سئوال راجب جریان کابله

amir12

عضو جدید
دوستان من دنبال فرمول پیدا کردن سایز کابلها با توجه به جریانهارا با مثال میخوام اگه کسی لطف کنه ممنون میشم من جدول کابلها رو دارم البته دوستان لطف کردن چند تا سایت دادن ولی فقط مشخصات کابلهاست چیزی راجب اون فرمول نبود مرسی متشکرم

alirezazadeh

عضو جدید
سلام دوست عزیز. می تونی یه سری به کتاب پخش انرژی الکتریکی بزنی یا نرم افزاری در این مورد توی google هستش.
موفق باشی

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
دوستان من دنبال فرمول پیدا کردن سایز کابلها با توجه به جریانهارا با مثال میخوام اگه کسی لطف کنه ممنون میشم من جدول کابلها رو دارم البته دوستان لطف کردن چند تا سایت دادن ولی فقط مشخصات کابلهاست چیزی راجب اون فرمول نبود مرسی متشکرم

سلام
برای تعیین سطح مقطع مناسب کابل:

بر اساس جریان مجاز :
جریان = توان مصرف کننده تغذیه شده توسط کابل، تقسیم بر حاصل ضرب ( ولتاژ خط * بازده موتور (مصرف کننده) * پاور فکتور * رادیکال 3)

پس از بدست آوردن جریان از این راه ، با مراجعه به جداول سطح مقطع - جریان ، کابل مورد نظر انتخاب میشه

mikaili

عضو جدید
با سلام دوست عزیز بهترین وکم هزینه ترین راه استفاده از نرم افزاره در زمینه مراجعه به نرم افزار geیا مشابه میباشد وگرنه در محاسبات میبایست ظرفیت بار گذاری وضرایب متعددی رو استفاده کنی که بار گذاری وافت ولتاژ ویا در هوا بودن یا نصب در زمین شرایط خاصی داره با امید موفقیت.

a.amir

عضو جدید
سلام:
خیلی ارحتخساب میشه:
I=(kd*P)/(V*PF
که kd ضریب همزمانی یا ضریب مصرف و اگر یک مصرف کننده داشته باشی این ضریب برابر با1 هست.