ساز

armin9298

عضو جدید
سلام دوستان:smile:
تو این تاپیک هر کس در نواختن هر سازی تبهر داره بیاد و در مورد اون ساز و زیباییهاش واسمون توضیح بده.....:cool:
سپاس....................:gol:

armin9298

عضو جدید
تمبک

تمبک

من خودم تمبک میزنم;)
تقریبا یه 1 ساله که شروع کردم به نواختن تمبک....
ساز جالبیه ولی چون دلامب و دولومب توش زیاده آدم وقتی زیاد میزنه سرش درد میاد
ولی در کل حال میده چون هیجان تمبک بالاست و آدم میتونه هیجانشا روی ساز خالی کنه:redface:
استاد بزرگ تمبک ، مرحوم استاد تهرانیه که تمبک را او زنده کرد و آموزش این ساز را از گوشی به حالت نتی تبدیل کرد....
الان هم کشورمون استادان بزرگی همچون طربتبی ،قاسمیو حدادی داره.....:gol:

afn741

عضو جدید
سلام
من تار و سه تار را فقط براي دلم ميزنم البته دورها را زير نظر استاد برهاني گذراندم . هر كدام لذت خودش را دارد سه تار صداي دلنشيني دارد ( صداي ساز سه تار براي يك نفر كم است براي دو نفر زياد ) . ولي صداي تار دلنشيني خاصي دارد كه با كلمات نميتوان ان را وصف كرد . كلا" موسيقي براي صفاي روح ضروري است و ارامش خاصي ميدهد . البته با شغلي كه من دارد هيچ هماهنگي ندارد ( طراحي و ساخت قالبهاي صنعتي ) البته هميشه هم در زدن مضراب مشكل داردم اكثر اوقات به دليل سنگيني كار انگشتام روي سيمها قفل ميشود و لي باز هم لذت دارد .

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من نوازنده تنبورم و دیوانه ی سازمم، تار و ستارو خیلی دوس دارم ولی تنبور یه چیز دیگست
وقتی تنبور میزنم احساس میکنم حداقل یک متر از زمین بلند شدم. انقدر صداش شورانگیزه که محاله با چشم باز بتونی پنجه هاتو رو سیم بکشی
وااااااااااااای....... که دیگه بقیه شو نمیتونم وصف کنم
نسبت به تارو ستار ساز محدودیه بهمین خاطر ستارم یکسالی هست که میزنم، اما هنوزم دیوانه صدای تنبورم

• Like
واکنش ها: ?Why

parna wanna u

عضو جدید
سلام
من تار و سه تار را فقط براي دلم ميزنم البته دورها را زير نظر استاد برهاني گذراندم . هر كدام لذت خودش را دارد سه تار صداي دلنشيني دارد ( صداي ساز سه تار براي يك نفر كم است براي دو نفر زياد ) . ولي صداي تار دلنشيني خاصي دارد كه با كلمات نميتوان ان را وصف كرد . كلا" موسيقي براي صفاي روح ضروري است و ارامش خاصي ميدهد . البته با شغلي كه من دارد هيچ هماهنگي ندارد ( طراحي و ساخت قالبهاي صنعتي ) البته هميشه هم در زدن مضراب مشكل داردم اكثر اوقات به دليل سنگيني كار انگشتام روي سيمها قفل ميشود و لي باز هم لذت دارد .
.میگم تار یاد گرفتنش چطوره؟سخته؟یا اسونه؟

گل میخک

عضو جدید
من نمیدونم پیانو رو چطور توصیف کنم....فقط میتونم بگم مادر سازهاست و نت هر سازی رو میشه روی پیانو در بیاری.یاد گرفتنش هم سخت نیست به شرطی که از دل و جون مایه بزاری و تمرین کنی و از همه مهم تر بهش علاقه داشته باشی!!!میترسم اگر بیشتر از این چیزی بگم از میزان ارزش این ساز وصف ناپذیر کم بشهوچون من شخصا ارزش خیلی زیادی براش قائلم....:w14:

parna wanna u

عضو جدید
من نمیدونم پیانو رو چطور توصیف کنم....فقط میتونم بگم مادر سازهاست و نت هر سازی رو میشه روی پیانو در بیاری.یاد گرفتنش هم سخت نیست به شرطی که از دل و جون مایه بزاری و تمرین کنی و از همه مهم تر بهش علاقه داشته باشی!!!میترسم اگر بیشتر از این چیزی بگم از میزان ارزش این ساز وصف ناپذیر کم بشهوچون من شخصا ارزش خیلی زیادی براش قائلم....:w14:
.منم همینطور.ارامش خاصی میده به ادم