زمین تخت است. نه کروی!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سحر صبح

عضو جدید
نکات جالب:

👈👈خورشید و ماه هم اندازه هستند و کوچکتر از زمین.
ستاره کوکب از ماه و خورشید کوچکتر با طول و عرض دوازده فرسخ.

و چند سوال:
👈👈 1- چرا تورات زمین را مسطح و آسمان را گنبدی شکل بر روی ان می داند ولی اسلام با بعض تفاسیر جدید زمین را کروی؟؟؟

2- کجای قران مثلا گفته ان الارض فی فلک یجری ؟؟
زمین دور خورشید میچرخد... یا زمین در مداری در جریان است...؟؟

3- این آسمانی که در قران آمده سقف است؛
این سقف در کره چگونه است و کجاست؟

photo_۲۰۱۶-۰۸-۲۰_۰۶-۲۵-&.jpg

سحر صبح

عضو جدید
حقیقت بر ملا شده
تصویر نقشه زمین تخت بر روی دیوار یک ساختمان
در سال های اینده شاهد پایان کار ناسا خواهیم بود. ان شاء الله
@zamin_takht
photo_۲۰۱۶-۰۸-۲۸_۲۲-۴۲-&.jpg

سحر صبح

عضو جدید
🔴 کارمند ناسا:

ما همه چیز را دروغ گفتیم!!!

https://************/joinchat/Bu9Y7DwqFZrjvGdgLEnOhA

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از هم با یک مطلب اختصاصی از سایت مذهبی دارالشیعه در خدمت شما عزیزان هستیم . نظر شما کاربر گرامی را به آیه ۴۰ از سوره یس در قرآن کریم جلب میکنم :
«لَا الشَّمْسُ یَنبَغِی لَهَا أَن تُدْرِکَ الْقَمَرَ وَلَا اللَّیْلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَکُلٌّ فِی فَلَکٍ یَسْبَحُونَ
»
؛ نه خورشید را سزد که به ماه رسد و نه شب بر روز پیشى جوید و هر کدام در سپهرى شناورند

به قسمت پایانی آیه یعنی به « کل فی فلک » توجه فرمایید. معنای این عبارت این است که « همه چیز در گردش است».

سحر صبح

عضو جدید
http://www.aparat.com/v/HcQMA
از انجمن زمین تخت گرایان

امام صادق علیه السلام چهار هزار شاگرد داشتند و علومی رو تدریس میکردند که با ان مسلمین پیشرفت چشمگیری کردند ... حتی کفار هم ایشون رو بعنوان دانشمند قبول داشتند و پای درسشون مینشستند. که مطالب جالبی درباره زمین شناسی دارند....

از امام رضا علیه السلام هم میپرسن زمین و اسمان چگونه است. امام کف دست خودشون رو صاف میذارن و میگن زمین مثل کف دسته و دست دیگرشون رو بصورت گنبد بالای کف میذارن و میفرمایند اسمان هم به اینصورت بالای زمین گنبدوار قرار گرفته.

که میشه همون زمین تخت

آخرین ویرایش:

سحر صبح

عضو جدید
از هم با یک مطلب اختصاصی از سایت مذهبی دارالشیعه در خدمت شما عزیزان هستیم . نظر شما کاربر گرامی را به آیه ۴۰ از سوره یس در قرآن کریم جلب میکنم :
«لَا الشَّمْسُ یَنبَغِی لَهَا أَن تُدْرِکَ الْقَمَرَ وَلَا اللَّیْلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَکُلٌّ فِی فَلَکٍ یَسْبَحُونَ
»
؛ نه خورشید را سزد که به ماه رسد و نه شب بر روز پیشى جوید و هر کدام در سپهرى شناورند

به قسمت پایانی آیه یعنی به « کل فی فلک » توجه فرمایید. معنای این عبارت این است که « همه چیز در گردش است».

