زمین تخت است. نه کروی!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
ریپلای پست شماره 133 که نمی دونم چرا اینم مثل اون یکی پست نقل قول نمیشه:
این متن هیچ کجاش به تخت بودن اشاره ای نشده!!!
1) اینارو برو تالار اسلام و قران بزار!!!
2) پاسخ سایر کاربرارو بده وقتی مستقیماً ازت سوال می پرسن!
3) مجدد گزارش خطا می زنم بلکه مدیریت تصمیم بهتری بگیره این دفعه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاربر سحرصبح حتی برگردانش از احادیث و ائمه هم اشتباه. چند پست گذشته از امام صادق گفت که علمی اون حرفو رد کردم. بهش هم گفتم حدیث رو تحریف کردی و می خوای وجهه امام صادق رو خراب کنی یا اینکه جدی جدی خود امام صادق هم اشتباه گفته؟ که جوابمو نداد. 2 جا گفته انسان نتونسته از سد خارج بشه، 2 بار ازش پرسیدم بگو سد یعنی چی؟ هیچ جوابی هنوز بهم نداده.
این فرد یه متحجر به تمام معناس که تالار زمین رو با اسلام و قران اشتباه گرفته.
به نظر من طرح موضوع تو این تالاربخاطر همخوانی با موضوع تاپیک زیاد مهم نیست. مسئله اینجاست که با ظهور اینترنت و سهولت دسترسی همه اقشار مردم به هر آنچه که میتوان از این طریق دریافت کرد , به من ثابت شد که مردم جهان ظرفیت این پدیده اینترنت رو نداشتن و اکثرا قاطی کردن. اون از داعشی ها و تکفیری ها و فرقه های عجیب غریب و اینم از به اصطلاح دانش پژوهانی که استاد ملغمه سازی و ملغمه بافی شده اند و هر خضعبلاتی که به ذهن مخدوش و بیمارشان میاد, در سه سوت به همه جهان مخابره میکنند و اعوان و انصارشان هم بلافاصله اون چرندیات رو توتیای چشمشون میکنند و فک کنم این قصه تازه داره شروع میشه. تا ببینیم انتهای این ‌چرند بافی هاشون تا کجا خواهد بود.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ریپلای پست شماره 133 که نمی دونم چرا اینم مثل اون یکی پست نقل قول نمیشه:
این متن هیچ کجاش به تخت بودن اشاره ای نشده!!!
1) اینارو برو تالار اسلام و قران بزار!!!
2) پاسخ سایر کاربرارو بده وقتی مستقیماً ازت سوال می پرسن!
3) مجدد گزارش خطا می زنم بلکه مدیریت تصمیم بهتری بگیره این دفعه.

این پست شما اوج بد اخلاقی علمی بود :d
.
.
.
بیچاره صبح سحر تنهاس تو این باشگاه دلم براش میسوزه خیلی گناه داره :|

ببین ما نامردا با ی بچه ی معتقد چکار داریم میکنیم ..

پ.ن : ببینم چن نفر با این پستم به انفعال میفتن بازم :دی

Major Geologist

کاربر ممتاز
عزیز من حرفم اینه:
تو روایات و قرآن، بارها و بارها به حرکت خورشید، در کنار حرکت ماه، بطور خاص اشاره شده، بدون اینکه به حرکت زمین اشاره ای داشته باشه. جای بررسی و تأمل داره... من قبلا هر وقت قرآن یا روایتی اینطوری میدیدم برام سوال پیش میومد... از وقتی با واقعیت زمین تخت اشنا شدم سوالاتم جواب داده شده... ضمن اینکه حس خیلی خوبی دارم... فوق العاده است... آرامش و هیجان دریافت حقیقت

اینکه برداشت شخصیه خودته!!!!! اون متن نه گفته زمین کرویه و نه گفته تخت!!! واسه خودت برداشت می کنی و میای جنجال درست می کنی؟؟؟؟

سحر صبح

عضو جدید
تصویر سمت راست نگاشت کره است بر روی یک صفحه تخت. مفهوم نگاشت رو شما که رشتتون بهداشت حرفه ای بوده باهاش سر رو کار نداشتین ولی رشته های مهندسی در ریاضیات مهندسی یا ریاضی 2 در مقطع کارشناسی اکثرا با اون کار کردن. در واقع یک کره رو میشه با یک رابطه ریاضی تبدیل به یک صفحه کرد و برای محاسبه فاصله دقیق بین دو نقطه روی یک کره از دو نقطه روی یک صفحه استفاده کرد (البته با یکم کار ریاضی). این کار باعث میشه که بتونیم با اشکال سه بعدی در محیط دو بعدی کار کنیم.

متوجهم چی میفرمایید. ولی این میگه اگر زمین رو کروی فرض کنیم، چرا باید مسیر حرکت هواپیماها مستقیم نباشه و زاویه دار باشه. که جوابش اینه: اصلا اینها دارن همون مسیر مستقیم رو در واقع میرن ولی چون بهمون گفتن زمین کره هست در نقشه کره، مسیر شکسته و طولانی تر نشون داده میشه.
این رو همینجوری از کانال گذاشتم تا مستندات رو علاقمندان به تحقیق، خودشون سرچ و بررسی کنند.

