زمین تخت است. نه کروی!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سحر صبح

عضو جدید
:eek: یعنی دور تا دور زمین قطبه؟؟
یعنی از هر طرف حرکت کنیم در نهایت به قطب میرسیم؟
هزاران نفر دور دنیا رو گشتن و به این نتیجه نرسیدن..
این عکسا بیشتر به تخیلات چند تا بچه مدرسه ای میخوره تا یه نظریه جدی

آره دور تا دور زمین قطبه و همچنین مرکز زمین که قطب شمال محسوب میشه

اتفاقا حرفهای شما فقط تکرار ادعاهای پوچ و دروغین ناساست
کی میگه هزاران نفر دور دنیا رو گشتن فقط به این نتیجه رسیدن؟؟

اگر این عکسها تنها دلیل اثبات یک مسئله بخواد قرار بگیره برای کسی، اون شخص خودش بچه است مشکل از عکس نیست!

در نتیجه این رد کردن شما هم هیچ دلیل علمی توش نبود که بخوام بررسی کنم

آخرین ویرایش:

سحر صبح

عضو جدید
:Dاون زمان که دانشمندان نجوم ما داشتن روی این مساله کار میکردن و قبول داشتن.. اندیشه فراماسونری کجا بود اخه
مثلا غیاث الدین جمشید کاشانی و ...
بهتره با دلایل علمی صحبت بشه و این امور رو به هم ربط ندیم

این دلیل رو بعنوان دلیل علمی برای اثبات زمین تخت نیاوردم. اما ربط میدم چون به لحاظ تاریخی سیاسی ربط داره. نمیتونم به سلیقه شخصی شما و ذائقه تون عمل کنم شرمنده.شما میتونید توجهی بهش نکنید.
دانشمندان دیگری چون ابوریحان بیرونی هم برخی از قسمتهای نظریه زمین تخت رو قبول داشتن

آخرین ویرایش:

سحر صبح

عضو جدید
چون یه نفر با این نظریه حس آرامش و امنیت داره شد دلیل بر اثبات این نظریه؟؟؟

نه دلیل نمیشه ولی قابل تأمله. چون اون یک نفر جزو محققین این عرصه است. هرچی باشه بهتر از اون دانشمندان تخیلی فیزیک هست که ادعاشو کردید

سحر صبح

عضو جدید
هدف ناسا از دروغ چیه؟
ماهواره های ژاپن و روسیه هم عکساشون فوتوشاپه؟؟
یعنی همشون دارن دروغ میگن؟
ماهواره امید ، فجر و ... چی؟
یعنی همه دارن به ما دروغ میگن که چی بشه؟
یعنی توی هوا و فضای ایرانم اندیشه های فراماسونری وجود داره ؟

تو کانالی که معرفی کردم جواب این سوالات هست. من نمیتونم کامل مثل انجا توضیح بدم. اگر بخوام کامل بگم باید برم یک دور دیگه مطالب رو بخونم بعد جمع بندی کنم و بعد خلاصه و روشن تحویلت بدم که حوصله ندارم ولی برای خودم همه این سوالات بود که جواباشو گرفتم...
خوبه البته روحیه صفراوی دارید و اهل تحقیق علمی هستید. به شرطی که اون کانال رو اول تا اخرشو بخونید. بعد منتظر نظراتتون هستم.

البته وقتی هدف ناسا رو میگم از این دروغ، در میاید میگید از این مسائل تاریخی سیاسی حرفی نزنم... چی بگم شما خاطرتون خوش بیاد. شاید باورتون نشه ولی خیلی چیزا تو این دنیا که الان سلطه و فرمانروایی غرب و فراماسون هست دروغ به ما القا شده... من که در طب سنتی جلو رفتم اینو به عینه میبینم... باورش سخته درکت میکنم... منم نمیخوام زودی باور کنی بحث زمین تخت رو... باید خیلی بیشتر تحقیق کنی ... و باید خیلی تحقیق کنی تا اصولا بفهمی این که دروغ های زیادی به اسم علم و حقیقت به خوردمون دادن بخاطر اهداف شیطانی و سیاسی خودشون... و بقیه هم خیلی راحت پذیرفتن... هر کی هم خودش تحقیق کرده و نپذیرفته بنحوی طرد یا بایکوتش کردن... فقط کافیه یک مورد کوچیکشو متوجه بشی تا کاخ باوری که از علم غرب در ذهنت ساختی ترک برداره...

مثلا میدونی فلوراید بدتر باعث پوسیدگی دندان میشه؟؟... حالا بیا و جمعش کن....وقتی یک عمر اینطور بهمون و به پزشکان اینطور القا و تدریس شده که فلوراید عامل ضد پوسیدگیه کی حالا میتونه قبول کنه که حتی بره دنبال تحقیق دروغ بودن این مطلب؟؟
همه با گوشت و پوستشون این باور آمیخته شده....
شمام الان از من نمیگم بپذیری برو تحقیق کن خودت...

و خیلی چیزای دیگه هم هست... علم رو صددرصدی نپذیرید با اتکار به اینکه همه دانشمندان اینطور میگن... شاید همه شستشوی مغزی شدن و اونی هم که نشده طردش کردن

آخرین ویرایش:

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اولا هیچ جای قرآن اسمی از کروی بودن یا تخت بودن زمین برده نشده و همه این اثباتهایی که بر کروی بودن از نظر تفسیری آوردی هیچکدوم دلیل بر الزام کروی بودن نبود. بلکه بعضی آیات از قبیل چندین شرق و غرب داشتن زمین و شواهد، فقط نشون میده زمین گرد هست نه الزاما کروی هم باشه. میتونه کروی هم باشه بر اون اساس نه الزاما
هزاران عالم دینی هم از طریق خواندن نجوم قدیم همگی نقشه زمین تخت رو بررسی میکنند و هنوز هم در درس نجوم ایت الله صمدی آملی و حسن زاده آملی شاگردشون که از اعاظم علما هستن نجوم بر اساس نقشه زمین تخت تدریس میشه به شاگردان و در کتابهاشون
منظور از روایت هم واضح هست نیاز به تفسیر نداره. چون امام میفرمایند خورشید در بالای زمین در گردش است!
مجامع بین المللی کیلویی چندن؟ اولا برای خود ما مسلمونا از این طریق یک شاهد باشه کافیه بقیشم از نظر علم روز باید هرکی دوست داره بررسی کنه که البته بررسی های زیادی شده و توی کانالی که معرفی کردم همه اش آمده. شما به دو تا مطلب و عکس من اینجا استناد میکنید اشتباه میکنید من از اول هم با مدعای قانع کردن شما با دلایل کافی نیومدم جلو. چند بارم گفتید تکرار کردم بازم تکرار میکنم میخواید بپذیرید یا نپذیرید مختارید ولی هدف از این تاپیک معرفی کردن این نظریه بود نه اثباتش. تحقیق با خودتونه