میبینید که خورشید و ماه رو در حال حرکت مطرح کرده قرآن و میفرماید با اینکه کنار هم حرکت میکنند با هم تصادم ندارند. ولی اشاره ای به حرکت زمین نمیکنه هیچ جای قران و روایات

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منبع؟
هر حدیث و روایتی یه منبع معتبر باید داشته باشه

سحر صبح

عضو جدید
🔴وقتی امام صادق ع در کتاب معتبر توحید مفضل واضح می فرماید زمین ساکن است و حرکت ندارد . خورشید حرکت دارد, نور ماه سرد است، ستارگان بر روی گنبد آسمان حرکت های مختلف دارند

اما کسانی به ظاهر روحانی و شیعه و ... میان امام صادق ع رو نفی می کنن
میگن ناسا درست میگه امام صادق ع اشتباه می کنه منظور امام در اون زمان یه چیز دیگه بوده
اخ اخ اخ هم غافلون
🔷امام صادق علیه السلام در ادامه به نحوه پیدایش فصل‌های چهارگانه سال اشاره نموده و می‌فرمایند:

🔶🔸«ای مفضل! در بلند و پست شدن آفتاب تفکر کن! این طلوع و غروب برای این است که در هر سال چهار فصل مختلف پدید آید و مدبر بودن خداوند حکیم و قادر در تأمین مصالح مردم مشخص شود، و... به درستی که با این یک دور، سال تمام می‌شود و فصول چهارگانه به وجود می‌آید یعنی بهار و تابستان و پائیز و زمستان و با این مقدار از حرکت خورشید، غلّه‌ها و میوه‌ها می‌رسند و به ثمر می‌نشینند و باز در سال دیگر رشد و نمو از سر می‌گیرند.

🔷آیا نمی‌بینی که سال شمسی، مقدارش حرکت آفتاب است از اول حمل تا اول حمل؟... و با همین حرکت مردم عمرها و موعد قرض‌ها و اجارات و معاملات و سایر امور خود را محاسبه می‌کنند و با یک دوره آفتاب، یک سال تمام می شود و با همین حساب ضبط می‌گردد.» (توحید مفضل، ترجمه علامه مجلسی، ص162 با اندکی تلخیص.)

photo_۲۰۱۶-۰۹-۲۳_۰۲-۰۳-&.jpg

1) از امام صادق عليه السلام در باره معني ق سئوال شد و ايشان فرمود : و اما «ق»؛ نام كوهي است كه دور تا دور زمين را احاطه كرده، و سبزي آسمان از آن است، و خدا زمين را به آن متصل كرده و اجازه نمي دهد كه زمين، ساكنان خود را به اين سو و آن سو متمايل گرداند.

تفسیر البرهان سوره ق
ذیل آیه اول؛ جلد پنجم
➖➖➖🔸🔶🔷🔹➖➖➖

سحر صبح

عضو جدید
منبع؟
هر حدیث و روایتی یه منبع معتبر باید داشته باشه

«اللَّهُ الَّذِي خَلَقَ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ وَمِنَ الْأَرْضِ مِثْلَهُنَّ يَتَنَزَّلُ الْأَمْرُ بَيْنَهُنَّ لِتَعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ عَلَي كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ وَأَنَّ اللَّهَ قَدْ أَحَاطَ بِكُلِّ شَيْءٍ عِلْمًا(12)»
[خدا همان كسي است كه هفت آسمان و همانند آنها هفت زمين آفريد. فرمان (خدا) در ميان آنها فرود مي‏آيد تا بدانيد كه خدا بر هر چيزي تواناست و به راستي دانش وي هر چيزي را در برگرفته است]

1) حسين بن خالد، از امام رضا عليه السلام روايت كرده است كه: به ايشان عرض كردم: در خصوص سخن خداوند عزّ و جلّ: «وَ السَّمَاء ذَاتِ الْحُبُكِ»#1# [سوگند به آسمان مشبك] براي من توضيح دهيد. فرمود: آن (آسمان) به زمين، محكم بافته شده است، و انگشتان خويش را در هم فرو برد. عرض كردم: چگونه به زمين بافته مي باشد، در حالي كه خداوند مي فرمايد: «رَفَعَ السَّمَاوَاتِ بِغَيْرِ عَمَدٍ تَرَوْنَهَا»#2# [آسمان ها را بدون ستون هايي كه آنها را ببينيد برافراشت]؟ فرمود: سبحان الله! مگر خداوند نمي فرمايد: «بِغَيْرِ عَمَدٍ تَرَوْنَهَا»؟ عرض كردم: آري. فرمود: پس ستون هست، ولي شما آنها را نمي بينيد.

