مشکل مالی یک فوق لیسانس!!-سربازی چطوریه؟!!

علی345

عضو جدید
سلام...

راستش زیاد حرف نمیزنم و میرم سر مطالب اصلی...

من 26 سالمه و شهریور فارغ التصیل میشم از رشته مهندسی مکانیک(فوق لیسانس).

از یه دختری هم خوشم امده و قصد ازدواج دارم.

خانوادم به شدت مشکل مالی دارن و نمیتونن خرجمو بدن چه برسه ازدواج ...من تو دانشگاه هم کارای کوچیکی رو انجام میدم تا جوابگوی خرج های معمولیم بشه. خرید لباس، وسایل درسی و کپی و .....

خانوادم فقط از نظر پول و مشکل مالی ترس دارن و نمیتونن برای ازدواجم اقدام کنن....از طرفی من خودم فکر که میکنم میبینم که حالا حالاها خانوادم مشکل مالی دارن و حل نمیشه پس خودم باید دست به کار شم.

در واقع مشکل اصلی من پول هست!

خرج عقد و کارای اولیه رو تا حدودی خانوادم میتونن انجام بدن...که البته اینم باز باید با خانواده دختر صحبت بشه.

من سربازی هم نرفتم....خواستم بدونم اگه بتونم امریه بگیرم یا سرباز معمولی، میتونم در حین سربازی کار هم بکنم؟حتی نصف روز هم شده کار میکنم. حداقل خرج خانممو در دوره نامزدی بدم و یا حتی پس انداز کنم؟ در واقع میخوام بدونم سیستم سربازی چگونه هست؟

باتشکر از راهنماییتون.

علی345

عضو جدید
راهکارهایی که بتونم درآمدزایی کنم در شرایطی که کارت پایان خدمت ندارم رو ممنون میشم راهنمایی کنین..

Norman -Foster

عضو جدید
شرایط کاری و خدمتی امریه شبیه کارمندان سازمانیه قصد داری برای امریه بری .. شرایط کارمندیه
فکر نکنم در کنارش بتونی شغل دومی داشته باشی مگر شغل های کاذب ..چون بطور حتم بیشتر روز رو باید درون سازمان باشی

البته یک اشنایی بود که دیپلم مکانیک داشت (مکانیک خوبی هم بود) بعد دوره اموزشی خدمت مسئول تعمییرات خودرو های نیرو انتظامی شد.. یک مغازه اجاره کرد هم خودروهای انتظامی رو سرویس می کرد و بازار ازاد رو هم داشت .

اینشتین25

عضو جدید
سلام دوست من...
من تازه دوره آموزشی سربازیم تموم شده و چندروز دیگه به یگان جدید اعزام میشم.
درحین خدمت دوستان زیادی پیدا کردم که اتفاقا یکیشون ارشد مهندسی شیمی دانشگاه شریف میخوند و بخاطر مشکلات مالی از تحصیل انصراف داده بود و اومده بود خدمت...
راستش بخوای منم دوست داشتم حین خدمت کار کنم و خیلی تلاش کردم که برای تقسیمات بیفتم استان و شهر خودم تا بتونم به کار سابقم ادامه بدم ولی متاسفانه افتادم استانی دیگه و فعلا برنامه هام بهم ریخته...
شما هم نگران نباش، اگه از من نظر میخوای، یجوری خرج این چندماهی که برای فارغ التحصیلت مونده رو جور کن و حیفه که انصراف بدی، بعد از تحصیلت برو سربازی که عمرت تو ارشد تلف نکرده باشی تو این چندسال و هم بخاطر بهتر درجه گرفتنت داخل یگان راحت تر باشی و جای بهتری بندازنت (مثلا تو قسمت اداری).
کار حین سربازی هم به خیلی چیزها بستگی داره: به این که ارتش یا سپاه یا نیروی انتظامی بیفتی! به این که تو قسمت اداری بیفتی یا اینکه شب و روز پست بدی یا سر خیابون وایسی یا ...
خلاصه از الان نمیشه بگی حین خدمت میتونی کار کنی یا ن...
ولی اگه اداری بیفتی و از ساعت 7صبح تا 3 بعد از ظهر فقط به سربازی مربوط باشه راحت به کارهات می رسی.

