رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

narsis.m

عضو جدید
سلام.من آرشیکد 17 نصب کردم ولی پیغامهایی که توش میاد(مثل وقتی که یک پروژه ی از قبل سیو شده رو باز میکنم) به یه زبان دیگس و انگلیسی نیست! چطور میتونم زبانشو درست کنم؟

من خیلی با آرشیکدم مشکل پیدا کردم به خاطر زبانش. هیچکس نمیدونه چطور درست میشه؟:(
Untitled.jpg

آخرین ویرایش:

somi arch

عضو جدید
سلام ای پیغام رو وقتی میخوام رندر بگیرم میاد و برنامه بسته میشه میدونید که باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟ssssssssssssssssssssssssssssssss.jpg

narsis.m

عضو جدید
سلام ای پیغام رو وقتی میخوام رندر بگیرم میاد و برنامه بسته میشه میدونید که باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟مشاهده پیوست 217167

سلام.من وقتی کارم خیلی سنگین میشه و یا در کل وقتی کامپیوترم کشش تغییری که در آرشیکد میدم رو نداره، این ارور برام میاد. فک کنم باید دستگاتونو ارتقا بدین

سوسن طاهری

عضو جدید
سلام
بچه ایا این امکان وجود داره که فایل کد روی ارشیکد باز کنم و سه بعدی فایلمو در بیارم؟؟؟؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام
بچه ایا این امکان وجود داره که فایل کد روی ارشیکد باز کنم و سه بعدی فایلمو در بیارم؟؟؟؟

سلامم.
همونطور که دوستمون گفتن میتونید ولی باید روی خطوطتون دیوار ترسیم کنید دیگه.
چون بعضی دوستان قبلا که این مسئله رو مطرح میکردن فکر میکرد میشه با دستوری فایل دوبعدی رو سه بعدی کرد.

سائ

عضو جدید
سلام.ممنون...
اما کجا ست؟نمی تونم پیداش کنم.

سلام آقا فرزاد ...من تو سایتهای که دوستا معرفی کردن واسه آبجکت میرم مدل قطار داره اما نمیتونم وارد آرشیکد کنم.یعنی اصلا وقتی دانلود میشه تو فایل zip باز نمیشه.میشه کمکم کنید؟؟؟

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام
من پلانمو از توی کد وارد ارشیکد کردم حالا میخوام کار کنم این پیغامو میدهthe former layer of this tool has been deleted.please choose another layer چکار کنم؟؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام
من پلانمو از توی کد وارد ارشیکد کردم حالا میخوام کار کنم این پیغامو میدهthe former layer of this tool has been deleted.please choose another layer چکار کنم؟؟

سلاممم.
وقتی میخواید دیوار بکشید این پیام رو میده؟
شما باید یه لایه واسه دیوارتون انتخاب کنید.اگه تو تنظیمات دیوارتون برید اون پایین اگه دقت کنید جلوی لایه دیوارتون چند تا علامت سوال هست.
قبل از ترسیم برید تو تنظیمات وال و یه لایه براش انتخاب کنید.میتونید یه لایه تو قسمت لیر منیجر واسه دیوار درست کنید و دیواراتون رو تو اون لایه ترسیم کنید.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام آقا فرزاد ...من تو سایتهای که دوستا معرفی کردن واسه آبجکت میرم مدل قطار داره اما نمیتونم وارد آرشیکد کنم.یعنی اصلا وقتی دانلود میشه تو فایل zip باز نمیشه.میشه کمکم کنید؟؟؟

سلامم.
نمیدونم مشکلش چیه.شاید مشکل از فایل اصلیه.

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز
سلاممم.
وقتی میخواید دیوار بکشید این پیام رو میده؟
شما باید یه لایه واسه دیوارتون انتخاب کنید.اگه تو تنظیمات دیوارتون برید اون پایین اگه دقت کنید جلوی لایه دیوارتون چند تا علامت سوال هست.
قبل از ترسیم برید تو تنظیمات وال و یه لایه براش انتخاب کنید.میتونید یه لایه تو قسمت لیر منیجر واسه دیوار درست کنید و دیواراتون رو تو اون لایه ترسیم کنید.
کی؟ کجا؟ چطور؟؟؟؟
داداش من تازه یاد گرفتم نمیدونم کجا رو میگی؟؟
دستم به دامنت یکم بیشتر ملتفتم کن...

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
کی؟ کجا؟ چطور؟؟؟؟
داداش من تازه یاد گرفتم نمیدونم کجا رو میگی؟؟
دستم به دامنت یکم بیشتر ملتفتم کن...

سلام.
اول که کلیک میکنید رو دیوار اون قسمتی که با فلش سبز نشون دادم الان واسه شما علامت سوال نشون میده.شما یه لایه مشخص از لیستی که داره انتخاب کن.هر لایه ای که میخوای.
اگه میخوای کارت اصوالی باشه
ctrl +l ر وبزن تا پنجره مدیریت لایه ها باز بشه.بعد new بزن و به اسم وال یه لایه درست کن.بعد اوکی رو بزن.
بعد که میوای وال ترسیم کنی لایه وال رو ببر تو اون لایه ای که درست کردی.همون اول و از جایی که با فلش سبز نشون دادم.

