زن ایرانی: آرایش می کنم پس هستم

minoomy

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه قبول من موافقم .. فقط یه چیزی در وهله اول اخه کسی نمیاد به ادم بگه خانوم اشپزیت خوبه یا نه ... هنرت چیه .. دیدم که خانوما همیشه با قیافه قضاوت میشن .. حتی وقتی یه زن دیگه میخواد اونا رو ببینه ! پیش اومده دختری هنر داشته اخلاقش هم خوب بوده .. ولی چون ساده بود کمتر مورد توجه قرار میگرفت .. ولی دوستش زیباتر بود خیلی هم ارایش میکرد و همیشه بهش توجه میشد ... حتی الان هم اون دختر ازدواج کرد ولی این که بهتره ولی ساده است ... نه !
فک میکنم یه علت این که دختر ها خیلی ارایش میکنن اینه که مردا به اونا که ساده هستن ...
این کار درست نیست ها.. ولی یه چیزیه تو ضمیر ناخود اگاهشون .. نمیخوان عقب بیفتن از بقیه یا یه جور ترس از تنها موندنه!

اتفاقا به نظر من اونی که ازدواج کرده بیچارس مگه همه چی تو زندگی اینه که زود ازدواج کنی بری؟؟؟
کسیکه با اون دختر به خاطر زیبایی ظاهریش ازدواج کرده هیچوقت نمیتونه اونو به خاطر خودش دوست داشته باشه و تا یه روز خانم حوصله نقاشی نداشت فوری ازش ایراد میگیره
کسی که به فکر این چیزا باشه...
در ضمن آدم باید به خاطر خودش زندگی کنه نه دیگران و اصلا مهم نیست بقیه در موردش چی میگن یا چی فکر میکنن

Hotspur_1985

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از اینکه فرهنگ خانوما رو ببریم بالا تا انقدر آرایش نکنن باید فرهنگ مردها روبالا برد که عقلشون به چششون نباشه.کم نیستن کسایی که آرایش های کم میکنن واین طرز برخورد جامعه است که روز به روز آمار استفاده از لوازم آرایش روبالا می بره.تو این زمونه حتی مادر هامون هم ترجیح میدن که عروسشون زیبا باشه چه برسه به پسرها.پس باید فرهنگ جامعه بره بالا نه فقط دخترا یا فقط پسرا.

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از اینکه فرهنگ خانوما رو ببریم بالا تا انقدر آرایش نکنن باید فرهنگ مردها روبالا برد که عقلشون به چششون نباشه.کم نیستن کسایی که آرایش های کم میکنن واین طرز برخورد جامعه است که روز به روز آمار استفاده از لوازم آرایش روبالا می بره.تو این زمونه حتی مادر هامون هم ترجیح میدن که عروسشون زیبا باشه چه برسه به پسرها.پس باید فرهنگ جامعه بره بالا نه فقط دخترا یا فقط پسرا.

:gol:

shinto

عضو جدید
ممنون دوستان.
نظرات همه ی شما عالی بود.
حتما اینو میدونید که ایران و کشور های عربی بالاترین آمار رو از لحاظ مصرف لوازم آرایشی تو دنیا دارن.
جز تاسف هیچی نمیشه گفت. جامعه ما طوری شده که کسی که آرایش نکنه اممل و بی کلاس محسوب میشه. کسی مخالف آراستگی و زیبایی نیست ولی در حد نرمال نه اینکه در حد خودکشی:smile:
متاسفانه ملاک مردهای ایرانی هم واسه ازدواج عوض شده که دوستان در نظراتشون بیان کردن.
آمار جراحی بینی رو که در جریان هستید. علتش جی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
همه ملاک ها ظاهری شده.
چند وقت پیش شنیدم یه خاونومی بعد از چندین سال که از ازدواجش میگذشت بینیشو عمل کرده بود. گفتن که همسرش ایراد گرفته.بنده خدا انگار یه مشکلاتی هم براش پیش اومده بود.
باور کنید زیبایی یک زن با آرایش نیست......................
اون نامه درست اعلام کرده. اصلا در اروپا و آمریکا اینطور نیست. مثلا شما بازیگرهای ایران رو با آمریکا از لحاظ آرایش مقایسه کنید.!!!!!!!!

ترمه جون

عضو جدید
من تو عمرم واسه خوشاینده کسی کاری نکردم.بمیرم امکان نداره به خاطره یه مرد یا اینکه به چشم یه مرد بیام آرایش کنم.
همیشه اون کاری رو میکنم که ازش لذت میبرم.مگه چند روز دیگه زندم؟

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگید این حرفارو زشته حالا نویسنده یه چی نوشته شما چرا یهو هول کردید :surprised:
تنها دلیل اینکه دخترای ایرانی نسبت به اروپایی ها بیشتر آرایش می کنن اینه که دخترای ایرانی زشت تر از اروپایی ان
همینطور که مصرف لوازم آرایش بصورت مخفیانه در پسرای ایرانی بیشتر از اروپایی چون پسرای ایرانی زشت تر از اروپایی ان
یکم فکر کنید چرا همینجوری با هم کل می کنید یکی می گه مشکل از فرهنگ یکی میگه مشکل از سطح فکر و ....
مشکل از نژاد نه چیز دیگه ای
:D

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونی چرا وقتی ادم بزرگ میشه با خودکار مینویسه برای اینکه یادبگیره
هر اشتباهی پاک شدنی نیست!!!!!!
پس همیشه به یاد داشته باش

خیانت هیچ مو قع پاک شدنی نیست حتی اگه غلط گیر بگیری!!!