علی345

عضو جدید
به به...بالاخره چند تا پست دیدیم!

نا امید شده بودم...به خودم میگفتم مگه من چه سوالی پرسیدم که هیچکی جواب نمیده:D...

علی345

عضو جدید
سلام دوست من...
من تازه دوره آموزشی سربازیم تموم شده و چندروز دیگه به یگان جدید اعزام میشم.
درحین خدمت دوستان زیادی پیدا کردم که اتفاقا یکیشون ارشد مهندسی شیمی دانشگاه شریف میخوند و بخاطر مشکلات مالی از تحصیل انصراف داده بود و اومده بود خدمت...
راستش بخوای منم دوست داشتم حین خدمت کار کنم و خیلی تلاش کردم که برای تقسیمات بیفتم استان و شهر خودم تا بتونم به کار سابقم ادامه بدم ولی متاسفانه افتادم استانی دیگه و فعلا برنامه هام بهم ریخته...
شما هم نگران نباش، اگه از من نظر میخوای، یجوری خرج این چندماهی که برای فارغ التحصیلت مونده رو جور کن و حیفه که انصراف بدی، بعد از تحصیلت برو سربازی که عمرت تو ارشد تلف نکرده باشی تو این چندسال و هم بخاطر بهتر درجه گرفتنت داخل یگان راحت تر باشی و جای بهتری بندازنت (مثلا تو قسمت اداری).
کار حین سربازی هم به خیلی چیزها بستگی داره: به این که ارتش یا سپاه یا نیروی انتظامی بیفتی! به این که تو قسمت اداری بیفتی یا اینکه شب و روز پست بدی یا سر خیابون وایسی یا ...
خلاصه از الان نمیشه بگی حین خدمت میتونی کار کنی یا ن...
ولی اگه اداری بیفتی و از ساعت 7صبح تا 3 بعد از ظهر فقط به سربازی مربوط باشه راحت به کارهات می رسی.

نه به انصراف که فک نمیکنم..ولی خوب ببینم چی میشه....

شاید دکترا خوندم و پروزه کسری خدمت گرفتم و تو دکترا کار هم میکنم...

شاید همین الان پروژه کسری خدمت به دستم برسه...

شاید خانواده دختر باهام یه مدت راه بیان...

کلا راه زیاده...برای خودم فک کنم باید راه بسازم.....

ممنون میشم دوستان بازم تجربیاتشون رو انتقال بدن...باتشکر

00hadis

عضو جدید
وقتی بارون میاد ، همه ی پرنده ها دنبال سر پناهن ، اما عقاب بالاتر از ابرها پرواز میکنه
هر تصمیمی که میخوای بگیری بگیر اما سعی کن هرجا هستی جسور باشی ;)

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من الان خدمتم خیلیا هستند که خدمت میکنن کار هم میکنن زن هم گرفتن
خدمت الان طوری هست که به لیسانس و بالاتر افسر میگن و اصولا بعد اموزشی وقت اداری میان افسرها

Mohammad7225

عضو جدید
راستش من خودم تا حالا عاشق نشدم و نمیدونم دقیقا چه حسیه ولی بهتون تبریک میگم حتما حس جالبیه!!
راستشو بخوای من خودم به ازدواج نکردن بیشتر فکر میکنم ولی اگه موضوع جدیه و زندگیتون رو تحت تاثیر قرار میده نه تنها ازدواج بد نیس بلکه شاید بتونه خوبم باشه به هر حال تصمیم اون تیکش با خودتونه و منم به خودم اجازه نمیدم وارد حریم شخصیتون بشم و براتون آرزوی خوشبختی دارم :smile:
اما در مورد سربازی میتونین خیلی راحت کنار سربازی یا امریه تون کار کنین و مشکلی نداره. به غیر از کار پاره وقت میتونین بین ساعتای استراحتتون کارایی مثه پروژه و ترجمه هم انجام بدین که به نظرم تا حد زیادی میتونه در آمدتون رو ببره بالاتر و کمک حالتون باشه مخصوصا :smile:

علی345

عضو جدید
راستش من خودم تا حالا عاشق نشدم و نمیدونم دقیقا چه حسیه ولی بهتون تبریک میگم حتما حس جالبیه!!
راستشو بخوای من خودم به ازدواج نکردن بیشتر فکر میکنم ولی اگه موضوع جدیه و زندگیتون رو تحت تاثیر قرار میده نه تنها ازدواج بد نیس بلکه شاید بتونه خوبم باشه به هر حال تصمیم اون تیکش با خودتونه و منم به خودم اجازه نمیدم وارد حریم شخصیتون بشم و براتون آرزوی خوشبختی دارم :smile:
اما در مورد سربازی میتونین خیلی راحت کنار سربازی یا امریه تون کار کنین و مشکلی نداره. به غیر از کار پاره وقت میتونین بین ساعتای استراحتتون کارایی مثه پروژه و ترجمه هم انجام بدین که به نظرم تا حد زیادی میتونه در آمدتون رو ببره بالاتر و کمک حالتون باشه مخصوصا :smile:

ایشالله عاشق بشی:D

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام
تلاش کنید که توی سپاه یا ارتش خدمت کنید. چون نیروی انتظامی وقتتون رو کامل میگیره. ترجیحا هم تلاش کنید توی شهر خودتون باشید. اگر عقد باشید میتوید در شهری که خانمتون هست خدمت کنید.
ارشدتون رو ول نکنید. به هیچ وجه. حتی برای خدمت کردنتون هم بهتره.
امریه که بگیرین معمولا حقوقی بهتون نمیدن مگر اینکه امریه دوبرابر خدمت باشین. اونجوری حقوق و مزایای کامل میگیرین.
برای الان هم بهتون پیشنهاد میدم برید خواستگاری اگر هم خودتون و هم خانواده دو طرف راضی هستن. با اونها رایزنی کنید تا بلکه راهگشایی بشه.
روزگار بر شما خوش باد.

sadeghjalilian

عضو جدید
سلام...

خانوادم به شدت مشکل مالی دارن و نمیتونن خرجمو بدن چه برسه ازدواج ...من تو دانشگاه هم کارای کوچیکی رو انجام میدم تا جوابگوی خرج های معمولیم بشه. خرید لباس، وسایل درسی و کپی و .....

خانوادم فقط از نظر پول و مشکل مالی ترس دارن و نمیتونن برای ازدواجم اقدام کنن....از طرفی من خودم فکر که میکنم میبینم که حالا حالاها خانوادم مشکل مالی دارن و حل نمیشه پس خودم باید دست به کار شم.

خرج عقد و کارای اولیه رو تا حدودی خانوادم میتونن انجام بدن...که البته اینم باز باید با خانواده دختر صحبت بشه.

من سربازی هم نرفتم....خواستم بدونم اگه بتونم امریه بگیرم یا سرباز معمولی، میتونم در حین سربازی کار هم بکنم؟حتی نصف روز هم شده کار میکنم. حداقل خرج خانممو در دوره نامزدی بدم و یا حتی پس انداز کنم؟ در واقع میخوام بدونم سیستم سربازی چگونه هست؟

باتشکر از راهنماییتون.
سلام...به نظر من با توجه به شرایطط الان وقت عقد کردن نیست.ولی اگه به اصلاح عامیانه دوستش داری و...حتما عقد بکن چون سربازای متاهل ..معمولا اداری خدمت میکنند(سپاه)و به قول دوستان شغلهای نیمه وقت ..دانشجویی مثلا ترجمه .میتونه بهت کمک کنه..تازه سربازای متاهل یکمی بیشتر حقوق هم میگیرند..مثلا 140 تومن..تبدیل میشه به 200 تومن(هورا...ولی واقعا خرج نفر جدید تو زندگی ما پسرا همین 60 تومنه:cry::D..؟؟؟)پروانه اشتغال نظام مهندسی رو هم اگه داشته باشی..بخور نمیری گیرت میاد من دارم و ماهیانه یه چیزی حدود600 تا 800 برام داره..البته خودم سهمیه امضاهامو طوری تقسیم میکنم که هر ماه به این مقدار داشته باشم..وگرنه..سهمیه سالیانست...امیدوارم موفق باشی...منم 29-30 ساله و دانشجوی دکتری مکانیک...ولی نمیدونم چرا عاشق نمیشم...یه کمی توقعم رفته بالا:biggrin:...ان شالله منم ازت یاد بگیرم و بچسپم به زندگی و...در هر صورت موفقیتتو از خدا میخوام..جسارت داشته باش و نترس.