Untitled.jpg

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز
سلام.
اول که کلیک میکنید رو دیوار اون قسمتی که با فلش سبز نشون دادم الان واسه شما علامت سوال نشون میده.شما یه لایه مشخص از لیستی که داره انتخاب کن.هر لایه ای که میخوای.
اگه میخوای کارت اصوالی باشه
ctrl +l ر وبزن تا پنجره مدیریت لایه ها باز بشه.بعد new بزن و به اسم وال یه لایه درست کن.بعد اوکی رو بزن.
بعد که میوای وال ترسیم کنی لایه وال رو ببر تو اون لایه ای که درست کردی.همون اول و از جایی که با فلش سبز نشون دادم.

مشاهده پیوست 217864

دستت درد نکنه حل شد:smile::gol:

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز
سلام
دوستان محترم من بازم سوال دارم:)
اگه بخوام یه فایل ارشیکد تو محیط کد باز کنم باید چکار کنم:surprised:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام
دوستان محترم من بازم سوال دارم:)
اگه بخوام یه فایل ارشیکد تو محیط کد باز کنم باید چکار کنم:surprised:
سلاممم.
تو آرشیکد سیو از بزن و با پسوند dwg سیو کن و تد کد اون فایلو باز کن.

memara

عضو جدید
سلام
اول دیواراتو تبدیل کن به مورف convert to morph دیواراتو سلکت کن و بعد کانورت کن اینجوری میتونی راحت عمودی و به هر جهتی روتیت کنی

wwwwwwwwwwwwwwwwww.jpg

ahrz

عضو جدید
دوستان من تازه کارم میشه جواب این دوتا سوال من رو بدین
:que:

- چطور میشه در یک سطح دیوار از دو متریال استفاده کرد ؟؟؟ (دو متریال در
یک طرف دیوار)
- با توجه به بهتر شدن موتور رندر در ارشیکد 18 دیگه نیازی به ارتلانتیس کم شده ولی ابجکت های جالبی واسه ارشیکد نیست خواستم بپرسم چطور میشه از عکس ها به عنوان ابجکت استفاده کرد خصوصا در مورد ابجکت انسان و ماشین ؟؟؟؟

concreteman

عضو جدید
سلام
برای داشتن یک دیوار با دومتریال در مقطع میتونید توی بخش مقاطع مرکب مقطع دیوار رو تعریف کنید.
برای اینکه مثلا متریال بالای دیوار با پایین تفاوت کنه از دو پر کننده fill مختلف استفاده کنید. بعدش میتونید به هرکدوم از پر کننده ها متریال جداگانه بدید.
توحه: در انتخاب متریال تصمیم نهایی رو بگیرید چون بعد از تعریف دیگه قابل تغییر نیستند

Sent from my GT-S6810P using Tapatalk

metalika777_h_g

عضو جدید
رندر با ارشیکد

رندر با ارشیکد

سلام دوستان ، من کارم رو تو ارشیکد کشیدم میخوام ازش رندر 3d بگیرم ، چه جوری این کار رو انجام بدم؟ (با موتور رندر داخلی رندر میخوام با ارتلانیتس نمیخوام) چرا مثل مکس جایی نداره رندر رو تنظیم کرد یا مثل رویت؟؟
(من ارشیکد خوب بلد نیستم ممنون میشم کمک کنید)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان ، من کارم رو تو ارشیکد کشیدم میخوام ازش رندر 3d بگیرم ، چه جوری این کار رو انجام بدم؟ (با موتور رندر داخلی رندر میخوام با ارتلانیتس نمیخوام) چرا مثل مکس جایی نداره رندر رو تنظیم کرد یا مثل رویت؟؟
(من ارشیکد خوب بلد نیستم ممنون میشم کمک کنید)

سلاممم.
چرا آرشیکد هم صفحه تنظیمات رندر داره.ولی آرشیکد از لحاظ گرافیکی ضعیفه.ولی یکی از دوستان میگفت ورژن 18 خیلی بهتر شه.مثل اینکه یه موتور رندر اضافه کرده.

metalika777_h_g

عضو جدید
Re: رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

سلاممم.
چرا آرشیکد هم صفحه تنظیمات رندر داره.ولی آرشیکد از لحاظ گرافیکی ضعیفه.ولی یکی از دوستان میگفت ورژن 18 خیلی بهتر شه.مثل اینکه یه موتور رندر اضافه کرده.
خوب اون صفحه رو از کجا بیارم؟ اصلا چه جوری رندر بگیرم
بلد نیستم که :(

metalika777_h_g

عضو جدید
Re: رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

سلام از اینجا

این ارشیکد 18 هستش ولی سرعت رندر خیلی پایینه ادم و ..... میده

مشاهده پیوست 220868مشاهده پیوست 220869
مرسی دوست گلم پیدا کردم :);)؛ منم همین 18 رو دارم؛ کیفیت رندر این از مدل های قدیمی بیشتره؟
کلا دو تا موتور رندر داره درسته؟

concreteman

عضو جدید
سلام دوستان.
دوستانی که ارشیکد ۱۸ دارن اگه لطف کنن نمونه رندرش رو بزارن ممنون میشم.
یعنی میخوام در قیاس با ارتلانتیس بسنجمش

Sent from my GT-S6810P using Tapatalk