زن ایرانی: آرایش می کنم پس هستم

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشته بود خانم های ایرانی تو مصرف لوازم آرایش در حال رکورد زدن هستن. ننوشته بود که خانم های ایرانی دارن عقده های نسل های پیشین خودشونو که تنها تو اندرونی سرخاب و سفیداب می کردن بیرون می ریزن. ننوشته بود صورت زن ایرانی طبق قانون و شرع کشور جزو معدود جاهایی از بدن زنه که می شه در معرض دید سایرین باشه و زن ایرانی باید تمام زیبایشو تو همین قسمت نشون بده. ننوشته بود زن ایرانی می خواد از این حق نصفه ونیمه اش تو آرایش کردن نهایت استفاده رو بکنه. زنهای ایرانی رو با اروپایی ها مقایسه کرده و نوشته بود زنهای اروپایی آرایش نمی کنن به جز مسن ها و « معلوم الحال» ها. ننوشته بود زن های اروپایی انتخاب می کنن که آرایش نکنن چون ملاک ارزشگذاری مردها روی زنها فقط بر اساس خوشگلیشون نیست. ننوشته بود مرد ایرانی که حتی نظافت شخصیشو رعایت نمی کنه به زن ایرانی توصیه مشفقانه می کنه که فلان آرایش رو بکنه و شکم نیاره و مواظب اندامش باشه وگرنه..وگرنه آقا می ره دنبال یکی که نه شکم داره نه دماغش بزرگه نه چشماش بی حالته نه... زن ایرانی چادر سرش می کنه آرایش می کنه (....) و این طوری به بهترین نحو ممکن تناقض بزرگی رو نمایش می ده. نوشته بود آرایش برای زنهای ایرانی دیگه محدود به جاهای مشخص مثل مهمانی و ... نمی شه. ننوشته بود چی ما ایرانی ها از زن و مرد و دولت و حکومت سر جاشه که این سر جاش باشه. زنهای ایرانی به جای رسیدگی به سلامت پوست، خودشونو تو انواع لوازم آرایش غیر استاندارد غرق می کنن چون یاد گرفتن باید مورد قبول باشن. مورد قبول مردها و این مرد چه کار به سلامتی خانم داره .خوشگل باشه. چشاش خمار باشه حالا اگه خط چشم هم این وسط چشم رو خمار کرده باشه مهم نیست. چه فرقی می کنه. رقابت هم که این روزها خیلی تنگاتنگ شده. تا زن ایرانی به این تفکر نرسه که گور بابای مردی که به خاطر خوشگلی و زشتی براش بمیره یا ازش فرار کنه زن ایرانی رکورد می زنه خوب هم می زنه.
دو تا لب کوچولو. یکی صورتی پررنگ یکی صورتی ملایم. دو تا جثه کوچولو. یکی شاید ده ساله یکی شاید هفت ساله. یه جفت پلک با سایه صورتی تند توی یه صورت کوچولو. دو تا دست کوچولو که دست مامان چادری شونو می گیرن.
بی ربط: من که احساس شرمساری عمیقی می کنم. به خاطر اون نامه کذایی. آدم تو کل دنیا شرمسار بشه اونم این طوری علنی خیلی دردناکه.

منبع : sallakh.blogspot.com

shah_iransaze

عضو جدید
دوست من سلام....بشو اين پيام ...شاداب هميشه او هر روز با محصولات......سبيتنل