علی345

عضو جدید
سلام...به نظر من با توجه به شرایطط الان وقت عقد کردن نیست.ولی اگه به اصلاح عامیانه دوستش داری و...حتما عقد بکن چون سربازای متاهل ..معمولا اداری خدمت میکنند(سپاه)و به قول دوستان شغلهای نیمه وقت ..دانشجویی مثلا ترجمه .میتونه بهت کمک کنه..تازه سربازای متاهل یکمی بیشتر حقوق هم میگیرند..مثلا 140 تومن..تبدیل میشه به 200 تومن(هورا...ولی واقعا خرج نفر جدید تو زندگی ما پسرا همین 60 تومنه:cry::D..؟؟؟)پروانه اشتغال نظام مهندسی رو هم اگه داشته باشی..بخور نمیری گیرت میاد من دارم و ماهیانه یه چیزی حدود600 تا 800 برام داره..البته خودم سهمیه امضاهامو طوری تقسیم میکنم که هر ماه به این مقدار داشته باشم..وگرنه..سهمیه سالیانست...امیدوارم موفق باشی...منم 29-30 ساله و دانشجوی دکتری مکانیک...ولی نمیدونم چرا عاشق نمیشم...یه کمی توقعم رفته بالا:biggrin:...ان شالله منم ازت یاد بگیرم و بچسپم به زندگی و...در هر صورت موفقیتتو از خدا میخوام..جسارت داشته باش و نترس.

ممنون

نظام مهندسی امتحان ندادم...

حرفاتون در مورد نظام برام جدیده... یکمی بیشتر در مورد سهمیه امضا و نظام مهندسی توضیح بدین. اصلا چی هست و باید از کجا شروع کرد...

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد امریه و غیره اطلاعاتی ندارم اما میتونم در مورد دختر و ازدواج راهکار بدم
اون دختر رو فراموش کن و بیا همینجا یه تاپیک ازدواج بزن و درخواست بده ، یه دختر دکتر مهندس که سرکارم میره پیدا کن ، تمام مشکلاتت حله
چندتا از دوستای من تو همین باشگاه فوق لیسانسن دارن تدریس میکنن یا مهندسن و کار میکنن و درامد دارن

