سازمان مهندسين مشاور باشگاه (مهندسی شیمی)

آقاي عراقي من موافقم گرايش من ترموسينيتكه.اگر كمكي از دستم بر بياد دريغ نميكنم
با تشكر
سلام دوست عزيز
فعلا كار مجله كنسله . اگه وقت بشه ايشالا قراره روي پروژه تصفيه دوم روغن كار كنيم . صفحات رو بخونيد و اگه سوالي داشتيد از جناب مهندس عراقي بپرسيد . ضمنا اگه تمايل به همكاري دارين ميتونين رزومتون رو براي بنده بفرستيد

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای بالاتر بردن فلاش محصول ، قدری خط تولیدشان را عوض کردم و در انتهای خط یک تقطیر ناگهانی قرار دادم تا اقلا ده درصد تقطیر اولیه گازوئیل حذف بشه ولی نام ماده شیمیایی رو پیدا نکردم ظاهر این ماده شیمیایی باید پلی اسفالتین ها رو بشکنه بخش رنگپرش معلومه فقط ماده شیمیای دوم که دو تا سه درصد میریزند نامشخصه به هر حال من یک خط تولید وارد میکنم و بعدا جزئیاتشو بهتون میدم میرید با اتحادیه روغن تصفیه دوم صحبت میکنید و به انها اثبات میکنید که این فن اوری جواب میده . البته اونها چون همه بخشهای روغن را دارند فقط دنبال اون ماده شیمیایی خواهند رفت تا بخش اسید زنی رو حذف کنند پس ممکنست برای انهایی که از قدیم کارشون تصفیه روغن بوده فقط بازار ماده شیمیایی وجود داشته باشه ولی اونهایی که جدیدا میخوان وارد اینکار شوند بنفعشون استکه کل خط را بخرند.
آقاي عراقي من موافقم گرايش من ترموسينيتكه.اگر كمكي از دستم بر بياد دريغ نميكنم
با تشكر

برای بالاتر بردن فلاش محصول ، قدری خط تولیدشان را عوض کردم و در انتهای خط یک تقطیر ناگهانی قرار دادم تا اقلا ده درصد تقطیر اولیه گازوئیل حذف بشه ولی نام ماده شیمیایی رو پیدا نکردم ظاهر این ماده شیمیایی باید پلی اسفالتین ها رو بشکنه بخش رنگپرش معلومه فقط ماده شیمیای دوم که دو تا سه درصد میریزند نامشخصه به هر حال من یک خط تولید وارد میکنم و بعدا جزئیاتشو بهتون میدم میرید با اتحادیه روغن تصفیه دوم صحبت میکنید و به انها اثبات میکنید که این فن اوری جواب میده . البته اونها چون همه بخشهای روغن را دارند فقط دنبال اون ماده شیمیایی خواهند رفت تا بخش اسید زنی رو حذف کنند پس ممکنست برای انهایی که از قدیم کارشون تصفیه روغن بوده فقط بازار ماده شیمیایی وجود داشته باشه ولی اونهایی که جدیدا میخوان وارد اینکار شوند بنفعشون استکه کل خط را بخرند.

اگه منظورتون از فلاش همون فلش پوينته،مگه قبل از دستكاري چند بود كه الان بردينش بالا ؟ فك كنم حدود 200 مناسب باشه .
الان خط توليد دو تا تقطير داره ؟ يه تقطير خلا يه ناگهاني ؟

البته اونها چون همه بخشهای روغن را دارند فقط دنبال اون ماده شیمیایی خواهند رفت تا بخش اسید زنی رو حذف کنند پس ممکنست برای انهایی که از قدیم کارشون تصفیه روغن بوده فقط بازار ماده شیمیایی وجود داشته باشه ولی اونهایی که جدیدا میخوان وارد اینکار شوند بنفعشون استکه کل خط را بخرند.
ببخشيد منظورتونو از اين بخش متوجه نشدم . بالاخره كسي فعلا اين تكنولوژي رو توي ايران نداره . پس مگه اينجوري نيست كه حتي قديميهاي كارخانه دار اسيدي هم بايد در صورت موفقيت اين طرح ،‌ازش استقبال كنند ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله منظور از فلاش هماون فلاش پوينته
قبلا گفتم چند تن از ايراني ها كه اهل يزد هستند از اين موضوع سر دراورده و مدعي ساخت ماشين الات انهم هست.
اينكه يك مشتري طرحي را بپذيرد از اختيارات خود اوست ولي اينكه يك سازنده تكنولوژي بتواند فوايد تكنولوژي را بيان كند از مهارت اوست.
از ديدگاه محيط زيست بايد فرايند اسيدي از بين برود و يا كنترل شود ولي از ديدگاه توليد كننده اين روش بهترين است و هنوز چايگزين ندارد.
اگر قديمي ها بفهمند كه يك ماده شيميايي ميتواند پلي اسفالتين ها را بشكند و به اسيد زني نياز ندارند در اينصورت بدون تغيير خط فقط از اين ماده شيميايي استفاده مي كند.