• Like
واکنش ها: NYC

آیاتای

عضو جدید
نوشته بود خانم های ایرانی تو مصرف لوازم آرایش در حال رکورد زدن هستن. ننوشته بود که خانم های ایرانی دارن عقده های نسل های پیشین خودشونو که تنها تو اندرونی سرخاب و سفیداب می کردن بیرون می ریزن. ننوشته بود صورت زن ایرانی طبق قانون و شرع کشور جزو معدود جاهایی از بدن زنه که می شه در معرض دید سایرین باشه و زن ایرانی باید تمام زیبایشو تو همین قسمت نشون بده. ننوشته بود زن ایرانی می خواد از این حق نصفه ونیمه اش تو آرایش کردن نهایت استفاده رو بکنه. زنهای ایرانی رو با اروپایی ها مقایسه کرده و نوشته بود زنهای اروپایی آرایش نمی کنن به جز مسن ها و « معلوم الحال» ها. ننوشته بود زن های اروپایی انتخاب می کنن که آرایش نکنن چون ملاک ارزشگذاری مردها روی زنها فقط بر اساس خوشگلیشون نیست. ننوشته بود مرد ایرانی که حتی نظافت شخصیشو رعایت نمی کنه به زن ایرانی توصیه مشفقانه می کنه که فلان آرایش رو بکنه و شکم نیاره و مواظب اندامش باشه وگرنه..وگرنه آقا می ره دنبال یکی که نه شکم داره نه دماغش بزرگه نه چشماش بی حالته نه... زن ایرانی چادر سرش می کنه آرایش می کنه (....) و این طوری به بهترین نحو ممکن تناقض بزرگی رو نمایش می ده. نوشته بود آرایش برای زنهای ایرانی دیگه محدود به جاهای مشخص مثل مهمانی و ... نمی شه. ننوشته بود چی ما ایرانی ها از زن و مرد و دولت و حکومت سر جاشه که این سر جاش باشه. زنهای ایرانی به جای رسیدگی به سلامت پوست، خودشونو تو انواع لوازم آرایش غیر استاندارد غرق می کنن چون یاد گرفتن باید مورد قبول باشن. مورد قبول مردها و این مرد چه کار به سلامتی خانم داره .خوشگل باشه. چشاش خمار باشه حالا اگه خط چشم هم این وسط چشم رو خمار کرده باشه مهم نیست. چه فرقی می کنه. رقابت هم که این روزها خیلی تنگاتنگ شده. تا زن ایرانی به این تفکر نرسه که گور بابای مردی که به خاطر خوشگلی و زشتی براش بمیره یا ازش فرار کنه زن ایرانی رکورد می زنه خوب هم می زنه.
دو تا لب کوچولو. یکی صورتی پررنگ یکی صورتی ملایم. دو تا جثه کوچولو. یکی شاید ده ساله یکی شاید هفت ساله. یه جفت پلک با سایه صورتی تند توی یه صورت کوچولو. دو تا دست کوچولو که دست مامان چادری شونو می گیرن.
بی ربط: من که احساس شرمساری عمیقی می کنم. به خاطر اون نامه کذایی. آدم تو کل دنیا شرمسار بشه اونم این طوری علنی خیلی دردناکه.

مرسی:gol:
تلخ بود... امیدوارم روزی برسه که زنان ما بخاطر خوش آیند مردان، صورت خود را نقاشی نکنند و با جسارت به مردانی ازین دست بگویند که گور بابای خواسته های تو و بقیه مردان هم فکرت... و درود بر مردانی که به فکر و شعور و اندیشه زن بها میدن نه به صورت بزک کرده او...

scorpio20

عضو جدید
مرسی:gol:
تلخ بود... امیدوارم روزی برسه که زنان ما بخاطر خوش آیند مردان، صورت خود را نقاشی نکنند و با جسارت به مردانی ازین دست بگویند که گور بابای خواسته های تو و بقیه مردان هم فکرت... و درود بر مردانی که به فکر و شعور و اندیشه زن بها میدن نه به صورت بزک کرده او...[
و درود بر زنان و دختران عزیزی که هم با شعورند و هم زیبا و پر فروغند!!!!!
البته از ابتدای تاریخ تا کنون متاسفانه این دو صفت با هم به ندرت جمع شده اند ولی خب فرض محال که محال نیست!:gol:

khatriya

عضو جدید
فکر میکنم منظور نویسنده افراطی گری باشه وگرنه همه جا این قضیه هست و طبیعی.
جذابیت زن باید چیزی ورای آرایش باشه.
شاید.

میشه یه کم توضیح بدی؟ به غیر از ارایش به نظرت چی یه زن رو جذاب میکنه؟:redface:

rf_niloofar

عضو جدید
خب این مساله یه حقیقتیه
اما باید دنبال راه کار بگردیم باید فرهنگ سازی!!!(؟) بشه...:cool:

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز

مثلا یه چیز خیلی ساده این می تونه باشه که زن با وجود مشغله های کاری آشپزیه خیلی خوبی داشته باشه و غذا های خوبی درست کنه( که اگرم نکه من که مشکلی ندارم، به قول مادرم مگه چند تا دست داره )، یا مثلا بتونه ساز بزنه( اینو خیلی دوست دارم ) یا اینکه اخلاق خوبی داشته باشه و مهربون باشه، خرافاتی نباشه، یه هنری داشته باشه و ...
اینها همه خصلت های اکتسابی هستن، یعنی همه می تونن داشته باشن. اینها خیلی باعث جذابیت آدما میشه.

