رفع اشکال مربوط به:3DMAX

mandana-n

عضو جدید
سلام بچه ها
من یه محیط داخلی دارم که با نور [FONT=&quot]Vray sun و [/FONT][FONT=&quot]Vray light روشن شده.

تو تنظیمات رندرش وقتی [/FONT][FONT=&quot]subdivs رو از 200 بیشتر میذارم نور به شدت زیاد میشه و رندر تقریبا سفید میشه. دوربین رو هم معمولی هم وی ری امتحان کردم باز همینطوری شد.
کسی میدونه مشکلش چیه؟[/FONT]

mehdi.sp141

عضو جدید
این مشکل ربطی به subdivs نداره،ببین شدت نور خورشید چه مقداره؟
کلید 8 را بزن و از پنجره باز شده و درقسمت exposure control گزینه vray exposure control را انتخاب بکن ببین درست میشه.
در ضمن مقدار subdivs 200 باعث میشه رندرت خیلی طول بکشه!!!!

آخرین ویرایش:

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعد از ذخیره رندر، برنامه کد را باز می کنی و با دستور raster image ref از منو insert عکس را وارد کد می کنید، روی یک قسمت از عکس که اندازشو می دونی یه پاره خط می کشی ( مثلا پنجره ای که یک متره) بعد در یه جای خالی یک پاره خط یک متری می کشی ، بعد با استفاده از دستور aligen یا تایپ al می توانی تنظیمات مقیاس رو انجام بدی.
:gol::gol:مرسی.

میشه لطف کنیددقیقا توضیح بدین چه جوری برش بزنم؟

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کی میدونه اولا چرا رندرهای من تو لپ تابم نورصبحه بعد رو سیستم معمولی غروبه؟
حالا اگه پلات بگیرم حتما شبه.......................
برا این مشکل چکار کنم؟
دوما درخت یا گیاهایی که ایمپورت میکنم تو کارم رنگشون سبز یا زرد ه یا............اما بعد رندر سیاه سفید یا خاکستریه. چرا؟
:D..

من چه جوری میتونم ازساختمون باتغییر زاویه نوررندربگیرم؟صبح ظهر شب

mehraze79

عضو جدید
:D..

من چه جوری میتونم ازساختمون باتغییر زاویه نوررندربگیرم؟صبح ظهر شب
وقتی vray sno میذاری برا نورت برو تو نمایleftیاrightخورشیدو انتخاب کن بعد بامحور عمودیش اینقد برو بالا تا زاویه نورت بشه 60نسبت به سطح افق. این نور صبحه.
غروب زاویه45
شب زاویه10نسبت به افق

metalika777_h_g

عضو جدید
سلام دوستان؛ و خسته نباشید
من کارم رو تو رویت ساختم ؛ حالا میخوام سایتش رو هم توی مکس براش کامل کنم و رندر بگیرم، چجوری میشه توی مکس جاده و پیاده رو و ... رو ساخت ؟؟ سایتمم شیبداره
پیشاپیش ممنون از راهنمایی

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان؛ و خسته نباشید
من کارم رو تو رویت ساختم ؛ حالا میخوام سایتش رو هم توی مکس براش کامل کنم و رندر بگیرم، چجوری میشه توی مکس جاده و پیاده رو و ... رو ساخت ؟؟ سایتمم شیبداره
پیشاپیش ممنون از راهنمایی

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

آسفالت و موزائیک بخر درستش کن :biggrin:

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی vray sno میذاری برا نورت برو تو نمایleftیاrightخورشیدو انتخاب کن بعد بامحور عمودیش اینقد برو بالا تا زاویه نورت بشه 60نسبت به سطح افق. این نور صبحه.
غروب زاویه45
شب زاویه10نسبت به افق

من هنو دوره مکسوکامل ندیدما
vray چیه؟

mehraze79

عضو جدید
بچه ها من فایلم سنگین شده میل کردنش خیلی طول میکشه چطوری باید سبکش کنم؟

mehraze79

عضو جدید
به احتمال زیاد در پنجره تنظیمات رندر قسمت frame buffer را فعال کردی و در پنجره رندر گزینه display colors in sRGbB space فعاله.