بعدم هیچ موقع اینقدر قاطع نظر ندید. همیشه یک گوشه ذهنتون رو بذارید برای شک در نادانسته هایی که ازش خبر ندارید. این از تواضعه و برعکسش از غرور یا تکبر میتونه باشه.
اگر خیلیا رد میکنن خیلیا هم این نظریه رو تأئید میکنن. بنابراین هرکس باید خودش بره تحقیق کنه . اینم که میگی همه اساتید فیزیک آمریکا اینو رد میکنند من نمیتونم بپذیرم شاید بدلیل این که کلیپ هایی از دانشمندان فیزیک یا زمین شناسی غرب در اون کانال دیدم در تأئید نظریه زمین تخت یا چیزی شبیه این که اینجا نشد آپلود کنم یا لینک بدم چون از تلگرام بود. و خیلی شواهد دیگه علمی که خیلیا پی بردن به اینکه زمین کروی نمیتونه باشه...

منم نگفتم این یک قانونه. اصولا مسئله علمی هیچوقت قانون نمیشه. حتی کروی بودن زمین قانون نیست. اونم در حد یک نظریه است که طرفداران زیادی پیدا کرده.
شما اگر نمیخوای قبول کنی ازادی ولی من علیرغم تخیل و تصور شما با تخیل و تصور این رو نپذیرفتم چند روز در اون کانال دارم شواهد علمی رو میبینم که اینجا نمیشه همه رو فووراد کنم
من این نظریه رو قبول دارم کاملا. ولی مایل نیستم حتما شما رو قانع کنم. هرکس خودش تصمیم میگیره چه راهی رو بره

:)الان یعنی کل فیلما و کلیپای ناسا ساختگیه و همون چند تا کلیپی که شما دیدین درسته؟
والا من با منطق شما نمیتونم اصلا بحث کنم و به نتیجه برسم.. هر دلیل علمی میخوایم یه عکس که اصلا معلوم نیست مرجعش کجاس میارید؟

انقدر در مورد شخصیت و صفات اخلاقی بقیه نظر ندید.. انگار که شما تا حالا بحث علمی نکردین
میشه من با سلام و صلوات و روایات و ایات پایان نامه بدم در مورد صنعت و هرچی؟؟؟
اثبات علمی لطفا

چرا پراکنده گویی انقدر ...اگه براتون مهمه و انقدر روش تعصب دارین برید چند تا کتاب در مورد نظریه کروی بودن زمین بخونید و با دلایل علمی اونا رو نقض کنید
و انقدر قضیه رو جنایی نکنید

در این صورت من و شاید بقیه دوستان بتونیم در این مورد با شما بحث کنیم..

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این دلیل رو بعنوان دلیل علمی برای اثبات زمین تخت نیاوردم. اما ربط میدم چون به لحاظ تاریخی سیاسی ربط داره. نمیتونم به سلیقه شخصی شما و ذائقه تون عمل کنم شرمنده.شما میتونید توجهی بهش نکنید.
دانشمندان دیگری چون ابوریحان بیرونی هم نظریه زمین تخت رو قبول داشتن

خودِ بیرونی نیز از جمله منتقدان و مخالفانِ سیستم زمین‌مرکزی بوده است. بنا به نوشته ویل دورانت:
ابوریحان بیرونی در کروی بودن زمین تردید نداشت؛ معتقد بود که اشیا به طرفِ مرکز زمین جذب می‌شوند. گفته بود که داده‌های نجومی را، مطابق این فرض که زمین هر روز یک بار به دور محور خود و هر سال یک بار به دور خورشید می‌گردد، به همان سهولت می‌توان توضیح داد که اگر عکس آن را فرض کنیم. (دورانت، همان، ج4، ص314.) دانشمندِ جلیل‌القدر، عبدالله نعمه، در کتاب فلاسفه شیعه، در مورد نظریه ابوریحان بیرونی درباره حرکت زمین این گونه نوشته است:: شاید بیرونی اولین کسی است که اشاره به چرخیدنِ زمین بر محور خود نمود، پیش از آنکه گالیله ایتالیایی (1564-1642م) به حرکت زمین معتقد شود. (نعمه، همان، ص66).
البته با توجه به توضیحاتی که درباره تلاش‌های علمی و عملیِ سجزی داده شد، روشن می‌شود که سخنِ عبدالله نعمه اعتبارِ چندانی ندارد؛ چرا که قبل از قایل شدنِ بیرونی به حرکت زمین، و لااقل قبل از مطرح نمودنِ چنین نظری در آثارِ علمی‌اش، ابوسعید سجزی اسطرلابی با این کارکرد ساخته بود. پس بیرونی اولین کس در این عرصه نیست. از طرفی، چنانکه در ادامه ذکر می‌کنیم، نه شاید و بلکه حتما و یقیناً ابوریحان بیرونی قایل به حرکت محوری، و حتی حرکت انتقالی زمین بوده است.
علاوه بر این و از این واضح‌تر همو در کتاب قانون مسعودی، بر حرکت زمین دلیل اقامه کرده و به‌طور کاملا روشن و علمی به اثبات رسانده است:

مرجع حرفتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سحر صبح

عضو جدید
:)الان یعنی کل فیلما و کلیپای ناسا ساختگیه و همون چند تا کلیپی که شما دیدین درسته؟
والا من با منطق شما نمیتونم اصلا بحث کنم و به نتیجه برسم.. هر دلیل علمی میخوایم یه عکس که اصلا معلوم نیست مرجعش کجاس میارید؟

انقدر در مورد شخصیت و صفات اخلاقی بقیه نظر ندید.. انگار که شما تا حالا بحث علمی نکردین
میشه من با سلام و صلوات و روایات و ایات پایان نامه بدم در مورد صنعت و هرچی؟؟؟
اثبات علمی لطفا

چرا پراکنده گویی انقدر ...اگه براتون مهمه و انقدر روش تعصب دارین برید چند تا کتاب در مورد نظریه کروی بودن زمین بخونید و با دلایل علمی اونا رو نقض کنید
و انقدر قضیه رو جنایی نکنید

در این صورت من و شاید بقیه دوستان بتونیم در این مورد با شما بحث کنیم..