عرض كردم: فدايت شوم! چگونه چنين چيزي ممكن است؟ گفت: پس دست چپ خويش را پهن كرد و دست راست خويش را بر آن قرار داد و فرمود: اين زمين دنياست، و آسمان دنيا در بالاي آن مانند گنبد وجود دارد، و زمين دوم بالاي آسمان دنياست، وآسمان دوم در بالاي آن مانند گنبد وجود دارد، و زمين سوم بالاي آسمان دوم است، و آسمان سوم بالاي آن مانند گنبد وجود دارد، و زمين چهارم بالاي آسمان سوم است، و آسمان چهارم بالاي آن مانند گنبد وجود دارد، و زمين پنجم بالاي آسمان چهارم است، و آسمان پنجم بالاي آن مانند گنبد وجود دارد، و زمين ششم بالاي آسمان پنجم است، و آسمان ششم بالاي آن مانند گنبد وجود دارد، و زمين هفتم بالاي آسمان ششم است، و آسمان هفتم بالاي آن مانند گنبد وجود دارد، و عرش خداوند رحمان در بالاي آسمان هفتم است، و اين همان سخن خداوند عزّ و جلّ است: «الَّذِي خَلَقَ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ» به صورت طبقه طبقه، «وَمِنَ الْأَرْضِ مِثْلَهُنَّ يَتَنَزَّلُ الْأَمْرُ بَيْنَهُنَّ»، اما صاحب امر، رسول خدا صلي الله عليه و آله است، و وصيّ و جانشين بعد از رسول خدا صلي الله عليه و آله بر روي زمين حاضر و موجود است، و امر از بالاي آسمان از ميان آسمان ها و زمين ها بر ايشان نازل مي گردد. عرض كردم: پس در زير ما فقط يك زمين وجود دارد؟ فرمود: در زير ما فقط يك زمين وجود دارد، و آن شش زمين در بالاي ما هستند.#3#

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اگه زمین تخت بود پس این قطب شمال و جنوب قضیه اش چیه؟ حالا میگیم ناسا دروغگو، دیگه قطب شمال و جنوب رو که همه می تونند برند ببینند، تغییر فصول رو چجوری توجیه می کنند؟ نحوه تابش خورشید تو فصل های مختلف و شب و روز چی؟

سحر صبح

عضو جدید
اگه زمین تخت بود پس این قطب شمال و جنوب قضیه اش چیه؟ حالا میگیم ناسا دروغگو، دیگه قطب شمال و جنوب رو که همه می تونند برند ببینند، تغییر فصول رو چجوری توجیه می کنند؟ نحوه تابش خورشید تو فصل های مختلف و شب و روز چی؟

سلام. سوال خوبی بود;) خیلی جالبه همون گنبد یخی شکل اطراف زمین رو دیدید؟:smile:
کناره هاش به دور زمین میرسه
به همین دلیل محل اتصال گنبد یخی اسمان به دورتا دور زمین یخبندان هست که همون قطبه

سحر صبح

عضو جدید
نحوه تابش خورشید رو تو تصاویر قبلی گذاشتم و در زیر از امام صادق ع توضیحات اورده شده در این باب
تغییر فصول رو هم تو فرمایش امام صادق ع از توحید مفضل توضیح دادن برات میذارم اگر پیداش کردم

سحر صبح

عضو جدید
امام صادق علیه السلام در ادامه به نحوه پیدایش فصل‌های چهارگانه سال اشاره نموده و می‌فرمایند:
«ای مفضل! در بلند و پست شدن آفتاب تفکر کن!👈 ( ارتفاع گرفتن خورشید باعث زمستانی شدن است و کاهش ارتفاع باعث تابستان و اینگونه تابستان خورشید بزرگتر به نظر می رسد) 👉این طلوع و غروب برای این است که در هر سال چهار فصل مختلف پدید آید و مدبر بودن خداوند حکیم و قادر در تأمین مصالح مردم مشخص شود، و... به درستی که با این یک دور، سال تمام می‌شود و فصول چهارگانه به وجود می‌آید یعنی بهار و تابستان و پائیز و زمستان و با این مقدار از حرکت خورشید، غلّه‌ها و میوه‌ها می‌رسند و به ثمر می‌نشینند و باز در سال دیگر رشد و نمو از سر می‌گیرند.
آیا نمی‌بینی که سال شمسی، مقدارش حرکت آفتاب است از اول حمل تا اول حمل؟... و با همین حرکت مردم عمرها و موعد قرض‌ها و اجارات و معاملات و سایر امور خود را محاسبه می‌کنند و با یک دوره آفتاب، یک سال تمام می شود و با همین حساب ضبط می‌گردد.» (توحید مفضل، ترجمه علامه مجلسی، ص162 با اندکی تلخیص.)

