رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

Mohandes salman

عضو جدید
http://s6.uplod.ir/i/00601/wtqzbyc9bist.png
سیستمو ارتقا دادم حالا وقتی فایلهای مکسمو وامیکنم این ویندو وا میشه چیکار کنم؟ کارم خیلی ضروریه:cry:

سلام
وی ری شما 2013 هست و مکستون 2014 و اصلا هم هم خونی نداره
وی ری هم باید کرد شده باشه تا چنین خطایی رخ نده و اگه فایل مکس رو از یه سیستم دیگه اورده باشید باید متریال ها وتکسچر ها شونم باشن تا فایل به صورت کامل و بدون هیچ خطایی لود شه.

Mohandes salman

عضو جدید
سلامم.
شما یه آرشیو بگیرید از فایلتون ببینید میتونه متریال هارو جمع کنه.
با سلام خدمت شما استاد بزرگ و ارجمند
البته ببخشید حمل بر بی احترامی نشه
با اجازه شما دوست عزیز
اگه فایلشون از رو یه سیستم دیگه باشه تا تکسچر ها و متریال های اون فایل نباشن فایل به خوبی نمایش داده نمیشه .باید حتما یه ارشیو از متریال ها و تکسچر ها از روی همون سیستمی که گرفتش داشته باشه.

aydaaaa

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت شما استاد بزرگ و ارجمند
البته ببخشید حمل بر بی احترامی نشه
با اجازه شما دوست عزیز
اگه فایلشون از رو یه سیستم دیگه باشه تا تکسچر ها و متریال های اون فایل نباشن فایل به خوبی نمایش داده نمیشه .باید حتما یه ارشیو از متریال ها و تکسچر ها از روی همون سیستمی که گرفتش داشته باشه.
خوب وقتی پارتیشن بندیام عین قبله پس باید مسیرارم بتونه بخونه:(

Mohandes salman

عضو جدید

وی ری رو حذف کن دوبازه نصب کن و باید دوباره مسیر بدی.
اگه شما هاردتونم عوض کردید و همون پارتیشن بندیاشم همونارو گذاشته باشید بازم فایلاتون ی جایجایی انجام شده در نتیجه نمیتونه بخونه اطلاعاتو و مسیر میخواد باید دو باره مسیر داد بهش
توجه داشته باشید ک وی ری باید خوب کرک شده باشه تا بتونه خوب فایلو لود کنه.

Mohandes salman

عضو جدید

وقتی ک فایل مکستون کامل شد و اماده رندر نهایی شد از قسمت utilities از قسمت more واز پنجره باز شده گزینه resource collector انتخاب واز قسمت browse مسیر ذخیره سازی تکسچز ها با خود فایل مکسو بده و گزینه کپی را بزنید هر چی تکسچر به اون فایل مکستون دادید در مسیری ک شما طی کردید ذخیره میشه و این جور هر زمان ک خواستید فایل مکستونو روی ی سیستم دیگه اجرا کنید به مشکل مواجه نمیشوید .

arc_shl

عضو جدید
سلام دوستان .. ی مشکلی واسم پیش اومده وقتی واسه بکگراند کار ی tube میذارم و با vraylightMtl ی مپ آسمون میدم تو viewport فقط نور رو نشون میده روی tube و مپ آسمون رو نشون نمیده که بخوام پشت پنجره کار تنظیم کنم آسمون رو ولی توی رندر نشون میده .. نمییدونم مشکل از کجاست ؟

Bacchus

عضو جدید
سلام دوستان.
من الان دارم یه رندر داخلی میگیرم که با وجود اینکه روی مدیوم گذاشتم اما الان بیش از 18 ساعت از رندر گذشته و هنوز به 80% نرسیده! می دونم که احتمالا به زیاد کردن جزئیات از تنظیمات موتور رندر هست که اینطور طول کشیده. حالا هم که تقریبا تمومه دلم نمیاد قطعش کنم :D

حالا این کار که گذشت اما از دوستان اگر تجربه ایی در تنظیم موتور رندر دارند که نه کیفیت را فدا کنه نه زمان را اینطور بالا ببره ممنون میشم به اشتراک بذارند.

setareh26

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز...من تری دی مکس 2015 رو با وی ری نصب کردم ولی قبل از باز کردن مکس اخطار زیر رو می ده و اینطور که دوستان فرمودن وی ری رو نمی خونه ..میشه لطفا راهنمایی کنین چی کار باید بکنم ؟
برای نصب دوباره وی ری لازمه که تری دی مکس هم دوباره نصب بشه و مثل اتوکد ویندوز هم عوض بشه ؟؟؟
میشه لطفا راهنمایی کنین خیلی ضروریه ... از لطفتون ممنون...

پیوست ها

• maxi.jpg
    maxi.jpg
    16.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

memara

عضو جدید
سلام دوست عزیز من تاجایی خودم تجربه دارم میگم

نیاز به حذف مکس و عوض کردن ویندوز نداره
از قسمت کنترل پنل برو تو قسمت uninstall a program وی ری رو حذف کن حذف که کردی یه ریستارت بکن سیستمت رو بعد وی ری جدید رو نصب و کرک کن

و اینکه مکس و وی ری 2015 هنوز نسخه فول پک اون نیومده و هنوز یه سری ایراداتی داره ناگفته نمونه
اگه دنبال وی ری بدون مشکلش بگردی بهتره

مکس 2014 با وی ری 3.01 نصب کن بدون دغدغه ( و اینکه الان پلاگینهای مکس 2015 هنوز هم نیومده )

setareh26

عضو جدید
ازتون خیلی خیلی ممنونمدوست عزیز....یعنی الان برای مکس 2015 وی ری ورژن های پایین تر رو نمیشه نصب کرد و باید مکس رو هم عوض کنم .. دئرسته ؟

sepid.ab82

عضو جدید
سلام دوستان من مدلسازی رو در اتوکد انجام میدم مراحل بعدی رو در تری دی مکس میخواستم ببینم بعد از بردن فایل به تری دی مکس چکار کنم که کیفیت بهتر بشه

sepid.ab82

عضو جدید
ویه سوال دیگه اینکه کیفیت چاپ از فایلی خیلی کمتر میشه چیکار کنم و اینکه تو تبریز پلاتر خوب میشناسین یعنی بعد از پلات واقعا نا امید میشم کیفیت خیلی بد میشه

سحرصابری2

عضو جدید
سلام دوستان من مدلسازی رو در اتوکد انجام میدم مراحل بعدی رو در تری دی مکس میخواستم ببینم بعد از بردن فایل به تری دی مکس چکار کنم که کیفیت بهتر بشه

سلام سپیده جان
منظورتون از کیفیت چی هست؟

شما مدل رو وارد مکس میکنید و موتور رندر رو وی ری قرار میدی(اگه با ویری کار میکنی)..دوربین ویری رو بهتره انتخاب کنی...تنظیمات مناسب رو برای دوربین,نور,متریال,وهمچنین رندر لحاظ میکنی.... (به صورت کلی)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سوال بعدیم در مورد شیت بندیه که بهتره فتوشاپ باشه یا اتوکد از لحاظ کیفیت
پیشنهاد منم همون نظر خانم صابریه.فتوشاپ بهترین نرم افزار برای شیت بندیه.حتی من پیشنهاد میکنم مثلا تو نقشه های محوطه درختا و فضای سبز رو تو فتوشاپ انجام بدی و همچنین نشانه گذاری و ...

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
من مادلینگ هام رو از آرشیکد میبرم تو مکس.مادلینگتون رو از هر نرم افزاری که ببرید تو مکس،بحث کیفیت خروجی فقط مربوط میشه به خود نرم افزار مکس.

sepid.ab82

عضو جدید
منظورم اینه که مثلا ورتکسهاش رو تغییر بدم یانه البته کیفیت رندرام خوبه ولی تو پلات کیفیت پایین می افته

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
مشکل نصب وی ری

مشکل نصب وی ری

سلام دوستان من در نصب وی ری مشکل دارم. بعد از نصب گزینه هایی که تو سر برگ وی ری در مکس باید باشه محدوده و نشون نمی ده مشکل از چی میتونه باشه؟
من برای کرکش هم طبق فیلم آموزشی خود برنامه پیش رفتم. ورژنشم 2015 هست.

آخرین ویرایش:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان من در نصب وی ری مشکل دارم. بعد از نصب گزینه هایی که تو سر برگ وی ری در مکس باید باشه محدوده و نشون نمی ده مشکل از چی میتونه باشه؟
من برای کرکش هم طبق فیلم آموزشی خود برنامه پیش رفتم. ورژنشم 2015 هست.

از این لینک کرک وی ری 3 برای مکس 2015 رو دانلود کن و جایگزین قبلی کن
http://uploadboy.com/0jmnos3co4db.html

ایمان قریشی

عضو جدید
سلام
من یک صحنه داخلی را مدل کردم و متریال و نور دادم ، موقع رندر گرفتن تو یک سری view های و دوربین ها بدون نقص عالی رندر میگیره ولی تو یک سری دوربین های دیگم تو همون فضا ولی از زوایای دیگه بعد از طی فرایند محاسبه light cache ، یهو صفحه سفید میشه و میگه ببند یا بصورت آنلاین نقص یابی کن . بنظر شما اشکال کار کجاست؟اگه بگیم رم کم میارم باید قبل محاسبه light cache این اتفاق بیوفته ، حالت دینامیک تو قسمت تنظیمات سیستم هم فعال کردم و رو 3800 گذاشتم ولی فایده نداشت(رم ام 4 گیگه)
از مکس 2015 و وی ری 3.00.0.8 استفاده میکنم

mohtaram_bash

عضو جدید
سلام
من یک صحنه داخلی را مدل کردم و متریال و نور دادم ، موقع رندر گرفتن تو یک سری view های و دوربین ها بدون نقص عالی رندر میگیره ولی تو یک سری دوربین های دیگم تو همون فضا ولی از زوایای دیگه بعد از طی فرایند محاسبه light cache ، یهو صفحه سفید میشه و میگه ببند یا بصورت آنلاین نقص یابی کن . بنظر شما اشکال کار کجاست؟اگه بگیم رم کم میارم باید قبل محاسبه light cache این اتفاق بیوفته ، حالت دینامیک تو قسمت تنظیمات سیستم هم فعال کردم و رو 3800 گذاشتم ولی فایده نداشت(رم ام 4 گیگه)
از مکس 2015 و وی ری 3.00.0.8 استفاده میکنم
احتمالا اون وسط آبجکتی وجود داره که اون وسط باعث کرش میشه دونه دونه hide کن رندر بگیر

mohtaram_bash

عضو جدید
سلام یچه ها میشه یکی به من بگه طریقه ی نصب پلاگین افزایش رندر چطوریه؟ممنون :smile:پلاگین افزایش سرعت رندر 3ds Max

به نظرم استفاده نکنی بهتره!! بهتره خودت برای یه رندر سریع یه سری راهکارارو در نظر بگیری
من چندتاشو میگم
-سعی کن آبجکتایی که داری lowpoly باشه یعنی خیلی سگمنت نداشته باشه!
-سعی کن وقتی متریال بدی خیلی خیلی اصولی باشه خیلی از دیسپلیس استفاده نکن..یا نکنی کلا بهتره
-سعی کن از رفلکت استفاده بهینه کنی -یعنی ior رو همیشه فعال کن و تنظیمات رو انجام بده
-سعی کن سابدیوایز رو زیاد نکنی رو همون7 باشه خوبه-هم نور هم متریال
سعی کن آبجکتای سنگین رو به پروکسی تبدیل کنی وآبجکتایی که جلوی دوربین قرار ندارن و توی رندر دیده نمیشن رو مخفی کنی!
و تنظیمات رندر هیچ وقت نباید زیاد باشه تنظیمات رندر فوق فوقش 15 درصد کارتو زیبا کنه!! پس لایت کش رو روی انجین دوم تنظیم کن عدد هم بین 1000تا 1700

بهروز27

عضو جدید
سلام دوستان ..من میخوام تازه مکس وی ری یاد بگیرم ... بنظرتون اگه وقت بزارم چند وقته میتونم یاد بگیرمش و شماها چه راهکاری پیشنهاد میکنید واسم ...ممنون میشم کمکم کنید..:gol:

mohtaram_bash

عضو جدید
سلام دوستان ..من میخوام تازه مکس وی ری یاد بگیرم ... بنظرتون اگه وقت بزارم چند وقته میتونم یاد بگیرمش و شماها چه راهکاری پیشنهاد میکنید واسم ...ممنون میشم کمکم کنید..:gol:

سلام
اول روی مدلینگ کار کن-نحوه مدل کردن اجسام
دوم روی متریال
سوم روی نور و تنظیمات ویری
آموزش تو نت زیاده مهم نیست کدوم آموزش مهم اینه که خودت میخوای-کتاب ویدیو ویا ......

بهروز27

عضو جدید
سلام
اول روی مدلینگ کار کن-نحوه مدل کردن اجسام
دوم روی متریال
سوم روی نور و تنظیمات ویری
آموزش تو نت زیاده مهم نیست کدوم آموزش مهم اینه که خودت میخوای-کتاب ویدیو ویا ......

مرسی . بچه ها جزوه ای کتابی چیزی نیست که کمکم بکنه..یک سال پیش کار کردم فک کنم یادم رفته باشه الان دیگه