اینایی که گفتیو چک کردم
اولاdsplay color............کجای صفحه رندره؟همچین گزینه ایی تو صفحه رندرم ندارم.............................
اگه اینا ج ندادو بازم عکس کارم تو سیستم دیگه تیره بود راه دیگه ای نداره؟

mehdi.sp141

عضو جدید
اینایی که گفتیو چک کردم
اولاdsplay color............کجای صفحه رندره؟همچین گزینه ایی تو صفحه رندرم ندارم.............................
اگه اینا ج ندادو بازم عکس کارم تو سیستم دیگه تیره بود راه دیگه ای نداره؟

پنجره ای که رندر رو داخلش می بینی اگه frame buffer باش در قسمت پایینش display colors in sRGbB space قابل دسترس است.
اگه مشکل حل نشد سیستم رنگ مانیتور ( یا لب تاپ ) باید چک کنید، که حالت کارخانه باشد.

mandana-n

عضو جدید
این مشکل ربطی به subdivs نداره،ببین شدت نور خورشید چه مقداره؟
کلید 8 را بزن و از پنجره باز شده و درقسمت exposure control گزینه vray exposure control را انتخاب بکن ببین درست میشه.
در ضمن مقدار subdivs 200 باعث میشه رندرت خیلی طول بکشه!!!!

ممنون از پاسختون.
شدت نور خورشید رو 0.01 گذاشته بودم.
ولی اصلا ربطی به این نداره آخه چطور ممکنه از همون زاویه و بدون دست زدن به هیچی با subdivs 200 نور خوب باشه اما وقتی subdivs رو روی 300 یا 400 میذارم رندر سفید بشه؟ خودمم تعجب کردم تا حالا همچین مشکلی نداشتم.

mehdi.sp141

عضو جدید
ممنون از پاسختون.
شدت نور خورشید رو 0.01 گذاشته بودم.
ولی اصلا ربطی به این نداره آخه چطور ممکنه از همون زاویه و بدون دست زدن به هیچی با subdivs 200 نور خوب باشه اما وقتی subdivs رو روی 300 یا 400 میذارم رندر سفید بشه؟ خودمم تعجب کردم تا حالا همچین مشکلی نداشتم.

اگه منظور subdivs در قسمت light cache که این مقدار توی رندر نهایی باید بالای 1000 باشه و ربطی به سفید شدن رندر نداره:surprised:

آخرین ویرایش:

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس اول اشنایی کامل با مکس پیدا کن
1نوع خورشیدvray sun

خوب داشتم دورشو میدیدم موقتا بخاطر امتحانا کلاسوتعطیل کردیم
ولی واسه طرحم باید نورو تو زوایای مختلفش ببرم

توتنظیمات رندره؟

آخرین ویرایش:

mandana-n

عضو جدید
اگه منظور subdivs در قسمت light cache که این مقدار توی رندر نهایی باید بالای 1000 باشه و ربطی به سفید شدن رندر نداره:surprised:

بله منظورم همونه!
همین دیگه منم خودم موندم که چرا اینجوری میشه!!! میخواستم پیش رندر بگیرم ولی از 200 بیشتر این مشکل براش پیش می اومد!

mehraze79

عضو جدید

خوب داشتم دورشو میدیدم موقتا بخاطر امتحانا کلاسوتعطیل کردیم
ولی واسه طرحم باید نورو تو زوایای مختلفش ببرم

توتنظیمات رندره؟
نه برو تو قسمت lightبعدش از منوی کرکره ای vrayانتخاب کن بعد از گزینه های پایینش گزینهvray sun

mehraze79

عضو جدید
پنجره ای که رندر رو داخلش می بینی اگه frame buffer باش در قسمت پایینش display colors in sRGbB space قابل دسترس است.
اگه مشکل حل نشد سیستم رنگ مانیتور ( یا لب تاپ ) باید چک کنید، که حالت کارخانه باشد.
تصویر کارم تو لپ تاب خیلی روشنو خوبه اما میبرم توسیستم دیگه تیره میشه حالا باید نور لپ تابو چک کنم؟
امکان داره اگه ببرم برا پلات تیره چاپ شه؟

minamir3000

کاربر فعال

میسی:redface:
آخه گفتن lightبعدش از منوی کرکره ای vrayانتخاب کن بعد از گزینه های پایینش گزینهvray sun
کجاس vray?
حتما شما vray رو نصب نکردید..اگه نصب کنید به اون منوی کرکره ای اضافه میشه،
-اول با توجه به ورژن مکستون vray رو از سایت soft98.ir یا هر جای دیگه ای دانلود کنید..
-بعد نصب و کرک کنید

-

mehdi.sp141

عضو جدید
سلام دوستان.
من یه مشکل کوچک در استفاده از تصویر hdri دارم .هنگامی اختصاص دادن یک hdri بزرگ به پس زمینه چطور مقیاس رو کوچک کنیم که متناسب با صحنه باشه. البته در حالتی که map type گزینه spherical باشه.