ارایش تو خونه و فقط برای شوهر:gol:

چرا؟! مگه شوهر فقط تو خونه و برای زنش ریش سیبیل میزنه؟!

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگید این حرفارو زشته حالا نویسنده یه چی نوشته شما چرا یهو هول کردید :surprised:
تنها دلیل اینکه دخترای ایرانی نسبت به اروپایی ها بیشتر آرایش می کنن اینه که دخترای ایرانی زشت تر از اروپایی ان
همینطور که مصرف لوازم آرایش بصورت مخفیانه در پسرای ایرانی بیشتر از اروپایی چون پسرای ایرانی زشت تر از اروپایی ان
یکم فکر کنید چرا همینجوری با هم کل می کنید یکی می گه مشکل از فرهنگ یکی میگه مشکل از سطح فکر و ....
مشکل از نژاد نه چیز دیگه ای
:D

:surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised:
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

parichehr16

عضو جدید
نوشته بود خانم های ایرانی تو مصرف لوازم آرایش در حال رکورد زدن هستن. ننوشته بود که خانم های ایرانی دارن عقده های نسل های پیشین خودشونو که تنها تو اندرونی سرخاب و سفیداب می کردن بیرون می ریزن. ننوشته بود صورت زن ایرانی طبق قانون و شرع کشور جزو معدود جاهایی از بدن زنه که می شه در معرض دید سایرین باشه و زن ایرانی باید تمام زیبایشو تو همین قسمت نشون بده. ننوشته بود زن ایرانی می خواد از این حق نصفه ونیمه اش تو آرایش کردن نهایت استفاده رو بکنه. زنهای ایرانی رو با اروپایی ها مقایسه کرده و نوشته بود زنهای اروپایی آرایش نمی کنن به جز مسن ها و « معلوم الحال» ها. ننوشته بود زن های اروپایی انتخاب می کنن که آرایش نکنن چون ملاک ارزشگذاری مردها روی زنها فقط بر اساس خوشگلیشون نیست. ننوشته بود مرد ایرانی که حتی نظافت شخصیشو رعایت نمی کنه به زن ایرانی توصیه مشفقانه می کنه که فلان آرایش رو بکنه و شکم نیاره و مواظب اندامش باشه وگرنه..وگرنه آقا می ره دنبال یکی که نه شکم داره نه دماغش بزرگه نه چشماش بی حالته نه... زن ایرانی چادر سرش می کنه آرایش می کنه (....) و این طوری به بهترین نحو ممکن تناقض بزرگی رو نمایش می ده. نوشته بود آرایش برای زنهای ایرانی دیگه محدود به جاهای مشخص مثل مهمانی و ... نمی شه. ننوشته بود چی ما ایرانی ها از زن و مرد و دولت و حکومت سر جاشه که این سر جاش باشه. زنهای ایرانی به جای رسیدگی به سلامت پوست، خودشونو تو انواع لوازم آرایش غیر استاندارد غرق می کنن چون یاد گرفتن باید مورد قبول باشن. مورد قبول مردها و این مرد چه کار به سلامتی خانم داره .خوشگل باشه. چشاش خمار باشه حالا اگه خط چشم هم این وسط چشم رو خمار کرده باشه مهم نیست. چه فرقی می کنه. رقابت هم که این روزها خیلی تنگاتنگ شده. تا زن ایرانی به این تفکر نرسه که گور بابای مردی که به خاطر خوشگلی و زشتی براش بمیره یا ازش فرار کنه زن ایرانی رکورد می زنه خوب هم می زنه.
دو تا لب کوچولو. یکی صورتی پررنگ یکی صورتی ملایم. دو تا جثه کوچولو. یکی شاید ده ساله یکی شاید هفت ساله. یه جفت پلک با سایه صورتی تند توی یه صورت کوچولو. دو تا دست کوچولو که دست مامان چادری شونو می گیرن.
بی ربط: من که احساس شرمساری عمیقی می کنم. به خاطر اون نامه کذایی. آدم تو کل دنیا شرمسار بشه اونم این طوری علنی خیلی دردناکه.

منبع : sallakh.blogspot.com

اين معضل جامعه ماست ...

morteza.t

عضو جدید
آفرین، عالی بود متنت.;)

خیلی خوب به آدم دیدِ تازه می ده.(که البته کاملا منطقی و واقعی گرایانه هستش):cool:

تلخترین قسمت اینه که اونقدر این زیبایی مهم شده که یکی از دوستانم برای برنزه شدن خیلی حموم آفتاب گرفت و پوستش سوخت طوری که تا یه هفته تو خونه موند. اولش من کارش رو غلط می دونستم اما با این متن یادم اومد که حق زن تو این قسمتِ جهان خیلی خورده شده و حالا درک می کنم کار دوستم رو.:cool:

یه لطفی بکن. راه حلی برای این مشکل می تونی پیدا کنی؟(منظورم از مشکل، شدت اهمیت زیبا شدن هست.)

• Like
واکنش ها: NYC