ببخشيد منظورتونو از اين بخش متوجه نشدم . بالاخره كسي فعلا اين تكنولوژي رو توي ايران نداره . پس مگه اينجوري نيست كه حتي قديميهاي كارخانه دار اسيدي هم بايد در صورت موفقيت اين طرح ،‌ازش استقبال كنند ؟

Excalibur

عضو جدید
الان در مورد طراحي راكتور ما با مشكل مواجه ايم....نه مكانيسم واكنش رو ميدونيم نه اطلاعاتي از سرعت تيديل مواد داريم...ما بايد لا اقل يه سري اطلاعات از واكنش داشته باشيم تا بتونيم موارد مربوط به طراحي رو انجام بديم!

الان در مورد طراحي راكتور ما با مشكل مواجه ايم....نه مكانيسم واكنش رو ميدونيم نه اطلاعاتي از سرعت تيديل مواد داريم...ما بايد لا اقل يه سري اطلاعات از واكنش داشته باشيم تا بتونيم موارد مربوط به طراحي رو انجام بديم!
فعلا ما ماده اصلي كه پلي آسفالتين رو ميشكنه رو نداريم . اگه داشتيم كه فرمولش مشكلي نبود
فعلا اسم ماده رو ميخوايم

Excalibur

عضو جدید
یه لینک بده من برم در مورد پلی آسفالتین مطلب بخونم...
خب ما اگه ماده رو بدنیم یعنی به rate واکنش نیازی نداریم؟؟؟؟ قطعا" واسه طراحی راکتور لازمه...در نتیجه یا نیاز به معادله ی rate داریم یا data های آزمایشگاهی در مورد تغییر غلظت یا فشار یا سرعت با زمان که بتونیم طول و نوع و تعداد راکتورها رو طراحی کنیم. درست نمیگم؟

یه لینک بده من برم در مورد پلی آسفالتین مطلب بخونم...
خب ما اگه ماده رو بدنیم یعنی به rate واکنش نیازی نداریم؟؟؟؟ قطعا" واسه طراحی راکتور لازمه...در نتیجه یا نیاز به معادله ی rate داریم یا data های آزمایشگاهی در مورد تغییر غلظت یا فشار یا سرعت با زمان که بتونیم طول و نوع و تعداد راکتورها رو طراحی کنیم. درست نمیگم؟
نميگم به ريت نيازي نيست. ميگم در مورد موادش فعلا بايد بگرديم. ماده هايي كه ميتونن واكنش هاي غير مضر با پلي اسفالتين بدن. البته مواد ديگه اي هم شايد باشه كه نياز به شكستن داشته باشه. مهندس عراقي در اين زمينه بيشتر اطلاع دارن

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدليل اينكه محيط زيست با روش غير اسيدي بازيافت روغن كاركرده آشنا نيست حتي با ورود اين ماشين آلات هم مخالفت مي نمايد .بنابر اين تا اثبات بي زيان بودن اين روش بايد صبر كرد مگر اينكه گروه بخواهد تا روي پروژه ديگري كار بشه مثلا مثل بررسي روشهاي جدا سازي آب و لجن از روغن و يا تصفيه آب خن كشتي ها كه اخيرا حسب قرارداد ماريل از الزمات زيست محيطي شده است.
نميگم به ريت نيازي نيست. ميگم در مورد موادش فعلا بايد بگرديم. ماده هايي كه ميتونن واكنش هاي غير مضر با پلي اسفالتين بدن. البته مواد ديگه اي هم شايد باشه كه نياز به شكستن داشته باشه. مهندس عراقي در اين زمينه بيشتر اطلاع دارن