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبیایی درونی زن بسی بهتر از زبیایی برونی اوست / پس خدواندا درون ما را زیبا جلوه کن همچون برون ما که زیبا خلق کردی
خداوند هیچ موجودی را زشت نیافرید / ولی متاسفانه چشم های ماست که زشتی ها را با رنگ لعاب که روی آن هست زیبا مبیند و خوبی های بدون رنگ لعاب را نمی بیند و ان را زشت می پندارد / پس چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید .......
عفاف زن همان زبیایی اوست و نجابت زن همان آرایش اوست
به جون خودم همه حرفهای که نوشتم از خودم بود:biggrin::biggrin:

آخرین ویرایش:

فدايي رهبر

عضو جدید
اين عنوان تاپيك درست به نظر مي آيد ..........
دقت كرديد در كيف اكثريت قاطع خانم هاي ؛ حد اقل يك آئينه وجود دارد ..........چرا ؟

khatriya

عضو جدید
مثلا یه چیز خیلی ساده این می تونه باشه که زن با وجود مشغله های کاری آشپزیه خیلی خوبی داشته باشه و غذا های خوبی درست کنه( که اگرم نکه من که مشکلی ندارم، به قول مادرم مگه چند تا دست داره )، یا مثلا بتونه ساز بزنه( اینو خیلی دوست دارم ) یا اینکه اخلاق خوبی داشته باشه و مهربون باشه، خرافاتی نباشه، یه هنری داشته باشه و ...
اینها همه خصلت های اکتسابی هستن، یعنی همه می تونن داشته باشن. اینها خیلی باعث جذابیت آدما میشه.

همه قبول من موافقم .. فقط یه چیزی در وهله اول اخه کسی نمیاد به ادم بگه خانوم اشپزیت خوبه یا نه ... هنرت چیه .. دیدم که خانوما همیشه با قیافه قضاوت میشن .. حتی وقتی یه زن دیگه میخواد اونا رو ببینه ! پیش اومده دختری هنر داشته اخلاقش هم خوب بوده .. ولی چون ساده بود کمتر مورد توجه قرار میگرفت .. ولی دوستش زیباتر بود خیلی هم ارایش میکرد و همیشه بهش توجه میشد ... حتی الان هم اون دختر ازدواج کرد ولی این که بهتره ولی ساده است ... نه !
فک میکنم یه علت این که دختر ها خیلی ارایش میکنن اینه که مردا به اونا که ساده هستن ...
این کار درست نیست ها.. ولی یه چیزیه تو ضمیر ناخود اگاهشون .. نمیخوان عقب بیفتن از بقیه یا یه جور ترس از تنها موندنه!

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه قبول من موافقم .. فقط یه چیزی در وهله اول اخه کسی نمیاد به ادم بگه خانوم اشپزیت خوبه یا نه ... هنرت چیه .. دیدم که خانوما همیشه با قیافه قضاوت میشن .. حتی وقتی یه زن دیگه میخواد اونا رو ببینه ! پیش اومده دختری هنر داشته اخلاقش هم خوب بوده .. ولی چون ساده بود کمتر مورد توجه قرار میگرفت .. ولی دوستش زیباتر بود خیلی هم ارایش میکرد و همیشه بهش توجه میشد ... حتی الان هم اون دختر ازدواج کرد ولی این که بهتره ولی ساده است ... نه !
فک میکنم یه علت این که دختر ها خیلی ارایش میکنن اینه که مردا به اونا که ساده هستن ...
این کار درست نیست ها.. ولی یه چیزیه تو ضمیر ناخود اگاهشون .. نمیخوان عقب بیفتن از بقیه یا یه جور ترس از تنها موندنه!