همه حرفات تکراریه و توصیه میکنم یکبار دیگه جوابهایی که بهت دادم رو بخونی
ضمنا شما هم در مورد شخصیت بنده نباید نظر بدید اگر این اعتقاد رو دارید
بحثهاتون هم اصلا علمی نیست. جنبه هم خوب چیزیه. من مگر درباره شخصیت تو چی گفتم که اینطور بدت آمده

آخرین ویرایش:

سحر صبح

عضو جدید
خودِ بیرونی نیز از جمله منتقدان و مخالفانِ سیستم زمین‌مرکزی بوده است. بنا به نوشته ویل دورانت:
ابوریحان بیرونی در کروی بودن زمین تردید نداشت؛ معتقد بود که اشیا به طرفِ مرکز زمین جذب می‌شوند. گفته بود که داده‌های نجومی را، مطابق این فرض که زمین هر روز یک بار به دور محور خود و هر سال یک بار به دور خورشید می‌گردد، به همان سهولت می‌توان توضیح داد که اگر عکس آن را فرض کنیم. (دورانت، همان، ج4، ص314.) دانشمندِ جلیل‌القدر، عبدالله نعمه، در کتاب فلاسفه شیعه، در مورد نظریه ابوریحان بیرونی درباره حرکت زمین این گونه نوشته است:: شاید بیرونی اولین کسی است که اشاره به چرخیدنِ زمین بر محور خود نمود، پیش از آنکه گالیله ایتالیایی (1564-1642م) به حرکت زمین معتقد شود. (نعمه، همان، ص66).
البته با توجه به توضیحاتی که درباره تلاش‌های علمی و عملیِ سجزی داده شد، روشن می‌شود که سخنِ عبدالله نعمه اعتبارِ چندانی ندارد؛ چرا که قبل از قایل شدنِ بیرونی به حرکت زمین، و لااقل قبل از مطرح نمودنِ چنین نظری در آثارِ علمی‌اش، ابوسعید سجزی اسطرلابی با این کارکرد ساخته بود. پس بیرونی اولین کس در این عرصه نیست. از طرفی، چنانکه در ادامه ذکر می‌کنیم، نه شاید و بلکه حتما و یقیناً ابوریحان بیرونی قایل به حرکت محوری، و حتی حرکت انتقالی زمین بوده است.
علاوه بر این و از این واضح‌تر همو در کتاب قانون مسعودی، بر حرکت زمین دلیل اقامه کرده و به‌طور کاملا روشن و علمی به اثبات رسانده است:

مرجع حرفتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینم سندشو گذاشته بودم در پیامها. کتاب التفهیم ابوریحان بیرونیphoto_۲۰۱۶-۰۹-۰۴_۰۲-۵۲-&.jpg بگردید ببینید کدوم پیام بود

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
همه حرفات تکراریه و توصیه میکنم یکبار دیگه جوابهایی که بهت دادم رو بخونی
ضمنا شما هم در مورد شخصیت بنده نباید نظر بدید اگر این اعتقاد رو دارید
بحثهاتون هم اصلا علمی نیست. لحنتون هم اصلا خوب نیست بنظرم. جنبه هم خوب چیزیه. من مگر درباره شخصیت تو چی گفتم که اینطور بدت آمده

:Dحرفای شما هم اصلا علمی نیست.. شما رو با نظریتون تنها میزارم..
موفق باشید

سحر صبح

عضو جدید
من دیگه تمایلی به بحث با شما ندارم
چون هم حرفهای تکراری میزنی
هم هرچی میگم بدت میاد

مثل سابق اصراری ندارم این نظریه رو بپذیری. خیلی خودتو خسته نکن.
خدانگهدار

سحر صبح

عضو جدید
پاسخ یک شبهه

۱۰- بقیه ی سیّارات کره هستند؛ پس ما هم...

الف) دقیقا روش نتیجه گیری (و استقرای) گالیله و کوپرنیک در مورد شکل زمین همین بود:

👈👈...در اقیانوس ببینیم همه جا آب است، پس همه ی زمین آب است!

👈👈تصوّر دقیق از هندسه ی جسم زمانی ست که کامل دیده شود؛
...گالیله و کوپرنیک با کدام ماهواره زمین را مشاهده کردند...؟؟

ب) نگاه مسطّح گرا هم با جزییاتی که ابوریحان در مبانی نجوم دارد، موافق کرویّت (یا به عبارت دقیق تر حجم هندسی "بیضای بیضوی") زمین هست؛
با این مختصات که:
👈👈تمام آن چه برای زمین است روی "سطحِ مسطّحِ دَحو شده ی این بیضای بیضوی" پراکنده ست؛

👈👈و اجرام هم به دور زمین، در گردش.

سحر صبح

عضو جدید
در کتاب التفهیم نوشته ابوریحان بیرونی، چرخش خورشید نیز ذکر شده! او به گنبد آسمان نیز باور داشته
(البته ابوریحان بیرونی اشتباهاتی هم در برخی موارد داشت به خصوص نظرش درباره ماه)

photo_2017-08-14_23-01-47.jpg

🔴😡دروغ فجیع ناسا
واقعیت گنبدآسمان در بیان ابوریحان بیرونی

http://www.aparat.com/v/HNaS7

➖➖➖➖➰🍁➰🍁➰🍁➖➖➖➖
https://************/joinchat/Bu9Y7D7NT-_6m9EWP12j9Q

سحر صبح

عضو جدید
نحوه پیدایش شب و روز در نظریه زمین تخت

photo_۲۰۱۷-۰۲-۰۴_۲۲-۴۳-&.jpg

این تصویر ماکت زمین تخت رو در نظر بگیرید

و اون سه مدار سه رنگ رو در نظر بگیرید

خورشید روی این سه مدار حرکت می کنه

وقتی روی مدار زرد باشه در قطب شمال فقط 4 ساعت یا 5 ساعت شب داریم و 19 ساعت روز است به همین دلیل میگن 6 ماه روز
در همین موقع قطب جنوب فرضی یا همان کوه های قاف 6 ماه شبه چون خورشید از از مدار ابی دوره

و در این موقعیت قسمت بالای خط استوا تابستانه که شامل ایران و ... میشه و روز ها بلند
(نیم کره شمالی) و (نیم کره جنوبی) زمستانه و روزها کوتاه

وقتی خورشید روی مدار سبز به سمت ابی در حرکته پاییز هست و بعد هم روی ابی قرار می گیره که به دلیل دور بودن از کشور ما روز ها کوتاه میشه و زمستان و در نیم کره فرضی جنوبی تابستان میشه و روز ها بلند !

