سازمان مهندسين مشاور باشگاه (مهندسی شیمی)

hiceco

عضو جدید
سلام نیما و JU JU ی عزیز
از لطف شما خیلی ممنون و همچنین از راهنماییتون:smile:.
منم امیدوارم که بتونم کمک حال باشم و کاری انجام بدم. رزومه کاریم رو براتون می فرستم شاید اینجوری بهتر با فعالیتهایی که انجام میدم آشنا بشید و راهنماییم کنید که چطوری می تونم مفید باشم.
نیما جان، در مورد ایمیل هم حق با شماست. قصد من خصوصی کار کردن یا پنهان کاری نبوده و نیست ;)
اگه نرم افزار یا مدرک خاصی هست که خیلی بهش نیاز هست لطف کنید و بگید چی هست، شاید من داشته باشم. راستی کسی اینجا با HTRI کار می کنه؟ من ورژن 4 رو دارم.
موفق باشید.

راستي جناب عراقي ميخواستم يه مطلبي رو خدمتتون عرض كنم . البته اينا از زبون خودم نيست
از زبون كساني هست كه تمايل به شركت در اين پروژه نداشتند يا اينكه وسط كار رفتند !!
به من گفتند و منم بهتر دونستم با خودتونم در جريان بذارم و جوابتونم همينجا اگه ميشه لطف كنيد بگيد تا بيان خودشون مشاهده كنند .

وقتي دليل شركت نكردنشونو توي پروژه پرسيدم گفتند كه توش پول نيست !
گفتند كه ما هيچ قراردادي با جناب عراقي نداريم كه حداقل دلمون به پولش خوش باشه . ميگفتن اين طرح كه فروش رفت پولش گيرمون مياد يا نه !؟ ميگفتن با چه تضميني ؟
يكيشونم گفت كه وقتمونو بذاريم روي پروژه و در آخر چيزي بهمون ندن فايده نداره !!!!
حالا جناب عراقي نظر شما چيه ؟ راهي وجود داره واسه متقاعد كردنشون ؟‌اصلا قرار هست اين طرح بفروش برسه يا حالت تمريني داره ؟‌

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين پروژه را مدير پروژه مديريت ميكنه و مي بايست بعد از فروش رفتن طرح باندازه مقادير ذكر شده در فعاليتها به كارشناسانش پول بده در واقع پاسخ اين سوال بخودتون بر ميگرده كه چه جوري از اسناد پروژه محافظت كنيد كه پخش نشود .
بخش بازاريابي و ماركتينگ سازمان هم با فروش مدارك مهندسي پروژه حق زحمت كارشناسان رو بايد بپردازد.
وقتي كار به اونجايي رسيد كه مشتري براي پروژه پيدا شد (بعد از دادن رزومه انجمن مهندسين باشگاه) مدير پروژه حسابي با امضاي مشترك مفتوح ميكنه و وجوهات رور در اون حساب نگهداري ميكند تا پس از تكميل موجودي انرا بين كارشناسان توزيع كند.
راستي جناب عراقي ميخواستم يه مطلبي رو خدمتتون عرض كنم . البته اينا از زبون خودم نيست
از زبون كساني هست كه تمايل به شركت در اين پروژه نداشتند يا اينكه وسط كار رفتند !!
به من گفتند و منم بهتر دونستم با خودتونم در جريان بذارم و جوابتونم همينجا اگه ميشه لطف كنيد بگيد تا بيان خودشون مشاهده كنند .

گفتند كه ما هيچ قراردادي با جناب عراقي نداريم كه حداقل دلمون به پولش خوش باشه . ميگفتن اين طرح كه فروش رفت پولش گيرمون مياد يا نه !؟ ميگفتن با چه تضميني ؟
يكيشونم گفت كه وقتمونو بذاريم روي پروژه و در آخر چيزي بهمون ندن فايده نداره !!!!
حالا جناب عراقي نظر شما چيه ؟ راهي وجود داره واسه متقاعد كردنشون ؟‌اصلا قرار هست اين طرح بفروش برسه يا حالت تمريني داره ؟‌

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنوز نرفتم ،اما بزودي خواهم رفت و كليه مدارك مهندسي را براتون ميارم يه بار بازنگري كنيد در صورت نياز به اصلاحي انرا تكميل نماييد و براي فروش در بازار عرضه نماييد.

