رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم استفاده نکنی بهتره!! بهتره خودت برای یه رندر سریع یه سری راهکارارو در نظر بگیری
من چندتاشو میگم
-سعی کن آبجکتایی که داری lowpoly باشه یعنی خیلی سگمنت نداشته باشه!
-سعی کن وقتی متریال بدی خیلی خیلی اصولی باشه خیلی از دیسپلیس استفاده نکن..یا نکنی کلا بهتره
-سعی کن از رفلکت استفاده بهینه کنی -یعنی ior رو همیشه فعال کن و تنظیمات رو انجام بده
-سعی کن سابدیوایز رو زیاد نکنی رو همون7 باشه خوبه-هم نور هم متریال
سعی کن آبجکتای سنگین رو به پروکسی تبدیل کنی وآبجکتایی که جلوی دوربین قرار ندارن و توی رندر دیده نمیشن رو مخفی کنی!
و تنظیمات رندر هیچ وقت نباید زیاد باشه تنظیمات رندر فوق فوقش 15 درصد کارتو زیبا کنه!! پس لایت کش رو روی انجین دوم تنظیم کن عدد هم بین 1000تا 1700

ممنون از راهنماییتون،قبل توضیحات خوبه شما نصبش کردم:huh:اصلاهم کیفیت نداره وتصمیم گرفتم همین راههای معمول استفاده کنم

aydaaaa

کاربر بیش فعال
سلام
یه مشکلی توی رندرگیری واسم پیش اومده اونم اینکه وقتی از ویو دوربین کارو رندر میگیرم رندرم خیلی تاریک میشه ولی وقتی همون ویو رو روی پرسپکتیو میذارم و از همون صحنه رندر میگیرم کارم قشنگ نور داره. نمیدونم ایرادم چیه.دوربین تنظیماتی واسه اینکار داره که من نمیکنم؟

mohtaram_bash

عضو جدید
سلام
یه مشکلی توی رندرگیری واسم پیش اومده اونم اینکه وقتی از ویو دوربین کارو رندر میگیرم رندرم خیلی تاریک میشه ولی وقتی همون ویو رو روی پرسپکتیو میذارم و از همون صحنه رندر میگیرم کارم قشنگ نور داره. نمیدونم ایرادم چیه.دوربین تنظیماتی واسه اینکار داره که من نمیکنم؟

داخلی یا خارجی؟
دوربین ویری؟
نور از چه نوعه؟
گاما فعاله؟ اگه آره،توتنظیمات موتور رندر هم باید فعال باشه.

memara

عضو جدید
رندر داخلی
دوربینم وی ری فیزیکاله
نورم وی ری لایت از نوع plane
گاما هم فعاله

سلام باید دوربین رو تنظیم کنی

برای این کار می تونی با کم و زیاد کردن film speed و شاتر اسپید که مربوط به سرعت و میان نور ورودی به داخل دوربینه که باعث روشن شدن رندر و تصویر میشه

دقیقا طرز کارش با دوربین های جحرفه ای عکاسی یکیه و حرفه ایه دوربین وی ری

تو نت یه سرچ درباره تنظیم دوربین وی ری انجام بده تا حدودی قضایا و طرز کارش میاد دستت

aydaaaa

کاربر بیش فعال
سلام باید دوربین رو تنظیم کنی

برای این کار می تونی با کم و زیاد کردن film speed و شاتر اسپید که مربوط به سرعت و میان نور ورودی به داخل دوربینه که باعث روشن شدن رندر و تصویر میشه

دقیقا طرز کارش با دوربین های جحرفه ای عکاسی یکیه و حرفه ایه دوربین وی ری

تو نت یه سرچ درباره تنظیم دوربین وی ری انجام بده تا حدودی قضایا و طرز کارش میاد دستت

ممنون لطف کردین

b_arch_5

کاربر بیش فعال
دوستان من يه بنر ٢ در ٣.٥ ميخوام واسه چاپ آماده كنم
الان رزولوشن تردي و چقدر بايد بگيرم.؟
يا راهي هست رزولوشن كم بگيرم بعد با فتوشاپ درستش كنم.؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من يه بنر ٢ در ٣.٥ ميخوام واسه چاپ آماده كنم
الان رزولوشن تردي و چقدر بايد بگيرم.؟
يا راهي هست رزولوشن كم بگيرم بعد با فتوشاپ درستش كنم.؟

پس چرا بچه ها جواب این دوستان رو ندادن . گناه دارن خو :(

دونم جواب بدم دیره یا نه ولی شما باید رزولوشن بالایی بگیری . اول باید نسبت 3.5 به2 رو بدست بیاری بعد به پیکسل تو وی ری بزنی که با 3.5 در 2 یکی بشه . ولی یه سایز بالاتر از 20 مگاپبکسل باید بدی . مثلا 7000 در 10000 یا بالاتر که زمان زیادی رندر میگیره

memara

عضو جدید

دونم جواب بدم دیره یا نه ولی شما باید رزولوشن بالایی بگیری . اول باید نسبت 3.5 به2 رو بدست بیاری بعد به پیکسل تو وی ری بزنی که با 3.5 در 2 یکی بشه . ولی یه سایز بالاتر از 20 مگاپبکسل باید بدی . مثلا 7000 در 10000 یا بالاتر که زمان زیادی رندر میگیره

سلام جناب مهندس درست فرمودن

اما یه نکته میمونه اینجا که با روزولیشن پایین هم میشه برای بنر رندر گرفت و اماده سازی کرد

شما رندراتون رو میتونید 2000 پیکسل هم بگیرید و از اون طرف موقع قرار دادن رندر تو بنر استرج کنید رندر و بدون مشکل بنرتون رو طراحی کنید

من رندر با سایز 1200*1200 رو برای بنر 1.5*4 متر هم زدم موردی نداشت

b_arch_5

کاربر بیش فعال

ممنون از لطف تون مهندس مشگلم حل شد.:smile:

mojtab.gholami

عضو جدید
رفع اشکال در 3d max 2015

رفع اشکال در 3d max 2015

سلام.. خسته نباشید دوستان
من تازه مکس 2015 رو نصب کردم . به یه مشکلی از همین اول برخوردم
اینکه یک باکس میکشیم اولا که در حالت default باکس wireframe هست
دوما باکس جدید که میخوام بکشم باکس قبلی خودش hide میشه و اونم wireframe از حالت wireframe هم خاvرج میکنم فرقی نداره
همنیطور هر آبجکت جدید که میشکم قبلیها هاید میشه و صرفا با کلیک کردن رو محدوده ای که اون ابجکت رو کشیدم انتخاب میشه.
اگه کسی میدونه بی زحمت کمکم کنه.

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام-دوستان کسی بک گراند برای رندر -برای پشت پنجره نداره؟سرچ کردم ولی پیدا نکردم!اگه کسی داره لطف کنه برام بذاره!تشکر میکنم:redface:

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان!چرا مکس2015اینجوری؟
من پنجره ی متریال رو نمیتونم درست باهاش کار کنم!میشه راهنماییم کنید؟:(

memara

عضو جدید
سلام-دوستان کسی بک گراند برای رندر -برای پشت پنجره نداره؟سرچ کردم ولی پیدا نکردم!اگه کسی داره لطف کنه برام بذاره!تشکر میکنم:redface:
سلام و درود به این چند لینکی گزاشتم مراجعه کنید

https://www.google.com/search?q=bac...X&ved=0CBwQsARqFQoTCLeC2bXXxscCFYpYFAodrMoAOA

https://www.google.com/search?q=bac...X&ved=0CBwQsARqFQoTCJLL-sPXxscCFcq3FAodIogETg

این فقط تو گوگل بود

سعی کنید با واژه های لاتین سرچ کنید

Mr.KaRsHiV

عضو جدید
سلام.. خسته نباشید دوستان
من تازه مکس 2015 رو نصب کردم . به یه مشکلی از همین اول برخوردم
اینکه یک باکس میکشیم اولا که در حالت default باکس wireframe هست
دوما باکس جدید که میخوام بکشم باکس قبلی خودش hide میشه و اونم wireframe از حالت wireframe هم خاvرج میکنم فرقی نداره
همنیطور هر آبجکت جدید که میشکم قبلیها هاید میشه و صرفا با کلیک کردن رو محدوده ای که اون ابجکت رو کشیدم انتخاب میشه.
اگه کسی میدونه بی زحمت کمکم کنه.

dost aziz lotf konin eslahiye haye max 2015 ro az ghesmat dl site : autodesk.com dl karde va nasb konin moshkeleton hall mishe

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه مشکل عجیب . چرا تو وی ری جدید ورژن 3.2 یکی از دوبین های اصلی که همه اش استفاده میکنن حذف شده ؟ من حتی 3.2.3 و ورژن 3.2.2 رو نصب کردم همینطوری بود ... کسی اطلاعی داره یا همتون هنوز دارید ورژن 2.4 استفاده میکنید ؟ :biggrin:

Mr.KaRsHiV

عضو جدید
یه مشکل عجیب . چرا تو وی ری جدید ورژن 3.2 یکی از دوبین های اصلی که همه اش استفاده میکنن حذف شده ؟ من حتی 3.2.3 و ورژن 3.2.2 رو نصب کردم همینطوری بود ... کسی اطلاعی داره یا همتون هنوز دارید ورژن 2.4 استفاده میکنید ؟ :biggrin:

\

dosr grami az dakhel max ya vray hichvaght chizi bardashte nemishe
faghat dar vresine haye balla inha mix mishan va yeki mishan bgardin dakhel hamin yeki hameye on ghbali ya hastan

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
\

dosr grami az dakhel max ya vray hichvaght chizi bardashte nemishe
faghat dar vresine haye balla inha mix mishan va yeki mishan bgardin dakhel hamin yeki hameye on ghbali ya hastan

bande ba vray 3.08 estefade mikonam

شما که 3.2 نداری چطوری اینقدر مطمن نظر میدید ؟ همون یه دوربین هم که هست هیچ تنظیماتی نداره چون امتحان کردم . فقط تنها فرقی که پیدا کرده توی مکس 2016 با دکمه کنترل + سی دوربینی میزاره که اسمش فیزیک کمرا ست .. ولی فکر نمیکنم این دوربین ماله وی ری باشه