🔴 افرین بر امام صادق ع که 1300 ساله افشاگری کرده و ما مثلا شیعه هستیم حرف ناسای ماسون احمق رو باور کردیم!!
➖➖➖➖➖➖
@zamin_takht

سحر صبح

عضو جدید
photo_۲۰۱۶-۰۸-۲۹_۱۱-۵۳-&.jpg

طرح نمادین قدیمی از شجره طیبه زمین
اطراف زمین کوها ها هستند و شجره طیبه زیر گنبد اسمان
اصلها ثابت و فرعها فی السماء قران کریم

photo_۲۰۱۶-۰۸-۲۲_۱۰-۰۶-&.jpg
اثبات حرکت کوه ها با فرض عدم حرکت زمین

سحر صبح

عضو جدید
photo_۲۰۱۶-۰۸-۲۱_۲۳-۱۵-&.jpg

https://************/joinchat/Bu9Y7D7NT-_6m9EWP12j9Q

http://www.aparat.com/v/ZvDAc
در فیلم بالا جناب اقای مهندس منوچهر پیشوا نقشه زمین تخت رو برای دانشجویان تشریح می کند!!
این نقشه را 800 سال پیش در ایران کشیده اند!!
ایرانی ها بیش از 800 سال پیش حتی قاره امریکا و حتی امریکای جنوبی و تمام رود ها را به جزئیات کشیده بودن و این خیلی باورش سخته
اما به دروغ امریکایی ها میگن ما کشف کردیم
چیزی که اینجا قابل مشاهده است کوه های قاف است و یا همان قطب جنوب که دور تا دور زمین را گرفته است!
جالب است که اینجا جناب منوچهر پیشوا جرئت بیان حقیقت را پیدا نمی کند و در مورد این کوه ها ان را افسانه می داند!
چون واقعیت اینه که مردم ظرفیت باور چنین چیزی رو ندارن و دروغ ناسا 100 ساله بر ذهن همه رخنه کرده!!

⚠️‼️سوال اینجاست که چطور بیش از 800 سال پیش قاره امریکا رو می دونستن با جزئیات کامل اما به کوه قاف که رسید شد افسانه؟

ترس از افشاگری یا ترس از باور نکردن و به سخره گرفتن!!
الله اعلم

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب اگه دورتادور زمین بود که ماباید تو شرق و غرب زمین هم قطب داشتیم

سحر صبح

عضو جدید
خوب اگه دورتادور زمین بود که ماباید تو شرق و غرب زمین هم قطب داشتیم

زمینهای یخبندان در واقع اطراف گردی زمین هستند که قطب جنوب نام دارند. یعنی دور تا دور زمین اول دیوار یخی گنبد آسمان بعد کوه های قاف و بعد زمین یخبندان هست. قطب شمال هم در مرکز زمین واقع شده. قطبین انتهای بالا و پائین کره زمین، دروغ ناساست. قطب شمال و جنوب وجود داره اما به این صورت که عرض کردم

آخرین ویرایش:

سحر صبح

عضو جدید
کتاب التفهیم / تایید فاجعهء دروغ فجیع ناسا / حقیقت جهان مجازی به روایت تصویر / خدا ماه و خورشید را در مداری معیین به دور زمین گرداند
🔴دروغ فجیع ناسا/واقعیت گنبدآسمان در بیان ابوریحان بیرونی
➖➖➖🔹🔷🔶🔸➖➖➖

http://www.aparat.com/v/HNaS7

سحر صبح

عضو جدید
طرح و نقشه زمین کروی مربوط میشد به فراماسونها
که میخواستند بجای انسان محوری، شیطان محوری یا همان الاهه خورشید را مرکز معرفی کنند

کلیسا هم که مواجه بود یا جادوگران و افراد شیطان پرست و افراد فرقه کابالا ، افرادی که این ادعا رو میکردند میسوزوندن چون مخالف تورات بود.
و میگفتن اینها کافر شدند به تورات
و مردم بی اعتقاد اون زمان هم اغلب از همان ماسونها خط میگرفتن و فریب میخوردن