جناب عراقي سفر به چين چي شد ؟ انجام شد ؟‌

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونهايي كه قويتر هستند و ميتونند در پروژه بصورت پارت تايم كار كنند را براي كار در دفتر تهران و كارخانه در ايوانكي دعوت خواهم كرد تا نقشه ها را باز نگري و يا برخي از طراحي ها را انجام بدند و دستمزدشو هم بگيرند.

هنوز نرفتم ،اما بزودي خواهم رفت و كليه مدارك مهندسي را براتون ميارم يه بار بازنگري كنيد در صورت نياز به اصلاحي انرا تكميل نماييد و براي فروش در بازار عرضه نماييد.
خب اگه ميشه در مورد فروشش توضيحاتي بديد واسمون .
مثلا اينكه كجا ها و به چه كساني بايد بفروشيم كه سو استفاده اي نشه ؟
يا اينكه اصلا با نشون دادي PFD ميشه بهشون نشون داد كه ما صاحب اين دانشيم ؟ يا به P&ID هم نيازه ؟‌

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
براي شناساندن توان IES ابتدا رزومه IES به مشتري ارسال ميشود و مكاتبه اي كه در ان ادعا مي گردد اين تشكيلات قادر به عرضه فرايند غير اسيدي روغن است . در اون نامه از مشتري درخواست ميشود ضمن مراجعه به سايت باشگاه با پست الكترونيكي مدير پروژه يا اعضاي هيئت مديره IES مكاتبه كند از اين مرحله به بعد مراجعه حضوري لازم ميشود تا قراردادي منعقد گردد. البته مشتري به سختي اعتماد ميكند لذا ادرس دفتري را به او خواهيم داد تا بتواند با مديريت IES مذاكرات رو در رو داشته باشد.
خب اگه ميشه در مورد فروشش توضيحاتي بديد واسمون .
مثلا اينكه كجا ها و به چه كساني بايد بفروشيم كه سو استفاده اي نشه ؟
يا اينكه اصلا با نشون دادي PFD ميشه بهشون نشون داد كه ما صاحب اين دانشيم ؟ يا به P&ID هم نيازه ؟‌

براي شناساندن توان IES ابتدا رزومه IES به مشتري ارسال ميشود و مكاتبه اي كه در ان ادعا مي گردد اين تشكيلات قادر به عرضه فرايند غير اسيدي روغن است . در اون نامه از مشتري درخواست ميشود ضمن مراجعه به سايت باشگاه با پست الكترونيكي مدير پروژه يا اعضاي هيئت مديره IES مكاتبه كند از اين مرحله به بعد مراجعه حضوري لازم ميشود تا قراردادي منعقد گردد. البته مشتري به سختي اعتماد ميكند لذا ادرس دفتري را به او خواهيم داد تا بتواند با مديريت IES مذاكرات رو در رو داشته باشد.
خب بغير از رزومه هامون و نوشتن دلايل صحت و برتري طرحمون ، چه چيزايي ميتونه توجه مشتري رو جلب كنه . مثلا حتي اگه دفتري هم در كار باشه ، نيازي به نشون دادن pfd يا p&id به مشتري به عنوان سند هست يا خير ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نيازي به نمايش فلو دياكرام ها نيست ابتدا يك فايل بدون اطلاعات طرح ولي حاوي مطالبي كه روشهاي اسيدي و غير اسيدي را مقايسه ميكند ساخته ميشود در اين فايل راندمان هاي باز يافت و مشخصات شيمي فيزيكي محصولات مقايسه ميشوند همچنين مقادير سرمايه گذاري هم مورد مقايسه قرار ميگيرد تا مشتري تفاوت ها را لمس نمايد براي اعتماد سازي از اينكه طرح واقعا قادر است ادعاهايش را ميت نمايد ارائه تضاميني از حس اجراي تعهدات هم مطرح مي گردد.
خب بغير از رزومه هامون و نوشتن دلايل صحت و برتري طرحمون ، چه چيزايي ميتونه توجه مشتري رو جلب كنه . مثلا حتي اگه دفتري هم در كار باشه ، نيازي به نشون دادن pfd يا p&id به مشتري به عنوان سند هست يا خير ؟

