رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

mahans

عضو جدید
رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

یه سوال داشتم

کسی میتونه کمکم کنه و بگه vray mtlرو توی تری دی چجوری میشه فعال کرد؟

mamali-architect

عضو جدید
یه سوال داشتم

کسی میتونه کمکم کنه و بگه vray mtlرو توی تری دی چجوری میشه فعال کرد؟

سلام دوست عزیز،شما باید موتور رندرتون رو ،رو vray تنظیم کنین،واسه این شما f10 رو بزنین،بعد از سربرگ common پایین پایین تو قسمت assign renderer جلوی نوشته production کلیک میکنید،و اگه وی ری نصب باشه تو سیستم اونجا هستش و شما هم انتخابش میکنین

موفق باشید

#architect#

عضو جدید
سلام دوستان من با یه مشکل تو نصب v-ray مواجه شدم وقتی نصبش میکنم این اروور رو میده هم روی pc هم رو لپ تاپUntitled.jpg قبلا درست بود ازش استفاده هم میکردم.بعد دیدم مشکل دار شده چند روز پیش ویندوز عوض کردم الان دوباره مکس رو نصب کردم باز هم این پیغام رو میده گزینه های v-rayهیچ کدوم نیستن!!!
مشکل از کجاست؟
ممنون میشم راهنمایی کنین;)

#architect#

عضو جدید
سلام دوستان من با یه مشکل تو نصب v-ray مواجه شدم وقتی نصبش میکنم این اروور رو میده هم روی pc هم رو لپ تاپمشاهده پیوست 114699 قبلا درست بود ازش استفاده هم میکردم.بعد دیدم مشکل دار شده چند روز پیش ویندوز عوض کردم الان دوباره مکس رو نصب کردم باز هم این پیغام رو میده گزینه های v-rayهیچ کدوم نیستن!!!
مشکل از کجاست؟
ممنون میشم راهنمایی کنین;)
عکس خیلی کوچک شده دیده نمیشه
توی کادر بالا نوشته:could not optain a lisence(-200(
من هر کاری کردم نتونستم لایسنسش رو فعال کنم

sanaz777

عضو جدید
با سلام
کسی می دونه چه طور می شه gpuرو در ویری فعال کرد تا از قدرتش تو رندر اسفاده شود؟؟

mahsa.key

عضو جدید
سلام.من می خوام با vray متریال mdf براق سفید بسازم اما هر کار می کنم شبیه پلاستیک می شه .میشه یکی واسم توضیح بده!

mehdif100

عضو جدید
سلام.من می خوام با vray متریال mdf براق سفید بسازم اما هر کار می کنم شبیه پلاستیک می شه .میشه یکی واسم توضیح بده!

یه رنگ سفید به متریالت بده بعد برو به قسمت رفلکشن هر چقدر رنگ رفلکشن رو از سیاه به سفید حرکت بدی کارت براق میشه وسفید کامل یعنی آیینه ،برای Mdf اگه هایگلس باشه همین رنگو انقدر جابه جا کن تا به اون کیفیت برسه،اگه میخای کمی هم مات باشه مثل mdf معمولی ref glossiness رو باید از یک کمتر کنی عدد 0.75 تا 0.85 همیشه جواب کارایه منو میده.

mahsa.key

عضو جدید
یه رنگ سفید به متریالت بده بعد برو به قسمت رفلکشن هر چقدر رنگ رفلکشن رو از سیاه به سفید حرکت بدی کارت براق میشه وسفید کامل یعنی آیینه ،برای Mdf اگه هایگلس باشه همین رنگو انقدر جابه جا کن تا به اون کیفیت برسه،اگه میخای کمی هم مات باشه مثل mdf معمولی ref glossiness رو باید از یک کمتر کنی عدد 0.75 تا 0.85 همیشه جواب کارایه منو میده.

مرسیییی خیلی کمکم کردین

mobinmm

عضو جدید
چگونه نور مخفی بسازیم؟

چگونه نور مخفی بسازیم؟

سلام.میخواستم بدونم چجوری باید نور مخفی بزارم؟:surprised::surprised:
ممنون میشم اگه بگین.;););)

zahra_baghnavi

عضو جدید
عکس خیلی کوچک شده دیده نمیشه
توی کادر بالا نوشته:could not optain a lisence(-200(
من هر کاری کردم نتونستم لایسنسش رو فعال کنم

فایل کرک مشکل داره کرک جدید رو نصب کن تا تمام گزینه ها فعال شن.به این نکته هم توجه کن که ویندوزت 32 یا 64 بیتی و کرک مناسبشو انجام بده

aref3dsmax

عضو جدید
ریسه شیلنگی میکشی پشت دیفار میشه نور مخفی دیگه قربون شکلت
ممنون از جواب کاملتون!! دوست عزیز یا جواب ندین یا اگه جواب میدین کامل و حتی المقدور با شکل یا چیزی توضیح بدین.با تشکر

و اما دوست خوبم
برای نور مخفی راه زیاد هست.یه راه این هست که با یه spiline و کمک snap دور تا دور خط بکشی
مرحله بعد تیک enable in view port و enable in render رو بزن. شعاع رو تعیین کن و تبدیل به edit poly يا edit mesh بکن.

مرحله بعدی این هست یه vraylight بسازی.type نور رو روی حالت mesh بزاری. پائین گزینه دکمه pick mesh رو بزن و روی خط شلنگی که کشیدی کلیک کن.حالا دیگه شلنگ از جنس نور وی ری شده
موفق باشی

mobinmm

عضو جدید
ممنون از جواب کاملتون!! دوست عزیز یا جواب ندین یا اگه جواب میدین کامل و حتی المقدور با شکل یا چیزی توضیح بدین.با تشکر

و اما دوست خوبم
برای نور مخفی راه زیاد هست.یه راه این هست که با یه spiline و کمک snap دور تا دور خط بکشی
مرحله بعد تیک enable in view port و enable in render رو بزن. شعاع رو تعیین کن و تبدیل به edit poly يا edit mesh بکن.

مرحله بعدی این هست یه vraylight بسازی.type نور رو روی حالت mesh بزاری. پائین گزینه دکمه pick mesh رو بزن و روی خط شلنگی که کشیدی کلیک کن.حالا دیگه شلنگ از جنس نور وی ری شده
موفق باشی
ممنون.ولی ببخشید،من چون تازه کار هستم،میشه لطفا spiline و snap رو توضیح بدین و بگین در کدوم قسمت وجود دارند؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pory152

عضو جدید
1سوال

1سوال

دوستان من قبلا نورiesداخل 3d میزاشتم ولی حالا merge میکنم پیغام خطا میده :mad:

zahra_baghnavi

عضو جدید
ies رو که merg نمیکنن.اول تارگت لایت می سازن بعد میری داخل modify نور سربرگ light distribution و گزینه ی photometric web رو انتخاب می کنی.سربرگ پایینش یعنی (Distribution (photometric web رو باز میکنی و دکمه choose photmetric file رو میزنی و آدرس ies رو انتخاب می کنی و آی ای اس درست میشه.

shahab_24

عضو جدید
دوستان من قبلا نورiesداخل 3d میزاشتم ولی حالا merge میکنم پیغام خطا میده :mad:
سلام
من merge میکنم مشکلی نداره!!!
من دو تا احتمال میدم:
1- احتمالا تو اون محیطی که merge اش میکنی نوع رندر فرق میکنه.یعنی قبلا با وی ری بوده حالا ساده است!!
2- آدرس منبع ies رو نمیشناسه.دوباره آدرس بده بهش

اگه اینا نبود پیغام خطا رو بزار تا ببینیم چیه

zahra_baghnavi

عضو جدید
سلام
من merge میکنم مشکلی نداره!!!
من دو تا احتمال میدم:
1- احتمالا تو اون محیطی که merge اش میکنی نوع رندر فرق میکنه.یعنی قبلا با وی ری بوده حالا ساده است!!
2- آدرس منبع ies رو نمیشناسه.دوباره آدرس بده بهش

اگه اینا نبود پیغام خطا رو بزار تا ببینیم چیه

بله merge کردن درسته به شرطی که target آماده داشته باشی بعضیا ندارن اول باید درست کنی و بعد میتونی همه جا merge کنی,

yasihood

عضو جدید
سلام دوستان من بازم سوال دارم :دی
الان دیگه تقریبا رسیدم به متریال دادن، اما همین اول کار به یه مشکل بزرگ خوردم
اجسامی که با spline ساختم وقتی بهشون متریال میدم، فقط رنگش میفته مثلا چمن رو که زدم فقط سبز شد، دیگه تکسچرش معلوم نیست ولی یه پلین الکی کشیدم و بهش همون متریال دادم، معلوم شد البته کیفیتش خوب نیست
میشه راهنماییم کنین چرا واسه اسپلاینا اینطوری میشه و این که اگر بخوام متریال چمنم بهتر شه چه پارامترایی رو تغییر بدم؟

پیوست ها

• soal.jpg
    soal.jpg
    17.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yasihood

عضو جدید
فهمیدم بچه ها، یعنی فک کنم فهمیدم بهش این مادیفایر رو دادم:uvw map
اما اینطور که تو نت دستم اومد مادیفایر ادیت یو وی قویتره
ولی همین جواب داد به نظرم (آخه اونو باز کردم هیچی نفهمیدم :دی)

shahab_24

عضو جدید
فهمیدم بچه ها، یعنی فک کنم فهمیدم بهش این مادیفایر رو دادم:uvw map
اما اینطور که تو نت دستم اومد مادیفایر ادیت یو وی قویتره
ولی همین جواب داد به نظرم (آخه اونو باز کردم هیچی نفهمیدم :دی)
سلام
خب نگاه کن....موقعی که از plane استفاده میکنی و متریال میدی تعدا vertexها کم هستن و به صورت عمود بر همند.پس متریال عادی نمایش داده میشه.اما وقتی از spline استفاده میکنی متریال نسبت به vertex ها و اینکه عمود نیستند ،محو دیده میشن.
با همو UVW map و تغییر پارامترهایی مثل Box و U , V , W خود uvw می تونید متریال را اندازه و فیت کنید:
he.jpg

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
دوستان کسی در مورد VRay Image file و بزرگ شدن سایز تصویر نهایی توسط اون اطلاعاتی داره؟ میدونم که باید فایلی رو توسط VRay Image file - Save کنم بعد اون رو Load کنم تا بتونم رندر فاینال رو برای سایز بنر آماده کنم اما مراحل کار رو دقیق نمیدونم اگر کسی این روش رو بلده ممنون میشم راهنمائیم کنه. متشکرم.

plwdad

عضو جدید
سلام
من تو منوی rendering مکسم گزینه ی Advanced Lighting رو ندارم
ولی تو آموزشایی که میبینم این گرینه هست
قضیش چیه؟

niloufary

کاربر فعال
سلام
چقدر این تالار پرکاره و جواب کاربران داده میشه !!!
یه سوال :
من تنظیمات وی ری رو روی light cache که میذارم کارم بدون نور کلا نورانیه اونقدر که رندر رو محو میکنه از بس نور داره ! دلیل این چی میتونه باشه و چطور میشه کنترلش کرد ؟

Amude

عضو جدید
سلام
یه سوال :
من تنظیمات وی ری رو روی light cache که میذارم کارم بدون نور کلا نورانیه اونقدر که رندر رو محو میکنه از بس نور داره ! دلیل این چی میتونه باشه و چطور میشه کنترلش کرد ؟

سلام
احتمالا توی تنظیمات رندر قسمت enviromentرا خیلی زیاد گذاشتی منظورم عددشه

zahra_baghnavi

عضو جدید
سلام
یه سوال :

سلام دوست عزیز گاهی اوقات
به دلیل کرکی بودن تری دی مکس های ما ازین اتفاقا می افته اگه همه چیو رعایت کردی.بهتره قبل از هر کار یه مکس جدید باز کنی و کارت رو merg کنی بعدش دوباره تنظیمات رو انجام بدی در ضمن تمام تیک های show calculate و enalble built رو بزن که مرحله به مرحله ببینی.اگه تنظیمان رو مشکل داری برات بذارم
موفق باشی.

dthed

عضو جدید
سلام
یه سوال :

شایدم از Gamma کارت باشه ؟ رو چند هستش ؟
اگه بتونی یه نمونه از کارت که ایراد داره بذاری راحت تر میتونیم کمکت کنیم