سخت ترین و مشکل ترین درس

masoodjoon009

عضو جدید
اولا باید گفت تا حد زیادی به استادش بستگی داره اما :

بلاشک
1-دینامیک سخت ترین درسه...
در رده های بعد به نظر من :
2- سیالات 2
3- ترمو 1
4- کنترل ( حدس میزنم چون هنوز برنداشتم)
5- انتقال حرارت 1
6- ترمو 2
7- برنامه نویسی
8- اجزا 1
9- ارتعاشات - معادلات - سیالات 1 و سیار دروس

به نظر من دینامیک ماشین درس بسیار ساده ای بود (البته به جز قسمت مکانیزمهاش) با اینکه من دینامیک رو خوب یاد نگرفته بودم و تقریبا چیزی بلد نبودم دینامیک ماشین 15 شدم...

البته تربیت بدنی 2 از همشون سخت تره!!!!!

masoodjoon009

عضو جدید
اولا باید گفت تا حد زیادی به استادش بستگی داره اما :

بلاشک
1-دینامیک سخت ترین درسه...
در رده های بعد به نظر من :
2- سیالات 2
3- ترمو 1
4- کنترل ( حدس میزنم چون هنوز برنداشتم)
5- انتقال حرارت 1
6- ترمو 2
7- برنامه نویسی
8- اجزا 1
9- ارتعاشات - معادلات - سیالات 1 و سایر دروس

به نظر من دینامیک ماشین درس بسیار ساده ای بود (البته به جز قسمت مکانیزمهاش) با اینکه من دینامیک رو خوب یاد نگرفته بودم و تقریبا چیزی بلد نبودم دینامیک ماشین 15 شدم...

البته تربیت بدنی 2 از همشون سخت تره!!!!!

masoud-1987

عضو جدید
سلام
بنده رشتم مهندسی برقه درس دینامیکتونو دیدم و کمی ازش خوندم کی میگه سخترین درس مهندسیه هستش در مقابل الکترومغناطیس و دروس مخابرات مثل هلو می مونه شاید سخترین درس مکانیک باشه همین. تمامی قوانینی که تو دروس مکانیک هست مربوط به فیزیک نیوتونی که مال 300 سال پیشه ولی شالوده مهندسی برق الکترو مغناطیس (معادلات ماکسول و ..) و پردازش روی موج و نظریه های کنترلی (از خطی بگیر تا کنترل فازی) تشکیل میده. اگه درجه سختی مهندسی برق 100 باشه مکانیک 40 هم نمیشه
باورتون نمیشه تو کنکور رتبم خیلی خوب بود می تونستم براحتی از تمام گرایش های مکانیک از بهترین دانشگاه قبول بشم ولی دیوونگی کردم اومدم برق واقعا پدرمو در آورده. سخترین رشته دانشگاهه هرچی بخونی تمومی نداره روزی 7 ساعت درس می خونم ولی بازم کمه

hiva13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اوه اوه سخت ترینش واسم تاسیسات مکانیکی برقی بود:confused:

mohammadreza1001

کاربر فعال
سلام
بنده رشتم مهندسی برقه درس دینامیکتونو دیدم و کمی ازش خوندم کی میگه سخترین درس مهندسیه هستش در مقابل الکترومغناطیس و دروس مخابرات مثل هلو می مونه شاید سخترین درس مکانیک باشه همین. تمامی قوانینی که تو دروس مکانیک هست مربوط به فیزیک نیوتونی که مال 300 سال پیشه ولی شالوده مهندسی برق الکترو مغناطیس (معادلات ماکسول و ..) و پردازش روی موج و نظریه های کنترلی (از خطی بگیر تا کنترل فازی) تشکیل میده. اگه درجه سختی مهندسی برق 100 باشه مکانیک 40 هم نمیشه
باورتون نمیشه تو کنکور رتبم خیلی خوب بود می تونستم براحتی از تمام گرایش های مکانیک از بهترین دانشگاه قبول بشم ولی دیوونگی کردم اومدم برق واقعا پدرمو در آورده. سخترین رشته دانشگاهه هرچی بخونی تمومی نداره روزی 7 ساعت درس می خونم ولی بازم کمه