و قطب جنوب فرضی 6 ماه روز که در اصل 5 ساعت شب دارن !
و در قطب شمال در این موقعیت ابی 6 ماه شبه که 4 ساعت روز دارن!

بعد که خورشید به سمت سبز حرکت می کنه بهار میاد تا اینکه برسه روی زرد تابستان ما ..

حالا بدانید چرا کشور ما چهار فصله
و اینکه زمین تخته و امکان اثبات در کرویت محاله

@zamin_takht

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
هیچ کدوم از مطالبتون درست نیست!!!!! همش از دم اشتباهه!
اگه حرفهای دانشمندها و عکس های مختلف تلسکوپ های فضایی رو قبول نداری، شما یه کواد کوپتر بگیر برو دشت و بیابون که ساختمون نباشه و منطقه پرواز ممنوع نباشه، از ارتفاع بالا فیلم بگیر می بینی که زمین از حالت مسطح داره خارج میشه و به سمت کروی شدن میل می کنه.

Major Geologist

کاربر ممتاز
خب من که گفتم حتما به این کانال تلگرامی رجوع بفرمائید بعد نظرتون رو بگید. پر از مستنداته
https://t.me/zamin_takht

کانال رو که هرکسی می تونه بزنه! حتی یه کودک دبستانی می تونه کانال بزنه و از سایت های جعلی بر بستر نت هم مطالب برداره.

سحر صبح

عضو جدید
هیچ کدوم از مطالبتون درست نیست!!!!! همش از دم اشتباهه!
اگه حرفهای دانشمندها و عکس های مختلف تلسکوپ های فضایی رو قبول نداری، شما یه کواد کوپتر بگیر برو دشت و بیابون که ساختمون نباشه و منطقه پرواز ممنوع نباشه، از ارتفاع بالا فیلم بگیر می بینی که زمین از حالت مسطح داره خارج میشه و به سمت کروی شدن میل می کنه.

هیچکدوم
همش
از دم

اینها رو میگن مطلق نگری و خطای شناختی که نمیذاره آدم منطقی بررسی کنه مسائل رو

یعنی شما این هشت صفحه رو بررسی کردید و با وجود اینهمه دلایل علمی متقن حتی یک دلیل پیدا نکردید؟

مدعای شما منطقی و قابل بررسی نیست

آخرین ویرایش:

سحر صبح

عضو جدید
کانال رو که هرکسی می تونه بزنه! حتی یه کودک دبستانی می تونه کانال بزنه و از سایت های جعلی بر بستر نت هم مطالب برداره.

این دلیل شما هم منطقی نیست. بنظرم برید اول یک لیوان اب بخورید بعد برید با آرامش اعصاب محتوای کانال رو ببینید

فیلمی هم که در زیر گذاشتم قابل تأمله

موفق باشید

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از بدترین روش برای ضربه زدن به فقه و اسلام اینه که با ترفندی بزک شده روح آیات و روایات رو تخطئه کنند و طوری از مضامین آیات و احادیث نتیجه گیری کنند که مرغ پخته هم خنده اش بیاد . بعضی ها در ظاهر با دفاع از آیات و احادیث در ظاهر و با کج معنی کردنش میخوان به قرآن و احادیث ضرب بزنند. بنظر من این کاربر سحر صبح هم با همین نقشه وارد گود شده. تو اون تاپیک موفق نشد که روایات و احادیث رو تخطئه بکنه حالا اینجا میخواد نقشه شو پیاده کنه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا هیچ جای قرآن اسمی از کروی بودن یا تخت بودن زمین برده نشده و همه این اثباتهایی که بر کروی بودن از نظر تفسیری آوردی هیچکدوم دلیل بر الزام کروی بودن نبود. بلکه بعضی آیات از قبیل چندین شرق و غرب داشتن زمین و شواهد، فقط نشون میده زمین گرد هست نه الزاما کروی هم باشه. میتونه کروی هم باشه بر اون اساس نه الزاما
هزاران عالم دینی هم از طریق خواندن نجوم قدیم همگی نقشه زمین تخت رو بررسی میکنند و هنوز هم در درس نجوم ایت الله صمدی آملی و حسن زاده آملی شاگردشون که از اعاظم علما هستن نجوم بر اساس نقشه زمین تخت تدریس میشه به شاگردان و در کتابهاشون
منظور از روایت هم واضح هست نیاز به تفسیر نداره. چون امام میفرمایند خورشید در بالای زمین در گردش است!
مجامع بین المللی کیلویی چندن؟ اولا برای خود ما مسلمونا از این طریق یک شاهد باشه کافیه بقیشم از نظر علم روز باید هرکی دوست داره بررسی کنه که البته بررسی های زیادی شده و توی کانالی که معرفی کردم همه اش آمده. شما به دو تا مطلب و عکس من اینجا استناد میکنید اشتباه میکنید من از اول هم با مدعای قانع کردن شما با دلایل کافی نیومدم جلو. چند بارم گفتید تکرار کردم بازم تکرار میکنم میخواید بپذیرید یا نپذیرید مختارید ولی هدف از این تاپیک معرفی کردن این نظریه بود نه اثباتش. تحقیق با خودتونه

بعدم هیچ موقع اینقدر قاطع نظر ندید. همیشه یک گوشه ذهنتون رو بذارید برای شک در نادانسته هایی که ازش خبر ندارید. این از تواضعه و برعکسش از غرور یا تکبر میتونه باشه.
اگر خیلیا رد میکنن خیلیا هم این نظریه رو تأئید میکنن. بنابراین هرکس باید خودش بره تحقیق کنه . اینم که میگی همه اساتید فیزیک آمریکا اینو رد میکنند من نمیتونم بپذیرم شاید بدلیل این که کلیپ هایی از دانشمندان فیزیک یا زمین شناسی غرب در اون کانال دیدم در تأئید نظریه زمین تخت یا چیزی شبیه این که اینجا نشد آپلود کنم یا لینک بدم چون از تلگرام بود. و خیلی شواهد دیگه علمی که خیلیا پی بردن به اینکه زمین کروی نمیتونه باشه...

