفه و شرایط خروج از کشور به صورت موقت برای دانشجویان مشمول اعلام شد.

بر اساس مصوبات این کمیته مقرر شد با توجه به لزوم اتمام تحصیل در سقف سنوات تعیین شده، شرکت دانشجویان در آزمون مجدد در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر طی 2 نیم سال و در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای پیوسته و دکترای تخصصی حداکثر 4 نیم سال باشد.

تغییر رشته یا آزمون مجدد در هر مقطع تحصیلی حداکثر یک نوبت مجاز خواهد بود.

مدت تحصیل مشمولانی که در سال احضار و حداکثر تا مهر سال اعزام در دانشگاه شروع به تحصیل کرده‌اند جزو سنوات تحصیلی محسوب نخواهد شد.

همچنین بر اساس مصوبات این جلسه دانشجویان مجاز به تحصیل در مقاطع پایین‌تر از مقطعی که دارای معافیت تحصیلی هستند نخواهد بود.

در صورت قبولی در آزمون مجدد فاصله بین انصراف از دانشگاه اولیه و اشتغال در دانشگاه ثانویه بیش از 4 ماه نباید باشد و در صورت قبولی در مقطع بالاتر معافیت تحصیلی به دانشگاه جدید ارسال و واحد آموزشی جدید ضمن اعاده معافیت تحصیلی به وظیفه عمومی درخواست معافیت برای مقطع جدید نماید که در این صورت مدت تحصیل سپری شده در سنوات مقطع جدید لحاظ خواهد شد.

بر اساس مصوبه، در صورت انتقال معافیت تحصیلی به موسسه آموزشی جدید مراتب باید توسط دانشگاه اولیه به اطلاع وظیفه عمومی صادر کننده معافیت تحصیلی برسد.

همچنین دانشجویانی که پس از سال اعزام از دانشگاه اخراج می‌شوند مجاز به شرکت در آزمون مجدد نیستند.

شرایط خروج موقت از کشور برای سفرهای علمی و ... برای دانشجویان

سفرهای علمی صرفاً ‌شامل ارایه مقاله در کنفرانس‌های بین‌المللی و فرصت مطالعاتی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است که مبلغ ودیعه آن 50 میلیون ریال به صورت نقد خواهد بود.

سفرهای نیمه علمی شامل شرکت در آزمون‌های زبان، شرکت یا بازدید از نمایشگاه‌ها، شرکت در کارگاه‌های آموزشی حداکثر یک ماهه، ثبت یا نمایش اختراعات و سفرهایی که مرتبط با رشته تحصیلی (مانند دانشجویان رشته هنر برای بازدید از آثار معماری و هنری) است مبلغ ودیعه این گونه سفرها 50 میلیون ریال نقد و 10 میلیون ریال به صورت چک خواهد بود.

در خصوص سایر سفرها مرجع تایید واحد دانشگاهی دانشجو خواهد بود که برابر فرمت پیوست درخواست دانشجو را منعکس می کند.

به منظور ایجاد هماهنگی‌های لازم اقدامات مربوط به این بند مصوبات از 1 آذرماه امسال اجرایی می شود.

منبع: http://www.aftabnews.ir/vdcdxz0ffyt0ff6.2a2y.html

rose_1988sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسمو که میخونم
ولی پارتی ندارم:w04:
خوب پارتی که مادر زادی نیست!
بگرد پیدا کن، همونجوری که دوستاتو پیدا کردی...
من الان تو دانشگاه خودمون یه کار خیلی خوب پیدا کردم!
پارتیمم خودم پیداش کردم :w25:
هفته ی پیش سر یه کاری برا یکی از دوستام رفتم پیشش، بعد دیگه با شگردای خودم... :w25::w25::w25:

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال در مورد سربازی و 24 ماه شدن از سال 90 ؟؟؟؟؟؟؟ لطفا وارد بشید

سوال در مورد سربازی و 24 ماه شدن از سال 90 ؟؟؟؟؟؟؟ لطفا وارد بشید

من یک سوال دارم.
ایا اگر از سال 90 برم سربازی.زمان سربازی میشه 24 ماه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hosseinassar

مدیر ارشد
من یک سوال دارم.

سربازی 24 ماه هست
برای افرادی که دیپلم دارن 2 ماه کم میشه =22ماه
برای افراد فوق دیپلم 20 ماه
برای لیسانس 18 ماه
برای فوق لیسانس 16 ماه

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یک سوال دارم.

آره عزيزم ما كه سربازي رو انجام داديم.......ولي از سال 90 سربازي ميشه 24 ماه برا سربازهاي كه زير ديپلم هستن........22 ماه ديپلم......20 ماه فوق ديپلم......18 ماه ليسانس....16 ماه فوق و دكترا......البته اوناي كه منطقه هستن يك ماه هم اون كم ميشه....
خدا به دادتون برسه....