با قسمتی از حرفات موافقم. منم گفتم احتمالا منظور افراط تو آرایش بوده وگرنه بدون آرایشم نمیشه.
میگی توجه بیشتر، خب منظور چه نوع توجهیه ! ظاهری ؟
میگی ازدواج کرده ولی با چه شخصی ازدواج کرده ؟ با کسی که عاشق ظاهرش شده.
برای جذابیت اولیه خب چهره موثره ولی مگه با یه نگاه با کسی ازدواج میکنی ؟
اگر دل بره دنبال چشم و ابرو، چه بسیار بهتر از من ها واسه تو چه بسار دلبر زیبا واسه من.
منظور نویسنده به مردای چشم چرونه.بیشتر تاکید بر بعد از ازدواج هست.:gol:

گیگیل

عضو جدید

میدونی چرا وقتی ادم بزرگ میشه با خودکار مینویسه برای اینکه یادبگیره
هر اشتباهی پاک شدنی نیست!!!!!!
پس همیشه به یاد داشته باش

خیانت هیچ مو قع پاک شدنی نیست حتی اگه غلط گیر بگیری!!!

ارایش تو خونه و فقط برای شوهر:gol:

elmira@

عضو جدید
با قسمتی از حرفات موافقم. منم گفتم احتمالا منظور افراط تو آرایش بوده وگرنه بدون آرایشم نمیشه.
میگی توجه بیشتر، خب منظور چه نوع توجهیه ! ظاهری ؟
میگی ازدواج کرده ولی با چه شخصی ازدواج کرده ؟ با کسی که عاشق ظاهرش شده.
برای جذابیت اولیه خب چهره موثره ولی مگه با یه نگاه با کسی ازدواج میکنی ؟
اگر دل بره دنبال چشم و ابرو، چه بسیار بهتر از من ها واسه تو چه بسار دلبر زیبا واسه من.
منظور نویسنده به مردای چشم چرونه.بیشتر تاکید بر بعد از ازدواج هست.:gol:

ممنونم مطالبتون خیلی جالب بود و با نظراتتون 100% موافقم:gol:

• Like

elmira@

عضو جدید

یه نظر من زیبایی یک چیزیه هنر و آشپزی هم یک چیز دیگه... بعدش هم اینکه شما تا حالا نشده بگید یا بشنوید فلان پسر چقدر خوشگل یا خوش تیپه؟؟ پس به نظر من زیبایی فقط مال زن نیست این از فرهنگ غلط جامعه ماست.. نکته بعدی اینکه چرا فکر میکنید اونی که زودتر ازدواج کرده موفق بوده؟ یا اصلا کی گفته اونی که آرایش میکنه واسه جلب توجه یا ازدواج آرایش میکنه... اصلا ترس از تنها موندن که گفتین یعنی چی؟؟؟؟؟؟:eek:
من خودم از آرایش زیاد و غلیظ خوشم نمیاد اما این دیدگاه منصفانه نیست که بگیم هرکی آرایش میکنه میخواد ازدواج کنه ... آخه این میلیه که تو درون آدماست که همه زیبایی رو دوست دارن و بقول دوستمون اینکه خانم های ایرانی افراط میکنن واسه اینه که گذشته خیلی داغونی داشتن و باید توی خونه میموندن تا میپوسیدن:cry:

• Like

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی خودمونیما خدا رو شکر لوازم ارایش اختراع شد وگرنه دنیارو بوی ترشی ور میداشت:eek::D:biggrin:
خوش به حال خودمون که همین جوری خوشکلیم :D:D:D
احتیاج نیس این همه چیز به خودمون بمالیم

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی خودمونیما خدا رو شکر لوازم ارایش اختراع شد وگرنه دنیارو بوی ترشی ور میداشت:eek::D:biggrin:
خوش به حال خودمون که همین جوری خوشکلیم :D:D:D
احتیاج نیس این همه چیز به خودمون بمالیم

اگه اين طوره بايد تاسف خورد به حال مردايي كه به خاطر اين چيزا زن مي گيرن

لیلا مندلیف

عضو جدید
میدونی چرا وقتی ادم بزرگ میشه با خودکار مینویسه برای اینکه یادبگیره
هر اشتباهی پاک شدنی نیست!!!!!!
پس همیشه به یاد داشته باش

خیانت هیچ مو قع پاک شدنی نیست حتی اگه غلط گیر بگیری!!!

ارایش تو خونه و فقط برای شوهر:gol:
این حرفها بهت نمیاد!!!!!!!
موهای فشن تو خونه و فقط برای زن;)

• Like

لیلا مندلیف

عضو جدید

:gol::gol::gol::gol:

• Like

minoomy

عضو جدید
کاربر ممتاز

یه زنو قدرتش فکرش استقلالش شجاعتش رفتار قاطعش جذاب میکنه نه چیزای بیهوده که اونو از هدف اصلی زندگیش دور کنه و به بیراهه بکشونه