منم نگفتم این یک قانونه. اصولا مسئله علمی هیچوقت قانون نمیشه. حتی کروی بودن زمین قانون نیست. اونم در حد یک نظریه است که طرفداران زیادی پیدا کرده.
شما اگر نمیخوای قبول کنی ازادی ولی من علیرغم تخیل و تصور شما با تخیل و تصور این رو نپذیرفتم چند روز در اون کانال دارم شواهد علمی رو میبینم که اینجا نمیشه همه رو فووراد کنم
من این نظریه رو قبول دارم کاملا. ولی مایل نیستم حتما شما رو قانع کنم. هرکس خودش تصمیم میگیره چه راهی رو بره
اینا که نوشته در ظاهر یه معنی داره ولی باطن این کاربر اینه که میخواد به خواننده القاء بکنه که زاویه نگاه دین و دیانت و حتی قرآن نعوذ باالله غلط بوده.
ظاهر بحثش اینو نشون نمیده ولي باطنا نیتش شیطانی است. میگید نه ؟ ادامه بدید تا در انتهای بحث بشما ثابت بشه. من تا آخر بحث شرکت نخواهم کرد ولی در پایان بحث با مستنداتی که از نوشته هاش دستچین خواهم کرد ثابت خواهم کرد که نیت این کاربر چقدر شوم است.

Major Geologist

کاربر ممتاز
اتفاقا یکی از دلایلی که اینها برای زمین کروی میارن میدان دید هست اونم با همین وسعت یا کمتر... که البته همه شو با لنز مخصوص سطوح محدب میگیرن... نه لنز عادی... که اینطور وانمود کنن. البته بازم میگم به کانال تلگرامی حتما مراجعه کنید هزاران دلیل و عکس مستند گذاشته با توضیحات علمی فراوان
https://t.me/zamin_takht

بهش میگن لنزهای اولترا واید و در بالاتر میشه فیش آی!!!
همین حرفاتون بازتاب کننده سطح اطلاعاتتون هست که درواقع یعنی کافی نیست!

Major Geologist

کاربر ممتاز
من سه روز تو اون کانال دارم مطلب میخونم تا به این نتیجه رسیدم. شما چطور به این راحتی میگید دلیل علمی ندیدم. پر از دلایل علمی هست با هزاران مطلب. چقدر عجله میکنید جالبه

من تعصبی ندارم روی این مطلب فقط دارم مستندات ارائه میدم بر ان چیزی که قانع شدم
شاید تعصب از شما باشه
در هر صورت مختارید بپذیرید یا نه
فقط خواستم گوشه ذهنتون این نظریه رو داشته باشید
فردای روز اثبات شد نگید این از کجا امد
چون خود ناسا هم داره اعتراف میکنه و به چیزایی اندک اعتراف کرده از جمله جعلی بودن تصویر زمین که از فضا گرفته شده. اصلا تا حالا فضا نرفته بشر. سد رو نتونسته بشکنه. عکساشم هست که پرچم روی کره ماه داره با باد تکون میخوره خخخخ یعنی انجا هم باد میاد... فیلمایی هم که گذاشتن از دهان فضا نوردان حباب میاد. زیر اب فیلم گرفتن

طوفان های خورشیدی ایجاد باد می کنن! که البته این باد حاوی تشعشعات رادیواکتیو هست و بدون لباس های مخصوص لحظه ای نمیشه زنده موند تو فضا.
شما مرتباً دارین میگین دروغ ناسا! چرا از آژانس هوایی روسیه، چین، ژاپن، اروپا حرفی نمی زنین؟ اونا هم به اندازه کافی سطح علمیشون بالاس که اگه زمین کروی نبود اعلام کنن! ظاهراً چون جمهوری اسلامی و امریکا دشمن هم هستن، شما فقط چسبیدی به آژانس فضایی امریکا. وگرنه خود ایران هم تحقیقات فضایی داره و اگه می فهمید زمین کروی نیست می گفت تا الآن. اگه اینم نفی کنید یعنی سطح دانش ادمین های اون کانال از دانش دانشمندهای فضایی کشور خودمون بیشتره

Major Geologist

کاربر ممتاز
نگفتم ماهواره نفرستاده. عرض کردم انسان نرفته کره ماه و همچنین خارج از سد هم نشده. همچنین عرض کردم خیلی از این ارتباطات رو خودش اعتراف کرده با ماهواره نیست... حالا صحت و سقمشو نمیدونم

تعریف شما از سد چیه؟

Major Geologist

کاربر ممتاز
پست شماره 44 که نمی دونم چرا نمیشه نقل قولش کنم:
خط اول و دومت کاملن اشتباه!!!! در تابستان ارتفاع خورشید بیشتر میشه و در زمستان ارتفاع کم میشه!!! در تابستان با اینکه ارتفاع خورشید بیشتر است، اما به دلیل زاویه چرخش زمین به سمت خورشید، نور خورشید با زاویه تقریبا قائم به زمین می رسه و در زمستان که ارتفاع خورشید کمتر است، به دلیل زاویه چرخش زمین نسبت به خورشید، نور خورشید با زاویه مایل به زمین می رسه. ضمناً وقتی نیم کره شمالی تابستونه، نیم کرده جنوبی زمستونه و بلعکس! دلیلشم چند درجه انحراف زاویه گردش زمین هست که اگه اشتباه نکنم و یادم نرفته باشه 23.5 درجه هستش.
بنابراین شما می خوای با حرفهای 100% اشتباه، یا امام صادق رو بد جلوه بدین یا اینکه خود امام هم در اشتباه بوده!
خط آخر متنتون و پست های گذشته هم خط فکریتون رو نشون میده!!! ناسا شد یه سازمان احمق و ما مسلمون ها شدیم دانشمندهای با فضیلت!!!! لطفاً علمی صحبت کنید و از هرگونه برهم زدن افکار و ایجاد هرج و مرج پرهیز کنید!! مجدد میگم خط فکریتون رو نشون دادید که کاملاً اونم اشتباه.

