ریز مکالمات ایرانسل

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان توروخدا یکی زود جوابمو بده من سیم کارتم به نام یکی دیگس و اون رفته پرینت ریز مکالمات و اس ام اس ها رو گرفته.سیم کارت اعتباری ایرانسل..ایا میتونه متن اس ام اس هارو هم بگیره؟من چیکار باید بکنم راهی هست از اینکار جلوگیری بکنم مثلا از سایت ایرانسل و از  E-CARE   توروخدا راه حل بهم بدین خیلی فوریه

mahsa.92

عضو جدید
سلام دوستان توروخدا یکی زود جوابمو بده من سیم کارتم به نام یکی دیگس و اون رفته پرینت ریز مکالمات و اس ام اس ها رو گرفته.سیم کارت اعتباری ایرانسل..ایا میتونه متن اس ام اس هارو هم بگیره؟من چیکار باید بکنم راهی هست از اینکار جلوگیری بکنم مثلا از سایت ایرانسل و از E-CARE توروخدا راه حل بهم بدین خیلی فوریه
در ایرانسل به این راحتیا ریز مکالمه نمیده
در ثانی دوسته گلم فک نکنم بتونه متن اس ام اسا رو داشته باشه.

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تا زمانی که سیم کارت به اسم شما نباشه هیچ کاری نمیتونی انجام بدی چون سندی مبنی بر مالکیت سیم نداری تا بتونی جلوشو بگیری

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ایرانسل به این راحتیا ریز مکالمه نمیده
در ثانی دوسته گلم فک نکنم بتونه متن اس ام اسا رو داشته باشه.
اخه ریز مکالماتو حتی تا 4 ماه قبلو داره ولی نمیدونم متن اس ام اس هارو هم تونسته بگیرهه یا نه

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
این چه طرز تاپیک زدنه؟از سال 2009 تا الان متوجه نشدین که تاپیک باید در جای خودش و با عنوان مناسب باشه؟
عنوان رو درست کنید وگرنه اخطار دریافت میکنید.
----------------------------------------------------------------------
درخواست ریز مکالمات خطوط دائمی ایرانسل فقط از طریق صاحب خط و تا حداکثر 4 ماه قبل امکان پذیر هست.
درخواست LOG پیامک ها ی خطوط دائمی ایرانسل فقط از طریق صاحب حساب و تا حداکثر 4 ماه قبل امکانپذیر هست.
درخواست ریز مکالمات خطوط دائمی همراه اول فقط از طریق صاحب خط و تا حد اکثر 12 ماه قبل امکان پذیر هست.
درخواست LOG پیامک ها ی خطوط دائمی همراه اول فقط از طریق صاحب حساب و تا حداکثر 10 ماه قبل امکانپذیر هست.
درخواست ریز مکالمات و LOG پیامک ها ی کلیه خطوط اعتباری (ایرانسل . تالیا . همراه اول) فقط توسط مرجع قضایی با نامه ی کتبی تا حداکثر 2 ماه امکانپذیر است.

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
این چه طرز تاپیک زدنه؟از سال 2009 تا الان متوجه نشدین که تاپیک باید در جای خودش و با عنوان مناسب باشه؟
درخواست ریز مکالمات خطوط دائمی ایرانسل فقط از طریق صاحب خط و تا حداکثر 4 ماه قبل امکان پذیر هست.
درخواست LOG پیامک ها ی خطوط دائمی ایرانسل فقط از طریق صاحب حساب و تا حداکثر 4 ماه قبل امکانپذیر هست.
درخواست ریز مکالمات خطوط دائمی همراه اول فقط از طریق صاحب خط و تا حد اکثر 12 ماه قبل امکان پذیر هست.
درخواست LOG پیامک ها ی خطوط دائمی همراه اول فقط از طریق صاحب حساب و تا حداکثر 10 ماه قبل امکانپذیر هست.
درخواست ریز مکالمات و LOG پیامک ها ی کلیه خطوط اعتباری (ایرانسل . تالیا . همراه اول) فقط توسط مرجع قضایی با نامه ی کتبی تا حداکثر 2 ماه امکانپذیر است.[/
Q
 عنوان رو نتونسم تصحیح کنم.شما هم اطلاع دقیق در این زمینه ندارین..با 700 که تماس میگیرم ریز مکالمات اعتباری رو به راحتی در اختیار مالک میزارن!!من شنیده بودم متن اس ام اس رو با حکم قضایی میدن اما نمیدونم مالک سیم کارت چطوری تونسته حتی متن اس ام اس رو هم بگیره!!!!سوالم این بود!!