بنظر من پیشنهاد جالبیه اگه همکاری بشه
بله همكاري كه شد
ولي متاسفانه چند نفر از اعضا اصلي تشريف بردن واسه خدمت مقدس سربازي و يا ادامه تحصيل !
واسه همين كار يكم به تاخير افتاد
اگه تمايل داشتين توي انجام پروژه شركت كنيد رزومتون رو واسه بنده بفرستين
ممنون

Excalibur

عضو جدید
نيما واسه قسمت طراحي راكتور من بايد چه كار كنم؟ چه محاسباتي بايد بكنم؟
بايد در نهايت ابعاد راكتور رو بدست بياريم يا بايد واكنش داخلش مشخص بشه و مكانيزم و اين صحبت ها؟

mohammad_che_eng

عضو جدید
سلام به همه ي همكارانه قديمي....
خيلي خوشحالم كه دوستان با پشتكار پي گير اين پروژه هستن....

نيما واسه قسمت طراحي راكتور من بايد چه كار كنم؟ چه محاسباتي بايد بكنم؟
بايد در نهايت ابعاد راكتور رو بدست بياريم يا بايد واكنش داخلش مشخص بشه و مكانيزم و اين صحبت ها؟
واكنشا كه حتما مهمه
سختيه كار اينه كه واكنشا رو نداريم !
بايد نوع ركتور رو هم بدونين چيه

سلام به همه ي همكارانه قديمي....
خيلي خوشحالم كه دوستان با پشتكار پي گير اين پروژه هستن....
خوش اومدي ممد جون . ميخواي به سمت قبليت برگردي من استعفا ميدم الان :victory:

mohammad_che_eng

عضو جدید
با سلام
خيلي دوست دارم كه فعاليتمو از سر بگيرم...
ولي متاسفانه از شنبه كارم شروع ميشه و زمان كافي برا پيگيري و ندارم....

فقط مي تونم براتون آرزوي موفقيت كنم...

ezatpanahi

عضو جدید
سلامي گرم به تمامي دوستان
بنده به دليل مشغله بسيار بالا كم مي تونم به شما عزيران سر بزنم ولي:

1- اگه به كاري ايمان داريد انجامش بدين و بعد از برنامه مناسب به هيچ عنوان ولش نكنين

2- من موافق اين كارم چون عضو چند نشريه ام و لي بار علميشون در حد عاميه و به نظر من اگه يه نشريه بخواهيد داشته باشيد اصلآ از برنامه هاي فعلي در نشريات الهام نگيريد.
فقط مقاله علمي با معرفي و تعريف و تمجيد ها در يكي دو سطر فقط علمي تا قابل خوندن باشه يعني هر كسي با رغبت تمام پول بابت مجله بده .

3- من هم مي تونم در حد خودم روي چند موضوع تحقيقي كه كار كردم مقاله بدم .

منتظر شما نيز هستم

ezatpanahi

عضو جدید
مراحل و شرح فرايند روغن تصفيه دوم
الف :آبگيري و حذف گازوئيل (a)
ب : جدايش گازوئيل (b)
ج :راكتور(c)
د: چدا كننده گازها(d)
ه: تقطير آتمسفريك(e)
و:تقطير اوليه (f)
ز:تقطير باقيمانده (g)
ح :تقطير نهايي h