آخرین ویرایش:

Major Geologist

کاربر ممتاز
طرح و نقشه زمین کروی مربوط میشد به فراماسونها
که میخواستند بجای انسان محوری، شیطان محوری یا همان الاهه خورشید را مرکز معرفی کنند

کلیسا هم که مواجه بود یا جادوگران و افراد شیطان پرست و افراد فرقه کابالا ، افرادی که این ادعا رو میکردند میسوزوندن چون مخالف تورات بود.
و میگفتن اینها کافر شدند به تورات
و مردم بی اعتقاد اون زمان هم اغلب از همان ماسونها خط میگرفتن و فریب میخوردن

یعنی بجای کار و بحث علمی چون کلیسا علمشو نداشتن اینها رو بعنوان ملحد و شیطان پرست یا همان جادوگر و عضو فرقه ماسون میسوزوندن

الان میفهمیم که کلیسا همچین بی راه هم کار نکردن... البته در مقام علم همه ازادن بحث علمی کنند... اما در تبلیغات پنهانی فرقه کابالا و ماسونها شکی نیست.. کلیسا برای از بین بردن این موج پنهانی چاره ای نداشت برای سخت گرفتن... ولی این بین اشتباهات زیادی هم بنظرم پیش میاد... خلاصه، تاریخ گواه هست بر روش اشتباه کلیسا ... و برای همین هم بود که نتیجه عکس داد

و البته همینها که خواستن بعدا ماده گرایی یا آته ایستی (از فرقه های شیظان پرستی) رو بجای خدا پرستی و معنویت (نظم نوین جهانی یا جهان بدون معنویت) روش مانور بدن روی جنایات کلیسا زیادی تبلیغ کردن و آمارهایی دادن افراطی از جنایات کلیسا.. و به این عقده علیه دین و مذهب و محدودیت اون هرچه بیشتر بین مردم جهان دامن زدن برای فریبشون....

یاد سخنرانی های رائی پور افتادم که کم مونده ترک دیوار هم بگه شیطانیه
آته ایست نیست و آئتیست هستش!!! برای تلفظ راحت تر به سبک نوشتاری شما: آئه تیست

