رفع اشکال مربوط به:3DMAX

سحرصابری2

عضو جدید
بخاطر فعایلت ویروس یا انتی ویروست یه سری از فایلای مکس پاک شده بهترین کار اینکه مکسو پاک کنی دوباره نصب کنی موقع نصب هم انتی ویروست غیر فعال باشه

ممنوون...بهترین روش برای پاک کردن مکس چی هست به جز کنترل پنل؟؟؟تو درایو c نصبه..

چون برام پیش اومده مکس رو از طریق کنترل پنل پاک کردم و خواستم نصب کنم متوجه شدم یه سری فایل ها از قبل پاک نشدن و نصب کامل اتفاق نیفتاده...و مجبور شدم ویندوزم رو عوض کنم.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنوون...بهترین روش برای پاک کردن مکس چی هست به جز کنترل پنل؟؟؟تو درایو c نصبه..

چون برام پیش اومده مکس رو از طریق کنترل پنل پاک کردم و خواستم نصب کنم متوجه شدم یه سری فایل ها از قبل پاک نشدن و نصب کامل اتفاق نیفتاده...و مجبور شدم ویندوزم رو عوض کنم.
بهتره از کنترل پنل اقدام کنید و یا خود برنامه نصب مکس که تو پنجره اول نصبش گزینه uninistal رو اعلب داره بعد به این ادرس برید C:\ProgramData\Autodesk و فایلای مربوط به مکس رو پاک کنید این پوشه اغب مخفی هست که از طریق folder option میتونید آشکارش کنید به مسیر نصب قبلی هم سر بزنید تا ببینید که اگه فایل مونده به صورت دسنتی پاک کنید.بعد یستارت و بعد نصب دوباره فک نکنم ایرادی بگیره اینبار

aydaaaa

کاربر بیش فعال
من یه کار نمای کلاسیک رو توی کد مدلینگ کردم آوردم توی مکس یه سری آبجکتهای آماده رو گذاشتم توش حالا برای اینکه نقشه دقیق و اندازه گذاری شده از کارمو داشته باشم چیکار باید بکنم؟ کار نهایی رو از مکس اکسپورت کردم توی کد ولی اولا کارم خیلی سنگینه و اینکه از کاری با جزئیات زیاد نمیشه که dxbبگیرم چون باید سه روزم اونو تمیزکاری باید بکنم. و دوم اینکه این آبجکتهایی که توی مکس بهش اضافه شده بعضی جاهاش دیده نمیشه مثلا توی ستون سرستوناش اصلا دیده نمیشه. لطفا راهنماییم کنین

آخرین ویرایش:

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام-دوستان کسی بک گراند برای رندر -برای پشت پنجره نداره؟سرچ کردم ولی پیدا نکردم!اگه کسی داره لطف کنه برام بذاره!تشکر میکنم:redface:

Mr.KaRsHiV

عضو جدید

VIP Archi

عضو جدید
دوستان من میخام ی پلان از اتوک رو وارد مکس کنم ولی متاسفانه وقتی پلان رو وارد کردم و دیوارا رو اکسترود میکنم دیوارها توخالی و بصورت صفحه ای اکسترود میشه با اینکه تو پنجره import گزینه weld nearby vertec روفعال کردم.
ممنونم

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من میخام ی پلان از اتوک رو وارد مکس کنم ولی متاسفانه وقتی پلان رو وارد کردم و دیوارا رو اکسترود میکنم دیوارها توخالی و بصورت صفحه ای اکسترود میشه با اینکه تو پنجره import گزینه weld nearby vertec روفعال کردم.
ممنونم

شما یا داخل همو کد ارتفاع بدید یا اگه اوردید داخل مکس اول با استفاده از shap ها روی خطوط کد دوباره خط بکشید بعد ارتفاع بدید.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی
ولی دگ راهی نداره؟
دوست من یه راه دیگش اینکه فایل کدیتون رو تو محیط اتوکد همه لاین هاشون باندری کندی یعنی یکپارچه کنید اینطوری وقتی وارد مکس میشه همه خطوط بسته باندری هست و توپر اکسترود میشه