Atila.angel

عضو جدید
age vaghean tuneste riz mokalemateto begire sms kari nadare vase khodam etefagh oftade hata matnesham gereftan tanha rahesh ine sanado be name khodet koni !

HaMiD.TcI

مدیر تالار
درخواست ریز مکالمات و LOG پیامک ها ی کلیه خطوط اعتباری (ایرانسل . تالیا . همراه اول) فقط توسط مرجع قضایی با نامه ی کتبی تا حداکثر 2 ماه امکانپذیر است.[/
Q
عنوان رو نتونسم تصحیح کنم.شما هم اطلاع دقیق در این زمینه ندارین..با 700 که تماس میگیرم ریز مکالمات اعتباری رو به راحتی در اختیار مالک میزارن!!من شنیده بودم متن اس ام اس رو با حکم قضایی میدن اما نمیدونم مالک سیم کارت چطوری تونسته حتی متن اس ام اس رو هم بگیره!!!!سوالم این بود!!

دوست عزیز
ریز مکالمات و متن اس ام اس هردو جزو حریم شخصی محسوب شده و در سیمکارت های اعتباری به خاطر عدم اطمینان از وجود سیمکارت در دست مالک امکان در اختیار گذاشتن موجود نیست.
به موجب قانون حفظ حریم شخصی صنایع مخابرات ایران ,در اختیار گذاشتن ریز مکالمات و متن پیام ها در سیمکارت های اعتباری کلیه ی اپراتور های موجود در جمهوری اسلامی ایران به خاطر عدم اطمینان صحت مالکیتِ مالک حقوقی, حقیقی در اختیار مجری قضایی مربوطه و با حکم ممهور به آن شعبه امکانپذیر میباشد.

هر شرکتی هم که این ریز مکالمات رو در اختیار فرد قرار داده قابل پیگیریه و به شدت با اون اپراتور و مجری در اختیار گذارنده ی اطلاعات برخورد میشه.

سیمکارتای دائمی به خاطر قیمت بالاشون از این امر استثنا هستند. ولی سیمکارت اعتباری که هر نفر در هر دوره 500 تا 1000 مینویسه و بعد به افراد دیگه بدون انتقال سند میفروشه اگه این امر براش مقدور بود که تاحالا میتونست اطلاعات شخصی خیلی از افراد رو به دست بیاره.

ashke yakhi

عضو جدید
من که ی بار پرینت گرفتم ...فقیط شماره هایی ک تو تماس گرفتی و یا اس دادی با زمانش در لیست هست... متن اس رو نمیدن

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که ی بار پرینت گرفتم ...فقیط شماره هایی ک تو تماس گرفتی و یا اس دادی با زمانش در لیست هست... متن اس رو نمیدن

تحت هیچ شرایطی نمیتونه متن اس ام اس هات بیرون بیاره.حتی با داشتن نامه ی دادگاه کلی به سختی شدنیه در واقع نشدنیه.اگه هم بشه زمان زیادی میبره.

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم همین فکرارو میکردم پس علم غیب داره که از متن اس ها باخبره؟؟باور کنین متنو هم گرفته!!چجوریشو نمیدونم:(

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم همین فکرارو میکردم پس علم غیب داره که از متن اس ها باخبره؟؟باور کنین متنو هم گرفته!!چجوریشو نمیدونم:(
:surprised:ببین این امکان نداره....حواست به گوشیت باشه.
میخوای برو نمایندگی ایرانسل هم بپرس

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز
ریز مکالمات و متن اس ام اس هردو جزو حریم شخصی محسوب شده و در سیمکارت های اعتباری به خاطر عدم اطمینان از وجود سیمکارت در دست مالک امکان در اختیار گذاشتن موجود نیست.
به موجب قانون حفظ حریم شخصی صنایع مخابرات ایران ,در اختیار گذاشتن ریز مکالمات و متن پیام ها در سیمکارت های اعتباری کلیه ی اپراتور های موجود در جمهوری اسلامی ایران به خاطر عدم اطمینان صحت مالکیتِ مالک حقوقی, حقیقی در اختیار مجری قضایی مربوطه و با حکم ممهور به آن شعبه امکانپذیر میباشد.

