رفع اشکال مربوط به:3DMAX

gryphon

عضو جدید
منظورتون استفاده از ٍEdit poly هست؟؟؟
مرسی از راهنماییت دوست عزیز
میشه یکم در مورد poly modeling توضیح بدی..
باهاش میشه این فرمی رو که گذاشتم در آورد؟؟؟
البته منظور از poly modeling مدل سازی با کسترش اضلاع و وجه هاست.با استفاده از دستور های editmesh.editploy.editables
خوب من تو مکس مدل سازی زیاد انجام میدم.و تمامی مدل هارو میشه با این روش ساخت.تو اکثر اموزش مدل سازی کمپانی های بزرگ مثل cg academy.genomon.s3deat .....از مدل سازی چند ضلعی استفاده میشه.
برای امتحان یک plane در ویوپورت side اجاد کن با سگمنت 1*1 و به حالت editablepoly تبدیل کن.به قسمت edge برو و با نگه داشتن کلید shift و ابزار move میتونی edge رو گترش بدی و سازمان دهی کنی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته منظور از poly modeling مدل سازی با کسترش اضلاع و وجه هاست.با استفاده از دستور های editmesh.editploy.editables
خوب من تو مکس مدل سازی زیاد انجام میدم.و تمامی مدل هارو میشه با این روش ساخت.تو اکثر اموزش مدل سازی کمپانی های بزرگ مثل cg academy.genomon.s3deat .....از مدل سازی چند ضلعی استفاده میشه.
برای امتحان یک plane در ویوپورت side اجاد کن با سگمنت 1*1 و به حالت editablepoly تبدیل کن.به قسمت edge برو و با نگه داشتن کلید shift و ابزار move میتونی edge رو گترش بدی و سازمان دهی کنی.

خوب برای این کار حجم پایه چی باشه؟؟ با یه Plane مدل سازی رو شروع کنم یا یه چیزی مثل یه box ؟؟

gryphon

عضو جدید

خوب برای این کار حجم پایه چی باشه؟؟ با یه Plane مدل سازی رو شروع کنم یا یه چیزی مثل یه box ؟؟
مدل سازی با گسترش plane یکم مهارت میخواد.البته بهتر هست چون میتونی در اخر ضخامت دیوارهاتو با اصلاح گر shell کنترل کنی که در مورد باکس نمیشه.
ببین بیشتر برات چی مهم ضخامت ها و مدل دقیق که در این صورت plane یا مدل سازی راحتر و سریع با دقت کم که box میشه.
البته من بیشتر از plane استفاده میکنم.
البته با توجه به مدلت بهتر از باکس استفاده کنی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

fazaei6

عضو جدید
سلام.
hdri یه نوع عکسه که بازه نور و رنگ بالایی نسبت به عکس های معمولی داره. ازش تو نور پردازی غیر مستقیم 3d استفاده می کنیم.با عکس پانوراما که فقط زاوه 180 یا 360 رو پوشش میده فرق داره. تو این عکسا وقتی نور عکس رو خیلی زیاد یا خیلی کم کنی عکس از حالت طبیعی خودش خارج نمیشه.

alipars2000

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon5.gif کمک فایل سه بعدی اتوکد در مکس
:que:با سلام
وقتی فایل سه بعدی اتوکد در مکس ایمپورت می کنم فایل واردشده از حالت طبیعی خارج شده
یعنی یه استوانه تبدیل می شه به چند ضلعی

اشکال از کجاست ؟ کد یا مکس چه جوری رفع می شه ؟ segment ....؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=55552&d=1307140873​
salam dost aziz
bebin vaghti fileo import mikoni ye safhe baz mishe, to on safhe paeen samte rast 2ta adad hast
balae hodode 20 bezar paenio ro sefr bezar
dorost mishe

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Sonia jon

عضو جدید
طراحي سقف شيبدار

طراحي سقف شيبدار

سلام دوستان و مهندسان عزيزم من ويلا طراحي كردم ميخوام مكسش بزنم كار تمام شده ولي نحوه طراحي سقف شيبدار نميدونم ممنون ميشم كمكم كنيد.

Sonia jon

عضو جدید
سلام شما ميتوانيد دوباره فقط و فقط متريال از روي سي دي نصب كنيد يا اينكه يكسري متريال دانلود كنيد يا هر عكسي كه خواستين به عنوان متريال استفاده كنيد و به كارتون بديد يا از طريق كپي كردن متريال از سي دي و ذخيره اون در فايلتون براي متريال دادن به اون آدرس بدين.

Sonia jon

عضو جدید
سلام دوست عزيز فكر كنم ميتوانين از backupفايل اگه حذفش نكردين استفاده كنيد معمولا در داخل Documents ذخير ميشه.

