زنم زناي قديم............ نظر شما چيه؟

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زنم زناي قديم....!!! اينو من نميگم.راستش من خودم مجردم ولي پيش هر متاهلي ميشينم اين جمله ي معروفه ميگه!!! خودمونيم هيچ كدوم جرات ندارن پيش خانوماشون بگن.(پشتشون ميگن) حالا يه كوچولو خانوماي قديم و جديد رو باهم مقايسه كرديم.

صبح ساعت 5
قدیم: به آهستگی از خواب بیدار می‌شود. نماز میخواند و سپس به لانه مرغها میرود تا تخم مرغها را جمع کند
جدید: مثل خرچنگ به رختخواب چسبیده و خر و پف میکند.

صبح ساعت 6
قدیم: شیر گاو را دوشیده است ، چای را دم کرده است ، سفره صبحانه را باعشق و علاقه انداخته و با مهربانی مشغول بوسیدن صورت آقای شوهر است تا از خواب بیدار شود.
جدید: بازهم خوابیده است

صبح ساعت 7
قدیم: مشغول مشایعت آقای شوهر است که از در خانه بیرون می

رود و هزار تا دعا و صلوات برای سلامتی شوهر کرده و پشت سرش به او فوت میکند.
جدید: هنوز کپیده است.

صبح ساعت 11
قدیم: مشغول رسیدگی به بچه ها و پاک کردن لپه برای درست کردن ناهار است.
جدید: تازه چشمانش را با هزار تا ناز و عشوه باز کرده و در با دست در حال بررسی جوش های روی کمرش است

ظهر ساعت 12
قدیم: مشغول مزه کردن پلو به جهت تنظیم نمک آن است.
جدید: در حال آرایش کردن با همسایه طبقه بالا در مورد انواع پازیشن های جدید جهت چیز صحبت می‌کند

ظهر ساعت 13
قدیم: در حال شستن جوراب و لباس‌های آقای خانه درون طشت وسط حیاط خلوت میباشد.
جدید: در حال روشن کردن ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی و البته غرغر کردن است.

ظهر ساعت 14
قدیم: در حال مالیدن پای آقای شوهر که برای خوردن ناهار به خانه آمده است میباشد. جهت حض جمیل بردن آقای شوهر ، دامن گل گلی خود را پوشیده است.
جدید: در حال انداختن یک غذای آماده درون میکرفر بوده و در همان حال در حال تماشای FashionTV می‌باشد.

ظهر ساعت 15
قدیم: در حال جارو کردن حیاط خانه و تمیز کردن لانه مرغها و بردن علوفه برای گاوشان می‌باشد.
جدید: با یکی از دوستانش به پاساژ صدف برای خرید رفته است.

عصر ساعت 16
قدیم: مشغول شستن پاهای کودکشان است که به دلیل دویدن در کوچه خونی شده است.
جدید: در حال پرو کردن لباس‌های خریداری شده است. در همان حال هم نیم نگاهی هم به شکم خود دارد که جدیداً چاقی را فریاد می‌کشد.

عصر ساعت 17
قدیم: دم در خانه ایستاده است تا آقای شوهر بیاید.
جدید: در لابی نشسته است تا با آقای شوهر به خرید برود.

عصر ساعت 18
قدیم: برای شوهر خود چای آورده و مانند یک خانم کنار شوهرش در حال صحبت با او است.
جدید: از این مغازه به آن مغازه شوهر بیچاره خود را می‌برد.

شب ساعت 19
قدیم: سفره شام را انداخته و شوهر را برای خوردن شام دعوت میکند.
جدید: هنوز در حال خرید است.

شب ساعت 20
قدیم: در حال شستن ظروف شام ، کنار حوضه خانه است.
جدید: کماکان در حال خرید است.

شب ساعت 21
قدیم: در حال چاق نمودن قلیان آقای همسر میباشد.
جدید: در رستوران ، پیتزا میل می‌فرمایند.