هر شرکتی هم که این ریز مکالمات رو در اختیار فرد قرار داده قابل پیگیریه و به شدت با اون اپراتور و مجری در اختیار گذارنده ی اطلاعات برخورد میشه.

سیمکارتای دائمی به خاطر قیمت بالاشون از این امر استثنا هستند. ولی سیمکارت اعتباری که هر نفر در هر دوره 500 تا 1000 مینویسه و بعد به افراد دیگه بدون انتقال سند میفروشه اگه این امر براش مقدور بود که تاحالا میتونست اطلاعات شخصی خیلی از افراد رو به دست بیاره.
این قانون مال چه تاریخیه؟ببینید مالک سیم کارت من پرینت مکالمات و حتی متن اس ام اس ها رو گرفته!!اسیم کارت اعتباری ایرانسله مال اوایل که ایرانسل اعتباری اومده بود و قیمتی در حدود 30000 داشت..یعنی من الان میتونم شکایت کنم؟؟

HaMiD.TcI

مدیر تالار

درسته
اون رو به اصطلاح Log شماره ها میدن و به صاحب خط میدن. اونم فقط تماس هایی رو که برقرار شده توش مینویسه. یعنی اگه شما زنگ بزنی و شخص گوشی رو بر نداره توی اون لیست نمیره.
توی این لیت نوشته شده مثلا:
Calling to 09123456789 in 1.1.2007
sms delivered
sms pending
calling to 09236548511 in 2.2.2007

اما ریز مکالمات و متن پیام ها به این شرح هست:
Calling from 09123456789 0.25.12 in 2.2.2007
Calling to 09123456789 0.25.12 in 2.2.2007
Call pending to ........ 0.0.0 in 2.2.2007
sms Delivered to 09123456789 in 1.1.2007 "matne payam"
sms received as 09123456789 in 12.1.2007 " matne payam"

و به همین ترتیب تمامی تماس های موفق و ناموفق ارسالی و دریافتی و تمامی پیام های ارسالی و دریافتی اعم از موفق یا ناموفق

HaMiD.TcI

مدیر تالار
این قانون مال چه تاریخیه؟ببینید مالک سیم کارت من پرینت مکالمات و حتی متن اس ام اس ها رو گرفته!!اسیم کارت اعتباری ایرانسله مال اوایل که ایرانسل اعتباری اومده بود و قیمتی در حدود 30000 داشت..یعنی من الان میتونم شکایت کنم؟؟

این قانون در تاریخ 25.4.1390 به تایید وزارت اطلاعات و شورای عالی امنیت اطلاعات شرکت مخابرات رسید.

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:ببین این امکان نداره....حواست به گوشیت باشه.
میخوای برو نمایندگی ایرانسل هم بپرس
جالبه!!من با 700 تماس گرفتم گفتند پرینت مکالمات و اس ام اس رو به مالک میدن اما متن اس ام اس ارائه نمیشه!!اما من خودم دیدم پرینت متن اس ام اس رو!!700 گفت میتونین از اون شرکت ارائه دهنده شکایت کنین!!چطور ممکنه آخه؟

HaMiD.TcI

مدیر تالار
جالبه!!من با 700 تماس گرفتم گفتند پرینت مکالمات و اس ام اس رو به مالک میدن اما متن اس ام اس ارائه نمیشه!!اما من خودم دیدم پرینت متن اس ام اس رو!!700 گفت میتونین از اون شرکت ارائه دهنده شکایت کنین!!چطور ممکنه آخه؟
اون فرد هم یک کارمنده و ممکنه اشتباه کنه. همونطور که زنگ میزنید 118 ممکنه شماره اشتباه بهتون بده!
اگه ممکنه یک عکس از اون صفحه ی پرینت با رعایت محو کردن شماره ها و پیام ها بگیرید.
من از این مساله مطمئنم