ورژن 3.02 موردی نداره

بله خودم میدونی روی 3.02 مشکلی نیست . روی 3.008 هم مشکلی نیست . ولی 3.2 نداره

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که 3.2 نداری چطوری اینقدر مطمن نظر میدید ؟ همون یه دوربین هم که هست هیچ تنظیماتی نداره چون امتحان کردم . فقط تنها فرقی که پیدا کرده توی مکس 2016 با دکمه کنترل + سی دوربینی میزاره که اسمش فیزیک کمرا ست .. ولی فکر نمیکنم این دوربین ماله وی ری باشه

بله خودم میدونی روی 3.02 مشکلی نیست . روی 3.008 هم مشکلی نیست . ولی 3.2 نداره
سلام دوست من از ورژن 3.02 به بعد از مکس 2016 به بعد دوربین فیزیکال خود مکس جایگزین دوریبن فیزیکال وی ری شده دقیقا همون دوربین وی ری هست ولی واسه انعطاف بیشتر رو مکس به اتودسک واگذار شده لینک نحوه یه استفادش رو براتون میزارم اگه لینک کار نکرد احتمالا واسه خاظر ای پی ایرانه نشد با پ.ر.ا.ک.س.ی وصل شو
http://docs.chaosgroup.com/display/VRAY3/VRayPhysicalCamera#

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست من از ورژن 3.02 به بعد از مکس 2016 به بعد دوربین فیزیکال خود مکس جایگزین دوریبن فیزیکال وی ری شده دقیقا همون دوربین وی ری هست ولی واسه انعطاف بیشتر رو مکس به اتودسک واگذار شده لینک نحوه یه استفادش رو براتون میزارم اگه لینک کار نکرد احتمالا واسه خاظر ای پی ایرانه نشد با پ.ر.ا.ک.س.ی وصل شو
http://docs.chaosgroup.com/display/VRAY3/VRayPhysicalCamera#

مرسی . ولی یه جایی توی همین آموزشی که گذاشتید فکر نوشته که اگه هنوز دوست دارید وی ری فیزیک کمرا داشته باشید این کد رو در run script مکس وارد کنید ولی من هرچی وارد کردم نشد . شما میدونید منظورش چیه ؟

If you still want to create a VRayPhysicalCamera you can do that by running the following command in Max Script:

vrayCreateVRayPhysicalCamera()

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی . ولی یه جایی توی همین آموزشی که گذاشتید فکر نوشته که اگه هنوز دوست دارید وی ری فیزیک کمرا داشته باشید این کد رو در run script مکس وارد کنید ولی من هرچی وارد کردم نشد . شما میدونید منظورش چیه ؟

If you still want to create a VRayPhysicalCamera you can do that by running the following command in Max Script:

vrayCreateVRayPhysicalCamera()
بله درسته این کد رو تو مکس اسکریپت وارد کنید دوربین وی ری میده بهتون همون منوی بالای یکی مونده به آخر وارر کنید باید پنجره زیر براتون نمایش داده بشه
b8va7p.jpg

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله درسته این کد رو تو مکس اسکریپت وارد کنید دوربین وی ری میده بهتون همون منوی بالای یکی مونده به آخر وارر کنید باید پنجره زیر براتون نمایش داده بشه
مشاهده پیوست 250751

اوکی پیداش کردم . حالا یه سوال دیگه . تو دوربین وی ری تو قسمت وایت بالانس یه گزینه داشت با عنوان neutral که من از اون استفاده میکردم این گزینه توی فیزیک کمرای خود مکس 2016 کجاش میشه ؟ تو وایت بالانسش نداشت اصلا

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوکی پیداش کردم . حالا یه سوال دیگه . تو دوربین وی ری تو قسمت وایت بالانس یه گزینه داشت با عنوان neutral که من از اون استفاده میکردم این گزینه توی فیزیک کمرای خود مکس 2016 کجاش میشه ؟ تو وایت بالانسش نداشت اصلا
تو قسمت Exposure میتونی لایت بالانست رو تنظیم کنی
GUID-8897C19B-957B-43FF-A835-113FEFC43A3A.jpg

آخرین ویرایش:

HEDI MORADI

عضو جدید
سلام دوستان ی سوال داشتم قرار شد اقایی به نام سرلک اموزش 3dmax بدن اصلا تایپینگش انگار پاک شده مگه میشه اسم نویسی کردیم تعجببب :eek::eek:

memara

عضو جدید
سلام دوستان ی سوال داشتم قرار شد اقایی به نام سرلک اموزش 3dmax بدن اصلا تایپینگش انگار پاک شده مگه میشه اسم نویسی کردیم تعجببب :eek::eek:
سلام

مشخص نیست چطور شده انگار تاپیکش و بستن
حالا به چه خاطر نمیدونم