انیشتن

عضو جدید
سلام.ازدواج کن خدا روزی میرسونه بهتر از دوستربازیه که جز گناه و جز بدبختی چیر دیگه ای نداره .فوقش چندسال تو عقد میمونی بهتر از گناه کردن تو چندسال هست که به پول برسی و بری زن بگیری بخدا توکل کن.خیلیا از صفرشرآع کردن بخداتوکل کن زمین نمیندازت داداش من اگر واقعا اعل کاری زن بگیر و محکم باش و پای دوستداشتنت و پای تعهد و مسولیتت بمون اگر واقعا عاشقی وطرفت واقعا از همه لحاظ اکیه نمیدونم جوری نباشه این همه زحمت میکشی فنا شه اول طرفتو بشناس بعد وارد احساس بشو من خودم خیلی ضربه خوردم متاسفانه اما تجربه کسب کردم دیدم من ساده ام و لیاقت افراد و شناختم اما خواهرانه بهت میگم تنها خوش اومدن از دختر نیس شناخت خیلی مهمه نمیخوام نگرانت کنم خوشحالم از اینکه مثه مرد رفتاریکنی دنبال ازدواجی نه گناه مثه ببقیه که میترسن.اما خدا کمکت میکنه .یادت باشه انشالله فارغ التحصیل شدی حتما اقدام کن سربازی زودتر تموم شه بتونی کارکنی دولتی جایی بعدشم شهر زنت میفتی مزایا داره شوهرخواهرمن نوزده سالگی ازدواج کردن ترم دوم دانشگاه سربازی تو شهرداری افتاد قسمت حسابداری و استخدام شد و الان زندگی عالی دارن از صفرشروع کرد خیلی اما سختی کشید هرکاری میکرد فقط بخاطر خواهرم از اول دنبال کاربود پس خیلیا شرایط تورو دارن فقط این مهمه توکل کنی و اهل کارباشی همه چی حل کسی با بهترین تالارو بهترین عروسی خوشبخت نشده اما بدون اصلش طرفینن اگر واقعا بهم میخورید قلبی و ایمان واقعا سبک سنگین کن چون عشقو دوسداشتن تا وقتی هست که همو تجربه نکردین اما شرایط. و آدمابعد اردواج تغییرمیکنن پس حواست باشه عشق و بزارکنارمنطقی بشین و بگو آیا منو طرفم از لحاظ همه چی بهم نزدیکیم واقعا راست میگم بخدا شناخت خیلی مهمتر از دوست داشتنه میگن طرفتو اگربخوای بشناسی عصبیش کن ببین چکارمیکنه. پس باخودشم حرف بزن.الان همسایه ما پسره ارشده خونوادشون وضعشون خیلی خوب نیس اما دختره پولداره و قبول کرده بیاد اینجا رزندگی کنه و طبقه بالای پدرشوهرش هم از شهر خودش زده هم راضیه به این وضع بنابراین همه شرایطو برا طرفت بگو تا چشمش بازشه و توقع اضافه نکنه فردادعوابشه بنابراین هدف من اینه اول طرفتو خوب بشناس و چشم باز ازدواج کن و مهریه هم کم بگو نه زیاد امیدوارم بهترین ازدواجو داشته باشی و بهترین کارو پیداکنی و همه چی خدا برات ردیف کنه.التماس دعا

علی345

عضو جدید
اون دختر رو فراموش کن و بیا همینجا یه تاپیک ازدواج بزن و درخواست بده ، یه دختر دکتر مهندس که سرکارم میره پیدا کن ، تمام مشکلاتت حله
چندتا از دوستای من تو همین باشگاه فوق لیسانسن دارن تدریس میکنن یا مهندسن و کار میکنن و درامد دارن

چه پیشنهادی!!!:surprised:

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام
بنظرم شما میتونی سربازیت رو با انجام پروژه به اتمام برسونی
اصلا بنظرم شما با وجود مدرک فوق لیسانسی، مشکل خاصی نداری!
بهترین جارو بنظرم بهت بدن

خرج رسومات عروسی و عقد و شیربها و این چیزارو هم بزن تو دیوار
هرچی ساده تر باشه، استوارتره بنظرم
گرچه خودم وضعم از شما بدتره ولی این چیزایی هست که همه میگن

مولتی متر

عضو جدید
خودت پسری دیگه؟
دوستان هم پسرن دیگه؟
دوستات فوق لیسانس داشته باشن تدریس کنن یا مهندس و کارکنن به استارتر ربطی داره !! مگر اینکه این دوستات دختر باشن و میخای بدیشون به استارتر !!!

علی345

عضو جدید
سلام
بنظرم شما میتونی سربازیت رو با انجام پروژه به اتمام برسونی
اصلا بنظرم شما با وجود مدرک فوق لیسانسی، مشکل خاصی نداری!
بهترین جارو بنظرم بهت بدن

خرج رسومات عروسی و عقد و شیربها و این چیزارو هم بزن تو دیوار
هرچی ساده تر باشه، استوارتره بنظرم
گرچه خودم وضعم از شما بدتره ولی این چیزایی هست که همه میگن

دنبال اینم که پایان ناممو کنم پروژه کسری خدمت...ولی در کل گرفتن این پروژه کسری خدمت هم مشکلات خودشو داره....چون به راحتی پروژه نمیدن....یا آن پروژه ای که بخوای رو نمیدن...

