رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام دوستان من تازه دارم کار با این نرم افزارو یاد میگیرم.اولا ک انگار نورایی که تو آرشی کد دادم نمیشناسه دوما وقتی میخوام دو بعدی کارو ببینم (دکمه بالا سمت راست)این ارور رو میده و کار بسته میشه ..........:(:cry:خواهش میکنم اگه میتونید کمکم کنیدددددددددددددددددد:cry::cry:
http://www.xum.ir/Z082 :cry:

سلامم.
خب باید نورهایی که از آرشیکد آوردید رو اد کنید.تو عکستون یه جایی رو با فلش سفید نشون دادم. از اونجا نورهای آرشیکد رو (همون لامپ ها) اضافه کنید.
واسه اون ارور نمیدونم واسه چیه.دوستان دیگه شاید بدونن.

123vw4d9.jpg

lvlal2yalvl

عضو جدید
ببینید اون عکسی که نشون دادم اون نمای دیوارم هست . این کاری که شما گفتیند انجام که دادم ، مقطع این شکلی میده نه نما .

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ببینید اون عکسی که نشون دادم اون نمای دیوارم هست . این کاری که شما گفتیند انجام که دادم ، مقطع این شکلی میده نه نما .

خب این دیواری که من ترسیک کردم هم نماست دیگه.پلان نیست.

lvlal2yalvl

عضو جدید
اون ضمیمه ای که گذاشتید نشون داده نمیشه ،واسه من این کار و که میکنم مقطع دیوار این شکلی میشه نه نماtarh.jpg

sheydajan

عضو جدید

اون فلشو زدم فقط گزینه light group داشت اونم زدم تغییری نکرد.بعد یبار دیگه رفتم تو آرشی کد گفتم دوباره save as بگیرم دیدم موقع export نهایی اونجایی که وال و سقف و...رو تیک میزنی گزینه intrior light غیر فعاله در صورتی که من کلی نور گذاشتم.کمک کنیییییییید

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

اون فلشو زدم فقط گزینه light group داشت اونم زدم تغییری نکرد.بعد یبار دیگه رفتم تو آرشی کد گفتم دوباره save as بگیرم دیدم موقع export نهایی اونجایی که وال و سقف و...رو تیک میزنی گزینه intrior light غیر فعاله در صورتی که من کلی نور گذاشتم.کمک کنیییییییید

خب موقع save as گرفتن نمیتونید تیک نور های آرشی کدتون رو بزارید؟

lvlal2yalvl

عضو جدید
سلام دوستان ، هنوز سئوال اولم و نتونستم انجام بدم ، دوم اسنکه کسی میدونه چجوری میتونم یه چیزی که با fill کشیدم بتونم به صورت نما سیو کنم ؟ ممنون

sheydajan

عضو جدید
نحوه کار نور ها در آرشی کد

نحوه کار نور ها در آرشی کد

بچه ها میشه یکی نور و تنظیمات رندر آرشی کدو بذاره خواهش میکنمممممممممممممممممممممممم:heart:

concreteman

عضو جدید
سلامم.
خب باید نورهایی که از آرشیکد آوردید رو اد کنید.تو عکستون یه جایی رو با فلش سفید نشون دادم. از اونجا نورهای آرشیکد رو (همون لامپ ها) اضافه کنید.
واسه اون ارور نمیدونم واسه چیه.دوستان دیگه شاید بدونن.

مشاهده پیوست 211004
برای اکثر نسخه های قفل شکسته موجود در بازار این مشکل وجود داره. تنها راه حل اینه که نور ها رو مجددا توی خود آرتلانتیس اضافه کنی.
اما برای ارور: آیا از متریال neon light استفاده کردی؟

concreteman

عضو جدید
اون ضمیمه ای که گذاشتید نشون داده نمیشه ،واسه من این کار و که میکنم مقطع دیوار این شکلی میشه نه نمامشاهده پیوست 211012

سلام دوستان ، هنوز سئوال اولم و نتونستم انجام بدم ، دوم اسنکه کسی میدونه چجوری میتونم یه چیزی که با fill کشیدم بتونم به صورت نما سیو کنم ؟ ممنون
جواب دو تا سوالت یکیه. همین عکسی که کشیدی درسته. فقط طول دیوارت رو 20 سانتی متر بده و با 90 درجه اختلاف با جهتی که الان رسمش کردی بکشش. همین!