یعنی بجای کار و بحث علمی چون کلیسا علمشو نداشتن اینها رو بعنوان ملحد و شیطان پرست یا همان جادوگر و عضو فرقه ماسون میسوزوندن

الان میفهمیم که کلیسا همچین بی راه هم کار نکردن... البته در مقام علم همه ازادن بحث علمی کنند... اما در تبلیغات پنهانی فرقه کابالا و ماسونها شکی نیست.. کلیسا برای از بین بردن این موج پنهانی چاره ای نداشت برای سخت گرفتن... ولی این بین اشتباهات زیادی هم بنظرم پیش میاد... خلاصه، تاریخ گواه هست بر روش اشتباه کلیسا ... و برای همین هم بود که نتیجه عکس داد

و البته همینها که خواستن بعدا ماده گرایی یا آته ایستی (از فرقه های شیظان پرستی) رو بجای خدا پرستی و معنویت (نظم نوین جهانی یا جهان بدون معنویت) روش مانور بدن روی جنایات کلیسا زیادی تبلیغ کردن و آمارهایی دادن افراطی از جنایات کلیسا.. و به این عقده علیه دین و مذهب و محدودیت اون هرچه بیشتر بین مردم جهان دامن زدن برای فریبشون....

آخرین ویرایش:

سحر صبح

عضو جدید
از چرخش 365 بار خورشید دور زمین یک سال خورشیدی
و از چرخش 355 روز ماه دور زمین سال قمری به وجود می اید!!
چون ماه در مدار نزدیک به مرکز هست 10 روز کمتر از سال خورشیدی است!

نظریه زمین تخت اما گرد از قدیمی ترین و اصیل ترین نظریات علمی است. منطقه اى از سيبرى هست که محلى ها به آنجا "آخر دنيا" میگویند... و راست هم میگویند...

اما ناسا تو تصاویر با لنز فیش ای کار میکنن. گاهی زمین کروی میشه گاهی فضا کرویه که اثبات کنه زمین کرویه در حالیکه خودشونم میدونن دروغ میگن...
حالا با لنزهای معمولی زمین مسطحه و یک مورد کروی شما نمیتونید گزارش کنید
خخخخ خاک تو گورشون چجور قرنها همه رو بازی گرفتن

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ایات قرآن داره اثبات میکنه که زمین کرویه..و هزاران عالم دینی و دانشمند اینو تایید کردند و کلی کتاب هم نوشته شده در معجزات قرآن.. در مورد صحت و سقم این روایات که شما اوردین هم من شک دارم و حتی تعبیر و تفسیرش.. که اصلا شاید منظور از امام رضا و.. چیزی نبوده که طرفداران این نظریه برداشت کردند...در مجامع بین المللی نمیتونی بگی چون ایات و روایات اینو میگه پس اوکیه..از نظر دینی دیگه بحثی نیست و بهتره اثبات این موضوع با ایات و روایات رو کنار بگزاریم.
دیروز من توی یه گروه فیزیک که 500 نفر عضو داشت این موضوع رو مطرح کردم و اونا از نظر علمی کاملا این موضوع رو رد میکنند..حتی خود اساتید فیزیک امریکا هم این موضوع رو رد میکنن..
هیچ کدوم از دلایلی که میارید عکس و... ثابت کننده این نظریه نیست..
این یه نظریه است و طرفداران خودشو داره ولی قرار نیست قانون باشه
بهتره هر نظریه ای که میبینم رو جدی نگیریم.. و با تخیل و تصور نخوایم اونو اثبات کنیم..هرچیزی اثباتش راهی داره.. از طریق روابط ریاضی و قوانین فیزیک و زمین شناسی
اگر موضوعی مطرح میکنید و خودتون اونو قبول دارین بهتره دلایل قابل قبول بیارید..