Major Geologist

کاربر ممتاز
طبق مدعای زمین تخت گرایان: تصویر کروی کامل از سیارات ساختگیه. سیارات اشکال نامنظمی دارند. زمین هم همینطوره. کروی که نیست هیچ، تخت کامل هم البته نیست. بلکه فقط سطح روی زمین انحنای کروی بودن رو به اونصورت نداره و صافه. و سطح زیرین آن هم قابل سکونت نیست.

این در علم روز هم مسئله چندان عجیبی نیست.
اهل تحقیق، تحقیق کنند.

مشاهده پیوست 262812
شکل واقعی سیارات با تلسکوپ

مشاهده پیوست 262813
شکل زمین ما

دیکشنری می زدی بد نبود!
Mars یعنی مریخ!

آخرین ویرایش:

Loving Geologist

عضو جدید
من برداشتی که از صحبتهای شما دارم این هست
- شما اگ دنبال تبادل نظر باشید جواب سوالات رو می دهید ولی تا الان فرار از جواب سوالات ازتون مشاهده میشه
- از رفتار شما کاملا مشخصه هدفتون چیز دگ هست که خودتون هم خوب می دونید، مکتب شماها این هست با رد کردن بدهیهات و گفتن مطالبی که کاملا غیرعلمی هستند و نسبت دادن این مطالب غیرعلمی به ائمه - جوی درست کنید که کسانی که واقعا بی منطق بودن صحبتهای شما رو درک می کنند از کوره در برن و .................
- اینجا اسمش باشگاه مهندسان ایران هست نه حوزه علمیه ایران، مطالب شما اصلا علمی نیست و مذهبی هست که جاش اینجا نیست
- من نمی خوام جوابتون رو بدم چون میدونم هدفتون چی هست در مورد علم و کشفیات علمی باید نظرات افرادی که در زمینه علمی فعالیت میکردن رو در نظر بگیریم مهمترین خصیصه ائمه و امامان ما معصوم بودن و دادن درس زندگی به بشریت بوده و بهتره حوزه ها رو تو هم دخالت ندیم
مهندس برق مخابرات خیلی علمی جواب داده که زمین کروی است با دلایل و مدرک شما هم یه جواب منطقی بدید چرا اجازه به خودتون میدید همینجوری از اسم امامان سوء استفاده کنید
لطفا از هر مکتبی هستید با هر ماموریتی دست از سر مهندسان این باشگاه بردارید به اندازه کافی حق ما هارو خوردید

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
2016562156516255331a.jpg
Earth.jpg

من نمیخوام کسی رو تخطئه کنم. فقط دوست دارم یه چیزی رو بگم...

-جهان هستی خیلی بزرگتر از اونیه که ما تصورشم داریم. اینی که ما با این عظمت میبینیم، فقط بخش کوچیکی ازاونه که انسان قادر به کشفش شده.
اینهمه کرات و سیارات و منظومه و ستاره... وجود داره دلیلی نداره زمین تافته جدابافته باشه و مرکز جهان باشه. یعنی بنظر شما بجز این زمین با اون آسمان گنبدی شکل که انجمن زمین تخت میگه، خدا چیز دیگه ای رو خلق نکرده؟!. خلایق دیگه ای نداشته و نداره؟.

"عوالم همه رونوشت یکدیگرند!" (سیاحت غرب - آیت ا...قوچانی).

- یه ویدئو هست از اعماق فضا میاد تا میرسه به اتم، و همچنین برعکسش. انگار که همه چی اتم ماننده... فقط ابعاد فرق داره.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
این رو هم اضافه کنم؛
چه دلیلی داره یه سری خلق ناتوان رو اونقدر بالا ببریم که درواقع اینو ناخودآگاه بندازیم توی اذهان که اونها به کل جهان هستی احاطه پیدا کردن و دیگران ازش چیزی نمیدونن! و اونایی که محیط شدن به کل علم هستی به دیگران این علم رو نمیگن!.
اصلاً این افراد که انسان معمولی هستن چجوری فهمیدن زمین تخته که بیان الکی به ما کروی جلوه ش بدن؟ بنابراین اگر اون علمی که باعث شده اونا بفهمن زمین و جهان چه شکلیه وجود داشته باشه، بقیه هم میتونن بهش دست پیدا کنن.
خلاصه خیلی تناقضات این وسط میشه پیدا کرد.

این نظریه زمین تخت هم ممکنه اهداف زیادی برای پیدایشش وجود داشته باشه.
یا هدفی نبوده و یه نظریه س.
اما من میگم بعید هم نیست که فراماسونرها برای قدرتمند جلوه دادن خودشون اینا رو سر هم کرده باشن.
مثل همون قضیه مثلث برمودا که بعضیا میگن جای فراماسونراست.:thumbsdown:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: ayja

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوستان
باز هم درخواست میکنم که در پست های خودتون رعایت احترام متقابل رو داشته باشید
و همچنین رعایت ذکر منبع و رفرنس دهی رو بفرمایید ( مخصوصا در اشاره و استفاده از نقل قول هایی مذهبی و احادیث دقیقا باید ذکر کنید که نقل قول و حدیث از چه کتابی آورده شده ) و از آنجایی که تالار زمین شناسی بخشی علمی و تخصصی هست لطفا با منابع و دلایل علمی مرتبط با رشته زمین شناسی موضوع رو بررسی کنید ؛

در صورت ادامه حاشیه تاپیک و عدم رعایت پست های غیرمرتبط حذف و تاپیک قفل خواهد شد
شاد و تندرست باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.