Mohandes salman

عضو جدید
ممنونم
سلام دوست عزیز
شما اون قسمت هایی رو که میخواهید ارتفاع بدید رو باندری کنید و سپس به حالت بلاک در بیاورید بعد فایلو سیو کن و وارد مکس کنش.
یه راه دیگه این هست که تو خود مکس بگیری اون قسمت ها رو با لاین از قسمت شیپ ها بکشی به عقیده من با لاین بهتره و راهتر میتونی روشون ویرایش کنی.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چطوری این مشکل مکس رو درست کنیم ؟ زوم میکنم شکل حذف میشه . بعضی مواقع تو بعضی از فایلهام میشه بعضی موقع هام نمیشه . نمیدونم به چی ربط داره

samira.kh69

عضو جدید
چطوری این مشکل مکس رو درست کنیم ؟ زوم میکنم شکل حذف میشه . بعضی مواقع تو بعضی از فایلهام میشه بعضی موقع هام نمیشه . نمیدونم به چی ربط داره

یه بار z رو بزنید اگه بازم مشکلتون حل نشد ctrl + alt رو بگیرید و با فشردن غلطک موس درگ کنید. امیدوارم مشکلتون حل شه

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز

مهندس وقتی مدلسازی میکنید تو محیط ایزومتریک مدلسازی کنید یعنی حالت یوزر از صفحه کیبورد کلید u رو بزنید تا به این محیط برید در حالت پرسپکتیوی وقتی اینجوری زوم میکنید بخشی از جسم وارد دوربین پرسپکتیو مجازی مکس میشه واسه همین نشون نمده که کالملا منطقیه.ولی در حالت ایزومتریک این مورد پیش نمیاد سعی کنید با این محیط کار کنید تا عادت کنید

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه بار z رو بزنید اگه بازم مشکلتون حل نشد ctrl + alt رو بگیرید و با فشردن غلطک موس درگ کنید. امیدوارم مشکلتون حل شه

اینارو که بلدم بودم ولی کلا وقتی زوم میکنم جسم حذف میشه

مهندس وقتی مدلسازی میکنید تو محیط ایزومتریک مدلسازی کنید یعنی حالت یوزر از صفحه کیبورد کلید u رو بزنید تا به این محیط برید در حالت پرسپکتیوی وقتی اینجوری زوم میکنید بخشی از جسم وارد دوربین پرسپکتیو مجازی مکس میشه واسه همین نشون نمده که کالملا منطقیه.ولی در حالت ایزومتریک این مورد پیش نمیاد سعی کنید با این محیط کار کنید تا عادت کنید

داداش حرف شما درست ولی زمانی جسم باید وارد دوربین مجازی مکس بشه که خیلی نزدیک به جسم شده باشیم . ولی این الان حالتیه که اصلا دوربین مجازی خیلی هنوز فاصله داره و نمیدونم چرا بعضی مواقع اینطور میشه . یوزر هم که گفتید راه خوبیه ولی بدیش اینه که بخوای دور شکل اوربیت کنی اشیاه دیگه میان جلو دروبین مزاحمت اینجاد میکنن . البته میش شکل مورد نظر رو آیسولیت کرد ولی به موضوعات دیگه دائما احتیاج داشته باشه نمیشه

samira.kh69

عضو جدید
سلام.. من با 3ds max 2014 کار میکنم امروز به یه نکته جالب بر خوردم... خواستم یه عکس وارد کنم که از روش بکشم ولی توی قسمت Viewport Background Image گزینه Lock Zoom / Pan وجود نداشت و حذف شده بود... بعد از اینکه عکس رو وارد کردم ، عکس قابلیت زوم و پن نداشت.. لطفا اگه کسی اطلاعی داره کمک کنه

محل قرار گیری گزینه lock / zoom pan در ورژن های بالای تری دی مکس
customizz ... > preference...> viewport .... > choose driver
در این قسمت گزینه legacy direct x 3d رو فعال کنید، lock / zoom pan به جای خودش برمیگرده.

میدونم این سوال مال دو سه سال پیشه!!!! ولی فکر کردم شاید هنوز برای کسی سوال باشه!آخه من دارم همه پستا رو میخونم از اول !!!:redface:

.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محل قرار گیری گزینه lock / zoom pan در ورژن های بالای تری دی مکس
customizz ... > preference...> viewport .... > choose driver
در این قسمت گزینه legacy direct x 3d رو فعال کنید، lock / zoom pan به جای خودش برمیگرده.

میدونم این سوال مال دو سه سال پیشه!!!! ولی فکر کردم شاید هنوز برای کسی سوال باشه!آخه من دارم همه پستا رو میخونم از اول !!!:redface:

.