بدليل اينكه محيط زيست با روش غير اسيدي بازيافت روغن كاركرده آشنا نيست حتي با ورود اين ماشين آلات هم مخالفت مي نمايد .بنابر اين تا اثبات بي زيان بودن اين روش بايد صبر كرد مگر اينكه گروه بخواهد تا روي پروژه ديگري كار بشه مثلا مثل بررسي روشهاي جدا سازي آب و لجن از روغن و يا تصفيه آب خن كشتي ها كه اخيرا حسب قرارداد ماريل از الزمات زيست محيطي شده است.
خوب بنظرتون واسه توجيح طرح غير اسيدي واسه محيط زيست بايد از چه طريقي وارد شد ؟ پارتي بايد داشت ؟ توي گمرك يا توي محيط زيست ؟

در مورد دستگاه جداسازي نفتو آب ، واسه كشتي ها ،‌ من از يه مهندس كشتي نفتكش سوال پرسيدن گفتن كه اين طرح شايد شانس قبوليش واسه ما كمتر باشه ! آخه شنيدم بدجور مافيايي شده اين كار

شما نظرتون چيه جناب عراقي ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعلا يك گزارش خوب فرستادم ايران تا بچه ها پيگيري كنند احتمالا خودم هم ميام تا با محيط زيست صحبت كنم در گزارش تعهد دادم كه اگر ادعا ها درست نبود محيط زيست اجازه دارد انرا معدوم كند .اگر هم پول بخوان كه اصلا از اين طرح منصرف ميشم اگر هم به پارتي نياز باشه در دسترس هست ازش استفاده ميكنيم .
طرح جدايش اب و روغن هم ميتونه راه بيافته اگر خواستي يكي از بهترين نقشه هاي مربوطه را برات ميفرستم.
خوب بنظرتون واسه توجيح طرح غير اسيدي واسه محيط زيست بايد از چه طريقي وارد شد ؟ پارتي بايد داشت ؟ توي گمرك يا توي محيط زيست ؟

در مورد دستگاه جداسازي نفتو آب ، واسه كشتي ها ،‌ من از يه مهندس كشتي نفتكش سوال پرسيدن گفتن كه اين طرح شايد شانس قبوليش واسه ما كمتر باشه ! آخه شنيدم بدجور مافيايي شده اين كار

شما نظرتون چيه جناب عراقي ؟

فعلا يك گزارش خوب فرستادم ايران تا بچه ها پيگيري كنند احتمالا خودم هم ميام تا با محيط زيست صحبت كنم در گزارش تعهد دادم كه اگر ادعا ها درست نبود محيط زيست اجازه دارد انرا معدوم كند .اگر هم پول بخوان كه اصلا از اين طرح منصرف ميشم اگر هم به پارتي نياز باشه در دسترس هست ازش استفاده ميكنيم .
طرح جدايش اب و روغن هم ميتونه راه بيافته اگر خواستي يكي از بهترين نقشه هاي مربوطه را برات ميفرستم.
ممنون ميشم

طرح جدايش ميتونه طرح خيلي خوبي باشه ولي از وقتي حرفايي در مورد مافيايي بودنش شنيدم ،‌يكم ترسيدم!

اونجوري كه من شنيدم اينجا چنين دستگاهي بطور مستقيم در كنار ساحل براي اين منظور جداسازي قرار نداره . و معمولا فاضلاب كشتيها رو با تانكر به محلهاي ديگه اي جهت جداسازي ميفرستن
ولي اگه تمايل داشتين من با شركت ملي نفتكش صحبت ميكنم . ولي چجوري بايد وارد شد ؟ اينم رضايت محيط زيست رو ميطلبه يا همون شركت نفتكش كافيه ؟

Excalibur

عضو جدید
میگید فعلا اون پروژه که تعطیله روی این جداسازی مطالعه کنیم؟

afshin1999

عضو جدید
از دوستان عزیز مهندسین مشاور
در مورد شبیه سازی آئرودینامیک محفظه های احتراق کسی اطلاعات داره؟
اگه مطلبی دارید فارسی یا انگلیسی لطفا واسم بفرستید

شبیه سازیش باید با نرم افزار Fem Lap انجام بشه
اگه راجه به این نرم افزار هم کسی جزوه ای داره لطفا واسم ایمیل کنه
با تشکر
afshin1999@gmail.com

nazanin1811

کاربر فعال
در زمينه طراحي واحدهاي تصفيه خونه اطلاعات دقيق تري ميخواستم؟
به خصوص نرم افزار R.O

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تحقيقات انجام گرفته ،هر سه ماده شيميايي براي تصفيه دوم شناسايي شدند و امكان عرضه ان به مصرف كننده فراهم شد ه است ميتوانيد روي ان كار كنيد اما موضوع محيط زيست هنوز حل نشده و كماكان مصر هستند كه نام مواد را بدانند كه در اينصورت فرصت درامد زايي انهم براي سازمان از بين مي رود لطفا بررسي نماييد كه اسامي مواد شيميايي را به سازمان محيط زيست بدهيم يا نه؟
فعلا بله

البته قراره با محيط زيست صحبت شه .