شب ساعت 22
قدیم: رختخواب ها را پهن کرده است برای خوابیدن . در حال ریختن گل سرخ روی متکای آقای خانه است تا خوش بو شود.
جدید: در حال غرغر کردن بر سر وضعیت ترافیک است.

شب ساعت 23 و 24
قدیم: ...
جدید: در حال مشاهده ماهواره هستند ایشون ، لطفاً مزاحم نشوید.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مادران که بهشت زیر پایشان است از همین زنها به وجود میان. حرمت خود را در طرح موضوع محترم بدارید که حق مادرتون بگردن شماست. به هیچکس توهین نکنید تا حقیر و خوار از دنیا نروید.

آخرین ویرایش:

Green Head

عضو جدید

شب ساعت 23 و 24
قدیم: ...
جدید: در حال مشاهده ماهواره هستند ایشون ، لطفاً مزاحم نشوید.

سه نقطه یعنی چی؟

یعنی الان سه نقطه ندارند؟

چرا بیشتر نمیشکافی؟

بگو واقعا سه نقطه یعنی چی؟

مسولیتش رو به گردن بگیر و مثل مرد بیا بگو یعنی چی،باید بگی چون اگه نخوای بگی نباید تاپیکش رو میزدی!!!

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
متن رو نخوندم
کاری ندارم طنز بود یا مزخرف...

اما حداقل الان بیشتر خانم ها رو میشناسم که دوشادوش همسرانشان کار میکنن...
صبح زودتر از همسر بیدار میشن صبحانه رو میگذارن تا جناب از خواب بیدار شه..و بعد از صرف صبحانه با هم به سر کار میرن

بعد از ظهر هم که از سر کار برگشت دوباره باید شیفت بعدی کارش رو که اینبار در خانه هستش شروع کنه

اما خوبه بهتون بگم که در قانونی که بیشتر به خواب شبیه هست تا واقعیت
زن در خانه شوهرش فقط یک کار رو باید انجام بده و اون همبستری با شوهرشه

و در غیر این صورت هیچ وظیفه دیگری به عهده اش نیست...میتونه تمام روز رو به دیدن تلویزیون یا به قول شما دوست عزیز کپیدن طی کنه...حتی میتونه از شوهر عزیز شکایت کنه تا نفقه اش رو سر وقت بگیره

کاری ندارم که این قانون تا بحال انجام نشده و تا حدود خیلی زیادی غیر ممکن...درست هست یا نه..یا اصلا به مذاق شما خوش میاد یا نه

مهم اینجاست که خانم ها خودشون بخاطر همسر و فرزندانشون هم که شده از این میگذرن
آسایش و راحتی خودشون رو فدای رفاه همسر و فرزندانشون میکنن
مثل شمع آب میشن تا زندگی رونق و صفا بگیره

نمیدونم از کدوم شهر و کدوم کشور و زنانش صحبت کردید...

من کاری با بعضی از خانم ها ندارم...بالاخره هر چیزی خوب و بد داره

اما نامردی هم حدی داره...
حاضرید در مورد خواهر و مادر خودتون هم چنین نظری بدید؟؟؟

انصاف هم چیز خوبیست...افسوس که رعایت نمیشه:gol:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جوانان نسل جدید خیلی هاشون حد و اندازه خودشونو رعایت نمیکنن. یه موضوعاتی رو مطرح میکنند که اندازه سن و سال و شعور و دانششون نیست. یکیش همین مزخرفاته که از اینجا و اونجا ورمیدارن میان کپی میکنند که مثلا دو نفر مثل خودشون بیاد و یه نظر کشکی بده .
هر موضوعی که هر انسانی مطرح میکنه در اصل داره زوایای شخصیتی و ذهنیشو بنوعی در معرض عموم میذاره. با این فرض , بزگترین ضربه شخصیتی هم به خودشون برمیگرده. ضمن گلایه از استاتر این تاپیک و کلیه کسانی که مثل ایشان فکر میکنند , به اطلاع همشون میرسونم که قدر و منزلت پاکی و صلابت اندیشه های نهادینه شده خودشونو بدونن و این تالار را با این موضوعات ملوث و به درد نخور آلوده نکنند. شرم و حیا و پاکی و صفا بهترین زینت هر انسانی است که امیدوارم بعضی از دوستان اینو فراموش نکنند.