Loving Geologist

عضو جدید
با سلام
من الان این مطلب شما رو مشاهده کردم به نظرم گفتن این مطالب اینجا بی معنی هست چون شما خودتون مشاهده کنید قرنها پیش منجمان به این نتیجه رسیدند که زمین گرد هست حتی اگر به قطب شمال و جنوب برید که البته نمیشه برید ولی عکسهاشو سرچ کنید کاملا گرد بودن زمین مشاهده میشه پس الان دنیای جدید نیازمند یافتن مطالبی هست که برای پیشرفت بشریت مفید باشه نه مطالبی که قرنها پیش ثابت شده و رفته و الان رد کردن آنها هیچ سود و کمکی به بشریت نمیکنه واقعا مطالب شما الان ارائه اش مفید نیست
حالا از لحاظ قرآن این مطالب موجوده
در آیات متعدّدی در قرآن از مشرق و مغرب یاد شده است. گاهی مانند آیة 115 از سورة بقره به صورت مفرد، گاه به صورت مثنّی (دو مشرق و مغرب)، مانند آیة 17 از سورة الرّحمن و گاه نیز مانند آیات 40 از سورة المعارج و 137 از سورة أعراف به صورت جمع به کار برده شده‌اند (ر.ک؛ مکارم شیرازی، 1388: 145).*﴿وَلِلّهِ الْمَشْرِقُ وَالْمَغْرِبُ فَأَیْنَمَا تُوَلُّواْ فَثَمَّ وَجْهُ اللّهِ إِنَّ اللّهَ وَاسِعٌ عَلِیمٌ: مشرق و مغرب، از آن خداست! و به هر سو رو کنید، خدا آنجاست! خداوند بى‏نیاز و داناست﴾ (البقره/ 115).* ﴿رَبُّ الْمَشْرِقَیْنِ وَرَبُّ الْمَغْرِبَیْنِ: او پروردگار دو مشرق و پروردگار دو مغرب است﴾ (الرّحمن/ 17).* ﴿فَلَا أُقْسِمُ بِرَبِّ الْمَشَارِقِ وَالْمَغَارِبِ إِنَّا لَقَادِرُونَ: سوگند به پروردگار مشرق‌ها و مغرب‌ها که ما قادریم...﴾ (المعارج/40).* ﴿وَأَوْرَثْنَا الْقَوْمَ الَّذِینَ کَانُواْ یُسْتَضْعَفُونَ مَشَارِقَ الأَرْضِ وَمَغَارِبَهَا الَّتِی بَارَکْنَا فِیهَا وَتَمَّتْ کَلِمَتُ رَبِّکَ الْحُسْنَى عَلَى بَنِی إِسْرَآئِیلَ بِمَا صَبَرُواْ وَدَمَّرْنَا مَا کَانَ یَصْنَعُ فِرْعَوْنُ وَقَوْمُهُ وَمَا کَانُواْ یَعْرِشُونَ: و مشرق‌ها و مغرب‌هاى پُربرکت زمین را به آن قومِ به ضعف کشانده شده (زیر زنجیر ظلم و ستم) واگذار کردیم، و وعدة نیک پروردگارت بر بنى‌اسرائیل، به‌خاطر صبر و استقامتى که به خرج دادند، تحقّق یافت، و آنچه فرعون و فرعونیان (از کاخ‌هاى مجلّل) مى‏ساختند، و آنچه از باغ‌هاى داربست‏دار فراهم ساخته بودند، در هم کوبیدیم﴾ (الأعراف/ 137).در حالت اوّل، مقصود، پدیدة طلوع و غروب خورشید می‌باشد و در حالت دوم، به دو مغرب و مشرق ممتاز در تابستان و زمستان اشاره دارد، امّا حالت سوم بیانگر این امر است که خورشید هر روز از نقطة تازه‌ای طلوع و در نقطة تازه‌ای غروب می‌کند. پس به عدد روزهای سال، مغرب و مشرق داریم و اینکه طلوع و غروب خورشید در نقاط مختلف این کُرة خاکی در زمان‌های مختلفی رؤیت می‌گردد. این امر میسّر نمی‌شود، مگر آنکه زمین شکل کُروی داشته باشد که این مسأله در پس بیان مغرب‌ها و مشرق‌ها در قرآن نهفته شده است. خداوند متعال در قرآن مجیدمی‌فرماید که قیامت را در روز و شبی فرمان می‌دهد و این امر نیز به کُروی بودن زمین گواهی می‌دهد و از اعجاز قرآن است: ﴿إِنَّمَا مَثَلُ الْحَیَاةِالدُّنْیَا کَمَاءٍ أَنزَلْنَاهُ مِنَ السَّمَاء فَاخْتَلَطَ بِهِ نَبَاتُ الأَرْضِ مِمَّا یَأْکُلُ النَّاسُ وَالأَنْعَامُ حَتَّىَ إِذَا أَخَذَتِ الأَرْضُ زُخْرُفَهَا وَ ازَّیَّنَتْ وَ ظَنَّ أَهْلُهَا أَنَّهُمْ قَادِرُونَ عَلَیْهَا أَتَاهَا أَمْرُنَا لَیْلاً أَوْ نَهَارًا فَجَعَلْنَاهَا حَصِیدًا کَأَن لَّمْ تَغْنَ بِالأَمْسِ کَذَلِکَ نُفَصِّلُ الآیَاتِ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ: مَثَل زندگى دنیا همانند آبى است که از آسمان نازل کرده‏ایم که در پى آن، گیاهان (گوناگون) زمین ـ که مردم و چهارپایان از آن مى‏خورند ـ مى‏روید تا زمانى که زمین زیبایى خود را یافته و آراسته مى‏گردد، و اهل آن مطمئن مى‏شوند که مى‏توانند از آن بهره‏مند گردند، (ناگهان) فرمان ما شب‏هنگام یا در روز (براى نابودى آن) فرامى‏رسد؛ (سرما یا صاعقه‏اى را بر آن مسلّط مى‏سازیم،) و آنچنان آن را درو مى‏کنیم که گویى دیروز هرگز (چنین کشتزارى) نبوده است! این گونه، آیات خود را براى گروهى که مى‏اندیشند، شرح مى‏دهیم﴾ (یونس/24).این از آن روی است که قیامتی که قرآن از آن سخن می‌گوید در کلّ زمین رخ می‌دهد که نیمی از آن روز و نیمی دیگر همزمان شب است که تنها در صورت کُروی بودن صدق می‌نماید و سال‌ها قبل از آنکه این مسأله از نظر علمی به اثبات رسد، در این کتاب مقدّس به آن اشاره شده است، ولی با توجّه به مقتضیّات و سطح علم مردم در زمان نزول به صراحت بیان نشده است (ر.ک؛ حسین انصاریان، 1383: 39). امیرالمؤمنین علی (ع) نیز در این باره می‌فرماید: «وَ قَدْ سُئِلَ عَنْ مَسَافَةِ مَا بَیْنَ الْمَشْرِقِ وَ الْمَغْرِبِ فَقَالَ (ع) مَسِیرَةُ یَوْمٍ لِلشَّمْسِ: از فاصلة میان مشرق و مغرب از آن حضرت (ع) پرسیدند. آن حضرت که درود خدا بر او باد، فرمود: به اندازة یک روز حرکت خورشید» (حکمت 294).آن حضرت نیز در حکمت یاد شده با کاربرد واژگان «مغرب» و «مشرق» و نیز اشاره به تفاوت بین شب و روز، با توجّه به این امر و اندازه‌گیری شمارة سال‌ها و اندازه‌گیری زمان که در خطبة 91 بدان اشاره فرمودند، به کُروی بودن زمین اشاره نموده‌اند (داودی، 1382: 53). با توجّه به آنچه ذکر شد، امکان بیان صریح آن با توجّه به دانش روز ممکن نبوده، ولی این سخنان نشانه‌ای برای افرادی است که در این سخنان تفکّر می‌کنند.
این مطلب رو از مقاله ایی ارسال کردم پس لطفا ببنید چی تاپیک میذارید با نظریه کروی نبودن زمین که روز و شب و بهم میریزه
اینها فقط کار افرادی هست که میخوان یک چیز که علم به صورت تجربی ثابت کرده رو زیر سوال ببرند اینهمه عکس از فضا و زمین ارائه شده بعد تازه اگ گیریم زمین مسطح باشه یا کروی چه حقی از مردم دنیا ضایع شده
لطفا در مورد مطالبی که یقینا درسته نظریه رو هوا ندید قرآن رو با این همه عظمت زیر سوال نبرید

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 262745

امام علی علیه السلام به صراحت حرکت خورشید و گردش ان را بیان کرده است. حال به خود شخص بستگی دارد که سخن امام معصوم براش مهم باشه و فصل الخطاب و یا سخن سازمان ملعون ماسون ناسا!!

امام صادق علیه السلام اندازه خورشید رو 60 در 60 فرسخ و اندازه ماه رو 40 در 40 فرسخ عنوان میکنند. یعنی خورشید از زمین هم کوچکتر است. فقط کمی بزرگتر از ماه است. ضمن اینکه آیات قرآن هم زمین را به فرش مانند تشبیه میکند که مسطح است و خورشید را در حال آمد و رفت. و الشمس تجری لمستقر لها ذلک تقدیر العزیز العلیم و القمر قدرناه منازل حتی عاد کالعرجون القدیم... قرآن کریم... هیچکدوم زمین رو در حال حرکت معرفی نمیکنند. زمین ثابت است

ناسا به ما دروغ گفته... سالهاست داره به بشریت دروغ میگه
با فیلمهای ساختگی
با عکسهای فتوشاپی

همیشه در ذهنم این سوال بود که چرا در قرآن میفرماید ما اسمان دنیا را به ستارگان زیور دادیم؟
آیا این یعنی آسمانهای دیگر را ستاره نگذاشتیم براش؟
و اگر علم روز که میگه ستارگان و سیارات در سراسر همه اسمان ها پراکنده هستند پس چرا خدا به آسمان دنیا به طور خاص اشاره میکنه که ستارگان زینت بخش آن شده؟

در نظریه زمین تخت اینطور میخونیم که ستارگان با تعداد بسیار زیاد و خیلی زیبا در داخل گنبد اسمان فراز زمین شناورند. (بیرون از اون گنبد رو خبر ندارم ستارگان هستند یا نه)

ببینید چقدر گنبدی که بر فراز آسمان زمین تخت و زیبای ماست زیبا هست
عین یک حباب
از جنس یخ
تو روایت داریم گنبد بر فراز آسمان زمین از جنس یخ هست.