با تحقيقات انجام گرفته ،هر سه ماده شيميايي براي تصفيه دوم شناسايي شدند و امكان عرضه ان به مصرف كننده فراهم شد ه است ميتوانيد روي ان كار كنيد اما موضوع محيط زيست هنوز حل نشده و كماكان مصر هستند كه نام مواد را بدانند كه در اينصورت فرصت درامد زايي انهم براي سازمان از بين مي رود لطفا بررسي نماييد كه اسامي مواد شيميايي را به سازمان محيط زيست بدهيم يا نه؟
سلام
ممنون مهندس
خبر خوبي بود :gol:
ولي در مورد محيط زيست آخه اصرار اونا واسه فهميدن اسم ماده ها چيه ؟ مگه نميخوان مثلا بدونن كه بيضرر هست واسه محيط زيست؟ خوب ميشه يه تعهدي داد كه مطمئن شن بي ضرره و در صورت مضر بودن واسه محيط زيست طبق قانون برخورد كنند!
راستي اگه پارتي قوي پيدا بشه فكر ميكنم حل بشه . من پرسوجو ميكنم ببينم كسي پيدا ميتونم بكنم يا نه

farzin1998

عضو جدید
پيشنهاد بسيار خوبيه
به جاي اينكه تمام اين مطالب در سايت باشه مي تونيم اين مطالب رو به مجله منتقل كنيم
ولي كار مجله به همين آسوني نيست
1) بحث مجوز گرفتن
2)پشتوانه مالي قوي
3) مشكلات چاپ و نشر ...

جناب مهندس عراقي
ميشه طرح رو آماده كرد بعدا به طريقي به فروش رساند ؟ خود صاحب كارخانه هم ميتونه با محيط زيست طرف بشه
اونجوري راحت تره

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نيما جان الان همه چيز آماده است من نام كليه مواد شيميايي را مي دونم و اين امكان را دارم كه يك دستگاه با ظرفيت 500 ليتر در شيفت را هم كه فيمتش 20000 دلار است وارد كنم كافي است يكي از تصفيه دومي ها قبول كنه كه با ما يا من وارد قراداد بشه تضميني اين كار رو براش انجام ميدم دستگاه 20 تن در شيفت هم حدود 95000 دلاره كه به خريدار بايد قيمت هاي 30هزار دلار و 140 هزار دلار را داد.

نيما جان الان همه چيز آماده است من نام كليه مواد شيميايي را مي دونم و اين امكان را دارم كه يك دستگاه با ظرفيت 500 ليتر در شيفت را هم كه فيمتش 20000 دلار است وارد كنم كافي است يكي از تصفيه دومي ها قبول كنه كه با ما يا من وارد قراداد بشه تضميني اين كار رو براش انجام ميدم دستگاه 20 تن در شيفت هم حدود 95000 دلاره كه به خريدار بايد قيمت هاي 30هزار دلار و 140 هزار دلار را داد.
ممنون جناب عراقي . ولي نيازي نيست قبل از مذاكرات ،‌ طراحياش انجام شه ؟‌
بنظرتون كدوم يكي از اين دوتا دستگاه با حجماي مختلف ميتونه جايگزين بهتري واسه تصفيه دوم اسيدي توي ايران باشه ؟‌

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
براي ايجاد باور در ذهن مصرف كننده ابتدا يك دستگاه 500 ليتري ميتونه زمينه ساز حركت هاي بزرگتري بشود و هر توليد كننده اي ميتواند از ان بعنوان يك دستگاه آزمايشگاهي استفاده كند.
ممنون جناب عراقي . ولي نيازي نيست قبل از مذاكرات ،‌ طراحياش انجام شه ؟‌
بنظرتون كدوم يكي از اين دوتا دستگاه با حجماي مختلف ميتونه جايگزين بهتري واسه تصفيه دوم اسيدي توي ايران باشه ؟‌

baran.bahari

عضو جدید
منم دلم میخواد...

منم دلم میخواد...