engineer.sh

عضو جدید
با فاطمه جون موافقم
خیلی از زن ها اینطورین ولی همه نه
بنظرم نه زن قدیم کارش درست بوده نه این جدیدی که شما توصیف کردین
قرار نیست همش زن بشوره بسابه اخرشم ناز شوهرشو بکشه که.مرد هم یه وظایفی داره .البته وظیفه که چه عرض کنم,بهتره نگیم وظیفه ولی قرار نیست برده کشی باشه .الان اکثر خانوما خارج از منزل هم دارن کار میکنن.

taranom.s

عضو جدید
البته مرد هم مردای قدیم
حالا باز خوبه میشه کار خانوما رو تو این زمونه،رو تویه تاپیک بنویسی،
ولی آقایون چی؟؟؟؟
مردم مردای قدیم!!!

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوانان نسل جدید خیلی هاشون حد و اندازه خودشونو رعایت نمیکنن. یه موضوعاتی رو مطرح میکنند که اندازه سن و سال و شعور و دانششون نیست. یکیش همین مزخرفاته که از اینجا و اونجا ورمیدارن میان کپی میکنند که مثلا دو نفر مثل خودشون بیاد و یه نظر کشکی بده .
هر موضوعی که هر انسانی مطرح میکنه در اصل داره زوایای شخصیتی و ذهنیشو بنوعی در معرض عموم میذاره. با این فرض , بزگترین ضربه شخصیتی هم به خودشون برمیگرده. ضمن گلایه از استاتر این تاپیک و کلیه کسانی که مثل ایشان فکر میکنند , به اطلاع همشون میرسونم که قدر و منزلت پاکی و صلابت اندیشه های نهادینه شده خودشونو بدونن و این تالار را با این موضوعات ملوث و به درد نخور آلوده نکنند. شرم و حیا و پاکی و صفا بهترین زینت هر انسانی است که امیدوارم بعضی از دوستان اینو فراموش نکنند.
بنده خدا این مطلب را به عنوان طنز و شوخی گذاشته است . من مطلب جدی ای در آن نمی بینم .

Green Head

عضو جدید
بنده خدا این مطلب را به عنوان طنز و شوخی گذاشته است . من مطلب جدی ای در آن نمی بینم .

من میبینم، اگه خط آخر رو حذف کنه اونوقت منم با شما موافق میشوم!!!

اگر هم نمی خواد حذفش کنه باید بیاد و توضیح بده چون دیگه شوخی هم مرزی داره، هر چیزی رو هر جایی مطرح نمی کنند!!!

smooth criminal2

اخراجی موقت

اگر هم نمی خواد حذفش کنه باید بیاد و توضیح بده چون دیگه شوخی هم مرزی داره، هر چیزی رو هر جایی مطرح نمی کنند!!!
بابا بنده خدا منظورش این بوده که اونموقع دیگه خوابیدن

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در این دنیای نت میلیاردها مطالب طنز چه زیبا و چه نا زیبا وجود داره
مهم اینه که لبخند بزنیم و از زیبایی و یا زشتی مطلب چیزی یا بگیریم
البته من ارزش زنها رو از مردها بالاتر میدونم چون ما مردها بدون اونها هیچی نیستیم.... نظر شخصی منه (یعنی مردها خیلی بیشتر به زنها احتیاج دارند تا زنها به مردها)
بد نیست بعضی وقت چون جوان هستیم توی سر و کله هم بزنیم تا انرژیمون خالی بشه