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 262766

مشاهده پیوست 262765

قطب شمال. نزدیکترین محل به گنبد .... و به ستارگان واقع در زیر گنبد

:eek: یعنی دور تا دور زمین قطبه؟؟
یعنی از هر طرف حرکت کنیم در نهایت به قطب میرسیم؟
هزاران نفر دور دنیا رو گشتن و به این نتیجه نرسیدن..
این عکسا بیشتر به تخیلات چند تا بچه مدرسه ای میخوره تا یه نظریه جدی

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
طرح و نقشه زمین کروی مربوط میشد به فراماسونها
که میخواستند بجای انسان محوری، شیطان محوری یا همان الاهه خورشید را مرکز معرفی کنند

کلیسا هم که مواجه بود یا جادوگران و افراد شیطان پرست و افراد فرقه کابالا ، افرادی که این ادعا رو میکردند میسوزوندن چون مخالف تورات بود.
و میگفتن اینها کافر شدند به تورات
و مردم بی اعتقاد اون زمان هم اغلب از همان ماسونها خط میگرفتن و فریب میخوردن

یعنی بجای کار و بحث علمی چون کلیسا علمشو نداشتن اینها رو بعنوان ملحد و شیطان پرست یا همان جادوگر و عضو فرقه ماسون میسوزوندن

الان میفهمیم که کلیسا همچین بی راه هم کار نکردن... البته در مقام علم همه ازادن بحث علمی کنند... اما در تبلیغات پنهانی فرقه کابالا و ماسونها شکی نیست.. کلیسا برای از بین بردن این موج پنهانی چاره ای نداشت برای سخت گرفتن... ولی این بین اشتباهات زیادی هم بنظرم پیش میاد... خلاصه، تاریخ گواه هست بر روش اشتباه کلیسا ... و برای همین هم بود که نتیجه عکس داد

و البته همینها که خواستن بعدا ماده گرایی یا آته ایستی (از فرقه های شیظان پرستی) رو بجای خدا پرستی و معنویت (نظم نوین جهانی یا جهان بدون معنویت) روش مانور بدن روی جنایات کلیسا زیادی تبلیغ کردن و آمارهایی دادن افراطی از جنایات کلیسا.. و به این عقده علیه دین و مذهب و محدودیت اون هرچه بیشتر بین مردم جهان دامن زدن برای فریبشون....

:Dاون زمان که دانشمندان نجوم ما داشتن روی این مساله کار میکردن و قبول داشتن.. اندیشه فراماسونری کجا بود اخه
مثلا غیاث الدین جمشید کاشانی و ...
بهتره با دلایل علمی صحبت بشه و این امور رو به هم ربط ندیم

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از چرخش 365 بار خورشید دور زمین یک سال خورشیدی
و از چرخش 355 روز ماه دور زمین سال قمری به وجود می اید!!
چون ماه در مدار نزدیک به مرکز هست 10 روز کمتر از سال خورشیدی است!

نظریه زمین تخت اما گرد از قدیمی ترین و اصیل ترین نظریات علمی است. منطقه اى از سيبرى هست که محلى ها به آنجا "آخر دنيا" میگویند... و راست هم میگویند...

اما ناسا تو تصاویر با لنز فیش ای کار میکنن. گاهی زمین کروی میشه گاهی فضا کرویه که اثبات کنه زمین کرویه در حالیکه خودشونم میدونن دروغ میگن...
حالا با لنزهای معمولی زمین مسطحه و یک مورد کروی شما نمیتونید گزارش کنید
خخخخ خاک تو گورشون چجور قرنها همه رو بازی گرفتن

هدف ناسا از دروغ چیه؟
ماهواره های ژاپن و روسیه هم عکساشون فوتوشاپه؟؟
یعنی همشون دارن دروغ میگن؟
ماهواره امید ، فجر و ... چی؟
یعنی همه دارن به ما دروغ میگن که چی بشه؟
یعنی توی هوا و فضای ایرانم اندیشه های فراماسونری وجود داره ؟

