رفع اشکال مربوط به:3DMAX

scorched

عضو جدید
باسلام به همه یدوستان.سوالی داشتم آیا بانرم افزار 3دی مکس میشه هرطرح3بعدی که بخوایم طداحی کنیم؟هرطرحی که باشه؟؟میخوام طرحی 3بعدی بزنم مطمئن نیستم 3دی رو یادبگیرم یانرم افزاری دیگه.یادگیریش سخته وخیلی زمان میبره؟؟ممنونم.

scorched

عضو جدید
3دی مکس

3دی مکس

باسلام به همه یدوستان.سوالی داشتم آیا بانرم افزار 3دی مکس میشه هرطرح3بعدی که بخوایم طداحی کنیم؟هرطرحی که باشه؟؟میخوام طرحی 3بعدی بزنم مطمئن نیستم 3دی رو یادبگیرم یانرم افزاری دیگه.یادگیریش سخته وخیلی زمان میبره؟؟ممنونم.

fereshte1111

عضو جدید

سلام. خوب دستو زیاد داره و باید زیاد تکرار کرد تا فراموش نشه. تقریبا هر نوع مدلی رو میشه دراورد در صورتی که تسلط به اون وجود داشته باشه

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بله میشه،
زمان ک میبره، ولی هرچی بیشتر تایم بذارین بیشتر حرفه ای میشین

salarsalarzehi

عضو جدید
ببین تری دی مکس نرم افزار ه یه روز دو روز نیست باید اروم اروم به نظر من حداقل یک ماه روش وقت بزاری بعد هرچی رم یاد میگیری بنویس
چون مطالب زیاده اگر نخونی 2 ماه بعد یادت میره ولی توش شک نکن مکس بهترینه واسه معماری
اگر فایل اموزشی خواستی بهم ایمیل بزن salarsalarzehi@gmail.com

Ar Mina

عضو جدید
سلام خسته نباشید من تازه 3دی نصب کردم ولی هرچی می خوام line بکشم هنگ میکنه.ایرادش چیه؟چیکار کنم؟

Pedram-viva

کاربر بیش فعال
سلام دوستان. من یک مشکلی با تری دی دارم
هر وقت که در پنجره سه بعدی روی مدل کار میکنم، هر وقت که کلیک چپ موس را نگه میدارم و ول میکنم، پنجره از حالت پرسپکتیو به دوربین تبدیل میشه و این خیلی رو اعصابه
محبت کنید راهنمایی کنید چجوری حل میشه. سپاس

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. یه سوالی داشتم. وقتی از پنجره آماده تری دی استفاده شود، بعد بخوایم بهش متریال بدیم چطوری باید قسمت های مختلفشو از هم جدا کنیم که هر قسمت(شیشه و قاب پنجره) متریال خاص خودش را بگیره.

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان. یه سوالی داشتم. وقتی از پنجره آماده تری دی استفاده شود، بعد بخوایم بهش متریال بدیم چطوری باید قسمت های مختلفشو از هم جدا کنیم که هر قسمت(شیشه و قاب پنجره) متریال خاص خودش را بگیره.

با edit poly هر قسمتی رو که میخوایی detach کن بعد متریال بده.

shahab_24

عضو جدید

سلام، باید ابتدا با ابزار edit poly انتخاب کنی ( هر قسمتی رو که میخواید عین هم باشه متریالش ) بعد در آخر تنظیمات بخش ID وجود داره....اونجا یه آیدی اختصاصی میدی بهش...تو متریال ادیتور از متریال مولتی استفاده میکنی و برای هر متریال آیدی که تو بخش قبل دادی رو میدی اینطوری وقتی مولتی رو به آبجکت بدی هر متریال جای خودش میره که برای آبجکت های پیچیده یکم تنظیمات ریزه کاری داره.

memara

عضو جدید
سلام دوستان مدلسازی چهارتاقی اما با فرمی سیالتر از چه روشی میشه مدلسازیش کرد ممنون میشم کمک کنید عجله دارم بدجور

VIP Archi

عضو جدید
تو محیط مکس لینک کردن یعنی چی؟
منظورم اینه که فرمان لینک چ کاربردی داره؟
ممنون از شما

VIP Archi

عضو جدید
سلام
من چجوری تو محیط مکس میتونم ی فرمان رو لغو کنم؟
فرمان link اصلا کنسل نمیشه.
متاسفانه فرمان unlink هم اصلا فعال نمیشه.
مخم ترکید.کمک کنید

آخرین ویرایش:

memara

عضو جدید
سلام دوستان مدلسازی چهارتاقی اما با فرمی سیالتر از چه روشی میشه مدلسازیش کرد ممنون میشم کمک کنید عجله دارم بدجور

با بدبختی کار رو به اینجا رسوندیم حالا دوستان واسه اون کاربندی که کاملا بخوام زیر سقف رو بپوشونم راه ساده تری به جز ترسیم لاین سراغ ندارین ؟؟؟ 565.jpg

Mohandes salman

عضو جدید
با سلام خدمت شما اساتید محترم...

reyfire tool 2013 نصب کردم و قسمت physics که میام انتخابش کنم نوشته physx- not supported مشکلش چی هست لطفا راهنمایی کنید
ممنونم از شما.

Mohandes salman

عضو جدید
سلام...
توی reyfire میشه تعداد end frame را بیشتر کرد ؟؟ از من بیش از 200 نمیشه اگه راه حلی داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

Mohandes salman

عضو جدید
با سلام.
من هنگام نصب ray fire پس از اتمام نصب با پیغامی راجع به عدم وجود c++ روبرو میشم. مکس من 2013است

VIP Archi

عضو جدید
دوستان فرمان miror کلید میانبر نداره؟؟
منظورم اینه کلید کیبورد برای فرمان miror چی هست؟؟

Mohandes salman

عضو جدید
سلام...
mirorr مبیانبر نداره اما میتونی از این قسمت خودت تغیر بدی کیلد های میانبر را و از کلید های بقیه فرمان ها هم با اطلاع شی در ضمن میتونی براش هم خودت کلید تعرین کنی میسر زیر را طی کن
customize
castomaize user interface
سر برگ keyboard
موفق باشی

آخرین ویرایش:

Bacchus

عضو جدید
از دوستان کسی بلد هست در مکس ابر بسازه؟ سعی کردم از boxgizmo و افکت vray environment fogg ابر را بسازم اما boxgizmo کاملا تیره باقی موند.

از دوستان ممنون میشم اگر تبحری در ساخت ابر دارند توضیحاتی بدن.

Mohandes salman

عضو جدید
با سلام خدمت تمام اساتید عزیز..
کسی لینک معتبر از تری دی مکس 2009 دارد؟؟
تو چند ساییت گشتم متاسفانه لینکا خراب بودن

memara

عضو جدید
سلام
واسه یکی از دوستان که میخواد تازه کار بامکس را شروع کنه من مکس 2009 پیشنهاد دادم
اگه شما هم پیشنهادی واسه استارتش دارید بگید ممنون.

به نظرم اگه از پایه با ورژن های جدید کار کنه بهتره چون یه سری تغییرات بهتری داشته تو ورژن های جدیدش

پیشنهاد من 2014 و 2015 هستش