آفرین . منم خیلی دنبال این قضیه بودم . مرسی :redface:

erisss

عضو جدید
سلام دوستان يه سوالي داشتم
تويه مكس ٢٠١٦ وقتي متريال ميدم و مي خوام از modifier...uvw map... ابعاد متريال رو اديت كنم،روي گزينه باكس كليك مي كنم ولي نميشه ارتفاع و عرض و طول رو تغيير داد،
شما علت رو مي دونيد؟

Mohandes salman

عضو جدید
سلام دوستان يه سوالي داشتم
تويه مكس ٢٠١٦ وقتي متريال ميدم و مي خوام از modifier...uvw map... ابعاد متريال رو اديت كنم،روي گزينه باكس كليك مي كنم ولي نميشه ارتفاع و عرض و طول رو تغيير داد،
شما علت رو مي دونيد؟
سلام دوست عزیز
اگه گزینه های باکس غیر فعالن ی تیک پایین تر از باکس و گزینه پایین تریش هست همون برداری گزینه های باکس فعال میشن تیکه مربوط ب سایز مپ هست...
موفق باشی

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

میخوام آبجکت پرده رو از vol 60 مرج کنم ولی نمیشه ....ولی volay دیگه میشه...شکلشم فرق داره با volay دیگه ...ببینید...
http://uupload.ir/files/mlmv_dd.jpg

http://uupload.ir/files/9eqd_eee.jpg

اگه میخواید فایلی رو مرج کنید باید فایل مکس باشه یعنی نمیتونید فایل با فرمت دیگه ای رو از گزینه مرج وارد کنید واسه وارد کردن فایل با فرمت دیگه باید اون رو ایمپورت import کنید
در ضمن بهتره که از فایل های خود مکس واسه مرج استافده کنید نه از فرمت های دیگه چون مدل های مکس ایورموشن با تکسچر و شیدر همراه هستن ولی فرمتای دیگش متریال ایناش با وی ری سازگار نیس
فرمت fbx یکمی تو کار ایراد ایجاد میکنه اگه مجبور بودید از افیل هایObj استفاده کنید

سحرصابری2

عضو جدید
اگه میخواید فایلی رو مرج کنید باید فایل مکس باشه یعنی نمیتونید فایل با فرمت دیگه ای رو از گزینه مرج وارد کنید واسه وارد کردن فایل با فرمت دیگه باید اون رو ایمپورت import کنید
در ضمن بهتره که از فایل های خود مکس واسه مرج استافده کنید نه از فرمت های دیگه چون مدل های مکس ایورموشن با تکسچر و شیدر همراه هستن ولی فرمتای دیگش متریال ایناش با وی ری سازگار نیس
فرمت fbx یکمی تو کار ایراد ایجاد میکنه اگه مجبور بودید از افیل هایObj استفاده کنید

ممنون بابت جوابتون...

شما آرچ مدل vol 60 رو دانلود کردین؟؟ فرمت چی هست؟

با یه فیلم آموزشی دارم پیش میرم پرده رو از ارچ مدل vol60 مرج میکنه و فرمت 3dsmax هست ببینید...

http://uupload.ir/files/e69z_oo.jpg

ولی وقتی من دانلود کردم فرمت fbx...چرا؟

http://uupload.ir/files/wi6n_uu.jpg

mahshid memar

عضو جدید
مشکل آرشیو

مشکل آرشیو

سلام دوستان من یک مشکل خیلی عجیب دارم. موقعی که میخوام از فایلم آرشیو بگیرم این پیغام میاد: (file archive failed(code1
خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید:cry:111.jpg

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یک مشکل خیلی عجیب دارم. موقعی که میخوام از فایلم آرشیو بگیرم این پیغام میاد: (file archive failed(code1
خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید:cry:مشاهده پیوست 251348

اون مسیری که میخوایید فایلتون رو ذخیره کنید رو اگه فونت فارسی هست به انگلیسی تبدیل کنید احتمالا درست بشه.یا داخل همونdesktop ذخیره کنید ببینید درست میشه.

mahshid memar

عضو جدید
اون مسیری که میخوایید فایلتون رو ذخیره کنید رو اگه فونت فارسی هست به انگلیسی تبدیل کنید احتمالا درست بشه.یا داخل همونdesktop ذخیره کنید ببینید درست میشه.
این کارو کردم! آخه حتی یک باکس خالی رو هم که میزنم آرشیو، همین پیغامو میده. حتی ورژن مکسم روهم عوض کردم بازم درست نشد. ویندوز روهم تازه عوض کردم فکر نکنم مشکلی داشته باشه:(