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون فرد هم یک کارمنده و ممکنه اشتباه کنه. همونطور که زنگ میزنید 118 ممکنه شماره اشتباه بهتون بده!
اگه ممکنه یک عکس از اون صفحه ی پرینت با رعایت محو کردن شماره ها و پیام ها بگیرید.
من از این مساله مطمئنم
این پرینت مکالمات و اس ام اس هاست.پرینت متنو من الان ندارم.من از دیروز چندبار تماس گرفتم همشون همینو گفتن.
 8888888888888888888888.jpg

HaMiD.TcI

مدیر تالار
این پرینت مکالمات و اس ام اس هاست.پرینت متنو من الان ندارم.من از دیروز چندبار تماس گرفتم همشون همینو گفتن.
مشاهده پیوست 106348
ممنون
این همون لوگ هستش
اگه دقت کنید میبینید که همونطوریه که بنده هم عرض کردم.
البته توی این پرینت من اس ام اسی نمیبینم.
این کاملا" قانونیه
اما هرگونه پرینتی که متن پیام ها یا شماره های ارسالی و دریافتی (ریز مکالمات) رو به طور کامل توش نوشته باشه کاملا" از طریق مرکز مخابرات شهرتون قابل بررسی و پیگیری هست

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون
این همون لوگ هستش
اگه دقت کنید میبینید که همونطوریه که بنده هم عرض کردم.
البته توی این پرینت من اس ام اسی نمیبینم.
این کاملا" قانونیه
اما هرگونه پرینتی که متن پیام ها یا شماره های ارسالی و دریافتی (ریز مکالمات) رو به طور کامل توش نوشته باشه کاملا" از طریق مرکز مخابرات شهرتون قابل بررسی و پیگیری هست
 بله من هم گفتم پرینت متن رو الان ندارم که عکسشو بزارم..اما دیدم،واسه همینم الان انقدر برام جای سوال داشت..پس میتونم از اون شرکت شکایت کنم؟ آخه شما اولین بار که به این سوال جواب دادین گفتین log  و متن در سیم کارت اعتباری فقط تا 2 ماه و با نامه مراجع قضایی میدن!! در حالیکه متن و  log  تا 4 ماه قبلو بهش دادن.حتی هر شماره ای و به هر اسمی تو سیم کارتم ثبت بود هم مشخص بود!!!!!!!!!!!!!

HaMiD.TcI

مدیر تالار
بله من هم گفتم پرینت متن رو الان ندارم که عکسشو بزارم..اما دیدم،واسه همینم الان انقدر برام جای سوال داشت..پس میتونم از اون شرکت شکایت کنم؟ آخه شما اولین بار که به این سوال جواب دادین گفتین log و متن در سیم کارت اعتباری فقط تا 2 ماه و با نامه مراجع قضایی میدن!! در حالیکه متن و log تا 4 ماه قبلو بهش دادن.حتی هر شماره ای و به هر اسمی تو سیم کارتم ثبت بود هم مشخص بود!!!!!!!!!!!!!

من تابحال همچین چیزی ندیدم!
اگه دقت کرده باشید من لوگ پیام رو اشاره کردم ولی لوگ تماس ها بستگی به ظرفیت ذخیره سازی سرور پشتیبانیش داره.
به هر حال ایرانسل چون یه شرکت خصوصی هست ممکنه با پارتی بازی و آشنا بازی این کارارو براشون انجام بدن ولی شما میتونید با در دست داشتن اون پرینت اگر خط به نام خودتونه به مرکز مخابراتیتون برید و اقدام کنید.
حتی اگه اون پرینت هم ندارید میتونید از طریق مرجع قضایی درخواست پرینت activation خططون رو بگیرید تا تمامی کارهای انجام شده بر روی خططون توسط دفاتر پیشخوان یا خود شرکت ایرانسل بررسی بشه