در اين فرايند ابتدا مواد اوليه ورودي كه همان روغن كاركرده و يا ساير فراورده هاي مشابه است با تانكر و يا بشكه اي وارد كارخانه ميشوند در اين مرحله بايد براي تخليه تانكر و يا بشكه ها پيش بيني لازم بشود ضمنا مقررات زيست محيطي نيز بايد رعايت گردد پس اگر با تانكر ورودي داشته باشيم بايد يك پمپ مناسب انتخاب گردد كه كمترين ريزش را داشته باشد ، با دوام باشد ، دبي تخليه خوبي داشته باشد ارتفاع آنهم در محدوده ارتفاع مخزن گيرنده + 3 متر كافيست . در زير پمپ بايد قيفي پيش بيني شود كه مانع از پخش ريزش ها در محيط آزاد باشد چنانچه ورودي بشكه اي باشد سيستم تخليه بشكه ها در ابتداي خط ديده شود معمولا يكسري غلطك است كه با ليفتراك بشكه گير بار بر روي آن قرار ميگيرد و پمپ آنها را به داخل تانك اوليه تخليه ميكند .
اگر قرار باشد محصول 6000 تن در سال باشد در اينصورت ورودي در حدود 9000 تن خواهد بود (هر سه بشكه ورودي دو بشكه روغن خواهد داد ) و اگر دو ماه ذخيره مواد اوليه پيش بيني شود در اينصورت طرفيت مخازن بايد 1500 تن باشند .در اينجا ايده هاي مختلفي ميتواند وجود داشته باشد
- 50 مخزن 30000 ليتري مبنا قرار گيرد و يا 30 محزن 50000 ليتري و يا 15 مخزن 100000 ليتري
- يك مخزن 500000 ليتري و 10 مخزن 100000 ليتري
با توجه به اينكه براي ستلينگ اوليه بايد به ورودي زمان داد ممكنست يك مخزن 500000 ليتري و 10 مخزن 100000 ليتري بهترين گزينه باشد . هر مخزن به شير دريني نياز دارد تا آبهاي زيرين قبل از انتقال به مخزن بعدي تخليه شوند (ممكنست به تصفيه اين آبها نياز شود و يا بعدا با گازوئيل ميكس گردد)
دوره ستلينگ ميتواند يك هفته باشد .قبل از انتقال از مخزن بزرگتر به مخازن كوچك بهتر است يك ميكسري كه دمولسيفاير را با مواد مخلوط كند نيز در خط پيش بيني گردد .
ديگر موارد طراحي در اين بخش انتخاب بهينه قطر و ارتفاع مخازن ، لوله كشي ها (ورودي و خروجي ) منهولهاي لازم براي تميز كاري و بازبيني مخزن ، نردبانها و سكوي اطراف و ساير موارد مخازن .
ممكنست بجاي دوماه پيش بيني مخازن آنرا يك ماهه ببينيد تا هزينه هاي سرمايه گذاري كاهش يابند در اينصورت به چهار مخزن كوچك و يك مخزن بزرگ نياز است (يك مخزن 350 هزار ليتري و 4 مخزن 100000 ليتري) اندازه ميكسر دمولسيفاير هم 10000 ليتر كافيست .
برخي ممكنست بجاي جدايش شيميايي ابهاي اوليه بخواهند از مولكولار سيو ها استفاده كنند و يا بجاي افزايش دمولسيفاير استفاده از آهك را پيشنهاد نمايند به هر حال هر روش ديگري كه از حجم سرمايه گذاري بكاهد امتياز بيشتري خواهد داشت .
تا اينجا فقط بحث جمع آوري و آبگبري مواد ورودي گفته شد.
روش محلي ديگري هم وجود دارد كه استفاده از استخر است كه مواد در استخر تخليه شده و همواره از روي آن براي فرايند برداشت ميشود .

سلام
من تقريبا پروسه اي ديگر كه با اسيد هست رو دارم ولي اگر پروسه شما كه مطرح كرديد با اين زمان ماند بالا مورد استفاده قرار بگيره سرعتش بايد كم باشه .
ولي در صورتي كه مي خواهيد اين كار رو انجام بدين من نقشه تمامي دستگاه هاي مشابه مورد نياز رو براتون مي فرستم و تو طراحي كمكتون مي كنم .
پمپ ، مخزن ، نوع mixing ، مواد شيميايي و ... كه مشابهشون رو زياد ديدم .
لا اقل از مهندسي معكوس مي شه تمامي موارد فوق را طراحي كرد
سرمايه گذار كيه و محل كجاست ؟

سلام
من تقريبا پروسه اي ديگر كه با اسيد هست رو دارم ولي اگر پروسه شما كه مطرح كرديد با اين زمان ماند بالا مورد استفاده قرار بگيره سرعتش بايد كم باشه .
ولي در صورتي كه مي خواهيد اين كار رو انجام بدين من نقشه تمامي دستگاه هاي مشابه مورد نياز رو براتون مي فرستم و تو طراحي كمكتون مي كنم .
پمپ ، مخزن ، نوع mixing ، مواد شيميايي و ... كه مشابهشون رو زياد ديدم .
لا اقل از مهندسي معكوس مي شه تمامي موارد فوق را طراحي كرد
سرمايه گذار كيه و محل كجاست ؟
خوشحال ميشيم باهامون همكاري كنيد . منتظر شما دوست عزيز هستيم. فعلا به افرادي واسه طراحي نياز داريم . تعداد كمه . اگه شما تشريف بيارين خوشحال ميشيم:)