sheydajan

عضو جدید
بله بله از neon light استفاده کردم.کمک کنیییید.....من استفاده از نورای خودشم بلد نیسم.:cry:میشه یکم توضیح بدین؟

sheydajan

عضو جدید
خروجی گرفتن از آرشی کد

خروجی گرفتن از آرشی کد

سلام دوستان.چه جوری میشه از آرشی کد خروجی 2خطه پی دی اف بگیریم که مقیاسشم درست باشه ؟ مثل کد....خواهش میکنم جواب بدین:surprised::cry:

concreteman

عضو جدید
هیچکس بلد نیس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ واقعا ک:cry::cry:
مبحثش مفصله توی صفحات اول آموزش آرشیکد دوستان قبلا توضیح دادن. آرشیکد رندرش ابتداییه چون اساسا این نرم افزار مخصوص طراحیه .
فایلت رو با آرتلانتیس رندر بگیر و نور ها رو توی آرشیکد تنظیم نکن. در ضمن اون ارور به خاطر اینه که نیون لایت متریال خیلی سنگینیه و سیستم شما برای استفاده از این متریال ضعیفه. (cpu جواب نمیده). نیون لایت رو با متریالی دیگه عوض کن.

shaghayegh_kh

عضو جدید
سلام.
دوستان عزیز خسته نباشید
خواهشن یکی بگه تو آرچی کد چه جوری سقف کاذب بکشم.خواهش میکنم...:confused:

shaghayegh_kh

عضو جدید
سلام خسته نباشید.
دوستان تو آرچی کد چه جور سقف کاذب بکشم.
من نرم افزار رو دانلود کردم و بغد نصب کردم فایل کرک هم گرفتم و منتقل کردم.اما پیغام demo modelمیکده.چرا؟؟؟

shaghayegh_kh

عضو جدید
سلام.
شکل اون سوراخ رو دقیق با خط لاین بکشید بعد اسلبتون رو انتخاب کنید و دستور اسلب رو روشن کنید اسپیس رو نگاه دارید و داخل اون قسمتی که میخواید سوراخ شده کلیک کنید.:gol:[/QU

سلام مهندس پس چرا من نتونسم؟؟ اول بالاین کشیدم بعد با فرمان اسلیپ یه فضا بوجود آوردم و روی محیطی که با لاین کشیده بودم با نگه داشتن اسپیس کلیک کردم.... نشد

concreteman

عضو جدید
سلام.
شکل اون سوراخ رو دقیق با خط لاین بکشید بعد اسلبتون رو انتخاب کنید و دستور اسلب رو روشن کنید اسپیس رو نگاه دارید و داخل اون قسمتی که میخواید سوراخ شده کلیک کنید.:gol:[/QU

سلام مهندس پس چرا من نتونسم؟؟ اول بالاین کشیدم بعد با فرمان اسلیپ یه فضا بوجود آوردم و روی محیطی که با لاین کشیده بودم با نگه داشتن اسپیس کلیک کردم.... نشد
"اسلبتون رو انتخاب کنید " این قسمت رو انجام ندادی؟

memara

عضو جدید
ورژن 18 ارشیکد رو نصب کردم و واقعا سرعت کار و پردازشش عالی شده ....بیشترین تغییرات این نسخه تو رندرگیریشه که کاملا متفاوت از نسخه های قبلیشه توصیه میکنم حتما نصب کنید این ورزن رو

ehsanfathabadi

عضو جدید
سلام
با ارشیکد 17 کار میکنم وقتی میرم سه بعدی یا رندر میگیرم متریالها نمیان فقط رنگشون میاد. از توی لایبراری منیجر هم محتویات عکس ها رو از داخل پوشه نصب شده ارشیکد لود میکنم ولی بازم نمیاد.در ضمن برای محکم کاری لایبراری ورژن های پایین تر رو هم لود کردم بازم نشد.:confused: هم اکنون منتظر یاری سبزتان هستیم.

narsis.m

عضو جدید
سلام.من آرشیکد 17 نصب کردم ولی پیغامهایی که توش میاد(مثل وقتی که یک پروژه ی از قبل سیو شده رو باز میکنم) به یه زبان دیگس و انگلیسی نیست! چطور میتونم زبانشو درست کنم؟

سائ

عضو جدید
سلام به همگی
بچه ها من میخوام یه حجمی تو آرشیکد در بیارم که زیرش خالیه ....تقریبا مثل پردیس سینمای ملت
چطور میتون این خالی شدن زیر دیواره رو که حالت منحنی هس اجام بدم؟؟؟لطفا کمکم کنید

memara

عضو جدید
سلام دوست عزیز رو دیوار یا اون حجمتون که میخوای خالی شه راست کلیک کن و convert to morph رو بزن بعد با ابزار مورف اون طرحتو روش طراحی کن و سابترکت رو بزن تا خالی بشه

سائ

عضو جدید
سلام دوست عزیز رو دیوار یا اون حجمتون که میخوای خالی شه راست کلیک کن و convert to morph رو بزن بعد با ابزار مورف اون طرحتو روش طراحی کن و سابترکت رو بزن تا خالی بشه
مرسی دست عزیز واقعا لطف کردی اما کانورت رو که میزنم راهی نداره که زیر دیواره قائم رو بصورت منحنی خالی کنم.چطوریه؟میشه بگی لطفا؟؟؟

آخرین ویرایش: