رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

concreteman

عضو جدید
بله برای پلات گرفتن و شیت بندی به اتوکد میبرم زاستش شیت بندی که برا ارائه کار مناسب باشه رو در اتوکد انجام میدم
و وقتی برش رو در اتوکد میبینم خطوطی رو میبینم که نباید دیده بشن

توی تنظیمات export گزینه export editable رو انتخاب کن . خطوط لایه بندی شده وارد کد میشن امتحان کن ببین کدوم لایه مربوط به خطوط ندیده اونو خاموش کن.

az.sa

عضو جدید
سلام ، دوستان خسته نباشید

چه جوری میتونم سکشن پرسپکتیوی بزنم تو آرشیکد؟ و چه جوری میتونم با همون زاویه دید ببرمش توی آرتلانتیس؟
چند وقته که کار نکردم باهاش و خیلی چیزا رو فراموش کردم .... الان واقعا احتیاج دارم سکشن پرسپکتیوی بزنم و ببرم توی آرتلانتیس رندر بگیرم .

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

چه جوری میتونم سکشن پرسپکتیوی بزنم تو آرشیکد؟ و چه جوری میتونم با همون زاویه دید ببرمش توی آرتلانتیس؟
چند وقته که کار نکردم باهاش و خیلی چیزا رو فراموش کردم .... الان واقعا احتیاج دارم سکشن پرسپکتیوی بزنم و ببرم توی آرتلانتیس رندر بگیرم .

سلام.
مثلا فرض کنید همپین مدلی دارید:

1.jpg

مانند عکس پایین رو اون نوار بالا رو اون آیکنی که تو عکس معلومه کلیک کنید و کشوی پایینش رو باز گنید و گزینه create ..... رو بزنید تا یه صفحه برش ایجاد شه.بعد اون رو تا اونجایی که میخواید برش بزنید عقب ببرید و روی گزینه finalize کلیک کنید تا نهایی شه.

2.jpg

ادامه پست بعد: (دو عکس بیشتر نمیشه آپلود کرد در یک پست)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

ادامه:

3.jpg
بعد تو همین حالت save as (بعد اینکه گزینه finalize رو زدید) بگیرید با فرمت ارتلانتیس.بعد تو آرتلانیس باز کنید ساختمان برش زده رو میبینید.(پیشنهاد میکنم از آرتلانتیس 5 استفاده کنید...پیشرفت کرده)

4.jpg

mohsenkhaksary

عضو جدید
[/URL][/IMG]
سلام دوستان چه طور میشه در نرم افزار به این نما حجم داد ؟ با استفاده از دستورات shell البته

az.sa

عضو جدید
سلام
اگه من به دیوارها یه متریالی رو داده باشم ، آیا امکانش هست به آرشیکد بگم : حالا تمام دیوار هایی که متریال (مثلا چوب دارن) رو تبدیل به متریال (مثلا رنگ قرمز) بکن؟
یعنی آیا لایه بندی خاصی انجام میده بر اساس متریال که بهش بگم حالا لایه فلان رو بهش متریال ایکس بده؟
یعنی دنبال یه گزینه ای مشابه به QUICK SELECT اتوکد میگردم توش.

در ضمن یه سوال دیگه !
وقتی که ارتفاع طبقات رو تنظیم میکنم و یه طبقه ای رو ارتفاعی بیشتر از 3.1 بهش میدم .طبیعتا ارتفاع دیوار هاش رو هم بیشتر میکشم مثلا 5 متر.
وقتی که دیوار ها رو با ارتفاع 5 میکشم (با این حال که ارتفاع طبقه رو هم درست کردم) با این در طبقه بالای آن ؛ خط های هاشور نخورده ی دیوار طبقه پایین رو نشون میده . اینو میشه کاریش کرد؟

az.sa

عضو جدید
111111.jpgدوستان یه سوال داشتم
متریالی رو میخوام ایجاد کنم که درز بین سنگ ها رو هم نشون بده .
و متریالم رو در ابتدای دیوار از وسط میندازه
چه جوری میتونم بهش بگم که این متریال رو از ابتدای دیوار بنداز؟؟

concreteman

عضو جدید
سلام
اگه من به دیوارها یه متریالی رو داده باشم ، آیا امکانش هست به آرشیکد بگم : حالا تمام دیوار هایی که متریال (مثلا چوب دارن) رو تبدیل به متریال (مثلا رنگ قرمز) بکن؟
یعنی آیا لایه بندی خاصی انجام میده بر اساس متریال که بهش بگم حالا لایه فلان رو بهش متریال ایکس بده؟
یعنی دنبال یه گزینه ای مشابه به QUICK SELECT اتوکد میگردم توش.

در ضمن یه سوال دیگه !
وقتی که ارتفاع طبقات رو تنظیم میکنم و یه طبقه ای رو ارتفاعی بیشتر از 3.1 بهش میدم .طبیعتا ارتفاع دیوار هاش رو هم بیشتر میکشم مثلا 5 متر.
وقتی که دیوار ها رو با ارتفاع 5 میکشم (با این حال که ارتفاع طبقه رو هم درست کردم) با این در طبقه بالای آن ؛ خط های هاشور نخورده ی دیوار طبقه پایین رو نشون میده . اینو میشه کاریش کرد؟

در باره قسمت اول بهترین کار اینه که از ابتدا کار رو لایه بندی کنی که بعد راحت توی find &selsct بتونی لایه رو سلکت کنی و نحوه لایه بندی در آرشیکد خیلی شبیه اتوکده. . اما اگر این کار رو نکردی همه دیوار ها رو انتخاب کن بعد edit زیر منوی grouping گزینه group را انتخاب کن . حالا دیگر همه دیوارها در یک گروه قرار گرفته اند و میتوان همه را با هم انتخاب کرد.
سوال دوم رو متوجه نشدم اگه تونستی تصویری بزارش.

concreteman

عضو جدید
مشاهده پیوست 208909دوستان یه سوال داشتم
متریالی رو میخوام ایجاد کنم که درز بین سنگ ها رو هم نشون بده .
و متریالم رو در ابتدای دیوار از وسط میندازه
چه جوری میتونم بهش بگم که این متریال رو از ابتدای دیوار بنداز؟؟

با استفاده از user origin. نقطه شروع متریال رو مشخص کن.

memara

عضو جدید
سلام اساتید عزیز

اگه بخوام همچین بازشوهایی تو دیوار ایجاد کنم چطوری میشه اینکارو کرد

76081733510935092036.jpg
ممنونم

memara

عضو جدید
یه سوال دیگه اینکه چطوری میشه لایه بندی کرد؟؟

واسه نمای بیرونی چطوری میشه و با چه ابزاری طرح نما رو بکشیم و امکان داره بتونیم extrude کنیم تو ارشیکد؟

مرسی

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام اساتید عزیز

اگه بخوام همچین بازشوهایی تو دیوار ایجاد کنم چطوری میشه اینکارو کرد

مشاهده پیوست 209280
ممنونم

سلامممم.میتونید اول دیوارتون رو تبدیل به مورف کنید بعد این اشکال رو با مورف ایجاد کنید بعد از دیوارتون که تبدیل به مورف کردید اینارو کم کنید.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
یه سوال دیگه اینکه چطوری میشه لایه بندی کرد؟؟

واسه نمای بیرونی چطوری میشه و با چه ابزاری طرح نما رو بکشیم و امکان داره بتونیم extrude کنیم تو ارشیکد؟

مرسی

کنترل بعلاوه ال بزنید میرید تو مدیریت لایه ها.اونجا میتونید لایه ای جدید بسازید.خیلی شبیه اتوکده.
اگه نماسازیتون بوسیله مورف باشه امکان اکسترود کردن هم دارید.واسه نما سازی من پیشنهاد میکنم حتما از مورف استفاده کنید.

memara

عضو جدید
کنترل بعلاوه ال بزنید میرید تو مدیریت لایه ها.اونجا میتونید لایه ای جدید بسازید.خیلی شبیه اتوکده.
اگه نماسازیتون بوسیله مورف باشه امکان اکسترود کردن هم دارید.واسه نما سازی من پیشنهاد میکنم حتما از مورف استفاده کنید.

ممنونم مهندس جان واسه راهنمایی هات

من چون زیاد با ارشیکد کار نکردم یه جاهاییش مبهمه واسه

با مورف چطوری میشه اون اشکال و در بیارم ؟دیوارو تبدیل کردم به مورف بعد بوسیله مورف اومدم طرح بازشو رو کشیدم روی دیوار بعدش extrud کردم و بوسیله بولین توخالیش کردم

حالا چطوری واسش پنجره یا در قرار بدم ؟مرسی

sfsdf.jpg

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ممنونم مهندس جان واسه راهنمایی هات

من چون زیاد با ارشیکد کار نکردم یه جاهاییش مبهمه واسه

با مورف چطوری میشه اون اشکال و در بیارم ؟دیوارو تبدیل کردم به مورف بعد بوسیله مورف اومدم طرح بازشو رو کشیدم روی دیوار بعدش extrud کردم و بوسیله بولین توخالیش کردم

حالا چطوری واسش پنجره یا در قرار بدم ؟مرسی

مشاهده پیوست 209289

سلامم.
شما واسه این اشکال باید پنجره مخصوص رو بسازید.من با مورف اینکارو میکنم ولی یه روشی داره واسه ساخت درب و پنجره و افزودن اونا به لیست درب و پنجره ها که من بلد نیستم.
فکر کنم دوستمون concretman بلد باشن.