Sonia jon

عضو جدید
كار كردن با نور كمي نياز به خلاقيت و تصور شما از فضاي واقعيتون داره كه نور را تنظيم كنيد . متوجه منظورتون نشدم در چه زمينهاي مشكل دارين نورپردازي و نوع نورها و شناختشون

xnumb

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon5.gif کمک فایل سه بعدی اتوکد در مکس
:que:با سلام
وقتی فایل سه بعدی اتوکد در مکس ایمپورت می کنم فایل واردشده از حالت طبیعی خارج شده
یعنی یه استوانه تبدیل می شه به چند ضلعی

اشکال از کجاست ؟ کد یا مکس چه جوری رفع می شه ؟ segment ....؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=55552&d=1307140873​

سلام.
وقتی فایل import میکنی به این تنزیمات دقت کنImport.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

darya68

عضو جدید
خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم : )
خب شما اول یه عکس وایر از کارتون و از تنظیمات رندر وی ری بذارین تا شروع کنیم

خیلی مرسی.راستش با یه خرده سعی و خطا رسیدم به این چند تا کار پایین. برای اسمون vray sky دادم چون بعد از این که تو قسمت enviroment _ vray expotior رو فعال کردم ( vray 2) ، حالا اسمون سیاه میشد. البته بگم که من شیشه ی پنجره رو حذف کردم چون فکر میکردم شاید تصویر پس زمینه رو نشون بده که نداد. راستی تنظیمات هم GI روشنه. روی MEDIOM.
ENVIROMENT: REFLECT/reflact و skylight و هر دو یک.
secondry bonce: brute force
راستی چرا vray من تو قسمت image sampeler - گزینه QMC نداره؟!

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.اگه بخواهیم مثلا فضای داخلی یه آپارتمان رو سه بعدی کنیم آیا میشه با اتوکد سه بعدی کرد بعدش توی تری دی مکس مبلمان داد و در آخر با وی ری کار کرد؟اینو میپرسم چون سه بعدی کردن فضاهای ساده با اتوکد برام خیلی راحتتر از مکسه
بله .. .. ..

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام دوستان.اگه بخواهیم مثلا فضای داخلی یه آپارتمان رو سه بعدی کنیم آیا میشه با اتوکد سه بعدی کرد بعدش توی تری دی مکس مبلمان داد و در آخر با وی ری کار کرد؟اینو میپرسم چون سه بعدی کردن فضاهای ساده با اتوکد برام خیلی راحتتر از مکسه
هر چیزی امکان داره و قابل انجام هست.
ولی اگه با خود مکس سه بعدی کنید بسیار راحت تر خواهید بود.
چه در متریال دهی چه در رندر.

pritzker

عضو جدید
سلام. من کارای مکسم رو توی CAD سه بعدی می کنم و بعد میارمش توی مکس. ولی خطوط منحنی یا دایره ای من چند ضلعی میشه. کجاشو باید درست کنم که این مشکل حل شه؟

hanieh_67

عضو جدید
راهنمايي راجع به مكس

راهنمايي راجع به مكس

من اشنايي كمي با نوار ابزارهاي مكس دارم ولي نميدونم چه جوري ميتونم يك ساختمون رو تو مكس پرداخت كنم:(

مونا7

عضو جدید
سلام من مدتی که 3D کار میکنم اما متریالدهی با کیفیتی ندارم لطفا راهنماییم کنید ممنون.

shokoufeh***

عضو جدید
سوال مکس

سوال مکس

سلام بچه ها;)
یه سوال دارم
:cry:
توی مکس ،اون قسمت سمت راست که create,shapeو... اینا توشن پریده:( چجوری بیارمش؟؟؟

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام چطوری؟
:gol:
سوالم اینه :توی مکس قسمت سمت راست که create,shapeو... داره یه دفه پرید.
چجوری بیارمش دوباره؟:question:

درود دوست گرامی . . . برید تو قسمت customize به قسمت show UI حالا show command panel رو بزنید
پیروز باشید

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی اینجا setup 3d max 2010رو داره که لطف کنه ایمیل کنه؟http://www.iran-eng.../images/smilies/confused.gif

scorpion K!NG

عضو جدید
سلام
دوستان من Vray 2.10.03 رو نصب کردم روی 3dmax2012 اما الان یه مشکلی دارم اونم این که رندر که میگیرم به درستی رندر گرفته میشه اما فایلی که سیو میشه عکسی خیلی روشن تر هست تا رندری که خودم گرفتم !
بررسی کردم فهمیدم فایل های عکسی که سیو میکنم باحالت Display Colors in sRGB space روشن سیو میشه ، یعنی انگار این گزینه روشن هست و سیو گرفته میشه در حالتی که من این گزینه رو خاموش کردم و بعد سیو گرفتم !
خواستم بپرسی آیا راهی هست که این مشکل حل بشه ؟