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخوام معاف شم چیکار کنم؟

من میخوام معاف شم چیکار کنم؟

سلوم من ترم آخرم از اوونجاییم که به قبولی در ارشد امیدی ندارم میخوام هرجور شده راهی پیدا کنم که معاف شم
اگرم این ترم درسم تموم شه چون معدلمم 18است و 4ترم تموم کردم شامل طرح پذیرش ارشد بدون کنکور میشم ولی برای سال دیگه از ریسکش میترسم چون باید دفترچه بگیرم
یه جوراییم حوصله ندارم واحدنگه دارم و کشش بدم ...
هیچ مشکلیم ندارم متاسفانه
چجوری میتونم معاف شم کسی راهی بلد نیس؟؟؟هزینش اصلا برام مهم نیس اگه نمیشه اینجا بگین پیغام خصوصی بدین
عاجزانه خواهش میکنم اسپم بازان کبیر اینجا اسپم و شوخی نکنن:redface:

آخرین ویرایش:

targol68

عضو جدید
سلوم من ترم آخرم از اوونجاییم که به قبولی در ارشد امیدی ندارم میخوام هرجور شده راهی پیدا کنم که معاف شم
اگرم این ترم درسم تموم شه چون معدلمم 18است و 4ترم تموم کردم شامل طرح پذیرش ارشد بدون کنکور میشم ولی برای سال دیگه از ریسکش میترسم چون باید دفترچه بگیرم
چجوری میتونم معاف شم کسی راهی بلد نیس؟؟؟هزینش اصلا برام مهم نیس اگه نمیشه اینجا بگین پیغام خصوصی بدین
عاجزانه خواهش میکن اسپم بازان کبیر اینجا اسپم نکنن:redface:

می تونی خودتوبندازی زیرکامیونی قطاری کالاسکه ای پات چلاق بشه معافت می کنن
خودمم اینطوری معافیموگرفتم

Sarp

مدیر بازنشسته
می تونی خودتوبندازی زیرکامیونی قطاری کالاسکه ای پات چلاق بشه معافت می کنن
خودمم اینطوری معافیموگرفتم

Sarp

مدیر بازنشسته
اینجور که میگی راهی ندایر

مگر اینکه یه آشنا داشته باشی

این آشنا توسط پول هم جور میشه

haleh_sharif

عضو جدید
چشات ضعیف نیس؟
ثبت اختراع داری؟
خواستی بیا من کمکت می کنم
اگه واقعا معدلت 18 باشه

عاجزانه خواهش میکن اسپم بازان کبیر اینجا اسپم نکنن:redface:

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه شرایط معاف شدنو نداری بیخود تلاش نکن (جدا از پولو اینجور مسائل)
بنظره من انرژیتو باسه گرفتن امریه صرف کنی بهتره، چون هم کار یاد میگیری، هم یه سابقه کار واست میشه که بعد از سربازی به دردت میخوره هم یه پول ناچیزی میره تو جیبت
حالا میتونی اینکارو قبل یا بعد ارشد انجام بدی

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز

عزيزم از اونجاي كه من خودم خدمت كردم.............و سيستم وظيفه عمومي اطلاع كاملي دارم.......شما نمي توني به هيچ عنوان معاف بشي وبهت پيشنهاد............ميكنم اصلاً سراغ كارت هاي جعلي ..................واون افرادي كه در كمين هستن افرادي مثل تو رو شكار كنن نري.........چون هرجور به غير از راه قاوني معاف بشي كه ديگه معافي ها هم دره جمع ميشه بري......اولين جاي كه ميفهمه اداره گذر نامه ست........چون ميدونم ديگه ميخواي بپري پاسپورت بگيري كه تا كارت جعليت رو گذاشتي رو ميز ........سر 5 دقيقه ميفهمن كه تو تو هيچ يك از پادگان هاي كشور كد آموزشي نداشتي..........وبرات اساسي دردسر ميشه............و بايد خداي نكرده هم زندان بري اون طولاني مدت و جريمه سنگين ميشي......بدليل جعل اسناد دولتي.....اونم چي كارت پايان خدمت......بنظرم مثل يه مرد بري خدمت كني بهتره...

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزيزم از اونجاي كه من خودم خدمت كردم.............و سيستم وظيفه عمومي اطلاع كاملي دارم.......شما نمي توني به هيچ عنوان معاف بشي وبهت پيشنهاد............ميكنم اصلاً سراغ كارت هاي جعلي ..................واون افرادي كه در كمين هستن افرادي مثل تو رو شكار كنن نري.........چون هرجور به غير از راه قاوني معاف بشي كه ديگه معافي ها هم دره جمع ميشه بري......اولين جاي كه ميفهمه اداره گذر نامه ست........چون ميدونم ديگه ميخواي بپري پاسپورت بگيري كه تا كارت جعليت رو گذاشتي رو ميز ........سر 5 دقيقه ميفهمن كه تو تو هيچ يك از پادگان هاي كشور كد آموزشي نداشتي..........وبرات اساسي دردسر ميشه............و بايد خداي نكرده هم زندان بري اون طولاني مدت و جريمه سنگين ميشي......بدليل جعل اسناد دولتي.....اونم چي كارت پايان خدمت......بنظرم مثل يه مرد بري خدمت كني بهتره...
با این کارتهای جعلی میشه کنکور ارشد و اینا شرکت کرد یا میفهمن؟
خواستم تواین بحران وحشتناک یک بخندونمت
مرسی عزیزم فعلا وضعیت بحرانی نیست 3 ماه درس دارم 6ماه هم معافیت بعد از تحصیل

Maryam.Silent

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوخی اوخی باید بری همونطوری که بقیه بچه های باشگاه رفتن

Sarp

مدیر بازنشسته
پول مگه جا و زمان میشناسه

از پزشک کمیسیون بگیر تـــــــــــا حتی معاونت وظیفه عمومی استانتون
سربازی روت زیاد تاثیر گذاشته
از نقطه هات کاملا معلومه :D

آقا جان میتونی وظیفه ت رو به این آتش نشانیها هم بگیری
دو سه ماه اول رو آموزش مثل بقیه
بقیه رو میری آتش نشانی یا همچین نهادهایی