ایشالله تو هم به دختر مورد علاقت برسی

علی345

عضو جدید
خودت پسری دیگه؟
دوستان هم پسرن دیگه؟
دوستات فوق لیسانس داشته باشن تدریس کنن یا مهندس و کارکنن به استارتر ربطی داره !! مگر اینکه این دوستات دختر باشن و میخای بدیشون به استارتر !!!

ازین جنبه نگاه نکرده بودم...

شما خیلی دقیق هستین:confused:

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
طرح سربازان سازندگی با استناد به اصل 147 قانون اساسی و ماده 37 قانون مقررات اداری و مالی (استخدامی) وزارتخانه (مصوبه مجلس شورای اسلامی) توسط معاونت ترویج و مشارکت مردمی تهیه و به ستاد کل نیروهای مسلح ارسال گردید که پس از انجام اصلاحات و تغیيراتی مورد موافقت فرماندهی معظم کل قوا قرار گرفته و به وزارت جهاد جهت اجراء ابلاغ و پس از آن جذب و بکارگیری مشمولان طرح از اواخر سال 1378 آغاز گردید. و تاكنون ادامه دارد.

شرایط جذب داوطلبان:
- فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی کشاورزی و منابع طبیعی در مقطع فوق دیپلم ، لیسانس و بالاتر
- نداشتن خدمت قبلی
- افراد بومی مناطق در اولویت جذب هستند
- نداشتن غيبت حتي يك روز

مراحل جذب:
- داوطب بعد از ارسال دفترچه آماده به خدمت و دریافت تاریخ اعزام ، 4 ماه قبل از اعزام به اداره ترویج جهاد کشاورزی شهرستان مورد نظر مراجعه کرده و در صورتی که آن شهرستان سهمیه ای برای آن تاریخ اعزام داشته باشد ، نامه ای را جهت معرفی سرباز به سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان (مديريت هماهنگي ترويج) ارسال می کند. پس از بررسی مدارک و طی مراحل اداری مشخص نسبت به اخذ امریه داوطلبان جهت خدمت در طرح سربازان سازندگی اقدام میشود.

نکات مهم در روند جذب:
- کسری خدمت سربازان ، ناشی از فعالیت و همکاری با بسیج حداکثر 3 ماه پذیرفته میشود. لذا از جذب مشمولانی که بیش از 3 ماه کسرخدمت دارند خودداری میشود.
- با عنایت به بومی بودن طرح ، جذب سربازان هر شهرستان از همان شهرستان مربوطه انجام میگیرد. در صورت اجبار و جذب از مرکز استان یا شهرستان های همجوار می بایست کلیه امکانات رفاهی و اسکان سربازان فوق توسط شهرستان مربوطه تامین گردد.
- مشمولان وظیفه پس از طی دوره آموزش نظامی در سپاه پاسداران برای حضور در مناطق روستائی و عشایری طی یک دوره آموزش های تخصصی لازم را می بینند.
- جابجاي سربازان در طي دوران خدمت ممنوع مي باشد
- به سربازان غير بومي علاوه بر حقوق ماهانه مبلغي به عنوان حق بيتوته پرداخت مي شود
- كليه سربازان موظف به تكميل دفتر گزارش كار روزانه مي باشند
- كليه سربازان 24 ساعت شبانه روز در اختيار سازمان جهاد كشاورزي مي باشند
- تمام مقررات اداري سازمان نيز مشمول سربازان مي باشد

محل استقرار سربازان سازندگی:
- به غیر از افسر رابط که در مدیریت ترویج استان استقرار دارد بقیه سربازان در محل های مراکز خدمات جهاد کشاورزی مستقر در دهستان و روستاها به کار گرفته میشوند.

وضع ظاهر سربازان:
- سربازان سازندگی موظف به پوشیدن لباس فرم متحدالشکل و مصوب وزارت جهاد کشاورزی می باشند.
- موی سر و محاسن سربازان سازندگی در طول خدمت مانند سربازان عادی نیروهای مسلح میباشد.