ممنون

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل شما گاما هست دوست عزیز
من زیاد وقت ندارم توضیح کامل بدم اگر بقیه دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم . . .
پیروز باشید

nomber_van

عضو جدید
سلام
دوستان من Vray 2.10.03 رو نصب کردم روی 3dmax2012 اما الان یه مشکلی دارم اونم این که رندر که میگیرم به درستی رندر گرفته میشه اما فایلی که سیو میشه عکسی خیلی روشن تر هست تا رندری که خودم گرفتم !
بررسی کردم فهمیدم فایل های عکسی که سیو میکنم باحالت Display Colors in sRGB space روشن سیو میشه ، یعنی انگار این گزینه روشن هست و سیو گرفته میشه در حالتی که من این گزینه رو خاموش کردم و بعد سیو گرفتم !
خواستم بپرسی آیا راهی هست که این مشکل حل بشه ؟

ممنون
خب چندین راه وجود داره .
اول اینکه شما گاما رو تغیر میدین ؟ از کجا ؟ اگر تغیر میدین ، موقع سیو کردن کارتون ok نزنین اون پایین نوشته Over ride اون رو روشن کنین و بزارین رو 2.2 یا 1.2 و باهاش بازی کنین تا نتیجه دلخواه بدست بیاد
راه دیگه که خودم کشف کردم :D اینه که اگه مانیتور شما اینچش بالاس میتونین از کارتون که رندر شده و تمام شده Screen Shot بگیرین و توی bit mapبسازین و اونجا Paste کنین اگر بلد نیستین بگین تا بگم چجوریه ولی راحته فکر کنم بلد باشین
اگه باز مشکلتون حل نشد بگین
اینم بگم که واسه این که سفید نشه با پسوند PNG یا TIF سیو کنین و بعد از فتو شاپ اون رو با Jpg یا Bmp سیو کنین.
گاما خیلی چیز مهمیه و خیلی خیلی تاثیر داره !

jj-memar

عضو جدید
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام چطوری؟:gol:سوالم اینه :توی مکس قسمت سمت راست که create,shapeو... داره یه دفه پرید.چجوری بیارمش دوباره؟:question:
سلام. منم با این مشکل مواجه شدم و چون بلد نبودم چکار کنم کلا از اول برنامه رو نصب کردم.... اگه دوباره اتفاق افتاد چکار کنم؟؟

darya68

عضو جدید
سوال فوری مکس

سوال فوری مکس

سلام
من یه کار وی ری انجام دادم الان که می خوام رندر بگیرم چند ثانیه بعد از اینکه رندر رو زدم فایل یهو بسته میشه. حتی نمی تونم ارورش رو بخونم! اگه میشه کمک کنین. چرا این طوری میشه؟ و باید چیکار کنم. فردا باید کار رو تحویل بدم.

پیوست ها

• 8.jpg
    8.jpg
    98.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تقریبا با محیط 3d max آشنا هستم و گزینه ها رو می شناسم و کارشون رو هم میدونم .معمولا تو کد3d میزنم و چون تو نور و متریال مشکل دارم میدم یکی دیگه نور و متریال بده. اما حالا میخوام مکس رو خودم کار کنم .
سوال: درستش اینه که فایل کد رو تو مکس 3d کنیم؟ یا اینکه سه بعدی کد رو بیارم تو مکس نور و متریال بدم؟
معمولا از کدوم روش استفاده می شه؟

(تو درس کاربرد کامپیوتر که پاس کردیم استادمون معتقد بود تو مکس باید 3d بشه. )

لطفا بگید که شما از کجا شروع میکنید؟

sama jooon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها... اگه میتونین اینا رو ج بدین...مرسی
از طریق
دستور ویرایش مربوط به تغییر مجموعه های منتخب نامگذاری شده ویرایش کنید
بچه ها منظور از اون قسمت قرمز کدوم قسمته؟
کپی های پشتیبان آن را 5 و
فاصله زمانی بین ایجاد دو کپی پشتیبان را 7 دقیقه
اینم بگین....فاصله زمانیم مگه میشه داد؟ مرسی

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها من قبلا با مکس 2008 کار میکردم ولی الان مکس 2012 نصب کردم.حالا رندرش منتال ری هست که من بلد نیستم.میخوام رندرش همون رندر معمولی باشه.کسی میدونه چطوری میشه تنظیمات رندرش رو یه همون حالت قبل بر گردونم؟؟؟