سحر صبح

عضو جدید
ایات قرآن داره اثبات میکنه که زمین کرویه..و هزاران عالم دینی و دانشمند اینو تایید کردند و کلی کتاب هم نوشته شده در معجزات قرآن.. در مورد صحت و سقم این روایات که شما اوردین هم من شک دارم و حتی تعبیر و تفسیرش.. که اصلا شاید منظور از امام رضا و.. چیزی نبوده که طرفداران این نظریه برداشت کردند...در مجامع بین المللی نمیتونی بگی چون ایات و روایات اینو میگه پس اوکیه..از نظر دینی دیگه بحثی نیست و بهتره اثبات این موضوع با ایات و روایات رو کنار بگزاریم.
دیروز من توی یه گروه فیزیک که 500 نفر عضو داشت این موضوع رو مطرح کردم و اونا از نظر علمی کاملا این موضوع رو رد میکنند..حتی خود اساتید فیزیک امریکا هم این موضوع رو رد میکنن..
هیچ کدوم از دلایلی که میارید عکس و... ثابت کننده این نظریه نیست..
این یه نظریه است و طرفداران خودشو داره ولی قرار نیست قانون باشه
بهتره هر نظریه ای که میبینم رو جدی نگیریم.. و با تخیل و تصور نخوایم اونو اثبات کنیم..هرچیزی اثباتش راهی داره.. از طریق روابط ریاضی و قوانین فیزیک و زمین شناسی
اگر موضوعی مطرح میکنید و خودتون اونو قبول دارین بهتره دلایل قابل قبول بیارید..

اولا هیچ جای قرآن اسمی از کروی بودن یا تخت بودن زمین برده نشده و همه این اثباتهایی که بر کروی بودن از نظر تفسیری آوردی هیچکدوم دلیل بر الزام کروی بودن نبود. بلکه بعضی آیات از قبیل چندین شرق و غرب داشتن زمین و شواهد، فقط نشون میده زمین گرد هست نه الزاما کروی هم باشه. میتونه کروی هم باشه بر اون اساس نه الزاما
هزاران عالم دینی هم از طریق خواندن نجوم قدیم همگی نقشه زمین تخت رو بررسی میکنند و هنوز هم در درس نجوم ایت الله صمدی آملی و حسن زاده آملی شاگردشون که از اعاظم علما هستن نجوم بر اساس نقشه زمین تخت تدریس میشه به شاگردان و در کتابهاشون
منظور از روایت هم واضح هست نیاز به تفسیر نداره. چون امام میفرمایند خورشید در بالای زمین در گردش است!
مجامع بین المللی کیلویی چندن؟ اولا برای خود ما مسلمونا از این طریق یک شاهد باشه کافیه بقیشم از نظر علم روز باید هرکی دوست داره بررسی کنه که البته بررسی های زیادی شده و توی کانالی که معرفی کردم همه اش آمده. شما به دو تا مطلب و عکس من اینجا استناد میکنید اشتباه میکنید من از اول هم با مدعای قانع کردن شما با دلایل کافی نیومدم جلو. چند بارم گفتید تکرار کردم بازم تکرار میکنم میخواید بپذیرید یا نپذیرید مختارید ولی هدف از این تاپیک معرفی کردن این نظریه بود نه اثباتش. تحقیق با خودتونه

بعدم هیچ موقع اینقدر قاطع نظر ندید. همیشه یک گوشه ذهنتون رو بذارید برای شک در نادانسته هایی که ازش خبر ندارید. این از تواضعه و برعکسش از غرور یا تکبر میتونه باشه.
اگر خیلیا رد میکنن خیلیا هم این نظریه رو تأئید میکنن. بنابراین هرکس باید خودش بره تحقیق کنه . اینم که میگی همه اساتید فیزیک آمریکا اینو رد میکنند من نمیتونم بپذیرم شاید بدلیل این که کلیپ هایی از دانشمندان فیزیک یا زمین شناسی غرب در اون کانال دیدم در تأئید نظریه زمین تخت یا چیزی شبیه این که اینجا نشد آپلود کنم یا لینک بدم چون از تلگرام بود. و خیلی شواهد دیگه علمی که خیلیا پی بردن به اینکه زمین کروی نمیتونه باشه...

منم نگفتم این یک قانونه. اصولا مسئله علمی هیچوقت قانون نمیشه. حتی کروی بودن زمین قانون نیست. اونم در حد یک نظریه است که طرفداران زیادی پیدا کرده.
شما اگر نمیخوای قبول کنی ازادی ولی من علیرغم تخیل و تصور شما با تخیل و تصور این رو نپذیرفتم چند روز در اون کانال دارم شواهد علمی رو میبینم که اینجا نمیشه همه رو فووراد کنم
من این نظریه رو قبول دارم کاملا. ولی مایل نیستم حتما شما رو قانع کنم. هرکس خودش تصمیم میگیره چه راهی رو بره

وضعیت
موضوع بسته شده است.