بهترین نوازنده ساز "تار" چه کسی است؟

rezajalili

عضو جدید
به نظر شما...
بهترین نوازنده کیه؟

شما کدوم نوازنده رو بیشتر دوست دارین؟

نظر خودم اینه:
بهترین : استاد محمدرضا لطفی
ولی اونی که بیشتر دوست دارم استاد حسین علیزاده

Farez 132

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر شما...
بهترین نوازنده کیه؟

شما کدوم نوازنده رو بیشتر دوست دارین؟

نظر خودم اینه:
بهترین : استاد محمدرضا لطفی
ولی اونی که بیشتر دوست دارم استاد حسین علیزاده
پسر خالم بهترین نوازنده تار هست اینقدر قشنگ میزنه که بعد از گوش دادن به اون باید سر به بیابون بذاری:confused::confused::confused:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر دو عالی هستیند ولی استاد علیزاده بیشتر به دل می شینه!

ارتا121

عضو جدید
استاد شهناز بهترين وخلاقترين نوازنده تار در ايرن است كه خيلي از آثار استاذ شجريان الهام گرفته از ايشونه والبته بهترين اجراهاي استاد شجريان همراه با ايشونه

shakibaa77

عضو جدید
سلام

سلام

چقدر خوب بود مشخص میکردین بهتر از چه نظر ؟
استاد حسین علیزاده که از مفاخر موسیقی معاصر ما هستند یک نوازنده تکنیکال بشمار میان
در حالیکه استاد محمدرضا لطفی نوازنده ای هستند که احساس و تکنیک رو همزمان ومیانه دارند البته سو تفاهم نشه نوازندگی استاد علیزاده هم با احساس هست اما به عقیده صاحب نظرها احساس کمتری در کارها نسبت به لطفی دارن اما بهر حال هنر و به طبع اون موسیقی ذائقه است و ممکن شما با علیزاده لذت ببرید من با لطفی که این چیزی از ارزشهای هیچکدوم کم نمیکنه اما استادمرحوم بیگجه خوانی - جلیل شهناز - هوشنگ ظریف - فرهنگ شریف - و.... بسیاری دیگر نوازندگان بزرگی بوده و هستند ومن با همشون حال میکنم
از موخرین کیوان ساکت - حمید متبسم رو بیشتر می پسندم
شاد باشید:smile::gol:

?Why

عضو جدید
خوب ، این سوال فی الذات اشکال داره ...
ولی از اون جا که بحث خودمونیه و فقط نظر همدیگه رو می خوایم بدونیم :
کیوان ساکت
البته اینم بگم که "نوازنده و آهنگساز خوبی هست" چون یکم زودe که بش بگیم استاد.
کلاً استاد یکه نوازی فعلاً نداریم .
و دیگه اینکه علیزاده و لطفی هم شایستگی اسمی که در کردن رو ندارن .
و خوب پیشکسوت ها هم (شهناز و ظریف و شریف) جای خود دارن .

shahab hosseini

عضو جدید
شهناز،عليزاده،لطفي
البته به حس و حال هم خيلي ربط داره اون دوستي هم كه گفتن لطفي و عليزاده شايستگي اسمي كه در كردن ندارن ي خورده دسطحي نگريه شايد الان ديگه كاراشون به قوت قبل نباشه اما راجع به ناشايست بودنشون كاملا مخالفم.

زردتشت

عضو جدید
البته همه ی اساتید در سبک خود بسیار استاد هستند
و به نظر بنده اساتید قدیم از حس های به مراتب روحانی تر و شیرین تری بر خوردار بودند و استاد جلیل شهناز از ویژگی های بیشتری برخوردار هستند
لحن ساز استاد و جمله بندی های ایشان بی بدیل، نوانسهای بیشمار و خاص استاد در گوش همه ی هنر دوستان طنین اندازه

راه قرآن

عضو جدید
به نظر من همه اين نواندگاني كه گفتيد خوبند و اين آثار هركدام از اينهاست كه بايد بگيم خوبه يا نه. ضمنا صداي ساز بعضي از اينها منحصر بفرده و شايد بخاطر اينه كه بعضيها مثلا از شهناز خوششون مياد بعضيها از شريف و بعضي از ساكت و... مثلا صداي ساز يوان ساكت شبيه تار آذري است.
من خودم از صداي ساز جليل شهناز خيلي خوشم مياد و بعد فرهنگ شريف.