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تابحال همچین چیزی ندیدم!
اگه دقت کرده باشید من لوگ پیام رو اشاره کردم ولی لوگ تماس ها بستگی به ظرفیت ذخیره سازی سرور پشتیبانیش داره.
به هر حال ایرانسل چون یه شرکت خصوصی هست ممکنه با پارتی بازی و آشنا بازی این کارارو براشون انجام بدن ولی شما میتونید با در دست داشتن اون پرینت اگر خط به نام خودتونه به مرکز مخابراتیتون برید و اقدام کنید.
حتی اگه اون پرینت هم ندارید میتونید از طریق مرجع قضایی درخواست پرینت activation خططون رو بگیرید تا تمامی کارهای انجام شده بر روی خططون توسط دفاتر پیشخوان یا خود شرکت ایرانسل بررسی بشه
 مسئله اینجاست که من اولم گفتم سیم کارت به نام من نیست و اونو به مالک سیم کارت دادن!!و اینو هم مطمئنم که هیچ آشنا و پارتی برای این منطور نداره!!و در اختیارش گذاشتند..

HaMiD.TcI

مدیر تالار
مسئله اینجاست که من اولم گفتم سیم کارت به نام من نیست و اونو به مالک سیم کارت دادن!!و اینو هم مطمئنم که هیچ آشنا و پارتی برای این منطور نداره!!و در اختیارش گذاشتند..

پس با این اوصاف دستتون به جایی بند نیست.

ainaz_F

عضو جدید
چه وحشتناک... خب از دستش شکایت کن!!! به چه حقی تو مسائله شخصیه یکی دیگه سرک میکشه!

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه وحشتناک... خب از دستش شکایت کن!!! به چه حقی تو مسائله شخصیه یکی دیگه سرک میکشه!
چطور شکایت کنم؟هیچ قانونی در این مورد وجود نداره!!بهم میگن خط خودشه میتونه بگیره!!:(

essi_1360

عضو جدید
سلام.بچه ها من سیمکارت اعتباری ایرانسل دارم.از طریق این سامانه های 02187..و0216405..قبضهامو پرداخت میکنم و شارج میگیرم.الان مشکلم اینه که به عابر بانکم دسترسی ندارم و رمز اینترنتی کارتم هم یادم رفته.به نظرتون میتونم از طریق اپراتور ایرانسل شماره 16 رقمی و همچنین رمز اینترنتی کارتمو بفهمم؟اگه دوستان کسی میدونه راهنماییم کنه وبگه چکار باید بکنم.ممنونم

HaMiD.TcI

مدیر تالار
سلام.بچه ها من سیمکارت اعتباری ایرانسل دارم.از طریق این سامانه های 02187..و0216405..قبضهامو پرداخت میکنم و شارج میگیرم.الان مشکلم اینه که به عابر بانکم دسترسی ندارم و رمز اینترنتی کارتم هم یادم رفته.به نظرتون میتونم از طریق اپراتور ایرانسل شماره 16 رقمی و همچنین رمز اینترنتی کارتمو بفهمم؟اگه دوستان کسی میدونه راهنماییم کنه وبگه چکار باید بکنم.ممنونم
خیر
اطلاعات شما داخل سیستم بانک ذخیره میشه نه ایرانسل

silas99

عضو جدید
پس با این اوصاف دستتون به جایی بند نیست.
با سلام
من هم همچین مشکلی دارم البته با این تفاوت که اون کسی که مرتب میره و متن پیامک های منو میگیره و گرفته صاحب خط هم نیست اما آشنا داره،جالبه من با بخش حقوقی ایرانسل هم تماس گرفتم با قاطعیت میگفتن که اصلا" متن ثبت نمیشه هر چی میگفتم بابا تو این که ثبت میشه شک ندارم فقط میخوام بدونم تا چند وقت ذخیره میشه زیر بار نمیرفتن.نمیدونم چیکار کنم،جالبه حالا اگه بخوای خودت که صاحب خطی بگیری نمیدن و حکم هم که نمیدن اما یه آدم از خدا بی خبر با یه آشنا راحت هر روز میتونه کنترلت کنه واقعا" باید گریه کرد به حال این مملکت

بالا