سلام بچه ها ، منم دلم میخواد تو این جور کارا فعالیت کنم اما من مثل شماها این قدر کار بلد نیستم و در واقع بگم هنوز کارآموزی هم نرفتم(ترم 6) .... اما چه کنیم دیگه آرزو بر جوانان عیب نیست. اما فکر عالییه. آرزوی موفقیت برای همه برو بچ ایرونی می کنم.:gol:

سلام بچه ها ، منم دلم میخواد تو این جور کارا فعالیت کنم اما من مثل شماها این قدر کار بلد نیستم و در واقع بگم هنوز کارآموزی هم نرفتم(ترم 6) .... اما چه کنیم دیگه آرزو بر جوانان عیب نیست. اما فکر عالییه. آرزوی موفقیت برای همه برو بچ ایرونی می کنم.:gol:
خوشحال ميشيم شما هم در كنارمون باشيد
متاسفانه اينجا كم استقبال شده. همه يا دارن درس ميخونن يا سربازين!
اگه بتونيد فعاليتتون رو بيشتر كنيد اينجا حتما ازتون استقبال خواهد شد

hr.kh

عضو
دوستان سلام
من عاشق این جور کارها هستم ، خوشحال می شم منم راه بدید

sh_che

عضو جدید
به چند دليل نشريه ممكنست موفق نباشد:
- نشريه هاي متعددي در اين زمينه وجود دارد
-دانشگاه ها هم در اين موارد فعال هستند
- اگر نشريه به كيوسك ها برود با خريداران زيادي روبرو نميشود و اگر هم نرود دخل و خرج نميكند
- فعاليتها در اين سايت در اين هدف متمركز شده كه نياز هاي موقت دانشجويان با معرفي ديگر سايتها تامين شود در واقع افراد سايت توليد كننده مطالب علمي نيستند هر چند كه ترجمه متون علمي هم ميتواند به دوام نشريه كمك كند ولي با هدف و توانايي سايت براي اداره يك نشريه علمي فراگير جور درنميايد اما اگر اجتماع اين افراد بتواند ارائه دهنده دانش فني به صنعت باشد در اينصورت هم اوقات فراغت عزيزان با تحقيقات صنعتي و طراحي پر ميشود و هم درامد زا خواهد بود حالا چگونه:
يكي از مشكلات صنعت تصفيه دوم روغن ايجاد لجن اسيدي است كه سازمان محيط زيست را وادار كرده تا از احداث اين صنايع جلوگيري كن حال اگر تيمي از مهندسين بتوانند ارائه دهنده مثلا پتنت RECYCLON باشند در اينصورت براي ارائه دانش فني دراين صنعت ميبايست گامهاي زير برداشته شود :
- تهيه پروپوزالي حاوي اطلاعات اوليه صنعت و ارائه مجاني آن به متقاضي
- طراحي اجزا و تهيه نقشه هاي PFD و P&ID و در نهايت ارائه هيت و مس بالانس
- تهيه نقشه هاي WORK SHOP تجهيزات
- تهيه دستورالعمل هاي نصب و تست هاي ذيربط
-تهيه نقشه هاي كنترل و برق سيستم
با آماده شدن اين پكيج تيم مهندسي ميتواند وارد بازار شده و اجراي كار را تحت نظارت مهندسين و مديريت پروژه به فرجام رساند
از آنجائيكه بازار كار براي تحصيلكرده ها با مشكل مواجه شده به اين ترتيب با عرضه اينگونه خدمات مهندسي به كشور و همسايگان از جمله عراق و افغانستان مجموعه دست اندركاران ميتوانند در شكل يك شركت مجازي اينترنتي و با ايجاد يك سايت ارائه دهنده خدمات مهندسي وارد بازار كار جهاني شده و پروژه هاي كوچك را اجرايي نمايد.
موضوع فقط محدود به روغن نيست ميتوانيد روي ساخت برخي مواد شيميايي كه شامل فقط يك راكتور مولتي پرپوز است هم متمركز شويد مثل توليد UF يا PVA يا رزينهاي الكيد و حتي رنگسازي و صنايع آرايشي و بهداشتي كه فقط چند ميكسر هستند .
اگر بتوانيد اولين شركت مهندسي مشاور اينتر نتي را راه اندازي كنيد و حتي براي آن از سازمانهاي ذيربط RATE هم بگيريد در اينصورت بدون ايجاد دفتر و تشكيلات ديگر فقط با عرضه توانايي هاي مهندسي ميتوانيد به سايت بيش از پيش رونق ببخشيد.

طرح جالبیه خوشحال میشم اگه بتونم در این طرح با شما همکاری کنم

بالا