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
دوره جدید رایگان واسه کسانی که میخوان تمرین 3dmax و vray کنن گذاشتیم که توش پروژه معماری رو از اول تا آخر کارمیکنیم و شما هم گام به گام ما تمرین میکنین.ظرفیت محدود 50 نفره
کسانی که میخوان به این لینک سر بزنن محدودیتی هم نداره کجای ایران باشین
http://boed.arcdownload.ir/?p=879

concreteman

عضو جدید
سلامم.
شما واسه این اشکال باید پنجره مخصوص رو بسازید.من با مورف اینکارو میکنم ولی یه روشی داره واسه ساخت درب و پنجره و افزودن اونا به لیست درب و پنجره ها که من بلد نیستم.
فکر کنم دوستمون concretman بلد باشن.
سلام ساخت پنجره استاندارد کار پیچیده ایه. بهترین راه همونه که اونو با مورف یا دیوار مرکب بسازی .
اگر تعداد پنجره ها مشابه زیاد باشن بهتره به عنوان آبجت زخیرش کنید.
اگر بخواید یک پنجره واقعی با بازشو و تعاریف متغییر از فریم، سش و مولیونها و کتیبه ها داشته باشید هم ، باید تا مرحله بالا کار رو پیش ببرید.
از اینجا باید از منوی creat object گزینه open object رو انتخاب کنید و بعدش وارد بخش parametr بشید و جزییات پنجره که در بالا گفته شد تعریف کنید. کار سختیه (کلی سواد انگلیسی میخواد) .
بعد یه id بهش میدی و توی embeded library ذخیرش میکنی. بعدش توی قسمت پنجره ها لودش میکنی و میشه ازش استفاده کرد.

sheydajan

عضو جدید
ارور artlantis

ارور artlantis

سلام دوستان من تازه دارم کار با این نرم افزارو یاد میگیرم.اولا ک انگار نورایی که تو آرشی کد دادم نمیشناسه دوما وقتی میخوام دو بعدی کارو ببینم (دکمه بالا سمت راست)این ارور رو میده و کار بسته میشه ..........:(:cry:خواهش میکنم اگه میتونید کمکم کنیدددددددددددددددددد:cry::cry:
http://www.xum.ir/Z082 :cry:

lvlal2yalvl

عضو جدید
Untitled-1.jpg
سلام دوستان ، من میخوام همچین دیواری بکشم چیکار باید بکنم ؟ یکی از دوستان گقتند با دستور slab بعد به صورت نما save میکنی اما من نتونستم به صورت نما سیو کنم ممنون اگه جواب بدید.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 210993
سلام دوستان ، من میخوام همچین دیواری بکشم چیکار باید بکنم ؟ یکی از دوستان گقتند با دستور slab بعد به صورت نما save میکنی اما من نتونستم به صورت نما سیو کنم ممنون اگه جواب بدید.

سلامممم.
هم میتونی بات پروفایل ترسیم کنی و هم اینکه خیلی راحت با مورف اینکار رو انجام بدی.

lvlal2yalvl

عضو جدید
سلامممم.
هم میتونی بات پروفایل ترسیم کنی و هم اینکه خیلی راحت با مورف اینکار رو انجام بدی.

ممنون از جوابتون ، اما 1. من ارشیکدم 15 و مورف و نداره 2. اون ت پروفایل هم بلد نیستم میشه یه کم توضیح بدید ؟ ممنون یا اگه با slab بشه نما سیو کرد چجوری هست ممنون

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ممنون از جوابتون ، اما 1. من ارشیکدم 15 و مورف و نداره 2. اون ت پروفایل هم بلد نیستم میشه یه کم توضیح بدید ؟ ممنون یا اگه با slab بشه نما سیو کرد چجوری هست ممنون

خواهش میکنم.
اشکال نداره ولی بعدا حتما 17 نصب کنید چون امکاناتش و سرعتش بهتره.

اول برید به مسیر زیر:

Ashampoo_Snap_2014.06.02_12h01m28s_001_.jpg

بعد وارد پنجره پروفایل منیجر میشید که باید اول new prifile رو بزنید که با فلش قرمز نشون دادم.بعد پنجره ترسیم باز میشه که داخل عکس مشخصه.مقطع دیوارتون رو رسم میکنید و بعد از رسم اسپیس رو نگه میدارید و داخل ترسیمتون (باید چند ضلعی بسته باشه حتما) FILL بزنید.بعد سمت راست اون آیکن هاتی شبیه دیوار و ستون و تیر رو روشن کنید.و در انتها پنجره رو ببنید

.

Ashampoo_Snap_2014.06.02_12h03m49s_004_.jpg

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
در ادامه رو آیکن وارد تنظیمات دیوار میشید و به مانند عکس زیر عمل میکنید:

مشاهده پیوست 210998

آخر هم اقدام به ترسیم دیوار میکنید.برای مثال اون پروفایلی که من ترسیم کردم به دیوار شکل زیر منتهی میشه.

مشاهده پیوست 210999

lvlal2yalvl

عضو جدید
ممنونم از جوابت ، من این کار هم کردم اما مشکل این هست که با این روش مقطع میزنه اون مدل و من نما این مدل می خوام ، باز هم ممنون میشم اگه کمکم کنید .:cry:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ممنونم از جوابت ، من این کار هم کردم اما مشکل این هست که با این روش مقطع میزنه اون مدل و من نما این مدل می خوام ، باز هم ممنون میشم اگه کمکم کنید .:cry:

خواهش میکنم.منظورتون از نما مدل رو متوجه نمیشم.بیشتر توضیح میدید؟