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انسان هیچوقت نباید با ناموس خود و دیگران شوخی بکنه. شما اگه نمیبینی علتش اینه که تصور نمیکنی که تحقیر زن در ایران ریشه اش از همین به ظاهر شوخی ها شروع شده. کلا اکثر تاپیکهای این استاتر یه همچین خطی رو دنبال میکنه.
کسی نباید به خودش اجازه بده که با اهل خانه خودشم از این شوخی ها بکنه. اگه میتونه تو خونه از این شوخی ها بکنه اونوقت حق داره بیاد اینجام به بانوان ایرانی توهین کنه. اونم یه بچه صفت بیست ساله که بینی شو بگیری نفسش بند میاد.

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

میدونی در جوامعی که این مورد رو برای مرد نظر میگیرند و زن رو هیچ گونه حقی براشون در نظر نمیگیرند در مورد این عمل
دقیقا دوست دارند لحن بیان دقیقا مانند انچه شما میخواهید بیان بشه
ولی اگه قبول کنید هر دو در این زمینه تساوی هستند پس هیچ علتی نداره زن مشغول تماشای ماهواره باشه و بگه مزاحم نشوید
برای رعایت حریم فروم نقطه چین گذاشتم داداش

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته من ارزش زنها رو از مردها بالاتر میدونم چون ما مردها بدون اونها هیچی نیستیم.... نظر شخصی منه (یعنی مردها خیلی بیشتر به زنها احتیاج دارند تا زنها به مردها)

ولی نه به هر قیمتی دوست عزیز

توهین کردن با شوخی کردن فرق داره...
بالاخره این جا هم خانم ها هستن هم آقایون...بعضی از بچه ها از مطالب شما شاید خوششون بیاد و بخندن
اصلا توجیه هم میکنن...میتونی بعضی پست های بالا رو بخونی...
اما بقیه چی؟؟؟
احترام بقیه چی میشه؟؟؟

وقتی ما اینجا در این جامعه مجازی به هم احترام نمیگذاریم.هر مطلبی رو واسه خنده میزاریم
همون میشه که در جامعه واقعی هم به هم احترام نمیزاریم
بهم توهین میکنیم واسه هم ارزشی قایل نمیشیم...

bitajan

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
دوست عزیز همه که اینطوری نیستن(یکم تند رفتین)

درضمن از مردای قدیم و جدیدهم بگین (گرچه نیازی به گفتن نیست همیشه در هر زمانی خوب و بد داریم

ولی بعضیا بدترش کردن)

اما بازم خیلی ها هستن که زندگی مشترکشون رو خوب نگه میدارن
موفق باشید

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای زدن لبخند راههای زیادی هست . ارزش یه لبخند مصنوعی این نیست که ما به این بهانه حرمت انسانها رو زیر پا بذاریم. شما اگه دوست داری دیگران را شاد کنی یکم مطالب و کتابهای طنز فاخر بگیر بخون تا بدونی راه خندوندن انسان تحقیر مقدسات نیست.

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انسان هیچوقت نباید با ناموس خود و دیگران شوخی بکنه. شما اگه نمیبینی علتش اینه که تصور نمیکنی که تحقیر زن در ایران ریشه اش از همین به ظاهر شوخی ها شروع شده. کلا اکثر تاپیکهای این استاتر یه همچین خطی رو دنبال میکنه.
کسی نباید به خودش اجازه بده که با اهل خانه خودشم از این شوخی ها بکنه. اگه میتونه تو خونه از این شوخی ها بکنه اونوقت حق داره بیاد اینجام به بانوان ایرانی توهین کنه. اونم یه بچه صفت بیست ساله که بینی شو بگیری نفسش بند میاد.
من از زمانی که یادمه از دوسال پیش تا حالا شما همیشه ساز مخالف زدید و با همه چیز مخالف بودید
حالا جدید ها شما رو نیمشناستد ولی کم کم بهتر به روحیات شما اشنا میشند

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیشتر جملاتتون درسته ولی فقط مخصوص خانم ها نیست . کلا بیشتر قشرهای جامعه به این روز افتادند ...

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من از زمانی که یادمه از دوسال پیش تا حالا شما همیشه ساز مخالف زدید و با همه چیز مخالف بودید
حالا جدید ها شما رو نیمشناستد ولی کم کم بهتر به روحیات شما اشنا میشند
اینو شما میگید که نمیتونی اشتباهات خودت رو که من و ما بهش ایراد میگیریم قبول کنی. من برای مخالفتم همیشه دلیل میارم. خوبه که بخونی و دلائل منو بدونی . قرار نیست شما و امثال شما اینجا رو به محلی برای اهانت به ارزش های انسانها قرار بدهند و ما هم هیچی نگیم.

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی نه به هر قیمتی دوست عزیز

توهین کردن با شوخی کردن فرق داره...
بالاخره این جا هم خانم ها هستن هم آقایون...بعضی از بچه ها از مطالب شما شاید خوششون بیاد و بخندن
اصلا توجیه هم میکنن...میتونی بعضی پست های بالا رو بخونی...
اما بقیه چی؟؟؟
احترام بقیه چی میشه؟؟؟

وقتی ما اینجا در این جامعه مجازی به هم احترام نمیگذاریم.هر مطلبی رو واسه خنده میزاریم
همون میشه که در جامعه واقعی هم به هم احترام نمیزاریم
بهم توهین میکنیم واسه هم ارزشی قایل نمیشیم...
البته حق با شماست
ولی دوستانی که من رو میشناسند فورا دستشون میات که نظر من از این تایپیک شوخی هست
البته من متن رو نگفتم از جایی کپی پیست کردم
ولی مجددا نظرم رو توضیح دادم که خودم هم دقیقا برعکس موضوع تایپک فکر میکنم

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا بنده خدا منظورش این بوده که اونموقع دیگه خوابیدن

اگر کسی در مورد مادر یا خواهر شما چنین مطلبی رو به عنوان مطلبی طنز آمیز در صفحه وب بگذاره احتمالا ناراحت نمیشید؟؟؟؟؟؟
پس به ما حق بدید از حق خودمون دفاع کنیم

فکر کردید چرا به جامعه ما مرد سالار گفته میشه
ریشه اش رو در همین متون میتوانید به راحتی پیدا کنید...

آنجا که زن از ارزش واقعی خود دور مانده به موجودی تبدیل میشه که کاری جز خورد و خواب نداره...

مطمئناً همه میدونیم این طور نیست...
منظور به تشکری بود که از استارتر کردید...

• Like
واکنش ها: ayja

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینو شما میگید که نمیتونی اشتباهات خودت رو که من و ما بهش ایراد میگیریم قبول کنی. من برای مخالفتم همیشه دلیل میارم. خوبه که بخونی و دلائل منو بدونی . قرار نیست شما و امثال شما اینجا رو به محلی برای اهانت به ارزش های انسانها قرار بدهند و ما هم هیچی نگیم.
باشه
قبلا که اینجوری بوده
از این به بعد هم هر چقدر دلتون خواست بگید و ادامه بدید

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته من متن رو نگفتم از جایی کپی پیست کردم
ولی مجددا نظرم رو توضیح دادم که خودم هم دقیقا برعکس موضوع تایپک فکر میکنم
این توضیح شما دردی رو دوا نمیکنه . مهم نفس عمل هست که غلطه. شما میری هر نوع اکاذیب رو میاری اینجا منتشر میکنی بعدشم که دیدی درست نبوده , حاشیه چینی میکنی.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باشه
قبلا که اینجوری بوده
از این به بعد هم هر چقدر دلتون خواست بگید و ادامه بدید
من دلم میخواد که شما به اون دلائلی که برای رد موضوع دارم جواب بدی و از کارت دفاع کنی. اگه نمیتونی صحت و درستی اون موضوع رو تایید کنی پس نباید مطرح میکردی.