فکر میکنم شما از کتاب دینامیک فرمول F=MA رو دیدید که فکر میکنید مثل هلو! میمونه.معلومه که هیچ اطلاعی در مورد رشته ی مکانیک ندارید.این جور مواقع بهتره نظراتتونو هر چند که محترمه برای خودتون نگه دارید

solarisal

عضو جدید
سلام
پسر خوب برو سرت تو کتابای خودت باشه، این اظهار نظرات را بذارید برا اونایی که صاحبنظرن تو این امر. همین مونده بود که مباحث مکانیک(بعنوان جامعترین علم مهندسی) که خود مهندسی برق یکی از شاخه های مشتق شده اش است مورد تمسخر قرار بگیره.!!!!!!!!!!!!! بقول معروف بازی بازی با دم شیر (استعاره از دینامیک) هم بازی!!!!!!!!!!!!!!!!!! در ضمن علم دینامیک بخاطر فرمولاش نیست که سخته. بلکه بخاطر گستردگی فوق العاده اش نیاز بقدرت استنباط و تحلیل و گاهی اوقات تجسم و در نهایت محاسبه داره....... در ضمن فرمولای ماکسولتون هم دیدیم جلو قاضی و معلق بازی

navid85

عضو جدید
شما احتمالا فهرست كتابو ديدي ......
اما نه خوب كه فكر مي كنم فهرستشم نديدي چون همون فهرستشم نياز به تحليلو تجسم داره من فكر كنم شما كتاب فيزيك 1 دبيرستان دستت بوده نه ديناميك عزيزم .من خودم چند تا رفيق داشتم از ترس اسم مكانيك بعد يه ترم رفتن رشته برق الان كه با حاشون صحبت مي كنم ميگن رشته برق خاك پاي مكانيكم نيست بازم تاكيد ميكنم شما احتمالا كتاب فيزيك1 دستت بوده

myfy

عضو جدید
فکر میکنم شما از کتاب دینامیک فرمول F=MA رو دیدید که فکر میکنید مثل هلو! میمونه.معلومه که هیچ اطلاعی در مورد رشته ی مکانیک ندارید.این جور مواقع بهتره نظراتتونو هر چند که محترمه برای خودتون نگه دارید

تایید میشه!!!

bardiaxavi

عضو جدید
تا اینجا که من ترم 5 هستم و تقریبا خوب پاس کردم ( حتی کنترل رو همین تابستون پاس کردم ) به نظرم تا حالا سخت ترین درس ها :
1- طراحی 1 ( بار ایستا ، خستگی ، میلمحور ، پیچ ، جوش ، فنر ) به نظرم 3 واحد واقعا کمه !
2- دینامیک
کنترل فقط زیاده وگرنه زیاد هم سخت نیست ! البته من تازه این ترم طراحی 2 ، سیالات 2 ، ترمو 2 برداشتم و نمیتونم هنوز راجع به اینها نظر بدم ...

---------

اون آقا برقی هم که راجع به دینامیک نظر داده بود مشخص بود که چیزی از مکانیک نمیدونه :biggrin:

ghazaliii

عضو جدید
قبلا هم گفتم
هردرسب را بذارم شب امتحان برام سخترينه و هر درسي را تو طول ترم بخونم واقعا برام راحته

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
قبلا هم گفتم
هردرسب را بذارم شب امتحان برام سخترينه و هر درسي را تو طول ترم بخونم واقعا برام راحته

این جمله رو باید همه جا نوشت ....

ولی خودم هیچ وقت اینو انجام ندادم ....

masoodjoon009

عضو جدید
ا

منم تایید میکنم...!!!

alihesari

عضو جدید
به نظرتون تو درسهاي تخصصي جامدات درس راحت ميشه پيدا كرد؟؟؟:biggrin:
ولي مقاومت 3، ديناميك ماشين و طراحي مكانيزم ها پوست آدم رو ميكنه. خدا رو شكر كه من هر سه تا رو پاس كردم ولي واي به حال كسايي كه تازه مي خوان اين سه تا درس رو پاس كنن!!!:cry::eek:

alihesari

عضو جدید
پسر خوب برو سرت تو کتابای خودت باشه، این اظهار نظرات را بذارید برا اونایی که صاحبنظرن تو این امر. همین مونده بود که مباحث مکانیک(بعنوان جامعترین علم مهندسی) که خود مهندسی برق یکی از شاخه های مشتق شده اش است مورد تمسخر قرار بگیره.!!!!!!!!!!!!! بقول معروف بازی بازی با دم شیر (استعاره از دینامیک) هم بازی!!!!!!!!!!!!!!!!!! در ضمن علم دینامیک بخاطر فرمولاش نیست که سخته. بلکه بخاطر گستردگی فوق العاده اش نیاز بقدرت استنباط و تحلیل و گاهی اوقات تجسم و در نهایت محاسبه داره....... در ضمن فرمولای ماکسولتون هم دیدیم جلو قاضی و معلق بازی
راست ميگي. من نميدونم همه برقي ها اينجورين يا اين دوستمون اينجوريه؟؟؟ آدم وقتي از چيزي خبر نداره نبايد در موردش نظر بده. اگه برق 100 باشه مكانيك 140 هست نه 40 آقا پسر. واقعا برام جالبه كسي كه ميگه ديناميك هلو هستش معلومه كه هيچ شناختي از رشته هاي مهندسي نداره و همينطوري براي اسم و رسمش كه بگن مهندس مهندس اومده تو رشته هاي فني. همه مهندسان و صاحبنظران بزرگ دنيا ميگن مهندسي مكانيك جامعترين و كاملترين رشته ي مهندسي در جهان هست. 5 تا از رشته هاي مهندسي در دنيا از دل مكانيك اومدن بيرون. مهندسي شيمي،مهندسي صنايع،مهندسي ساخت و توليد،مهندسي مواد و مهندسي هوافضا. حالا چندتا رشته از برق مشتق شده؟؟؟
به نظر من شما بشين همون الكترومعناطيست رو بخون تا آخر ترم مشروط نشي!!! نظر دادن در مورد رشته ها رو بسپر به دست كاردونش. شما برقي ها هرچي هم بگين،تا مكانيك نباشه شما ها نميتونين ادوات مورد استفادتون رو طراحي كنين و بسازين.
اين دعواي بين برق و مكانيك هميشه بوده و البته تقصير برقي ها هم هست فكر ميكنن آسمون پاره شده و رشته ي اونا افتاده پايين. نه خير اين خبرا هم نيست. بالا برين پايين بياين رشته ي اول دنيا مكانيك هست پس بيخود به خودتون فشار نيارين.:biggrin:

masoud-1987

عضو جدید
آره من نگفتم که رشته برق از اول وجود داشته دو رشته برق و مکانیک در یک رشته تدریس می شد رشته برق رشته جدیدی هستش ولی به سرعت گسترش پیدا کرد که فکر نکنم دیگه رشته ای به وسعت برق وجود داشته باشه . همون کنترلی که میگی از دروس اصلی برقه و انواع مختلفی هم داره (خطی- غیر خطی- دیجیتال- تا برسه به فازی ) دوما من خیلی وقته این دروس رو پاس کردم پسر جون الان دارم ارشد کنترل می خونم. همه می دونن نیازی به گفتن نیست که رتبه های برتر بیش از 80% برق اونم برق شریفو انتخاب می کنن این که نیاز به گفتن نداره . البته من رشته مکانیکم دوس دارم فقط این بحثم در رابطه با سختی دروس بود و گرنه صنعت بر پایه دو رشته برق و مکانیک می چرخه اینو هیچ کس نمیتونه انکار کنه .
البته دوست عزیز یکی از آشناهامون رشته مکانیک سیالات و یکی دیکه مکانیک جامدات می خونه فکر نکن بنده از پشت کوه اومدم و کتاب دینامیکو ندیدم ولی حتما نه صد درصد تا دروس برق مثل الکترونیک و مغناطیسو ندیدی .

alireza.he

عضو جدید
به نظر من هیچ درسی در رشته مکانیک آسون نیست. من هر ترم که پاس می کردم یک نفس راحتی می کشیدم. ولی تا ترم جدید شروع می شد روز از نو و بدبختی از نو هر چی میری جلوتر سخت تر می شه. دینامیک ماشین را پاس میکنی به طراحی اجزاء میخوری. طراحی را پاس می کنی با هزار بدبختی به طراحی مکانیزم برخورد میکنی . اونو پاس میکنی به ارتعاشات میرسی و ........

neda_zzz01

عضو جدید
دینامیک از همه سخت تره ، یعنی اگه یکم بپیچونن کسی نمیتونه پاس کنه درسو. بعدشم مقاومت 3 به نظرم که تو درکش خیلی مشکل داشتم شایدم بخاطر استاد کچلمون بود که اصلا نمیتونست درس رو تفهیم کنه

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
الکترو وحشت یا همون مغناطیس بعدش مخابرات البته برای قدرتیا

armin_shadow

عضو جدید
منم با اكثرا كه مي گن ديناميك موافقم. من كه نفهميدم چي شد اصلا!! الان يكي يه حرفي بزنه مي گم من نمي دونم . فقط يه جورايي پاس شد رفت.
از رياضي 2 درس منفور تر من نداشتم.
تفسير نهج البلاغه كه كلاساش تو دانشگاه ما هميشه خالي مي مونه :دي
بعد درس مكانيك مواد مركب هم كه يه چيزايي مي گن كه ادم نباش طرفش بره! خدا رو شكر اختياريه!!
من از سيالات كلا بدم مياد اما خوب درساش به نسبت راحت ترن
الان ترم 5 هستم با 1 ترم عقب موندگي به دليل رياضي 2 گرامي. ارتعاشات دارم با يه استادي كه تا 6 رقم اعشار نمره هاش رو ميده !!!
كلاساي معارف هم كه .... اصلا استاد يه قيافه اي داره آدم دوست نداره بره!! چه خوب نمره بده چه بد

بالا