مدارك مورد نياز :
1) 4 قطعه عکس 4*3
2) 4 سری فتوکپی شناسنامه از تمام صفحات
3) 4سری فتوکپی کارت ملی
4) 4سری فتوکپی نامه معرفی به نظام وظیفه (برگ فارغ التحصیل شدن از دانشگاه)
5) 4 سری فتوکپی برگ اعزام (برگ سبز)
6) نامه معرفی از جهادکشاورزی شهرستان محل خدمت

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
چون رشته شما مکانیک هست به رشته ماشین های کشاورزی نزدیکه اگه پیگیر باشید می تونید برید جهاد کشاورزی شهرتون سوال کنید البته قید شده
كليه سربازان 24 ساعت شبانه روز در اختيار سازمان جهاد كشاورزي مي باشند ولی تقریبا همون تایم اداری هستند

آخرین ویرایش:

علی345

عضو جدید
واقعا ممنون از همگی...

حرفاتون در جهت بهبود برنامه و تصمیمات آیندم قطعا سرنخ و تاثیر گذار میباشد...

این تاپیک همچنان نیازمند تجربیات و راهنمایی بیشتر شماست...

باتشکر

مولتی متر

عضو جدید
سلام و درود
گفتنی ها رو که دوستان گفتن :D
1- خانواده شما و خانواده دختر موافق باشن 50 درصد حله.
2- وضعیت مالی دختر هم خوب باشه 25درصد دیگه حله :D
3- خرج دختر هم در دوران نامزدی که با پدرشه (عرفا") پس 10 درصد دیگه حله:)
4- باید با خانواده دختر رایزنی کنید که با عقد و ازدواج شاده موافقن اگه موافق باشه تقریبا" حله
ولی مسئله ی اصلی اینه که مهمترین چیز که حل نیست پوله !!! خرج عقد و ازدواج بالاس !!
برای سزبازی بتونید کسری بگیرید خوبه. وزارت آموزش و پرورش هم سرباز معلم میگیره بپرسید ببینید چه موقعی میگیره حقوقش 200 تومنه هفته ای 4روز از ساعت 7:30 تا 12 هست.بقیه اوقات در اختیار خودتی. حتما" برو بپرس.بقه اوقات میتونی کار کنی.

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش شرایط سختی دارید نمیدونم چی بگم فقط میدونم 80درصد زندگی زناشویی و تضمین دوامش به پول بستگی داره.ولی متاسفانه اطلاعاتی در زمینه امریه و سربازی ندارم

مولتی متر

عضو جدید
راستش شرایط سختی دارید نمیدونم چی بگم فقط میدونم 80درصد زندگی زناشویی و تضمین دوامش به پول بستگی داره.ولی متاسفانه اطلاعاتی در زمینه امریه و سربازی ندارم
100 درصد زندگی شخصی دوامش وابسته به پول است !! پول نداشته باشی چجوری اب و غذا میخوری؟

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
سلام...

باتشکر از راهنماییتون.

سلام
اول بهتون بگم خیلیا هستن مثل شما که خانوادشون کمکشون نمیکنه حالا یا دارن یا ندارن...شما در مرحله اول باید طرفتونو بشناسید که تا چه حد میتونه با بودجه شما کنار بیاد خیلی از دخترا(حالا یا برای چشم و هم چشمی یا همون ذات دخترونشون)اگه از اولم بگن ما چیز زیادی نمیخایم تو دوره نامزدی و حتی عقد انتظارات زیادی دارن اگه بتونه کنار بیاد که خیلی هم عالی میشه باهم به جاهای خوب میرسید...با فوق مکانیک شما کارای زیادی میتونید انجام بدید

من درباره سربازی چیز زیادی نمیدونم ولی سرباز معمولی شاید نتونه کار کنه....اما همین الآن من سرباز معلم میشناسم البته شاید برای معلما فرق کنه!!پسر دایی من با لیسانس برق به جای سربازیش تو شرکت کار کرد...مطمئن باشید برای ارشد شرایط بهترم هست یه کم تلاش کنید...

اگه بازم درباره سربازی فهمیدم بهتون میگم