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
با درود خدمت همه دانش پژوهان سايت:
آنچه که در فرايند چينی ها ديدم در واقع هيچيک از پتنت های اشاره شده نبود نکته اصلی کار آنها شناسايی ماده شيميايی است که قادر است پليمرهای تشکيل شده در روغن کارکرده را بشکند و راکتور انها هم در خلا کار نميکند پمپ خلا هم فقط نقش هود را داشت ولی در قسمت وکيوم امکان جدايش مواد سبکتر و گازوييل وجود دارد اما اگر تمام فراورده بخواهد از وکيوم عبور کند ظرفيت توليد کم می شود به اين ترتيب :
راکتور مربوطه طراحی نميخواهد کتلی است که در ان کويلی قرار داده شده و تا دمای 120 درجه ايجاد حرارت میکند در اين دما واکنش ماده شيميايی تحت فشار آتمسفريک در حين هم زدن با دور 60 انجام می گيرد .
بخارات به سمت رادياتوری می روند تا با هوا خنک شود بعد هم در مخزن پمپ خلا جمع ميشوند .پمپ خلا هم واتر سيلد بود
محصول هم ***** ميشود
حرارت را با روغن انتقال حررت تامين ميشود
اگر محصول خوب نبود به سمت مخزن وکيوم رفته ابگيری ميشود

خوشحال ميشيم باهامون همكاري كنيد . منتظر شما دوست عزيز هستيم. فعلا به افرادي واسه طراحي نياز داريم . تعداد كمه . اگه شما تشريف بيارين خوشحال ميشيم:)

Excalibur

عضو جدید
جناب عراقی اینهایی که گفتین چطوری روی متن شرح فرآیند ما اثر میذاره؟
باید اطلاعات عوض شه؟

رسيدن بخير جناب مهندس عراقي .
خوشحاليم ميبينيمتون دوباره در بين خودمون

با اين تفاسيري كه شما فرموديد پس اون pfd مربوط به چي بود ؟! رد گم كني چيني ها بود ؟
كيفيت محصولشون بهتر از اسيد زني بود ؟

Excalibur

عضو جدید
اوضاع یه کمی خراب به نظر میرسه!!!! الان ما باید چیکار کنیم؟ درمورد واکنشی که توی راکتورها اتفاق می افته چیزی معلوم نیست؟؟؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
چيز زيادی عوض نشده فلو دياگرام همون است فقط راکتور خلا نيست.
مهم ترين موضوع کشف ماده شيميايی است که اضافه می شود.
کيفيت محصول عالی بود ولی روغن کار کرده ای هم که مورد استفاده قرارداد عالی بود
اوضاع یه کمی خراب به نظر میرسه!!!! الان ما باید چیکار کنیم؟ درمورد واکنشی که توی راکتورها اتفاق می افته چیزی معلوم نیست؟؟؟

چيز زيادی عوض نشده فلو دياگرام همون است فقط راکتور خلا نيست.
مهم ترين موضوع کشف ماده شيميايی است که اضافه می شود.
کيفيت محصول عالی بود ولی روغن کار کرده ای هم که مورد استفاده قرارداد عالی بود
شما واكنشاشو نتونستين گير بيارين ازشون؟

chemeng530

عضو جدید
كار بسيار پسنديده اي هست البته اول بايد مقدماتش مثل مجوز ... رو در نظر گرفت
تامين مالي هم مهمه.اتفاقا من هم ليسانسم شريف بودم البته بچه هاي اونجا زياد تو كار مجله تخصصي نبودند.
من پايه اين كارم...
با تشكر

chemeng530

عضو جدید
خيلي عاليه من موافقم ولي بايد بيشتر رو جزييات كار كرد.
بهتره د اين رابطه جلسه اي داشته باشيم.
موفق باشيد

chemeng530

عضو جدید
آقاي عراقي من موافقم گرايش من ترموسينيتكه.اگر كمكي از دستم بر بياد دريغ نميكنم
با تشكر

بالا