مشاهده پیوست 262746مشاهده پیوست 262747

مشاهده پیوست 262755
رب المشرقین و رب المغربین
سوره الرحمن
پروردگار مشرق ها و مغرب ها

http://www.aparat.com/v/HcQMA
از انجمن زمین تخت گرایان

امام صادق علیه السلام چهار هزار شاگرد داشتند و علومی رو تدریس میکردند که با ان مسلمین پیشرفت چشمگیری کردند ... حتی کفار هم ایشون رو بعنوان دانشمند قبول داشتند و پای درسشون مینشستند. که مطالب جالبی درباره زمین شناسی دارند....

از امام رضا علیه السلام هم میپرسن زمین و اسمان چگونه است. امام کف دست خودشون رو صاف میذارن و میگن زمین مثل کف دسته و دست دیگرشون رو بصورت گنبد بالای کف میذارن و میفرمایند اسمان هم به اینصورت بالای زمین گنبدوار قرار گرفته.

که میشه همون زمین تخت

������وقتی امام صادق ع در کتاب معتبر توحید مفضل واضح می فرماید زمین ساکن است و حرکت ندارد . خورشید حرکت دارد, نور ماه سرد است، ستارگان بر روی گنبد آسمان حرکت های مختلف دارند

اما کسانی به ظاهر روحانی و شیعه و ... میان امام صادق ع رو نفی می کنن
میگن ناسا درست میگه امام صادق ع اشتباه می کنه منظور امام در اون زمان یه چیز دیگه بوده
اخ اخ اخ هم غافلون
������امام صادق علیه السلام در ادامه به نحوه پیدایش فصل‌های چهارگانه سال اشاره نموده و می‌فرمایند:

������������«ای مفضل! در بلند و پست شدن آفتاب تفکر کن! این طلوع و غروب برای این است که در هر سال چهار فصل مختلف پدید آید و مدبر بودن خداوند حکیم و قادر در تأمین مصالح مردم مشخص شود، و... به درستی که با این یک دور، سال تمام می‌شود و فصول چهارگانه به وجود می‌آید یعنی بهار و تابستان و پائیز و زمستان و با این مقدار از حرکت خورشید، غلّه‌ها و میوه‌ها می‌رسند و به ثمر می‌نشینند و باز در سال دیگر رشد و نمو از سر می‌گیرند.

������آیا نمی‌بینی که سال شمسی، مقدارش حرکت آفتاب است از اول حمل تا اول حمل؟... و با همین حرکت مردم عمرها و موعد قرض‌ها و اجارات و معاملات و سایر امور خود را محاسبه می‌کنند و با یک دوره آفتاب، یک سال تمام می شود و با همین حساب ضبط می‌گردد.» (توحید مفضل، ترجمه علامه مجلسی، ص162 با اندکی تلخیص.)

مشاهده پیوست 262761

1) از امام صادق عليه السلام در باره معني ق سئوال شد و ايشان فرمود : و اما «ق»؛ نام كوهي است كه دور تا دور زمين را احاطه كرده، و سبزي آسمان از آن است، و خدا زمين را به آن متصل كرده و اجازه نمي دهد كه زمين، ساكنان خود را به اين سو و آن سو متمايل گرداند.

تفسیر البرهان سوره ق
ذیل آیه اول؛ جلد پنجم
➖➖➖������������������������➖➖➖
اینا رو سنجاق میکنم که امکان پاک کردنش منتفی بشه تا آخر بحث به استناد همین حرفای این کاربر ثابت خواهم کرد که هدف ایشان کوبیدن ناسا و امثالهم نیست. هدفش چیز دیگری است که در بالا عرض کردم.

Major Geologist

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 262766

مشاهده پیوست 262765

قطب شمال. نزدیکترین محل به گنبد .... و به ستارگان واقع در زیر گنبد

عکس دوم یه تکنیک عکاسیه که با دوربین های نیمه حرفه ای به بالا و گذروندن چند ساعت زمان به دور از شلوغی نور شهرها میشه ثبتش کرد!!!!
شما با اطلاعات کمتون فقط به دنبال هرج و مرجین

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پست شماره 44 که نمی دونم چرا نمیشه نقل قولش کنم:
خط اول و دومت کاملن اشتباه!!!! در تابستان ارتفاع خورشید بیشتر میشه و در زمستان ارتفاع کم میشه!!! در تابستان با اینکه ارتفاع خورشید بیشتر است، اما به دلیل زاویه چرخش زمین به سمت خورشید، نور خورشید با زاویه تقریبا قائم به زمین می رسه و در زمستان که ارتفاع خورشید کمتر است، به دلیل زاویه چرخش زمین نسبت به خورشید، نور خورشید با زاویه مایل به زمین می رسه. ضمناً وقتی نیم کره شمالی تابستونه، نیم کرده جنوبی زمستونه و بلعکس! دلیلشم چند درجه انحران زاویه گردش زمین هست که اگه اشتباه نکنم و یادم نرفته باشه 23.5 درجه هستش.
بنابراین یا شما می خوای با حرفهای 100% اشتباه اما صادق رو بد جلوه بدین یا اینکه خود امام هم در اشتباه بوده!
خط آخر متنتون و پست های گذشته هم خط فکریتون رو نشون میده!!! ناسا شد یه سازمان احمق و ما مسلمون ها شدیم دانشمندهای با فضیلت!!!! لطفاً علمی صحبت کنید و از هرگونه برهم زدن افکار و ایجاد هرج و مرج پرهیز کنید!! مجدد میگم خط فکریتون رو نشون دادید که کاملاً اونم اشتباه.
اتفاقا نقشه ایشون همینه که خواننده در نهایت مثل شما نتیجه گیری کنه که خوانندگان این تاپیک تو ناخودآگاهشون به این نتیجه برسن که دخالت دین و علمای دینی در این حوزه ها نابجا و نظراتشون دور از واقعیت است. مواظب باشید تو این تله که ایشون با هشیاری تمام و با تردستی طراحی کرده گرفتار نشین.
بسم الله الرحمن الرحیم. قل اعوذ برب الناس. ملک الناس. اله الناس. من شرالوسواس الخناس. من الجنة والناس .

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.